Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
+1 / 23

W PL brakuje wspólnego dbania o siebie.
X cierpią, ale nie dotyczy to tych Y, to ci Y mają to gdzieś.
Y cierpią, ale nie dotyczy to tych X, to ci X mają to gdzieś
Rolnicy protestowali za słabo.
Trzymam kciuki, że wszyscy rolnicy ruszą 4literyi zaczną np blokowac drogi. Jak cała PL bedzie stała, to tego już nie pokonasz. Czym innym jest protest 2tys ludzi a czym innym protest 2mln ludzi w całej PL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+8 / 20

@rivmak85
Pasowało by jednak protestować pod domami polityków a nie na środku autostrady utrudniając bezsensu życie innym ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamja1
+13 / 13

@rivmak85 Większość Polaków jest niestety za głupia żeby to zrozumieć.
Strajkuja lekarze...ja nie jestem lekarzem,niech się do roboty wezmą.
Strajkuja nauczyciele ja nie jestem nauczycielem,poza tym mają wakacje,przerwy itd.
Strajkuja rolnicy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
+1 / 13

@rivmak85 Tylko że to rolnicy najbardziej dbają tylko o siebie. Ich protesty praktycznie zawsze utrudniają życie reszcie ludzi. Chcąc coś dla siebie mają całą resztę gdzieś ich nie obchodzi że nie dojedziesz do pracy, że szef będzie na ciebie wnerwiony, że będziesz musiał zostać po godzinach bo musisz projekt pilnie skończyć a przez nich jesteś w plecy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+8 / 10

@Aracarn Gdybym Ja był na ich miejscu, to też chciałbym godnie żyć. Rolnictwo jest to kawał ciężkiego roboty i obecnie nie opłaca się robić. Zobacz na statystyki i wszystko jest pokichane, że zatrważająca ilość osób, przetaje siać warzywa, pola przeznacza na kukurydze lub pszenice i wolą iść do roboty, żeby polem zając się wieczorami lub w weekendy. Zaraz bedziesz się dziwił, że w sezonie kalafior jest z maroka, po 20zł sztuka. Nastanie wojna to albo nie będziemy mieć ludzi do uprawy roli, lub bedziemy mieli do wyboru jedzenie z kukurydzy lub białej mąki.
Doceniam uczciwą ciężką pracę i rolnikom należy się szacunek i pieniądz. Czas żeby politycy zajęli się wszystkimi głupimy ustawami związanymi z Ukrainą oraz niech ukrucą pseudo biznesmenów "tanio kupić, zrobić w bambuko i drogo sprzedać". Taka myśl przelewa się na każdą gałąź a najbardziej wkurzają mnie już fliperzy, bo Ci ludzie są czystym przykładem skur****ństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
+1 / 11

@rivmak85 Każdy chce godnie żyć, ale to nie oznacza że możesz przeszkadzać w życiu wszystkim innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+7 / 9

@Aracarn Co masz zrobić, jak nikt Cię nie reprezentuje, wszyscy mają Cię gdzieś, bo Polacy maja gdzieś innych, liczy sie tylko swój czubek nosa. Tym ludziom pozostaje albo rozwałka, albo rzucić wszystko w pi*du i co ciekawe, tak samo dostaniemy bo łbie, bo rykoszetem dostaniemy wyłącznie żywność z afryki i Ukrainy. Ukraińcy tylko czekają, żeby zalać nas żywnością. Poczytaj o kalafiorach z Ukrainy, które zawierały środki, które u nas zostały zabronione 20lat temu i były posypywane wapnem!! Czym innym jest górnik a czym innym rolnik. Rolników potrzebujemy, bo jak nadejdzie kryzys, to nie będziemy mieli co do garnków włożyć.
Docencie tych, którzy w dobrych czasach są niewidoczni, a bedziecie się do nich modlić jak przyjdą te złe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
-1 / 3

@rivmak85 W dobrych czasach niewidoczni? Toż nasi rolnicy rok w rok tylko narzekają i chcą kolejnych dopłat. To susza i słabe plony, to plaga urodzaju i niskie ceny zawsze coś jest im nie tak. I każdy większy protest to tylko blokowanie dróg zwykłym ludziom, w latach 2015-2024 tylko w 2016 i 2017r chyba nie było blokady dróg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2024 o 22:46

S szary1988
+1 / 7

@rivmak85 Nikt nie reprezentuje? dopłaty z powodu suszy, dopłaty z powodu deszczu, dopłaty z powodu tego że należą się dopłaty i dla mnie najlepsza dopłata: "dopłata z powodu urodzaju"(czyli? o qżwa ale ładnie wam obrodziło znaczy ,że się nie sprzeda trzeba dać dopłatę), widziałeś kiedyś protest rolników? same wypasione "fury" tam z reguły nie jeżdżą Ci którzy tego potrzebują ,tylko Ci którzy mają czas żeby nic nie robić. zwykły rolnik z przysłowiową "kurką i krówką" zapierdziela żeby to przyniosło jakiś efekt. I takim oczywiście współczuję i zawszę wole kupić u niego niż w markecie, ale powiedz skąd sieci handlowe mają jajka? same produkują? ziemniaki ? też same? noo nie od rolników... ale nie od tych swojskich tylko właśnie od tych z "furami" którzy potem płaczą że jednak jest za mało przychodu mimo ze sprzedali wszystko co mieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 4

@szary1988 @aracarn
90% to drobni rolnicy, którym się nie przelewa. To nie są ludzie jak kołodziejczak, co jeżdżą furą za 300tys.
Bez dopłat, rolnicy walną wszystkim i będą szukać pracy w biedronce.
Mało znasz biznes, poniewaz opierasz się na jajkach i ziemniakach. Skąd markety mają kalafiory, sałate, rzodkiewkę?? Od pośredników, którzy w skupach kupują za grosze, a do marketów sprzedają za lepsza kasę. Niestety nie markety czy rolnik robi na tym kase, tylko pośrednicy i w tym jest problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 4

@MG02
Wtedy nic się nie zmieni. Ludzie będą się cieszyć, że polityków dręczą, a jak cały naród się wkoorwi to będą musieli coś z tym zrobić.
To jest ostateczność. Raczej z nudów tego nie robią.
Pamiętaj, że oprócz ciebie, mnie są też inni.
Nie możemy patrzeć tylko na siebie i własne wygody.
Nie mogą protestować, bo Stasiu i Wiesiek będą przez to stali w korkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 2

@Adamja1
Bo lekarz jest wykształcony, a rolnik to wieśniak, pewnie chleje i biję żonę, więc uj z nim.
Walczysz o prawa gejów - możesz zblokował całe miasto. Wszyscy biją brawo. Jakiś wsiun walczy o uczciwe traktowanie? Przestań przyjeżdżać do miasta śmierdzielu i psuć nam zabawę w mieście.
Stare PRL-owskie nawyki z lepszymi i gorszymi.
Ehhh mieszczuchy....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
-1 / 1

@Kunta_Kinte
No właśnie o tym mówie. Rolnicy to są egoiści myślący tylko o sobie. Dla nich nie jesg ważne, kto traci na ich strajku i kto ponosi konsekwencje ich działań. Dla nich nje liczą się zwykli ludzie tylko wincyj dopłatn wincyj przywilejów mniej podatków. Niby tacy z nich walczeni bohaterzy a tak naprawdę trzęsą portkami na myśl, żeby zmierzyć się z politykami. Politycy tym czasem mają naród w duupie, i dopóki im nie zacznie dziać się krzywda to ich to będzie gufno obchodzić, że stasiu i wiesiek stoją w korkach. Jedyny efekt tych strajków będzie taki, że owy stasiu i wiesiek stracą czas i pieniążki stojąc w blokadach płacąc w podatkach za paliwo rolnicze, ktore egoiści w traktorach mają i tak dofinansowane. Efekt taki, że faktycznie cały naród wkur€@% a politycy stoją z boku i robią sobie tylko zdjęcia do kampanii wyborczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
0 / 0

@Kunta_Kinte Coroczna ostateczność...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 0

@Adamja1 popieram wszystkich strajkujących ale ja jak strajkuje nie blokuje chłopu wjazdu na pole jak jedzie młócić zborze swoim Kombajnem za 5 miliomów kupionych za dotacje Lekarze i pielęgniarki jak strajkują jadą do Warszawy i robią strajk górnicy ostatnio siedzą cicho bo biorą kasę za darmo więc ich pomijam. PiS jak strajkuje jedzie pod Sejm i napie..a się ze strażą marszałkowską albo siedzibę TVP okupują wiec wszędzie kultura ;) tylko rolnicy odwalają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamja1
0 / 0

@Nidwer przyjacielu,jak Ty strajkujesz?
Żeby coś się zmieniło i żeby miało to sens musi być zdecydowanie w działaniu i wsparcie wszystkich,bo wszystkich dotyczą problemy lekarzy, pielęgniarek,nauczycieli,rolników.... Wszędzie kultura?Ty wiesz co piszesz?Co wywalczyli do tej pory???nic,drogi kolego.Jedyny efekt jest taki że ludzie jeszcze bardziej się podzielili.Bo jak to,oni chcą więcej....a,ja?Taka jest spier.....mentalność Polaków.Nie ma jedności.Ja nie muszę miec więcej,ważne żeby drugi nie miał.O górnikach nie będę się rozpisywał bo górnictwo teraz opiera się na przekrętach i związkach zawodowych bo to tam idą pieniądze,ale nie sądzę żebyś wiedział o czym mówię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamja1
0 / 0

@Aracarn czasem myślę że naprawdę będzie lepiej jak zniszczą tych rolników.Wtedy tacy idioci jak ty zdechną z głodu w swoim open

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+11 / 27

I właściwym rozwiązaniem jest utrudnić życie wszystkim obywatelom pracującym i kupującym ich produkty. Do pracy nie dojedziesz, dzieci do żlobka czy przedszkola nie odwieziesz. Mają swoich przedstawicieli w Sejmie - cały PSL i Kołodziejczak z PO. Jak chcą komuś utrudnić życie to przed Sejmem protestować i parlamentarzystów nie wpuszczać a nie szkodzić obywatelom!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamja1
-5 / 19

@Bongo123xyz to właśnie różni Polaków od większość narodów.W każdym kraju gdzie są protesty,ludzie wspierają rolników jak moga.Bedziesz kamienie wpierd......wioząc spokojnie dzieci do przedszkola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalrydz
+3 / 13

@Adamja1 Ale czy nie da się inaczej? Da się! Jest dużo opcji protestu. Czy wyobrażasz sobie strajk przedsiębiorców blokujących wyjazd rolnikowi z podwórka? Nie, a w drugą stronę jakoś akceptujesz. Każdy w tym kraju pracuje i dokłada się do tworzenia dobra narodowego, nie tylko rolnik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hirek130
+4 / 14

@Adamja1 to niech jadą do Warszawy i tam protestują, Niech protestują pod biurami posłów. Tak to będą paraliżować cały kraj i tylko wszystkich innych wkur**ą i jeszcze gówno osiągną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aracarn
+1 / 11

@Adamja1 ciężko wspierać kogoś kto ci utrudnia życie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
-2 / 4

@Aracarn czego oczekiwać od kogoś, kto nie zna definicji "tranzytu" i kogo edukacja kończy się na dojeniu świń?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
+4 / 4

@Bongo123xyz A WIDZIAŁ TY OSTATNIO INFO, JAKIEKOLWIEK, Z JUNI JEWROPEISKIEJ?!
TAM ROLNICY ORZĄ AUTOSTRADY, BLOKUJĄ JUŻ CALUSIEŃKIE MIASTA, WYLEWAJĄ GNOJOWICĘ I SYPIĄ WSZĘDZIE OBORNIKIEM...

...także ten tego, weź się ogarnij, bo u nas jest jeszcze spokojnie, a powinien być co najmniej taki sam sajgon jak na zachodzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
-1 / 3

@PitBull9010 a jeśli we Francji lub Niemczech wprowadzą prawo Szariatu to też będziesz domagał się tego samego w Polsce?
To, że tam się tak dzieje nie znaczy, że ma być tak samo w Polsce.
Jeśli nauczyciel marnie zarabia to ma prawo zablokować wjazd rolnikowi na jego pole?

Niech jadą do Warszawy blokować Sejm lub do Brukseli Parlament Europejski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rob_plk
0 / 16

Czyli dalszy ciąg blokowania nic nie winnych zwykłych ludzi, gratuluje pomysłu, na pewno będziecie mieć poparcie szarego człowieka w kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartolini123
-2 / 18

@rob_plk, nic niewinnych? Kurdę, a skąd te mądre głowy wzięły się w parlamencie i europarlamencie? A z drugiej strony poczekaj, jak teraz nie będą rolnicy walczyć o wyrzucenie do koszta bzdurnych projektów to za chwilę nie będzie stać ciebie na kawałek chleba...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nurek_75
+8 / 20

Jadę tego dnia 60 km z dzieckiem do szpitala na operację, na którą czeka od lipca. Jak mnie skur.....ny zablokują, to nie ręczę za siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalrydz
+5 / 17

Nie wolno strajkować poprzez utrudnianie funkcjonowania państwa. Nie dojedzie karetka na czas, nie dojedzie jakieś auto na rozładunek i zapłaci olbrzymie kary, komuś zepsuje się podczas transportu jakiś ładunek, w innym ładunku zdechną jakieś zwierzęta...Nikt w normalnych realiach nie blokuje dróg, nie tędy droga. Można protestować, na tym polega demokracja, ale demokracja nie polega na tym, że komuś utrudnia się życie- to jest terror

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
+1 / 1

@michalrydz tam tępym rolnikom to tłumacz... wiesz jaki ostatnio podali powód tego że nie są w stanie konkurować z ziemniakami z Egiptu? Susze mieli w Polsce... no k**wa suszę mieli i nie dali rady konkurować z Egiptem... taki to jest ich poziom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ot_co
+4 / 12

Popieram rolników. Pod brukselskim hasłem "Ukraińscy rolnicy" kryją się agroholdingi z Zachodniej Europy. To oni a nie jacyś pojedyńczy Bohdan spod Lwowa tłuka kasę na bezcłowym przywozie żywności z Ukrainy. Teraz narzekacie, że wiekszość towarów codziennego użytku jest sprowadzana z Chin, za dwa - trzy lata, jak rolnicy nie wywalczą swojego, będziecie marudzić, że jecie ogórki spod Kijowa. Tylko jakoś nikogo nie najdzie refleksja, że był przeciwko rolnikom, którzy to samo warzywo chcieli uprawiać u nas ale ich protesty "przeszkadzały" w "normalnym" życiu. Smartfonowa inteligencja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2024 o 15:02

A Adamja1
-1 / 1

@ot_co idiotom nie wytłumaczysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tonikos
+5 / 5

W Niemczech rolnicy oprócz blokowania dróg (co nie jest dobrym rozwiązaniem bo to utrudnia życie zwykłym ludziom), oblewali gnojówką siedziby polityków i to by było dobre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bezstronyy
+2 / 6

@Tonikos Kto i za czyje to potem sprząta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tonikos
0 / 0

@bezstronyy Chyba jakąś firmę myjącą by musieli zatrudnić, która by na tym zarobiła (profit). Za nasze bo rząd nie ma własnych pieniędzy, utrzymuje się z naszych podatków, ale to i tak lepiej niż blokowanie ulic. A te pieniądze z budżetu i tak rozkradną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bezstronyy
+6 / 8

Najpierw przyszli po socjalistów, ale ja milczałem, bo nie byłem socjalistą.

Potem przyszli po związkowców i znów nie protestowałem, bo nie należałem do związków zawodowych.

Potem przyszła kolej na Żydów i znowu nie protestowałem, bo nie byłem Żydem.

Wreszcie przyszli po mnie i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

– Martin Niemöller

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 8

Zgodnie z logiką podobnych protestów, jak będę przeciwko budowie drogi przez okoliczny las, to w ramach protestu mogę dać w mordę Tadkowi mieszkającemu w blokowisku 300 kilometrów ode mnie, tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
-1 / 7

mnie nigdy nie będzie stać na chodź jeden taki ciągnik jakimi oni jeżdżą choć bym całe życie oszczędzał dostali to od UE teraz na nią plują a dotacje fajnie się brało . Mam bardzo mieszane uczucia co do tej sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
-1 / 5

@Nidwer Słownik kup.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KolorowaOwca
0 / 0

@Nidwer bo nie masz żadnej wiedzy na temat. Tymi "ciągnikam"i udowodnileś to wspaniale .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
-1 / 5

Nooooo jak unia dawała na modernizację to kazdy chłop tylko gębę rozdziawiał żeby jak najwięcej wychłeptać. A teraz jak unia chce te modernizacje sprawdzić to wszędzie protesty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bio88
-2 / 2

Pan Premier zainterweniuje w Brukseili i wszystko bedzie ok ... a nie wróć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@bio88
Nie wolno obrażać naszego Pana premiera!!!
Ile ci PiS płaci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem