Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1208 1221
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Petyrek
+13 / 21

najbardziej zaboli czarnych rozdział finansów... o ile rządowi z udziałem kleryka i zaścianka uda się cokolwiek z tym zrobić :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fim
+11 / 13

Jak najbardziej. I to powinno pytaniem w referendum. Ciekawe jaka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fim
+4 / 6

byłaby frekwencja. (Sirki w aplikacji kie mogę edytować swoich wpisów. Za wcześnie kliknąłem "wyślij*.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 3

Znaczy się przyszła koalicja rządząca zrealizuje ten postulat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 11

@kondon
Gdyby to Zandberg i jego najbliższa ekipa zebrali największa ilość głosów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 6

@Rydzykant W tym miejscu wyjątkowo mógłbym się z nimi zgodzić, ale cała reszta ich pomysłów kompletnie rozwaliłaby cały kraj, więc zdecydowanie podziękuję tym wariatom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
+10 / 16

przecież lewica (SLD) już rządziła i nic nie zmienili. Kwaśniewski w pierwszym rzędzie w kościele klęczał. Senyszyn z lewicy tyle krzyczała o krzyżu w sejmie ale jakoś nie miała odwagi go zdjąć.
Nie będzie żadnego rozdziału państwa od kościoła dopóki większość obywateli tam gorliwie chodzi. Każdy kto uważa że coś zmieni jest kłamcą. A Ci co mu wierzą głupcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 14

@rentier
kiedy kwasniewski byl prezydentem to byly inne czasy. wtedy o przekretach kosciola zadne mainstreamowe media by nie wspomnialy, a za antyklerykala uwazano juz osobe ktora klekala przed ksiedzem tylko na jedno kolano

demokracja ma to do siebie, ze najpierw musi sie zmienic spoleczenstwo a dopiero pozniej mozna robic jakies zmiany, przypomne ci ze w polsce jeszcze dekade temu poglady o rozdziale kosciola i panstwa nawet przez mainstream byly uznawane za antyklerykalne, a dzisiaj znajdziesz wielu wierzacych katolikow ktorzy zgodza sie z tym ze zwiazek kosciola z tronem na dluzsza mete szkodzi obu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 2

@mieteknapletek Oprócz tego, przez ostatnie 8 lat KRK stał się praktycznie przybudówką PISu. Może nie wszyscy hierarchowie i duchowni byli/są zwolennikami takiego układu, ale wszyscy go co najmniej tolerowali aż do chwili, gdy giertychowy cytat o pustkach przed ołtarzem zrobił się bardzo realny. Dzień po ogłoszeniu wyników pan prymas wypowiadał się, jak bardzo apolityczna jest ta cała organizacja i tak dalej.
Opóźnione o ćwierć wieku próby czyszczenia skandali obyczajowych to drugi kamień u szyi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
+2 / 4

@rentier Za czasów Kwaśniewskiego liczba zadeklarownych katolików była ponad 95% w 2011 już około 87 % a według spisu powszechnego sprzed dwóch lat już tylko 71%. Więc patrząc na tendencję niedługo do tej zmiany dojdzie bo tego chcą obywatele.

Natomiast fakt, że nie teraz, bo każda ustawa zjednoczonej opozycji może być blokowana przez weto prezydenta. A nie mają większości 3/5 aby ją przepchnąć. Więc teraz rozdziału na pewno się nie spodziewajmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+1 / 5

@rentier Jak mnie ktoś wpuści do Sejmu, to ja go zdejmę. Katolików (wg. definicji KK) nie ma już w Polsce nawet 30%, dominujące wyznanie w "tymkraju" to ochrzczony poganin. I bardzo dobrze. Tylko po co się chrzczą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ergon777
+3 / 7

Patrząc na to obiektywnie - KRK znalazł się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. 8 lat kuria realizowała antyspołeczne postulaty, szczuła i pluła na opozycyjnych polityków, a Ci mimo wszystko wygrali! Bez pomocy KRK. Więc teraz spokojnie politycy mogą powiedzieć KRK aby nauczył się pływać i spływał. Rozdział raczej nie nastąpi gdyż  jest za wcześnie aby politycy wypowiedzieli Konkordat. Ale za jakieś 15-20 lat nagłaśniania przekrętów, kiedy do głosu dojdą ludzie, dla których KRK nie jest ostoją wiary i moralności społecznej a instytucją zepsutą do szpiku kości, przegnitą i skorumpowaną, wówczas odcięcie się od KRK będzie wręcz konieczne.

Na chwilę obecną, pewnie urwie się KRK koryto gdyż, wracając do początku mojej wypowiedzi, politycy zobaczyli, że można wygrać bez kurii, a to bardzo wiele zmienia w ich świadomości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+3 / 5

fajnie by było, ale niestety to się nigdy nie wydarzy. Żeby to się wydarzyło, kościół musiałby stracić naprawdę dużo wiernych, a tylko to pomoże w oddzieleniu władzy od kościoła. W końcu władza trzyma się z kościołem z jakichś powodów. A wiadomo, że dla władzy pieniądze są najważniejsze. A skoro tak, to kościół musiałby im zapewnić większy przychód. Czyli jeśli kościół im pomoże w tym, to będą się wspierać nawzajem. Co innego, gdyby kościół nie mógł pomóc władzy, wtedy sytuacja byłaby diametralnie inna. Czemu mieliby oddawać kasę za głos wyborców, jeśli kościół nie byłby w stanie zmanipulować wiernych do głosowania na daną partię? W tym przypadku wtedy kościół przestaje się przydać. Ten sojusz istnieje tylko i wyłącznie dla kasy. Dlatego kościół musiałby utracić wiernych, żeby nie mógł zapewnić władzom głosy.
Niestety, ale fakt jest taki, że polska mentalność za bardzo utknęła w zamordyzmie chrześcijańskim. Tak więc dlatego kościół i władza zawsze będą się wspierać. Nie bez powodu władza kategorycznie powinna być oddzielona od kościoła, taki system wymyślono nie bez powodu. Wszak kościół to zgromadzenie wiernych mających pewien cel i podążających za ich autorytetem niczym owieczki i pasterze, a tak być nie powinno na wyborach, że ktoś steruje taką grupą w celu zbierania głosów. To praktycznie jest antydemokratyczna praktyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2023 o 20:21

avatar krzyche
-4 / 10

A co konkretnie oznacza to hasło "rozdzielenie Kościoła od Państwa"? W którym miejscu jest są te instytucje połączone?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
-1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sevivo
-4 / 4

Wolałby jednak by nie było rozdziału. Dobrze by pozostawić wpływ sądów, prokuratury i policji na kościół. Nawet bym zwiększył przez ministerstwo finansów. Też chyba to za dużo odbierać prawo do głosowania księżom.

Ale jak tam wolicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
+1 / 3

Pod warunkiem że te pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje pożytku publicznego a nie przytuli ich jakiś partyjny urzędniczek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem