Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1078 1109
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+45 / 69

Mam wrazenie, ze PiS to w ogole zapomnial ze istnieje cos takiego jak prawo, w kazdym momencie gdy te ich prawo nie bylo po ich mysli
I dlatego tak wazne jest tzw. przywracanie praworzadnosci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikross
+11 / 13

Teraz to PiS broni demokracji,
a przed wyborami, jak było? Nie ma Państwa na liście, nie możemy was wpuścić. Ciekawe, czy teraz też wstęp będą mieć tylko Polacy zapisani na listę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+21 / 29

@Xar nie tyle zapomnieli, że istnieje prawo, co przyzwyczaili się, że jeśli czegoś nie mogą zrobić przez prawo to sobie to prawo mogą z dnia na dzień zmienić. A że to banda półgłówków to nie pomyśleli, że ich durne pisane na kolanie bez konsultacji z fachowcami przepisy wybuchną im w twarz kiedy nie będą już mieli możliwości szybkiej ich zmiany. To wszystko każe wysnuć jeden wniosek: Kaczyński naprawdę uwierzył, że będzie rządził dożywotnio i ta megalomania się teraz mści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dokturbasen
+13 / 33

@borg8472 nie bardzo wiem o czym bredzisz ? pis zrobił taki burdel z prawem, że co prawnik to prawidłowa opinia. Nie Tusk nie zrobił tego co pisdusie, czyzbyś był jednym z 15 % idiotów konfopis-u ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+3 / 3

@dokturbasen Mój dziadek przed wojną miał burdel. Tam był porządek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
-2 / 2

@dokturbasen nie wiem ile masz lat, ale jeśli nie pamiętasz co robiła ekipa Tuska to sobie poszukaj w necie.
Konfopisu? gdzie ty widzisz sojusz pisu i konfy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dokturbasen
0 / 0

@borg8472 co robiła ? po 8 latach pisdusi- ktoś miał postawione jakieś zarzuty ? cokolwiek ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
-2 / 2

@dokturbasen tu nie chodzi o przestępstwa a o to co robi władza, Tusk deklarował że każdego kto zaproponuje podniesienie podatków wyrzuci z rządu a co dostaliśmy? vat podniesiony na okres roku jest do dziś a tych przykładów jeszcze się kilka znajdzie. Oni wszyscy są tacy sami, tutaj trąbią jak to będzie pięknie gdy oni dojdą do władzy a potem mamy starą śpiewkę, Najgorsze jest to że ludzie za każdym razem dają się na to złapać. Po, Lewica, 3D oni wszyscy już byli u władzy i nic dobrego nie zrobili, nadal płacimy duże podatki a służba zdrowia, szkolnictwo są w czarnej dupie. Tego systemu nie da się naprawić, należy go wywalić i zainstalować nowy, brać działające rozwiązania z innych krajów i wdrażać u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dokturbasen
0 / 0

@borg8472 zgadza się jednak, brakiem rozumu jest równanie PO z mafią pisowską, i po to są wybory gdzie pokazuje się program a jednak szambo konfederackie nie jest dobrym programem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
-1 / 1

@dokturbasen nie wiem ile masz lat ale sprawdź sobie jak wyglądały spółki SP za czasów PO/PSL, prawie to samo co za pisu, A co do "szamba konfederackiego", to jak dla mnie było lepsze niż to co proponowała reszta, nie idealne ale lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dokturbasen
0 / 0

@borg8472 szambo konfederackie nie było by lepsze- to jeszcze większe bagno, w sejmie zatrudnienie znalazł bosak który nigdzie nie pracował i jego żona a co do PO ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2024 o 15:08

B borg8472
-2 / 2

@dokturbasen co do Bosaka to kiedyś robił jako instruktor, ale to nie istotne, jego żona jest prawnikiem a do sejmu się dostała bo ją wybrali.
Podstawowa różnica pomiędzy Konfą a resztą jest taka, że oni tamci już kiedyś rządzili i gdyby robili to dobrze to nigdy by tej władzy nie utracili. Niestety, o tym czy ktoś się nadaje do tej roboty możemy przekonać się tylko doświadczalnie, więc twierdzenie że "ich szambo" będzie gorsze jest tylko gdybaniem. Tusk i reszta jego koalicjantów już kiedyś pokazali co potrafią i zrobią to ponownie, jedynym wyjątkiem w tym stadzie jest partia Razem, ale ci przynajmniej nie chcięli iść do rządu. Zandberga można nie lubić ale nie jest głupi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+15 / 19

Pis chyba to przewidywał, dlatego chciał to zmienić:
''Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński skierował 23 listopada pismo do Rady Mediów Narodowych z wnioskiem o wyrażenie zgody na dokonanie zmian w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.
W razie likwidacji trzech wymienionych w piśmie spółek likwidatorami mają być członkowie zarządów spółek oraz kierownik komórki organizacyjnej spółki zajmującej się obsługą prawną.''
Na całe szczęście, ten wniosek nie został jeszcze rozpatrzony, a likwidator może go wycofać gdyż to on obecnie reprezentuje spółkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+18 / 28

@bartoszewiczkrzysztof po prostu do nieudolnych PiSiorow nie dotarlo, ze inni graja wedlug pelnego zestawu regul i po prostu beda wykorzystywali kazda mozliwosc, a nie dawali fory jak uposledzonemu dziecku ktore gra na very easy, bo tak poki co wygladalo zarzadzanie naszym Panstwem Polskim za PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+14 / 16

@bartoszewiczkrzysztof

Tak. Ale nie dość że złożyli to na złym formularzu do sądu rejestrowego to jeszcze nie było to do końca zgodne z prawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+20 / 22

@bartoszewiczkrzysztof Z tego co pamiętam, to wniosek nie został skutecznie złożony ze względów formalnych. Gliński zastosował niewłaściwy formularz i stąd odrzucenie wniosku przez sąd. Może złożyli ponownie (i poprawnie)w ostatnim dniu urzędowania, ale faktycznie może być ten wniosek teraz wycofany przez likwidatora. @Xar ma pełną rację. Pis rządził (po przejęciu wszystkich bezpieczników prawnych) na very easy. Teraz to się mści. Wprowadzali ustawy pod siebie, bez wsparcia prawników i ekspertów, teraz eksperci prawni mogą ich rozgrywać jak dzieci...
Innymi słowy: Kaczyński z pomocą dudy chciał grać z rządem w pokera, tylko nie zwrócił uwagi, że karty ma do Czarnego Piotrusia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2023 o 7:21

avatar Hamster88
0 / 0

@Xar blah blah blah komentarz daję, żeby było 50 komentarzy i były na czerwono :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+1 / 25

@dokturbasen Tylko zamienić imiona i jakbym słyszał zwolennika jarka. Cóż za cudowny zachwyt nad politykiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+16 / 22

@Obiektywny1 Nie do końca. "zapewne ma za sobą wielu , jak widać dobrze kumatych doradców". Kaczyński "zna się" na wszystkim najlepiej sam, doradcy mu nie są potrzebni. W końcu sam się poklepał po ramieniu mówiąc "mało jest ludzi równie mądrych jak ja na świecie"...
W przypadku obecnego rządu, to jest gra drużynowa, nie jednostka.
I nie chodzi o ślepe uwielbienie, tylko o kredyt zaufania dla rządu, a ten na razie wywiązuje się dobrze. Na tyle dobrze, że pis nie umie przestać kwiczeć... Dudusia rozegrali banalnie prosto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dokturbasen
-4 / 14

@Obiektywny1 Tylko zamienić imiona i jakbym słyszał zwolennika "doktórka mentzena","doktórka" który może tylko stać z boku i się uczyć - jeden z 15 % idiotów ? mówiłem ci już że powinieneś zmienić lekarza ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+8 / 10

@Cammax
"jak dla mnie powinno się uznać, że PO działa w stanie wyższej konieczności"
tylko kto wyznacza ta "wyzsza koniecznosc"? pis tez twierdzil ze dzialal w imie wyzszej koniecznosci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
+7 / 15

@Cammax niczym nie różnisz się od pisu i jego wyborców wobec powyższego.
TVP należało tak rozegrać od początku, a nie jakieś przepychanki w stylu pisiorów robić. Bo ma razie pokazali, że są takim samym bagnem. Teraz dopiero się popisali mądrym zagraniem, propsuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+4 / 4

@m1989w - już w historii postępowano w myśl Twojej dewizy. Niemcy pozwolili na to Hitlerowi, Rosjanie Leninowi, Chińczycy Mao Zedogowi i tak dalej. Jeżeli się chce przywrócić państwo prawa, to nie można tego robić metodami tych, którzy państwo prawa zdemolowali. W ten sposób jedynie rozpędza się błędne koło łamania prawa. Jeżeli obecny rząd będzie naprawiał państwo PiSowskimi metodami, to będą tak postępować wszystkie kolejne rządy w przyszłości, a nasz kraj na dziesięciolecia pogrąży się w bezprawiu. Takiego precedensu nie wolno tworzyć. Poza tym pamiętaj o tym, że kredyt zaufania związany z wynikiem niedawnych wyborów, nie będzie wieczny. Jest tylko kwestią czasu kiedy i ten nowy rząd zbrzydnie Polakom. A za 4 lata wybory wygra inna partia, która znowu zacznie "naprawiać państwo" - tym razem rugując z niego wpływy Tuska. Ta historia może się później powtarzać wiele razy. Nie wiem jak ty, ale ja nie chcę takiej przyszłości dla mojego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@mieteknapletek tu wyższą koniecznością jest przywrócenie demokracji. A czy ta wyższa konieczność tu jest, czy też nie, to już ewentualnie sądy będą rozstrzygać. Należy po PISowcach posprzątać tak, by nie został nawet kamień na kamieniu po nich. Następnie jak się ich już rozliczy, to powinni oni raz na zawsze trafić na śmietnik historii. No i edukować obywateli, by nigdy nie było powtórki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Cammax
rzecz w tym ze pis tez dzialalo w imie "wyzszej koniecznosci" jaka bylo przywrocenie "sprawiedliwosci w polsce", pisowski dubler w TK tez mowil o tym ze polska racja stanu stoi ponad konstytucja
przywrocenie godnosci polakom to byla kolejna wyzsza koniecznosc

dlatego jezeli teraz "koalicja demokratyczna" bedzie lamac prawo w imie odsuniecia pisu od wladzy, to stworza precedens ktory moze w przyszlosci byc wykorzystany do obalania demokracji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-5 / 19

Widząc jak PO rozlicza PIS nasuwa mi się jedno: jakby to powiedział Czerepach https://m.youtube.com/watch?v=ZkDavLl9WtM od razu widać, kto faktycznie jest inteligentny, wykształcony i kto nadaje się na polityka a kto ma fuchę za nienawiść do Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
0 / 10

i to jest piękne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peppi
+7 / 11

@agalaura Ci, których tak bronisz, z uczciwością nie mają nic wspólnego,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aldocaldo
+7 / 9

A najlepsze jest to, że Tusk ich wymanewrował, a oni nawet sobie z tego nie zdają sprawy. Zapis o 3 mld dla TVP, był po to, żeby długopis odrzucił to co miał odrzucić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
-1 / 11

Nie rozpędzajcie się tak z tym entuzjazmem. Posunięcie min. Sienkiewicza może się wydawać sprytne, ale jest jeden mały problem: celem likwidacji spółki jest doprowadzenie do ustania jej bytu prawnego i wykreślenie jej z rejestru. Jeżeli już w chwili podjęcia decyzji o postawieniu spółki w stan likwidacji, przedstawiciel rządu ogłasza, że nikt nie chce tak naprawdę likwidować mediów publicznych, to stwarza to podstawę do uznania likwidacji za czynność pozorną. Tymczasem czynność prawna zdziałana dla pozoru, jest z mocy prawa nieważna. Dlatego też, postawienie spółki w stan likwidacji, w tym przypadku będzie można zaskarżyć do sądu żądając uznania jej za nieważną (wraz z powołaniem likwidatora). Naiwnością jest zakładać, że PiS tego nie zrobi, a gdy już zrobi, to wracamy na początek całej zabawy. Poza tym oklaski są przedwczesne z jeszcze jednego powodu: aby postępowanie likwidacyjne w ogóle się zaczęło, musi zostać wpisane przez sąd rejestrowy do KRS. I wcale nie jest powiedziane, że sąd rejestrowy to zrobi, bo tę procedurę da się zablokować jeżeli się wie jak to zrobić. PiS ma prawników, więc raczej będzie to wiedział. Obawiam się, że formalna likwidacja nie jest tu jakimś genialnym posunięciem, tylko po prostu kolejną odsłoną tego samego cyrku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
-2 / 4

@Quant_ rozpisałeś się,a i tak po drugim zdaniu każdy przewija dalej. Powiem tak po ludzku... nie zesraj się z tymi mądrościami ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 5

@Quant_ "celem likwidacji spółki jest doprowadzenie do ustania jej bytu prawnego i wykreślenie jej z rejestru" Skad ta informacja? Celem nie musi byc likwidacja ale rowniez audyt i przygotowanie do restrukturyzacji, o ile jest to mozliwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+1 / 1

@Xar - polecam lekturę Kodeksu spółek handlowych. Przeczytaj, a wszystko stanie się jasne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 2

@Grzegorzkonopacki1 - nie mierz wszystkich swoją miarą. Większość ludzi potrafi wytrzymać więcej tekstu niż dwa zdania. Większość potrafi również ocenić przeczytany tekst pod względem merytorycznym, nawet gdy się nie zna na opisywanej materii. To, że Ty nie potrafisz, a braki umysłowe zastępujesz chamstwem, nie oznacza, że tacy są wszyscy. Troglodyci z Twojego gatunku osiedlowych Sebiksów są tak naprawdę w mniejszości. Na szczęście :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 3

@Quant_ Od ośmiu lat handluję z pewną spółką, od około 4 do nazwy ma wpisane "w likwidacji". Oczywiście, od momentu wpisania tego towar dostarczam po przedpłacie. Zadławili się planami rozwoju ponad bieżące siły. Syndyk, który tam siedzi naprawdę posprzątał, i w ciągu następnych dwóch, trzech lat wyjdą całkowicie na prostą. Może wtedy zmienią nazwę i NIP, może zostaną przy starej. Zmiany właściciela, czy postawienie spółki w stan likwidacji nie oznaczają zamknięcie zakładu. Sienkiewicz ma rację, że stan likwidacji może zostać cofnięty. Gorzej jest w upadłości, bo oznacza kompletne zadłużenie i wyprzedaż majątku spółki. Drobna różnica: w likwidacji i w upadłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+1 / 1

@LUPUS1962 - jeżeli w tej spółce jest syndyk to nie jest ona w likwidacji, tylko w upadłości. Jeżeli z kolei wychodzą na prostą to znaczy, że są w restrukturyzacji, a zamiast syndyka jest doradca restrukturyzacyjny. Gdyby natomiast byli w likwidacji, nie byłoby ani syndyka, ani doradcy, tylko likwidator. Musisz się na coś zdecydować, bo kompletnie mieszasz różne postępowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
-1 / 1

@Quant_ OK, jak zwał tak zwał, gość może być likwidatorem, potocznie nazywany jest przez ich pracowników syndykiem. Na początku "stanu likwidacji" wszyscy się bali, że to będzie zamknięte. A facet zwolnił zarząd, oddzielił od całości mniejsze podmioty(te ich plany rozwojowe, które nie wypaliły) i te zamknął rzeczywiście, sprzedając i zwalniając tam zatrudnionych, a główny zakład pracuje dalej i zaczął przynosić zyski. Ludzie nadal mają pracę i spokojnie patrzą w przyszłość. Tak, zrobił tam restrukturyzację, ale nie zlikwidował całości. Nie jestem znawcą prawa spółek handlowych, ale jak napisałem - handluję z nimi i obserwuję, jak wychodzą na prostą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 0

@LUPUS1962 - wybacz, ale dla mnie to nie jest "zwał jak zwał". Nawiasem mówiąc zupełnie nie rozumiem dlaczego ktoś miałby nazywać likwidatora syndykiem. Czyżby w tej spółce powołano likwidatora zewnętrznego? Jeżeli tak, to by wiele tłumaczyło. Likwidatorem niemal zawsze jest członek zarządu spółki. Czasem jednak się zdarza, że zgromadzenie wspólników/akcjonariuszy chce na to stanowisko profesjonalistę i wtedy wybiera kogoś z lokalnej listy syndyków. Nikt syndykowi z listy sądowej nie zabroni podjąć się roli likwidatora. Może tak było w tym przypadku, który opisujesz? Zaczyna mnie to interesować. Możesz podać nazwę i siedzibę tej spółki? Jak nie chcesz na otwartym kanale, to podaj na priv. Ciekawi mnie to, więc chętnie zajrzę w KRS tej spółki i sprawdzę kto ją uzdrowił. Może go znam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rentier
-5 / 15

Autor demota zaraz wejdzie w du*e ministrowi. Oni jedni drugich warci. Niech się kopią do usranej śmierci o to TVP. Coraz mniej ludzi to ogląda. Kto mądrzejszy nie ogląda także TVN. Pranie mózgów nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwo23
0 / 0

Mastalerek sie pięknie zbłaźnił - "myślicie że prezydent jest taki naiwny". He he !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubinjlit
-4 / 8

skoro to taki genialny szachista to dlaczego nie zrobił tak od razu? Tylko bawił się w siłowe i prawdopodobnie nielegalne przejęcie? Nie wpadł na ten genialny szachowy ruch od razu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
+2 / 4

@ubinjlit do tego numeru potrzebne było veto tego tam... klauna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aldocaldo
0 / 0

@Grzegorzkonopacki1 A 3 mld, zapisali na TVP, żeby ten tam, zrobił to co miał zrobić ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
+2 / 8

Szch i mat.. pisowskie półgłówki. Głąby myślały,że ktoś się będzie z nimi szarpał i przeżucał wyzwiskami... to nie ten level bossa kmioty!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crollo
0 / 2

@Grzegorzkonopacki1 Nie chce nic mówić ale zanim Sienkiewicz dokonał decyzji o likwidacji to własnie to zrobił, poszedł na wyzwiska i siłowe przejęcie które nie wiadomo czy było legalne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalrydz
+4 / 4

Jako suweren jestem zadowolony z tempa zmian

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crollo
0 / 4

Mam wrażenie, że autor demota zaraz wejdzie Sienkiewiczowo do tyłka i uwoje sobie tam gniazdko. Ja rozumiem, że politycy mogą coś zrobić dobrze itd. ale nie wierzę, że ten demot nie został stworzony przez kogoś nie związanego z PO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
0 / 6

Haha gambit dobre sobie... raczej rozpaczliwa, pełna przerażenia i chaosu demolka tworzona na kolanie przez pośpiesznie zebrany skład dostępnych w okresie świątecznym prawników, mająca na celu ratowanie wizerunku po absurdalnie wręcz żenujacym spektaklu przejęcia mediów publicznych. Myślę, że sam Sienkiewicz na raz obalił całą butlę koniaku jak się dowiedział że papugi jednak znalazły wyłom w murze i można z tego wyjść bez dymisji po 3 dniach urzędowania w ministerstwie xD w terminologii szachow to bym proponował najwyżej doprowadzenie do remisu po serii karygodnych błędów w grze środkowej a nie gambit... ludzie litości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pismag
-1 / 3

och ,jakie cudowne stało się życie po wygranych wyborach przez PO yebów czy też KOmuchów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
-1 / 1

Oj sporo trolli pisowskich jest teraz :) ale to dobrze, to znaczy, że PiS się boi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem