Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
510 514
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tobimadara
+6 / 8

@Olka1245 Ciekawe komu wstyd. Może tej części wierzących, którzy są gotowi przyznać, że ich kościół jest daleki od ideału. Duchowni uznają, że są prześladowani, bo wyciąga się na światło dzienne ich skandale. A niewierzący się z tego śmieją, bo to właśnie kościół najgłośniej krzyczy o czystości, związkach homo itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+5 / 5

@tobimadara Mi jest wstyd, ze slowo "Polska" jest wspominane w takim stylu. Ale jesli chodzi o sam kosciol to mam satysfakcje, ze sam siebie niszczy. Jako osoba wychowana w wierze katolickoej, zmuszana do chodzenia do kosciola, modlenia sie (recytowania upadlajacych wierszy), bierzmowania, nie mialabym nic przeciwko, gdyby ten twor po prostu zdechl. Do teraz mam problemy z postrzeganiem swojej seksualnosci i kobiecosci, mimo bycia ateistka. To juz zostaje w czlowieku na zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
0 / 2

@Olka1245 Nie wiem jak długo jesteś ateistką, ale na pewno potrzeba czasu, żeby na nowo przemyśleć sobie to wszystko, co do tej pory przyjmowało się bezrefleksyjnie jako pewnik. Ludzie po tym jak dochodzą do wniosku, że już nie wierzą nadal mają poczucie, że robią coś złego np. nie chodząc do kościoła albo jedząc mięso w piątek. Jest pełno drobiazgów, które nie mają bezpośredniego wpływu na życie, ale składają się na ogólny światopogląd. Taki mój osobisty przykład, to kiedyś słyszałem od wierzącej osoby, że prezerwatywy wcale nie chronią przed HIV. Nigdy mnie to nie dotyczyło i chyba z 10 lat żyłem w przekonaniu, że rzeczywiście tak jest. Teraz wiem, że wprawdzie nie chronią w 100%, ale jednak zmniejszają ryzyko. Takich rzeczy jest pełno i nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+3 / 3

@tobimadara Jestem ateistka, odkad przestalam wierzyc w zycie po smierci, mialam z 18 lat wtedy.
Ale to poczucie winy zawsze mi towarzyszylo. Majac 19 lat i pierwszego chlopaka, potrafilam sie rozplakac po stosunku, nie dlatego, ze cos zle zrobil, tylko dlatego, ze czulam sie zla i brudna. Pracowalam dlugo nad tym, teraz jest lepiej, ale nadal podswiadomie czuje, ze zostane ukarana przez niebiosa, ze zaraz cos zlego mi sie w zyciu wydarzy, ze zasluguje na kare.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
0 / 2

@tobimadara
Prawidłowo i konsekwentnie stosowane prezerwatywy są wysoce skuteczne w zapobieganiu przenoszeniu wirusa HIV. Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), prezerwatywy są w 98% skuteczne w zapobieganiu przenoszeniu wirusa HIV, jeśli są prawidłowo stosowane za każdym razem, gdy uprawiasz seks. Mniejsza skuteczność wynika z nieprawidłowego ich stosowania np. uprawiania części seksu bez prezerwatywy, z prezerwatywą uszkodzoną czy źle założoną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Traehflow
+1 / 1

Ja mam podobnie. Też wychowany w kato rodzinie. Też uważam się teraz za ateistę. Tylko czasem jak spogladam na siebie „z zewnatrz” dochodzę do wniosku, że lat indoktrynacji religijnej nie da się tak łatwo wymazać. Mimo to robię wszystko co w mojej mocy aby moje dzieci były od niej wolne. Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek praktykowaniu spuścizny klubu rybackiego sprzed dwóch tysięcy lat ale tu chodzi też o pewien rodzaj mentalnej niewoli, która skutecznie zaszczepiono we mnie kiedy byłem dzieckiem, nastolatkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+10 / 14

@pawel24pl Skandal i wstyd, sami wykreowali. Ciągle mówią o ''tęczowej zarazie'' i nawet sąd wyraził się w tym temacie: '' Sąd Okręgowy w Krakowie wydał decyzję w tej sprawie. Uznał, że "tęczowa zaraza" mieści się w granicach dopuszczalnej „obrony wiary". Więc czynny udział księży w bezczeszczeniu wiary, to jednak wstyd, na cały świat :-)
PS: Albo ta ich posługa Bogu, to wielka farsa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Traehflow
+6 / 8

@pawel24pl Kościół skutecznie prześladuje siē sam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+4 / 6

@pawel24pl Moze dlatego, ze kosciol promuje "czystosc", zabrania mlodym parom mieszkania razem, ba, nawet zakazuje im MYSLEC o seksie, a sam robi cos innego, o wiele gorszego. Ludzi wkurza hipokryzja. Pomysl sobie, ze wracasz z ciezkiej pracy (ktorej oni nie znaja) i chcesz sie kochac z ukochana dziewczyna. Wedlug ich nauk idziesz od razu do piekla. Co z tego, ze na co dzien jestes mily dla ludzi, pomagasz im - niewazne. Seks przedmalzenski = grzech ciezki = pieklo. Jestes na takim samym poziomie co Hitler.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+4 / 4

@pawel24pl Pies ich trącał, że ru.hali się z męską prostytutką. Większy problem że skur.iele nie chcieli wpuścić pogotowia. Za nieudzielenie pierwszej pomocy jest konkretny paragraf. Za utrudnianie i uniemożliwianie co jest gorszym kure.twem paragraf pewnie większy. A tu kuta.ony modlitwa za obolałych księży, że urwał co? Chłop im umierał (zagrożenie zdrowia i życia) nie wpuszczają karetki, a wszyscy problemem jest homoorgia, a oni 5 przykazanie łamali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+6 / 6

Dzięki rodakom, nigdy pochodzenie z Polski zaszczytu nie przynosiło, ale teraz to już wstyd i gańba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 4

@U99 wstyd bo księża urządzili sobie orgię? A niech że sobie urządzają, przecież zabawy i seks są dla ludzi, jeśli tylko uczestniczą w nich świadomie i dobrowolnie ludzie mający powyżej wieku zgody, to niech się bawią i to żaden wstyd.
Wstyd to afera wizowa, katastrofa na Odrze, lex TVN, afery z TK, eurokorpus, afera gazowa, represjonowanie protestujących, pegasus i dziesiątki innych afer, a nie że jacyś tam ludzie urządzili sobie orgię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+6 / 6

@voot1 W kwestii afer, pełna zgoda. Ale z księżmi, to jednak co innego... jak się przestaną w prywatne życie wtrącać, pouczać, moralizować, robiąc coś wręcz przeciwnego, wtedy tak. To będzie ich prywatna sprawa. Ale nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+3 / 5

@voot1 Pies z homoorgią, ale za nieudzielenie pierwszej pomocy są konkretne paragrafy. Za utrudnianie i uniemożliwianie pewnie grubsze. Sukinsyny łamali 5 przykazanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CP666
+1 / 3

@voot1 Tyle ze oni blokowali udzielenie pomocy a to już jest karalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 0

@CP666 @lameria to wiem, ale w democie jest o samej orgii, a mój komentarz o tym, że to nie za księży powinien się wstydzić nasz obywatel, tylko za działania naszego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+4 / 4

Już czytałem mądrość, że:

"im ktoś służy bliżej Boga z tym większą zaciekłością Szatan go będzie atakował. Nie powinniśmy potępiać tych ofiar Złego ale wspierać dobrym słowem a przede wszystkim modlitwą. Publiczne potępianie tylko służy planom Szatana szkodzenia Kościołowi i jego sługom"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem