Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
384 396
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L LukaszRei
-1 / 5

1. Naiwność
2. Nieznajomość konsekwencji, gdyby jednak nie złapał.
3. Konieczność.
4. Chęć tworzenia tej przyszłości.
5. Nieodpowiedzialność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+3 / 5

Pkt. 5 - To nie miłość, to instynkt zachowania gatunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baqbab
+1 / 1

Coż to jest szczęście? To stan, gdy doceniamy to, co mamy. Może trwać kilka minut, kilka sekund, albo całe życie. I to szczęście na całe życie jest często konsekwencją mądrych i przemyślanych wyborów życiowych.
Czyli odpada punkt 1, 2, 3 jest bez sensu, 4 odpada, bo awsze planujemy z wiedzą, 5 to jakiś bełkot, 3 różne niezależne rzeczy, a 6 jako jedyny jest tzw "beztroskim" szczęściem, szczęściem osoby świadomej i mądrej, mającej dystans.

Wszystkie niemal osoby szczęśliwe, które znam, są jednocześnie mądre (a niemal wszystkie mądre są szczęśliwe). Większość nieszczęśliwych nawet, gdy jest nieprzeciętnie inteligentna, to zachowując się i reagując często automatycznie i impulsywnie bez zastanowienia i refleksji, będzie w rezultacie nieszczęśliwa, bo szczęście to też stan świadomy, w którym nie martwimy się tym, co nas nie dotyczy.

No i jest jeszcze rodzaj szczęścia nieświadomego, radości z drobnych rzeczy, ale tu nie potrzeba mądrości, tylko naiwności. Wtedy załapuje się punkt 1 i 2 oraz 5 w sensie spełnienia, zaspokojenia instynktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2023 o 9:58

A AriArcane
-1 / 1

ojojoj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem