Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T TRUTHFUL
+6 / 12

Radny niech się modli... o rozum. Choć może na to już za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanRumcajs
+1 / 3

A co z dziećmi w domach dziecka, czekające na rodziców?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
-2 / 6

Ja czegoś tu nie rozumiem, para która stara się o dziecko, ale niestety ma pecha i ktoś tam z nich jest bezpłodny czy oboje, pracują tak mi się wydaje, nie mając dzieci wydatki maja dużo mniejsze, dalej ich nie stać na to żeby samemu sobie opłacić takie coś? Taki zabieg nie kosztuje fortuny! szybkie googlowanie koszt ok 10-12 tyś zł serio ludzie tak bardzo pragnący dzieci sami sobie na taki zabieg nie mogą zarobić?? A powiecie, ale oni mają pecha i trzeba im pomóc, a mało ludzi miało pecha i też by trzeba im pomóc? Nie no serio, jak kogoś nie stać na taki wydatek żeby mieć dziecko, to jak je on potem utrzyma, wychowa? Jakaś poważniejsza choroba, defekt itp. itd i co znowu trzeba będzie finansować z podatków, mało tego 500+ będzie czy tam może 800+ to rocznie 6 tyś. albo prawie 10 tyś. To praktycznie po roku się im spłaci taki zabieg. Jak tak bardzo im zależy a nie są w tanie zarobić w Polsce (w co wątpię, a po drugie jak oni potem utrzymają to dziecko żeby miało godne życie) To niech jadą np. do Niemiec na sezon zbiorów bo ja wiem szparagów, pomidorów, ogórków, winogron czy co kol wiek innego , jedna osoba tam w miesiąc powinna zarobić na taki zabieg. Dlaczego ma być kolejny bezsensowy wydatek państwa, czyli z naszych podatków?! Zdrowi są na tyle by normalnie funkcjonować i pracować, to nie mogą sobie po prostu sami na to zarobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eleemirre
0 / 2

@Darksmakosz
To jest cena za jedną próbę in vitro, i to minimalna raczej, za zabieg z dosyć podstawowym zestawem badań i procedur jedynie. Całkowite koszty są bardzo różne, wszystko zależy przede wszystkim od tego, czy uda się za pierwszym razem (a skuteczność w pierwszym cyklu to tylko ok. 35%). Jeśli potrzebne są kolejne próby, dodatkowe badania etc. to "sky is the limit". Tu np. ciekawy artykuł na ten temat:
https://www.forbes.pl/forbeswomen/in-vitro-w-polsce-jakie-sa-koszty-leczenia-nieplodnosci/kcpm2m0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2023 o 23:50

W WhiteD
-1 / 3

@Darksmakosz jeśli ktoś z pary jest bezpłodny to akurat problem finansowania in vitro ich nie dotyczy, bo in vitro nic nie daje gdy nie masz fizycznie organu lub ten organ nie działa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+5 / 7

Mam nadzieję, że facet będzie konsekwentny i jak zachoruje na raka, to też nie będzie korzystał z medycyny, tylko się pomodli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem