Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
136 139
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
5 5g3g
+21 / 21

@DeltaTango przyczyną była banalnie prosta- dzięki odmiennemu gniazdku można było kosić użytkowników na dodatkową kasę i uzależniało się ich od siebie. Teraz wymuszono na nich unifikację. Dorabiasz filozofię do decyzji nastawionych czysto na zysk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2023 o 16:36

D DeltaTango
-5 / 13

@5g3g nie zrozumiałeś mojego komentarza. Otóż tłumaczę. Mój komentarz odnosił się do tego, że Apple wprowadziło USB-C o mocy „tylko” 20W, a nie do tego, że cały czas utrzymywano lightning.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+12 / 12

@DeltaTango Sprzęt Apple psuje się tak samo jak inne. Wiem to z własnego doświadczenia (i otoczenia). Dotyczy to także całkiem nowych urządzeń. Np. rysik po 2 latach i 3 miesiącach, kabel do słuchawek - dwa razy zmieniany i znowu po paru miesiącach przestał działać, iMac po 3 latach, można wyliczać dłużej. Owszem, produkują dobry sprzęt, mają ciekawe i wygodne rozwiązania ale nie przesadzajmy z gloryfikowaniem. Za pieniądze, które sobie za ten sprzęt życzą mógłby być bardziej trwały, szczególnie te drobne urządzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
+4 / 4

@DeltaTango już sie nie będę czepiał, że jednak coś innego napisałeś, ale znowu to decyzja biznesowa:
1. Szybkie ładowanie jest w droższych modelach- trzeba jakość zachęcić ludzi, żeby kupowali droższy model. Pewnie wyprodukowanie najdroższego modelu kosztuje moze ze 100$ od najtańszego. A różnica w cenie to z 1,5 tys $. Więc zachęca sie do kupowania droższych modeli dając tam opcję która jest już w telefonach kosztujących 1/4 tego co najtańszy Iphone.
2. Szybsze ładowanie kosztuje- praktycznie tylko kilka firm dysponuje odpowiednią technologią i sobie każe za to płacić (oczywiście pewnie koszt produkcji wzrósł by o 1 $ , ale pomnóż ileś tam milionów telefonów x 1$...).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Herr_Otto_Flick
+8 / 8

Mogę się założyć o dużą wódkę że pomimo iż zmuszono ich do instalacji USB-C to zrobili to w taki sposób aby kabelki oraz ładowarki innych firm nie działały poprawnie (albo wręcz wcale) i żeby użytkownik i tak musiał kupić "oryginalny" oraz "certyfikowany" z logiem ogryzionego jabłuszka za 200 czy tam 400 plnów :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
-2 / 4

@Herr_Otto_Flick

Jeśli twoim problemem z produktami Apple jest tylko to, że ich produkty nie działają z innymi kablami, to żyjesz w nieświadomości. Tanie, Chińskie kable z Amazon działają bez problemu. bezprzewodowe ładowanie też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2023 o 22:26

D Dziennik
+1 / 1

@DeltaTango
A ja używam Samsung Galaxy S4, ma chyba 10 lat.
Raz został zalany więc trafił do serwisu. Ma drugą baterię, chociaż oryginalna nie była jeszcze zła w porównaniu do nowego, chińskiego zamiennika.
Nawet wyświetlacz nie jest wypalony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xman2020
0 / 2

Trochę chore, że są narzucane przez Unię takie rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
0 / 0

@xman2020 Jakby jeszcze unia narzuciła jakiś rozsądny standard. Ze wszystkich wtyczek jakie powstały od lat 90tych USB-C jest zdecydowanie najgorsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem