Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
464 496
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar okiem_inteligenta
+6 / 16

@irulax proponuję zainteresować się psychologią. opętanie demoniczne jest chorobą skwalifikowaną.
psycholodzy mają taką etykę, że nie mogą powiedzieć komuś, że sobie wymyślił i pierdzieli. muszą dobrać terapię uwzględniająca przekonania chorego.

a tak ze strony teologii - człowiek ma wolną wolę, a Szatan może go zniewolić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+12 / 18

@irulax
Niby wobec czego nauka jest bezradna? Wobec rozdwojenia jaźni, placebo, czy hipnozy? Opętania są mieszanką tych trzech.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-3 / 11

@Laufer Wszystko znam tylko z opowieści, specem nie jestem. Ponoć w niektórych diecezjach zanim podejmą egzorcystyczne czaru-maru "pacjent" powinien pójść do psychologa. To już nie te czasy kiedy chrust na stosik zawsze czeka w drewutni. Choć fakt, oszołomów nie brakuje - w sumie, gdzie ich nie ma.
Nauka też bywa zadufana w sobie - przykładów jest od pyty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wryk
+1 / 7

@Irulax
Do psychologa, najczęściej w przykościelnej poradni. Co taki kościółkowy psycholog stwierdzi? Ano, opętanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-5 / 5

@okiem_inteligenta Mogę poprosić o linki do rzetelnych badań w tej kwestii? Chętnie się z nimi zapoznam, ponieważ krąży dużo śmieci, tj. opinii głoszonych jako fakty - w dodatku z każdej zainteresowanej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+5 / 7

@okiem_inteligenta Najzabawniejsze w tym całym szatanie jest to, że tak go kreują na tego złego, podłego sku*wysyna, co to nawet szlachetnego hesusa próbował przekabacić, ale pomijając "kuszenie" na pustyni podczas 40 dni i nocy postu (kek! człowiek może bez jedzenia przeżyć góra kilkanaście dni, o wodzie nie wspominając) to ten cały diabeł co zrobił? Dał jabłko kobicie, próbował nieudolnie kusić hesusa i ma zero ofiar.
Podczas gdy bucek ma ich miliony, jak nie egipcjan przez różne plagi, to własnych wyznawców na całym świecie (patrz - noe i arka).
Generalnie religia, jak każda sekta, ma tyle dziur, że aż głowa mała. Sama biblia, czy inne głoszone bzdury w sektach katolickich, chrześcijańskich, islamskich, żydowskich, czy jakichkolwiek to zwyczajny oksymoron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+7 / 7

@mewa88 A... ! Niech będzie, poświęcę trochę uwagi. Uzasadnienie poproszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bartek08_
+8 / 8

Jesli Szatan moze udostepnic mi numery totolotka, to ochoczo zglaszam sie na opetanie, a nawet zapisze sie do jego kultu, gdyz wszechmogacy (jakiejkolwiek religii ) nadal nie zeslal mi chociaz 100 zlotych na dowod, ze jest wszechmogacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bartek08_
+7 / 11

Ci ktorzy wierza w jakiejkolwiek opetania, naprawde powinni spedzic dozywocie w zakladzie psychiatrycznym. Niedawno byl wywiad z kobieta, ktora babcia fanatyczka zmuszala do sesji egzorcystycznych, gdyz ta miala 12-13 lat, i nie byla dostatecznie religijna, a katolicki pastuch ja tam gwlacil pare lat, obmacywal, calowal, kazal ssac, zapladnial, bil, a nawet biczowal.
Oczywiscie jak to w kraju katolikow nigdy nie poniosl za to konsekwencji. Prokuratura umozyla, przedawnienie, dowody w postaci zeznac, td... A kobieta skonczyla z nerwica, po probach samobojczych, bezdzietna,...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietek888
+2 / 2

Jest proste wyjaśnienie. Z tego co mi wiadomo, do opętania trzeba wejścia w dialog z demonem i zgody, przyzwolenia na poddanie się pod władzę diabła. A jak ktoś nie wierzy w istnienie diabła to jak ma mu dać przyzwolenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem