Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
709 719
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
X Xerk
+8 / 16

Cytat godny prawdziwego ateisty, po księdzu bym się nie spodziewal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
-2 / 22

Nie zmienia to faktu,że to ksiądz a słowa księdza są nic nie warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janek_159753
+5 / 9

@Grzegorzkonopacki1 Jak łatwo Tobą sterować. Wystarczy powiedzieć, że jakiś tekst wyszedł z ust kogoś, kogo nie lubisz i już bezkrytycznie go odrzucasz. A ja usłyszałem wiele mądrych słów z ust idiotów (zapewne przypadkiem) i dobrych z ust kanalii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+3 / 3

@Janek_159753 co z tego skoro to tylko hipokryzja bez odzwierciedlenia w rzeczywistości? To że coś brzmi mądrze nie znaczy że znaczy jeszcze że nie pochodzi wprost z czyjegoś asshola

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+3 / 3

@camper52 Religie, w szczególności katolicyzm są straszliwie GŁUPIE. Bezdennie głupie. Ja mam zasadnicze trudności w poważnym traktowaniu kogoś kto poważnie traktuje te głupoty. Popiełuszko był niewątpiwie męczennikiem i oddał życie za swe poglądy. Przy całym szacunku dla jego męczeństwa ja jednak nie chciałbym żyć w państwie przez niego rządzonym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2023 o 22:34

E Ella111111
+1 / 1

@Janek_159753
Otóz to! Tez czesto sobacze na czarnych bo ostatnimi czasy na to zaslugujá ale... porzádnego ksiedza potrafie docenic mimo ze jestem ateistká :)
Wyobraz sobie taká scenke: Wiele lat temu odwiedzilam mojá przyjaciolke (katoliczka, nie fanatyczka!) w momencie kiedy przyjmowala ksiedza z koledá. Chcialam sie wycofac zeby nie stwarzac niezrecznej sytuacji ale... ksiádz mnie zatrzymal slowami: "Bardzo bym chcial poznac twoj swiatopoglád, wiec jesli nie masz nic przeciwko zostan"
Do dzisiaj bardzo milo wspominam to spotkanie. Ksiádz nie probowal zmieniac mojego swiatopogládu tylko po prostu rozmawialismy w trójke przy lampce wina (Tak! Ksiadz nie odmowwil poczestunku a nawet wypalil ze mná po jednym Winchester Blue ;) Zeszlo nam na milej pogawedce prawie dwie godziny... tylko... pokaz mi w dzisiejszych czasach drugiego takiego ksiedza...
Pewnie gdzies tacy sá ale niestety giná w tlumie pazernych rozwiázlych czarnych wieprzy... i dlatego wlasnie LUDZIE ODCHODZÁ OD KOSCIOLA JAKO INSTYTUCJI :///

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2023 o 21:47

avatar Modrego
+7 / 27

... powiedział członek największej organizacji przestępczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+1 / 5

Lenin był prawdziwym ateistą, Popiełuszko - prawdziwym księdzem. Serio są księża i świeccy chrześcijanie, którzy naprawdę wierzą w to, co robią i starają się być fair dla innych. W każdym z nas są tendencje do działań na korzyść i na krzywdę swoją i innych. Myślę, że tak naprawdę dużo mniej, niż się wielu wydaje, zależy od religii. Jest także wiele innych obszarów, w których popełniamy nie mniej brzemienne w skutki błędy.

Rozumiem nienawiść do chrześcijaństwa, a do katolicyzmu w szczególności, ale bardzo chciałabym, żeby czarno-białe ocenianie innych ludzi, niezależnie od wyznania, antyreligijności bądź obojętności religijnej, zostało w naszej przestrzeni ograniczone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+2 / 6

Mimo to był księdzem i nawet po śmierci wspiera organizację odpowiedzialną za prześladowanie jego przodków, a nawet nie przyłożyli mu lufy do skorni jak to mieli w zwyczaju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
0 / 0

Idealne podsumowanie mechanizmu funkcjonowania religii. Jak to się zwykło ostatnio mówić, samozaoranie level expert.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem