Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
321 326
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bongo123xyz
+6 / 10

Wymienione problemy jak i wiele innych jeszcze długo pozostaną na etapie smutnej statystyki. Teraz wszystko nastawione jest na kobiety. Wystarczy przyjrzeć się ostatniej kampanii wyborczej i komentarzom "to dzięki kobietom zmienił się rząd".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

@Bongo123xyz Nawet w 100 konkretach obecnego rządu masz kategorię "kobiety", natomiast "mężczyźni" nie udało mi się odnaleźć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Bongo123xyz bo zasadniczo jest w tym prawda, bo takiego wkurvvu spolecznego to dawno nie bylo i to jakby nie patrzec kobiety w wieku reprodukcyjnym rzadko na PiS glosowaly: Tym samym zaledwie 28,9 proc. wyborców Konfederacji to kobiety. Panie stanowią jednocześnie 61,9 proc. elektoratu Lewicy.
W 2019 roku - według sondażu Ipsos - kobiety najchętniej głosowały na PiS. Partia rządząca uzyskała wówczas wśród pań poparcie na poziomie 43,1 proc. Wynik KO wśród kobiet wynosił wówczas 29,9 proc., z kolei SLD - 13,1 proc.
Według sondażu exit poll[2023] przeprowadzonego przez Ipsos przed lokalami wyborczymi na największe poparcie wśród kobiet w wyborach parlamentarnych 2023 mogło liczyć Prawo i Sprawiedliwość - zagłosowało na nie 36,5 proc. pań. Na Koalicję Obywatelską swój glos oddało 33 proc. ankietowanych kobiet.
Zgodnie z badaniem kobiety chętniej wyszły w niedzielę do urn - frekwencja wśród pań wyniosła 73,7 proc., a wśród mężczyzn - 72 proc. (W 2019 roku głosowało według sondażu late poll Ipsos 61,5 proc. uprawnionych Polek i 60,8 proc. mężczyzn.
W 2019 o 13 p% wiecej kobiet glosowalo na PiS niz na PO. W 2023 ta roznica znacznie zmalala.
https://galeria.bankier.pl/p/f/c/a2963282188bb9-948-698-202-9-957-705.jpg
Zakladajac, ze na PiS w 2019 zaglosowalo 43,1% z 61,5% glosujących kobiet to mamy 52% z ilosci Polakow w 2019 czyli 37,97milionow*0.52(ilosc kobiet)*0,615(frekwencja)*0,431(poparcie dla PiS) to daje nam 5.233.549 kobiet popierajacych PiS
Dla roku 2023 wyglada to nastepujaco:19,5 miliona kobiet* (ilosc kobiet)0,737(frekwencja)*0,365(poparcie dla PiS) daje nam okolo 5.245.597 kobiet popierajacych PiS
Wiec skoro poparcie dla PiSu wsrod kobiet sie praktycznie nie zmienilo, a stanowia one mniejszy procent wszystkich wyborcow, to logiczne jest, ze osoby nie bedace kobietami popierajacymi PiS zadecydowaly o wyniku wyborow. W 2019 na PiS zaglosowalo 8 051 935 osob, w 2023 na PiS zaglosowalo 7640854 osob.
Wiec nie dosc, ze spadek wyborcow jako ilosci wyborcow to jeszcze procentowo mniej. Skoro ilosc kobiet glosujacych na PiS byla praktycznie nie zmieniona, wynik PiSu byl gorszy zarowno ilosciowo jak i procentowo, to znaczy, ze o wyniku wyborow przesadzily - jak napisalem wczesniej osoby nie spelniajace warunku: kobiety glosujace na PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
0 / 0

Orze, a nie ora!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kula6
0 / 0

ja nie wierzę że kobiety walczą tylko o posady w spółkach skarbu państwa, na stanowiskach dyrektorskich i zarządach, a wszyscy zapominają o pracownikach fizycznych w wielu zawodach gdzie są tylko mężczyźni. dość tego!! dopuścić kobiety do łopaty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+1 / 1

@Xar nie tylko takich, nie wiem czy to Ty tan narzekasz na mieszkańcó krajów skandynawskich, ale w październiku, jak spotkałem kilka osób z szwedzkiego oddziału firmy, to po rzuceniu przez Niemca pytania "gdzie te parytety, bo przy naszym stole nie widzi żadnej kobiety", wywiązała się zabawna dyskusja, że prawie żadna (jest tylko jedna) nie pracuje w firmie przy projektowaniu maszyn z niewiadomego powodu. Niby można mówić o parytetach, ale z tego, co mi wiadomo, to żadne, na te stanowiska nawet nie aplikują. Za to w części działu odpowiedzialnego za oprogramowanie, kilka już jest. Coś takie niepoprawne politycznie te Twoje statystyki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2024 o 15:22

I iposek
-1 / 3

@y0u taaa, Niemcy i parytety, przepracowałem kilkanaście lat w niemieckich korpo, kobiety na wyższych stanowiskach zdarzają się jedynie w HR i PR, no w HR to może nawet i przeważają, natomiast jeśli chodzi o wszelkie działy operacyjne, kobiety owszem, trafiają się ale jako szefowe w Polsce i innych demoludach, czasem Francja, ale w Niemczech, nie spotkałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 0

@iposek on to mówił sarkastycznie, ale żeby było zabawniej to przy kolacji w restauracji to wszyscy się z tego śmiali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanRumcajs
-5 / 11

Czy tylko mi się wydaje, że screen tej rozmowy został zrobiony z konta tej kobiety? Plus nie uważam to za zaoranie, bo pani może się lekko zdziwić, kiedy odkryje, co stoi za liczbami, które przytoczyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 4

@PanRumcajs Co stoi za liczbami które odkryła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+3 / 5

Problem jest wielowątkowy i bardzo skomplikowany. Rzucanie statystykami z lewa, czy z prawa nic nie wniesie, jedynie edukacja i wsparcie psychologiczno-psychiatryczne ułatwi zarówno nastolatkom (wszystkim) i dorosłym odpowiednie wsparcie pomocne w rozpoczęciu naprawy tego, co teraz się dzieje.
^ To wszystko dotyczy problemów wszystkich, choć głównie widać to u mężczyzn, bo nadal panuje przekonanie, że jak pójdę do psychologa, czy psychiatry to jestem chory psychicznie, wariat, szaleniec itp., a przeciez nie mogę sobie na taką opinię pozwolić, nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+4 / 6

Właśnie Boeing dowiaduje się na własnej skórze czym się kończy wciskanie parytetów płci, rasy i orientacji nawet do tak newralgicznych branż jak lotnictwo.

Po drugie jakie to prawa mają mężczyźni których nie mają kobiety. ja zacznę:
-Wyższy wiek emerytalny
- obowiązek obrony ojczyzny
- wyższe normy dźwigania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@kikurenty przyblizysz cos wiecej o co chodzilo z tym wyrwanym fragmentem i jaki to ma zwiazek z parytetami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+4 / 6

@Xar Boeing powywalał starych inżynierów i pozatrudniał nowych chwaląc si ewszem i wobec parytetami i equality. Przy okazji tnąc koszty. Efekt katastrofy awariee i uziemienie wszystkich boeingów MAX 9.
Z maili pracowników Boeinga wynika że samolot zaprojektowali klauni nadzorowani przez małpy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 2

@Xar @abaddon81 Ci wyjaśnił. Generalnie boenig został zmuszony do zatrudniania według parytetów czyli na każdym szczeblu korporacji musi byś określony % kobiet, murzynów, latynosów, nastolatków, homoseksualistów i transwestytów. Kompetencje i umiejętności zeszły na drugi plan. Skutków nie trzeba opisywać. Nawet jak się zorientowano że jakość samolotów boeing jest kiepska co zgłaszała Federalna Administracja Lotnictwa (ang. FAA) pozwolono Boeingowi samemu sobie certyfikować samoloty. Niestety incydenty i awarie samolotów spowodowało że sprawa się rypła. Uziemiono samoloty i po analizie wyszło że niemal każdy boeing miał błędy w montażu. Bardzo podobna sytuacja jak z znaną firmą OceanGate ale na szczęście nie zakończyła się żadną katastrofą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@kikurenty ok, ale czy za konkretny projekt w konkretnym obszarze odpowiadaly osoby zatrudnione "z parytetu" czy mowa o ogolnym trendzie?
Druga sprawa, mial bledy w montazu - montaz byl wykonany zgodnie z projektem i wina projektu, czy niezgodnie z projektem i wina inz. jakosci/ inz. produkcji/ pracownikow montazu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+1 / 1

@kikurenty Obowiązek obrony rodziny wynika z ustawy a nie nadprzyrodzonych właściwości płci. W Izraelu kobiety mają obowiązkową służbę wojskową. Więc nic nie stoi na przeszkodzi, żeby w Polsce kobiety też miały obowiązek obrony ojczyzny. Zresztą bez bab nie urodzisz żołnierzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
0 / 0

A co to jest "ora"? Uprzejmie proszę o tłumaczenie na język polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Aqq300 Rita Ora, a co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bubu2016
+1 / 1

Ora et labora?
Kobieta ORZE!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
+2 / 2

Czy temu całemu Kostulskiemu marzy się ustrój inny niż demokracja? Przecież tych ludzi wybrał naród. A że wybrali tyle kobiet, a tyle mężczyzn, to nie ma nic wspólnego z jakąś dyskryminacją. Po prostu ci, co przekonali wyborców, się dostali. Przecież nikt nie zabraniał nikomu głosować i do urn szli zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
0 / 0

A w takim kontekście, jak w democie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarsjaninTK
0 / 0

Jak to samobójczych ZAMACHÓW?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartes123
0 / 2

Najbardziej mi się podoba kwestia, gdy politycy i polityczki lewicy uważają, za skrajnie niesprawiedliwe, że kobiety przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat mają ją niższą niż meżczyźni którzy przechodza na emeryturę w wieku 65 lat. Zupełnie nie rozumiem z czego ta różnica w wysokości emerytury może wynikać? Na pewno z powodu dyskryminacji kobiet, bo przecież nie z tak absurdalnego powodu jak fakt, że mężczyzna pracuje 5 lat dłużej na swoją emeryturę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem