Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
441 464
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kocioo
+9 / 73

O ile nie popieram Brauna ani tego co zrobił ...to to co robi serwis Zrzutka jest jeszcze gorsze..
Ograniczanie ludziom wolności wpłat na kogo chcą jest słabiutkie . ..i godzi w wolność jednostki.
Dlaczego serwis tak zrobił bo okazało się że ludzie poparli Brauna a nie pieprzone świeczki..co za niepoprawność polityczna ! Zdejmujemy. aby nikt ego nie zobaczył ...!


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haakim1
+10 / 36

@Kocioo dokładnie - cenzura w słusznej sprawie to nadal jest cenzura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trolik1
+2 / 38

@Kocioo może chciałbyś wpłacać na dziedzictwo niejakiego Adolfa H? A może Josefa S? Czy innego Pół Pota? Myślisz czasem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+1 / 47

@Kocioo to ich prywatny serwis mogą sobie robić na nim co chcą, też bym wywalił zrzutkę na tego pajaca na ich miejscu gdyby serwis był mój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
0 / 40

@Kocioo Głupoty wypisujesz.
Po pierwsze, to ich portal i mogą tam robić co chcą. Gdzie jest ta konfederacja wolność przedsiębiorcy, jeśli chodzi o świadczenie usług?
Po drugie, mają regulamin, który ta zbiórka narusza. Organizator zbiórki go akceptował.
Po trzecie, zbiórki na kary finansowe czy grzywny są nielegalne, a istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że właśnie na ten cel przeznaczono by część tych pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-5 / 21

@rogeros123 Jeżeli to ich prywatny serwis to niech sami na niego wpłacają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 29

@LowcaKomedii We Francji zbierano na policjanta , który miał o ile pamiętam zarzuty bo zastrzelił nastolatka , który handlował narkotykami i uciekał samochodem... Były zamieszki itp media afera ...okazało się że na francuski odpowiednik takiego portalu w obronie policjanta ludzie wpłacili miliony...a dla rodziny poszkodowanego grosze.....i to pokazało prawdziwe nastroje społeczne i zamknęło mediom gęby , mediom, które nakręcały zamieszki ...i tam nikt nie zamykał zbiórek. A jeżeli chcą zamykać zbiórki niech sami na nie wpłacają bo nie istnieliby gdyby nie darczyńcy...I'm out...mimo że nie przepadam za Braunem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 3

@Kocioo Tutaj chodzi o inny problem, powstało wiele zrzutek, które tylko wykorzystują wizerunek Brauna, a kasa z nich nie jest przeznaczona dla Brauna, tylko wielu ludzi uznało, że mogą sobie na popularności jego akcji zarobić. Dlatego blokują takie zrzutki, nagle powstały ich setki, o których Braun nawet nie wie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+1 / 17

@haakim1, mylisz się. To nie jest cenzura, tylko wolność, o którą się tu z @Kocioo tak bardzo upominacie. Właściciel Zrzutki żyje w wolnym ( jak dotąd) kraju, więc jako wolny człowiek decyduje i wybiera co chce.
To, o co obaj tu wojujecie, to jest zamordyzm i ograniczenie wolności wyboru, bo to WY zdecydowaliście za wolnego człowieka, właściciela Zrzutki, co ma prawo, a czego nie ma prawa robić.
Działa w ramach prawa, które pozwala mu decydować i określać samemu granice swojej działalności.
A wy, w imię jakiegoś chorego, lewackiego pojmowania wolności chcieli byście tą wolność mu ograniczyć.

Ja. np. świadczę pewne usługi serwisowe i jak na razie mogę wybierać klientów i odmawiać tym, którzy wg. moich ukształtowanych przez wolność kryteriów mi nie odpowiadają. A wy byście chcieli pozbawić mnie tej możliwości i narzucić kajdany, żebym nie miał prawa odmówić, np. klubowi gejowskiemu.

Ot, takie jest wasze chore pojmowanie wolności. Całkiem jak u lewaków z tolerancją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+2 / 12

@Kocioo A mieszkamy we Francji ? Po pierwsze jak wyżej pisali nie można robić zrzutek na grzywny a po drugie nie można robić zrzutek na osoby/cele promujące nienawiść w jakiejkolwiek formie. Także oba punkty wykluczają zrzutki na tego osobnika w jakiejkolwiek formie. A Braun powinien iść na przymusowe leczenie psychiatryczne i mieć dożywotni zakaz pełnienia funkcji posła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Issander1
+5 / 5

@Kocioo Cenzura to cenzura. Natomiast prywatny serwis może robić co chce. Jak ja np. nie wpuszczę pana Brauna do domu, to to nie jest żadna cenzura, bo pan Braun nie ma domyślnego prawa do korzystania z mojej prywatnej własności. Tak samo prywatny serwis nie musi "wpuszczać" pana Brauna na swe progi.

Dam głowę, że w regulaminie serwisu jest zakaz zbiórek w celu promowania antysemityzmu (i podobnych ideologii). Tak że te zbiórki łamią regulamin, który był znany ich twórcom przed czasem. Żadnego problemu tu nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
-1 / 7

@Kocioo inteligentny to Ty za bardzo nie jesteś. Co myślisz, że serwisy typu zbiórka to jakieś państwowe banki? Nie, prywatne biznesy, tak samo jak patronite. I gdyby np. taki patronite na którym jestem autoryzował zbiórkę na tego kretyna to po prostu usunąłbym u nich konto, które tam mam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 grudnia 2023 o 11:24

B Barelik
+2 / 2

@LowcaKomedii @Azheal przecież Braun nie dostał żadnej grzywny. Kara finansowa ogranicza się do braku pewnych przychodów i ograniczeniu innych przychodów. Kary pieniężnej, którą on miałby zapłacić, nie dostał, więc nie można mówić o grzywnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 2

@Barelik Zasada jest ta sama - jeśli dana osoba zostałą ukarana finansowo ( a brak przychodu jest taką karą) to nie można jej ulżyć w ten sposób zbiórką

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 1

@Azheal wskaż ten punkt w regulaminie. Ja go nie widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haakim1
-3 / 5

@adamis62 wolność jednostki kończy się tam gdzie zaczyna naruszać prawa innych ludzi. Twoja wolność gospodarcza kończy się tam gdzie zaczyna się równy dostęp do towarów i usług. Możesz nie przyjąć zlecenia od kontrahenta który jest niewypłacalny - wtedy chronisz swój biznes i miejsca pracy Twoich pracowników. Nie możesz - a przynajmniej nie powinieneś móc - odmówić usług ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, orientację itp. usługobiorcy.
To czego Ty się domagasz to pozwolenie na dowolną dyskryminację nie odpowiadającej Ci grupy osób. Takie jest twoje chore pojmowanie wolności. Chcesz na podstawie swoich poglądów móc legalnie dyskryminować ludzi, ktorzy nie łamią żadnego prawa, żyją sobie jak chcą, mają swój klub, w którym bawią się jak lubią. Niestety razem z prawami obywatelskimi idą też obywatelskie obowiązki i jeśli tego nie rozumiesz, to rolą Twoich współobywateli jest wybrać takich do parlamentu takich reprezentantów, którzy Ci to wbiją w ten zakuty pusty łeb.

P.S. jeśli czujesz się urażony, to pamiętaj, że wg Twojego pojmowania wolności, wolność słowa obejmuje również prawo do obrzucania obelgami ludzi, którzy mi "nie podpasowali" i że i tak skorzystałem z tego prawa dość oszczędnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 17

@Kocioo To we Francji, nie wiadomo jakie jest tam prawo. U nas takich rzeczy robić nie można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 3

@Barelik W sprawie głos zabrała także sama zrzutka. - "Niedopuszczalne jest organizowanie zrzutek związanych z pochwalaniem, wspieraniem lub propagowaniem nienawiści, przemocy, dyskryminacji, terroryzmu, faszyzmu lub innych ustrojów totalitarnych, publicznym pochwalaniem zbrodni lub przestępstw lub naruszeniem dóbr osobistych osób trzecich" także myślę że wiedzą co tam mają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
0 / 0

@voot1 Jeżeli tak było to zmienia postać rzeczy..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
-2 / 2

@Azheal to co zrobił Braun to nie jest nienawiść, a walka o wolność, w tym wypadku od żydow. Ty tutaj tak jak żydzi szybki jesteś do zarzucania atakuje nienawiści, dyskryminacji. Żydzi bardzo szybko wyciągają kartę nienawiści jeśli coś nie idzie po ich myśli. To jest takie ich tupnięcie nóżka, bo ludzie siw boją być oskarżeni o antysemityzm. Pora skończyć z klanianem się w pas żydom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@Azheal @LowcaKomedii pisałem tylko o argumencie grzywny - że jest błędny. I nadal uważam, że ten argument jest błędny.
A co do postępowania - była też zrzutka na osobę mającą kolizję drogową z Beatą Szydło - więc nie jest to chyba argument, żeby zdejmować zrzutkę (choć nie pamiętam czy to na pewno ten sam serwis organizował zrzutkę).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
0 / 2

@Kocioo ale te zbiórki naruszają regulamin serwisu :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
-1 / 1

@Kocioo nastolatek uciekał samochodem bo w czasie "interwencji" dostał w twarz od policjanta - prawdopodobnie odruchowo wcisnął gaz i wtedy dopiero został zastrzelony. Policjant zj%bał dokumentnie. To że dzieciak był dilerem - nie ma żadnego znaczenia, w momencie gdy został ot tak zastrzelony przez niewyszkolonego gliniarza. Zbiórka na niego była obrzydliwa - ale to Francja... kraj udający tak świecki jak to tylko możliwe, ale jeśli rypiemy mniejszość muzułmańską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
+1 / 3

@Quess ale kto tam wyciągnął kartę nienawiści? Braun a nie obecni w sejmie żydzi. Wy antysemici moglibyście chociaż udawać że jesteście inteligentni :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 3

@Quess Ładna odklejka - braun jest antysemita (jak i ty) i nawet sie z tym nie kryje bo powtarza to od lat ( czy jak to on ładnie nazywa "juedo realita" XD) -

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+16 / 20

A zrzutka na Muzeum Polin pod hasłem "Rozpalmy nową świecę" działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
0 / 18

@Fahrmass
Co w tym dziwnego?
Braun dokonał działania, które jest zapewne niezgodne z prawem (co stwierdzi sąd) i niemoralne (co jest oceną prezydium Sejmu, które wymierzyło karę dyscyplinarną). Serwis zakazuje takich zbiórek, co jest zapisane w regulaminie.
Świece chanukowe takich wątpliwości nie budzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+2 / 4

@Laufer
Zrzutkę można zorganizować na dowolny cel zgodny z prawem. Tak w skrócie można określić to co napisali w regulaminie.
Niektóre czyny posła mogą być sprzeczne z prawem, ale nie działalność posła jako taka.
"Zbiórka na posła Grzegorza Brauna" w żadnym wypadku nie oznacza celu sprzecznego z prawem. Gdyby nie histeryczna reakcja prezydium Sejmu który pozbawił go uposażenia za pół roku pewnie w ogóle by tej składki nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
0 / 4

@Bimbol histeryczna? Tam jednej osobie musiano udzielać pomocy medycznej bo dostała reakcji alergicznej na proszek z gaśnicy. Braun to niebezpieczny wariat i jego miejsce jest w Tworkach czy Choroszczy a nie na sali sejmowej - tym razem komuś mogła stać się krzywda i to poważna. Co jakby ta osoba dostała asfiksji i umarła?
Braun jest psychicznie chorym szurem który powinien był wylecieć z sejmu dawno temu - ale tam go ignorowali, bo łojojoj Braun wywalił choinkę do kosza, nic się nie stało. Facet kiedyś złapie za siekierę i zabije kogoś bo mu się uroi że to żyd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+1 / 1

@WhiteD
Pierwsza reakcja była histeryczna.
Następne to już zwykła kalkulacja polityczna.
Szpital - tu w grę wchodzą przepisy kodeksu karnego dotyczące uszczerbku na zdrowiu, co może oznaczać w finale oznaczać wyrok więzienia dla Brauna, zwłaszcza gdy odbiorą mu immunitet. Niejednoznaczny ruch, bo przecież mamy członka KO który już siedzi w więzieniu ale dostał mandat w europarlamencie.
Ultimatum dla Boska - chodzi o marginalizację i rozbicie Konfy co spowoduje że zamiast klubu będą mieć koło poselskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
0 / 24

BRAWO, TYLKO SZKODA, ŻE NIE MŻNA KASY TYCH PAJACY PRZEKAZAC NA COŚ SZCZYTNEGO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
-3 / 17

Jeśli zbierać jakąkolwiek kasę dla Brauna, to jedynie na dobrego psychiatrę. Ale to już powinni koledzy klubowi zorganizować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
-4 / 14

Jeśli miałoby to pójść na jego leczenie to nie ma problemu, ale nie będę się wypowiadał na ten temat - nie moja kasa, nie mój problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pierdzideuko
-4 / 8

i bardzo wspaniale, naziolstwo nie ma szans w Polsce, na psychiatrę dla Grzegorza Klauna niech się zrzucą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
-3 / 15

Politycy wraz z socjologami, psychologami i innymi specjalistami powinni się pochylić nad tym fenomenem, że jest tak wiele osób które popierają i wspierają takich ludzi i partie. To jest choroba którą trzeba diagnozować i pilnie leczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
+3 / 5

@pokos pochylają się od dawna. Ale większe zdziwienie mnie bierze, że ludzie popierają lewicę która przoduje we wszelkiej maści dyskryminacjach, promowaniach nienawiści, rasizmu. Tylko nikt z tym nic nie robi bo lewica swoją nienawiśc i dyskryminacje kieruje w większość, a są pierwsi do oskarżania o dyskryminowanie mniejszości. Są pierwsi do pozbawiania praw należnych wiekszosci, a jednocześnie dawania przywilejów mniejszościom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agalaura
-3 / 11

Bo tolerować to nas a nie my

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
-2 / 4

dyskryminacja i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lahtex
-4 / 6

Piękna wpłata, gdyby te 38mln serc w narodzie miało taką wizje. Ten kraj byłby może i wciąż mały ale bardzo mocarny wewnętrznie jak i na arenie międzynarodowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
-2 / 2

Ale po co na to zbierać? To niedobra jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glogow85
-2 / 2

Zrzutka - Ustawienia - usuń konto. Cancelujemy Zrzutkę po lewacku ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ad33
0 / 2

Jak tępym trzeba być żeby wysyłać pieniądze politykom xD W dodatku ruskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem