Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O Olo156
+62 / 94

Na Nowogrodzką niech idą. Albo na Żoliborz ... i niech sobie protestują pod willą swojego wodza na którego tak ochoczo głosują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+8 / 24

@Olo156

Amen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+7 / 19

@Olo156 protestuja ze im zle bo zboze jest na lewo sprzedawane jako polskie? To do firm ktore je kupuja i "spolszczaja". Zle im ze jest niekontrolowane? To do urzedow zajmujacych sie tym tematem. Zle im, ze "znika" gdzies w Polsce, to sie skrzyknac, zrobic konwoj z obstawa i pilnowac zeby wyjechalo, losowe w losowym czasie. I to beda dziala, ktore moga cos zrobic. Bo poki co to przypomina okrzyk pijanego menela ktory o 11 w wakacyjny dzien drze ryja na dzieci, zeby sie na podworku nie bawily,bo on chce spac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mornel
-5 / 15

@Xar Szanowny Pan zaś tutaj? :) ...ja to mam "szczęście" :) A tak liczyłam na polemikę pod innym demotem. No tak, pod tamtym mniejsze grono obrzucające "błotem" rolników. No, ale dalej "tematycznie". Skoro Szanowny Pan jest (lub może już był) studentem, to wydawać by się mogło, że "liznął" Pan trochę wiedzy. Przeczy temu coś ten komentarz i poprzednie również. Przytoczę opis z jednego: "Zauważyliście jaki spokój przez ostatnie dwa miesiące? Żadnych głupich ustaw utrudniających normalnemu człowiekowi życie a państwo jakoś działa". Aż pokażę to mojemu znajomemu ekonomiście, bo nie uwierzy :) Nowa zależność - gratuluję :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand65
-5 / 15

@Xar Ja krótko: głupol jesteś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mornel
-4 / 12

@Xar To teraz kilka słów do Pana obecnego komentarza. * Pierwsze 2 zdania - na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest lista firm importujących zboże z Ukrainy. Czy coś z tym jest robione? Nie. To rolnicy mają coś z tym robić? A tak zapytam, co? Nie mają żadnych uprawnień. No chyba, że mają, Pana zdaniem, robić innym ludziom krzywdę? *Niekontrolowane, to do urzędów... ehh. To Komisja Europejska zatwierdziła projekt rozporządzenia, które wydłuża bezcłowy handel z Ukrainą do połowy 2025 r. *Rolnicy mają zrobić konwój?!? I pilnować, żeby wyjechało? Serio??? Mają być terrorystami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J james_bond_
+3 / 3

@Mornel pilnowanie to jeszcze nie ingerencja, a zrywanie plomb to już naruszenie prawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mornel
+4 / 6

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mornel
+5 / 5

@james_bond_ Osobiście takich akcji nie popieram. Ale nie wiem, jakbym zareagowała jako rolnik, gdybym widziała, że Polskę zalewa od 2022 r. taka ogromna masa pszenicy, rzepaku i kukurydzy (najmniej). Może liczby uświadomią, jak ogromna. Źródło: NIK

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
-1 / 3

@Xar Ty tak serio? Od czego są odpowiednie służby. Od czego są politycy, a nie oni są ale nie robią. Poprzedni rząd to śmiech na sali, obecny nie lepszy. Minister Dorożała jest przykładem braku odpowiednich kompetencji. Typ i Niech Żyją, chcą wszelkich pseudo eko zmian, ale nie wezmą odpowiedzialności finansowych na siebie.
Kto zatwierdził bezcłową wymianę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+3 / 5

@Mornel czyli utrudniać życie złodziejom, którzy "znikają" zboże, które miało tranzytem przejechać to terroryzm, ale utrudniać życie swoim rodakom i zmuszać ich do stania godzinami w korkach to już ok.
Rolnicy nie mają uprawnień żeby coś zrobić, ale zwykli ludzie, których biorą na zakładników swojego protestu już takie uprawnienia posiadają, tak?
Najłatwiej utruć życie zwykłym ludziom, którzy naprawdę nic nie mogą zrobić i jeszcze oczekiwać współczucia i poparcia.
Sory, ale nie. Pół dnia poświęciłem na stanie w korkach i szukanie objazdów, bo najwyraźniej taki punkt jak węzeł autostrady w Gorzowie Wlkp. jest jakimś ważnym miejscem dla ministerstwa rolnictwa albo tranzytu zbóż z Ukrainy.
Zakłamanie takie, że aż boli, bo w postulatach kwestia importu jest delikatnie mówiąc marginalna, a głównym punktem jest zwiększenie dopłat, gwarancji bankowych i dostępności kredytów 0% (bo Niemcy mają więcej) i, niespodzianka, rozluźnienie obostrzeń dot. pestycydów (to tak bardzo a propos "nieekologicznej" i "trującej" żywności ze wschodu).
Ciekawe jaki inny przedsiębiorca w tym kraju za samo bycie przedsiębiorcą może liczyć na nieoprocentowany kredyt na inwestycje w setkach tysięcy euro... Jak prowadzisz firmę to gwarancje bankowe musisz sobie sam opłacić. Na ulgi podatkowe też nie licz. Kredyt? Nie no jasne, ale 10% i jeszcze znajdź sobie żyranta albo zastaw majątek firmy. Fundusze z UE? Najpierw tona papierów przygotowana przez specjalistów za grubą kasę a potem modlitwa bo jak braknie gdzieś przecinka to goowno dostaniesz. A jak chcesz sprzęt kupować to jest zamknięta lista dostawców od których można ew. kupić.
No chyba, że jesteś rolnikiem, to wtedy spoko. Gwarancja jest rządowa z funduszy UE, oprocentowanie 0%, papierologii minimum, bo przecież biedny rolnik jest zbyt zapracowany i nie ma czasu...
No ale na pewno się nie znam i nic nie wiem, bo rolnicy są biedni i uciemiężeni i wszyscy bez nich zginiemy więc trzeba ich cmokać po tyłkach i przepraszać.
Głosowaliście sobie na PiS to proszę na Żoliborz do karakana jechać i pytać czemu przez 8 lat tego obiecanego eldorado wam nie zgotował. A od zwykłych ludzi się odwalcie i won z dróg i ulic miast.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
+4 / 4

@Mornel Nikt im nie karze siedzieć cicho. Ale utrudnianie życia zwykłym ludziom blokując drogi ciągnikami za miliony to nie jest dobre rozwiązanie. Widziałam filmy gdzie zablokowali przejazd karetki czy straży pożarnej. Sama przez ich protesty się spóźnilam do lekarza czy pracy. Więc skoro oni utrudniają mi życie i nie szanują życia innych to ja też nie zamierzam się o nich martwić i jestem przeciw ustępowaniu im w jakikolwiek sposób dopóki nie nauczą się szanować innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1


Biorac pod uwage, ze kazdy moze sobie wejsc w zakladke https://demotywatory.pl/user/Mornel/komentarze i sprawdzic, ze komentarze przestaly byc pisane miedzy koncowka grudnia a 5. lutego a pozniej z przerwa do 20. lutego, latwo jest sprawdzic, ze insynuacja z uciekaniem od komentowania jest slaba manipulacja. Podobnie przytoczony tekst odnosil sie do przerwy miedzy ostatnim posiedzeniem sejmu a wyborami, gdy sa 2 miesiace spokoju bez prac sejmu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 19:49

L leopardowski
-2 / 2

@seybr Polskie służby zostały przekupione

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mornel
+1 / 1

@Xar @Vinyard @Karolciami Odpowiem Państwu wspólnie. Na Demotywatory loguję się niesystematycznie. Tak jak i dzisiaj zalogowałam się po jakimś czasie, rano - przeczytałam te komentarze adresowane do mnie i teraz, żeby na nie odpowiedzieć, a właściwie to nawet bronić się przed zniesławieniem. Stwierdzenie, że jestem manipulantką, stwierdzenie, że jestem zawodowo rolniczką czy osobą niepełnosprawną (dawno temu), nie jest zgodne z prawdą. Jestem nawet gotowa przedstawić administratorowi źródła do moich wypowiedzi. Nie mam założonego konta na Demotywatorach w celu manipulacji. Oburzyło mnie strasznie, to zniesławienie.
Drogi Panie Xar, jak powinno określić się Pana wypowiedź? Nie uwzględnił Pan w swoim komentarzu wszystkich moich komentarzy i ich częstotliwości dodawania od początku założenia konta a wziął pod uwagę, to co Panu pasowało. Może niektórym osobom trudno to pojąć, ale są jeszcze ludzie, którzy nie żyją tylko Demotywatorami i komentarzami. A już do głowy by mi nie przyszło, żeby to jeszcze powiązać z wyborami. Jak nazwać Pana działanie??? Gdybym miała manipulować, to czy np. podawałabym stronę rządową, jako przykład? Wydaje mi się to nielogiczne. Gdybym była manipulantką, to czy logowałabym się kiedyś tylko po, żeby dodać komentarz do demotywatora, bo jakaś osoba (ładnie to nawet określając) była zwyczajnie głupia i dziękowała za coś Putinowi?!? Znam historię, szczególnie naszej Ojczyzny. I to nie tylko z książek, mediów, ale od mojej najbliższej rodziny, która wiele wycierpiała podczas wojny, i to nie tylko z rąk hitlerowców, ale i sowietów.
Dodałam tylko jednego demotywatora od momentu założenia konta, bo po komentarzu pod nim - "ślepe, głuche, z mukowiscydozą itp. i to nawet się rozmnaża na szkodę i zgubę ludzkości" zrobiło mi się bardzo przykro. Bo mimo, że nie jestem osobą niewidomą czy niesłyszącą, czy z jakąś inną niepełnosprawnością, to oburzył mnie taki komentarz i stwierdziłam, że już żadnego nie dodam. Tak jak napisałam już wcześniej, komentarze również dodawałam rzadko, czasami kilka dni pod rząd a czasami nawet miesiącami nie dodawałam, bo rzadko kiedy się logowałam. Często wchodziłam na Demotywatory nie logując się, bo mogłam przeczytać na nich np. informacje, które przez media były np. omijane, ale i również dowcipne, trafne spostrzeżenia, jak i te naprawdę frustrujące. Wiem, że są przyznawane np. punkty za komentarze, ale nigdy moim celem nie było ich zdobywanie. Konto posiadam od wielu lat, gdy większość, z obecnych tu osób w tym czasie, była jeszcze dziećmi. Logowałam się też i właśnie ostatnio z przerwami, żeby dodać komentarze odnośnie rolnictwa. I tak to zostałam oszczerczo nazwana manipulantką. Nie wiem czy niektórym osobom jest wiadome, że takie zniesławienie podlega kodeksowi karnemu? Tak, nawet na takich portalach. Może więc warto czasami się zastanowić się, co się pisze.
Ktoś, kto mnie zwyczajnie nie zna, twierdzi, że również jestem zawodowo rolnikiem. To, że ktoś wypowiada się na jakiś temat nie oznacza, że taki zawód posiada. Pracowałam w kilku sektorach gospodarki i prowadziłam również przez lata działalność gospodarczą, pozarolniczą, którą musiałam zamknąć, ze względu na skutki wywołane stanem pandemii, np. brak nowych klientów, rosnące koszty, więc ten temat znam w każdym jego aspekcie. Również i takim, że czasami po zapłaceniu faktur, nie zostawało mi nic, a musiałam jeszcze zapłacić składki ZUS. Pieniądze pożyczałam od rodziny. W końcu podjęłam decyzję o zamknięciu działalności, mimo dotychczasowego poświęcenia czasu, sił, środków finansowych i oddanych klientów, którzy cenili moją pracę i wiedzę, a z niektórymi z nich mam serdeczny kontakt do chwili obecnej.
Wracając do tematu rolnictwa. Znam temat od lat, znam decyzje różnych partii, które sprawowały władzę w naszej Ojczyźnie, bo młodą osobą nazwać mnie już nie można. Wiedzę na temat rolnictwa, czy konkretnego tematu z tej dziedziny czerpię z wielu źródeł - stron rządowych, stron instytucji decyzyjnych EU, portali rolniczych, YT, FB i

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mornel
+1 / 1

Ciag dalszy...mam osobiście kontakt z rolnikami, bo mam koleżanki i kolegów rolników. Odnośnie dokumentacji, tzw. "papierologii", to rolników obciąża się również masą dokumentacji, którą muszą wypełniać. Proszę wpisać "papierologia w rolnictwie" i poczytać. Odnośnie postulatów rolników, to "zalewanie" polskiego rynku produktami z krajów nie będących członkami UE, to nie jest postulat marginalny, a jeden z głównych postulatów rolników, tak jak i Zielony Ład, co niejednokrotnie podkreśla się w artykułach, felietonach, wypowiedziach rolników. Nawet strony rządowe podają te postulaty na czołowych miejscach. Zarzuca się rolnikom, że posiadają "drogie i wypasione" ciągniki rolnicze. Maszyny rolnicze, to narzędzie pracy rolnika. Bardzo rzadko który rolnik kupił czy kupuje ciągnik rolniczy za gotówkę, bo bierze go na kredyt. Rolnicy też mają i te starsze Ursusy, ale wyobrażam sobie, jakie to dopiero by wywołało oburzenie, co niektórych ludzi, jakby popularnym "ciapkiem" wyjechali rolnicy na drogi. Zrzuca się na poczet rolników już tak wiele win, że to przechodzi już ludzkie pojęcie, np. upadek fabryki Ursusa. Przeczytajcie najpierw jak było i nie piszcie głupot.
Tak jak w każdej grupie zawodowej, tak i wśród rolników, zdarzają się również ludzie, którzy nie poszerzają swojej wiedzy, czy czerpią wiedzę z jednego źródła. Sama miałabym ochotę popukać w czoło takiego rolnika, który plecie bzdury czy wiesza haniebny transparent, ale zamiast wyzywać go, to pierwsze co bym zrobiła, to porozmawiałabym z nim, jak jest. Pokazała informacje, że jednak się myli.
Wiele informacji podaje się "jak leci", ale nie podaje się sprostowania, jeśli wiadomość mijała się z prawdą, np. przejazd karetki.
Dlaczego popieram rolników? Bo wiem, jak ciężka jest ich praca. Rolnik nie tylko sieje i zbiera plony. Musi orać, kultywatorować, bronować, siać czy sadzić, kombajnować, magazynować, kupować nawozy, paliwo, konserwować maszyny, karmić zwierzęta, wzywać weterynarza, jak zachoruje np krowa czy świnia, wywozić obornik itd. Bo polski rolnik, tak jak i każdy z nas, ma rodzinę i chce godnie żyć. To, że rolnik protestuje wielu osobom przeszkadza, ale spójrzmy realnie. Myślicie, że rolnicy są zadowoleni i szczęśliwi, że muszą jechać i protestować, aby pozwolono im gospodarować na całym arele ich własnej ziemi? Czy mają milczeć i cieszyć się, że muszą magazynować swoje zboże a nie je sprzedać, żeby opłacić faktury czy rachunki?
Nie argumentuję dalej, bo i tak będzie zawsze grupa ludzi, która będzie "wieszać psy" na rolnikach, mimo że nie wiedzą, jak to wygląda z tej drugiej strony.
Tak jak podjęłam decyzję o nie dodawaniu demotywatorów, tak i teraz podejmuję decyzję o nie dodawaniu komentarzy. Więc niektórzy mogą śmiało mnie obrażać. Nie zaloguję się już nigdy. Nie mam zamiaru znowu kiedyś bronić się przed zniesławieniem, udowadniać coś czy denerwować się. Nie mam zamiaru tracić mojego cennego czasu. Dziękuję tym, którzy w kulturalny sposób ze mną dyskutowali. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
0 / 0

@Mornel Odpowiedziałaś wspólnie również i mnie. Nie znajduje jednak ani jednego zdania w moim poprzednim komentarzu w którym personalnie uderzalby w Ciebie. Swoją opinię wyraziłam o rolnikach i ich postępowaniu z którym się nie zgadzam.
Niezależnie od trudu pracy który podejmują rolnicy, utrudnianie życia innym uważam za haniebne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pierdzideuko
+31 / 47

Niech idą prosto na Nowogrodzką

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
+6 / 54

Przeszkadza im, że nie będą mogli nas truć pestycydami, czy że przez wymuszone przez nich embargo ukraińskie ziarno gnije w taborach zamiast iść tranzytem do głodującej Afryki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+4 / 22

@Arkare
@seybr

Wy się za to znacie. Głównie na bezmyślnym powtarzaniu PiSowskiej propagandy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KiVi1539
+4 / 8

@seybr
A mógłbyś przedstawić jakiekolwiek dowody swoich tez czy mamy ci wierzyć na słowo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+3 / 9

@seybr

Wania, odpuść sobie, pajacu. Wiesz równie dobrze jak ja, o co chodzi. I więź równie dobrze jak ja, że do tego burdelu dopuścili PiSowcy. A czy zrobili to dla kasy, czy po prostu ze zwykłego dla nich nieudacznictwa - to już naprawdę jest sprawa drugorzędna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+1 / 9

@KiVi1539
Kwestia ile czego wjechało z Ukrainy? Wszystko jest w necie, wystarczy poszukać. Że syf jest, wystarczy poszukać. To że od lat Ukraina produkuje żywność która nie spełnia normy, to wiadomo od lat.
Jakie normy produkcji musi przestrzegać w Polsce rolnik, wystarczy przeczytać ustawy, rozporządzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
-2 / 8

@13Puchatek U trafiłem w sedno. Zgodzę się że do burdelu dopuścili się Pisowcy, ale obecnie kto inny rządzi. Jedni i drudzy robią interesy. Nieudacznicy to jedno, ale wśród nich są cwaniacy co zarobili w ciągu roku tyle, gdzie przeciętny człowiek w Polsce nie zarobi przez całe życie.
Ten syf zalewa nasz rynek.
Polityka UE to farsa. Myślę że za dwa lata będzie u nas wojna. Silny kraj to taki, który sam produkuje swoją żywność i ma mocną armię.
Słyszałeś o cichym tajnym spotkaniu UE? Tusk i prezydent hobbysta tam był.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KiVi1539
0 / 8

@seybr Całe szczęście że nie jesteś lekarzem i nie musze do ciebie chodzić. "Leki pan sobie wyszuka, dawki są od lat znane..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+3 / 7

@seybr

Tak, obok nieudaczników jest mnóstwo złodziei, którzy na tym zarobili.

Nie, ten syf nie zalewa naszego rynku - a przynajmniej nie na taką skalę, o jakiej plotą rolnicy. A skoro chodzi o zalewanie naszego rynku - możesz wyjaśnić, dlaczego panowie rolnicy wysypują także zboże i kukurydzę jadąc TRANZYTEM do Niemiec i dalej? I dlaczego (jak było widać na dziennikarskich nagraniach) bardzo nie chcą mówić o tranzycie, bo im to psuje narrację?

"Silny kraj to taki, który sam produkuje swoją żywność i ma mocną armię."

No, na przykład Korea Północna. Wybacz, ale idea autarkii dawno nie działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
-3 / 3

@KiVi1539 Jak już wspomniałeś o lekarzach. Wśród znajomych słynę że zawsze mam zapas leków, antybiotyków. Jak ktoś coś potrzebuje to wie gdzie się udać, bo czasem wizyta u lekarza jest za dwa trzy dni. Chemii u mnie pod dostatkiem.
Mnie uczono, na pewne pytania dostaje się odpowiedzi. Na inne trzeba samemu zdobyć. Przynajmniej tak miałem na studiach.
Przykład z brzegu, typ na forum pyta się o kontrolkę w desce rozdzielczej w samochodzie. Wystarczyło zadać proste pytanie w googlu. Po co poszukać i poświęcić swój czas. Lepiej zadać pytanie. Został wyśmiany, prosta kontrolka, prawko wygrał w cipsach. Kontrolka od płyny chłodniczego.

@13Puchatek

Korea P. to zły przykład. Ja spłyciłem na maksa. Wiadomo silny kraj to prężna gospodarka (wiele dziedzin). Korea P. to zamknięta gospodarka, planowana.
Jeżeli chodzi o rolnictwo w UE, to nie jest wolny rynek. To bardziej przypomina planowaną gospodarkę bloku wschodniego. Rolnicy chcą mieć dobre ceny, nie chcą aby im dopłacano. Tylko UE reguluje tak, rolnik jest niczym niewolnik dopłat. No i zielony ład. Pisory to podpisały. Wiesz że to szeroki temat. Sytuacja z rynkiem motoryzacyjnym. Mnie stać na nowe auto, za rok wchodzi podatek od posiadanego samochodu. Ja mam który spełnia najnowsze euro. Co ma powiedzieć kto jeździ starym samochodem?
Lubię dyskutować i mimo że ktoś ma inny pogląd nie oznacza to że będę kogoś nie szanował. Chyba że jest bolszewickim katotalibem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2024 o 21:56

1 13Puchatek
+2 / 6

@seybr

Tak, tak, "Rolnicy chcą mieć dobre ceny, nie chcą aby im dopłacano". Powiedz to naszym rolnikom, że nie chcą, aby im dopłacano. Zabiją Cię śmiechem.

Nie masz pojęcia, o czym piszesz…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-3 / 7

@xargs 1.Na Ukrainie stosuje się pestycydy zakazane w UE.
2. Ziarno nie idzie do Afryki. Ziarno idzie albo na nasz rynek albo na rynek UE. Tranzyt przez Europę do Afryki do duży koszt i oligarchowie chcą go uniknąć sprzedając w UE.
3. Problemu by nie było gdyby sprowadzano do Polski towary u nas deficytowe, np. słonecznik, gryka, soja. Ale wciskanie nam kukurydzy, pszenicy czy drobiu gdy to podstawa naszego rolnictwa i to po cenach poniżej naszych kosztów produkcji musiało wywołać kłopoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 0:41

S seybr
-1 / 3

@13Puchatek

"Nie masz pojęcia, o czym piszesz…"

Mam i to duże. Słuchałeś rolników, chyba nie. Oni mają w dupie jałmużnę którą im proponują. Ja o tym piszę. Może zacznij z nimi rozmawiać, współpracować wtedy coś będziesz więcej wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KiVi1539
+1 / 1

@seybr A mnie uczono że jak się stawia jakieś tezy to się nie uzasadnia. Wyobraź sobie książki naukowe z twoim rozumowaniem..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@seybr

Bredzisz. Rozmawiałem z wieloma rolnikami w życiu. Tych kilku "wielkich" z ogromnymi gospodarstwami w stylu amerykańskim pewnie może te dopłaty olać. Ogromna większość małych i średnich - nie.

Ostatnio na dużym forum internetowym produkował się jakiś rolnik, przekonujący, że "należy w całości odrzucić unijną politykę rolną". Napisałem w odpowiedzi, że może zacząłby od odrzucenia dopłat do hektara. Nie zacytuję Ci, jakimi obelgami ze strony jego i jego kolegów zostałem poczęstowany, bo chyba nawet na demotach dostałbym za to bana.

Pozwól, że podsumuje moje podejście do rolniczych protestów:

1. KAŻDY protest, który rozwala życie "zwykłym ludziom" nie mającym żadnego wpływu na przyczynę protestu, jest draństwem. Nieważne, czy mówimy o rolnikach, o taksówkarzach, czy o kretynach uważających się za "eko-aktywistów" blokujących ruch na ulicach.

2. Co gorsza - taki protest jest NIESKUTECZNY, bo politycy (którzy zwykle mają wpływ…) mają w d... to, że Kowalski nie dojechał do lekarza czy do pracy i stracił na tym duże pieniądze (nawet, jeśli w wywiadach mówią co innego).

3. Co jeszcze gorsza - taki protest właśnie zraża ludzi do tego, o co walczą protestujący. Kiedy w latach 90. władze zażądały, żeby w każdej taksówce była kasa fiskalna, taksówkarze protestowali - i większość ludzi ich popierała. Ale kiedy taksówkarze w ramach protestu zablokowali ruch w paru dużych miastach, nastawienie opinii publicznej do ich protestu diametralnie się zmieniło, bo wszyscy byli na nich wściekli. Gdyby blokowali np, wyjazd z sejmu czy ministerstwa finansów, pewnie sytuacja byłaby inna.

4. Wkurzenie wielu "zwykłych ludzi" potęguje fakt, że sytuacja, przeciwko której protestują rolnicy, jest efektem rządów PiS, na który większość tych właśnie rolników głosowała. Ktoś powiedział złośliwie, że "PiS zrobił im dziecko, a alimentów żądają od PO i reszty społeczeństwa".

5. Niezależnie od "tu i teraz": od kiedy pamiętam, rolnicy ZAWSZE protestują i ZAWSZE są poszkodowani, biedni, nic nie mają i muszą dopłacać do swojej działalności. I bardzo trudno mi w takich sytuacjach nie pamiętać o wszystkich rolniczych benefitach, o których zwykły obywatel może tylko pomarzyć. Rolnik dostaje unijne dopłaty do każdego hektara ziemi (niezależnie od tego czy i ile na tej ziemi zarabia). Rolnik jest ubezpieczony w KRUS, na który płaci 60 (słownie - SZEŚĆDZIESIĄT) złotych miesięcznie - podczas gdy ryczałtowy ZUS dla osoby prowadzącej DOWOLNĄ inną działalność gospodarczą to obecnie kwota rzędu 2 tys. zł miesięcznie (niezależnie od tego, czy ta osoba jest informatykiem zarabiającym 50 tys. na zleceniach B2B czy prostym podwykonawcą dla jakiejś firmy z miesięcznymi przychodami rzędu 4 tys.).

Wyobraźmy sobie, że pan Kowalski prowadzi firmę - coś produkuje i sprzedaje. I nagle wydarza się coś, co panu Kowalskiemu znacząco obniża dochody: na rynek wchodzi tańsza i / lub lepsza i / lub nieuczciwa konkurencja, zaczyna się pandemia i lockdown, jest klęska żywiołowa, inflacja sprawia, że ludzi nie stać na jego produkty… Co wtedy robi pan Kowalski? Co by nie robił - to jest jego problem. Nikogo nie obchodzi, że nie zarabia: te swoje 1,5-2 tysiące na ZUS i tak musi zapłacić. Może wziąć kredyt i próbować przetrwać "uciekając do przodu", może zmienić działalność, może zamknąć firmę i zatrudnić się jako ochroniarz w Biedronce… Nikogo (poza jego bliskimi) to nie obchodzi.

No chyba, że pan Kowalski jest rolnikiem. Wtedy państwo MUSI mu pomóc, dać ulgi, zorganizować interwencyjny skup jego produktów, a najlepiej w ogóle ustalić odgórnie narzucone wyższe ceny skupu. Bo tak. A pan Kowalski dalej będzie płacił 60 zł miesięcznie na KRUS, dostawał dopłaty do hektara i tak dalej.

Możecie mnie zaminusować na śmierć, ale nie rozumiem, dlaczego rolnicy mają być traktowani inaczej, niż dowolny inny przedsiębiorca. I nie mówię (jeśli ktoś mnie tak zrozumiał), że w tym konkretnym przypadku protestujący rolnicy nie mają racji. Pewnie w dużej części mają - ale po pierwsze FORMA protestu jes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 9:34

S seybr
-2 / 2

@13Puchatek
Kończę z tobą dyskusję, bo jest jałowa i nie ma sensu.
Najwięcej ryku jest wśród małych gospodarstw rolnych. Sorry ale 50 hektarów przy uprawie zbóż to na obecne czasy mało. Takich jest wielu.
Rozmawiam z rolnikami, 6 będę w Warszawie.
Moje powiązania - szkody łowieckie, szkody na polach. Znam to z praktyki, ty wyłącznie z internetu. Mam też swoje hektary, ale to na waciki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@seybr

Czy nie ma sensu - nie wiem, wyraźnie za to widzę, że nie masz argumentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+7 / 45

Ale im putin autobusów zasponsorował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
+25 / 37

Spoko, Warszawa, stolica to trzeba sie pokazac. Ale na choooooooy oni blokuja ronda w Legionowie przez, ktore nie moga nawet tiry jezdzic? Czy oni nie zdaja sobie sprawy, ze kolo tych rond jest MAZOWIECKI szpital onkologiczny, do ktorego codziennie przyjezdzaja ludzie z calego wojewodztwa ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2024 o 12:32

H hirotikaro
+33 / 45

@Qbikkkk zdają sobie sprawę. Ale mają w dupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+5 / 11

@Qbikkkk - W tym szpitalu leczą również ROLNIKÓW chorych na raka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+7 / 13

@Jur4578 czyli nawet swoich mają w dupie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xerk
+19 / 31

Jakby zaczęli od protestu w Warszawie i nie blokowali całego kraju, przy okazji niszczą cudze mienie i zaśmiecając ulice to może bym ich nawet poparł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+13 / 19

@Xerk *w Warszawie tam gdzie są osoby decyzyjne, a nie gdzie są niczego niewinni ludzie, którym utrudniają poruszanie się...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+8 / 42

@Xerk Dokładnie. Za to, co już zrobili, po prostu mam ich gdzieś i nawet życzyłbym im, aby policja waliła do nich gumowymi kulami. Można protestować, ale do jasnej - blokować wozy strażackie lub karetki? Niszczyć czyjąś własność? Wychwalać zbrodniarza Putina? Już dawno przekroczyli granice mojej tolerancji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GramDaniel
0 / 22

@LowcaKomedii Ja nadal mam nadzieje że rząd pójdzie po rozum do głowy i wyślę odpowiednie siły żeby spacyfikowały wieśniaków, jak policja nie chce to może być wojsko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+8 / 16

@Bimbol Niezależna to nie jest wiarygodne źródło informacji. Skomentuj ten filmik: https://twitter.com/i/status/1759928492970361135
Karetka jest kierowana inną drogą, a rolniczka komentuje, że było podane, które trasy będą blokowane. Jakbyś był w tej karetce z zawałem serca, to cieszyłbyś się, że wyznaczyli objazd??? Karetka na sygnale to walka o czasem czyjeś życie. Strajki rolników schodzą na plan dalszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2024 o 15:21

avatar Xar
+4 / 14

@Bimbol sprawdz najpierw do kogo nalezy niezalezna, a potem dopiero cytuj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 19

@Bimbol Cholera, chyba najlepszą odpowiedzią na twój komentarz będzie cytowanie ciebie - Jakoś zupełnie nie dziwię się że akurat ty łykasz propagandowe gówno :)

1) Niezalezna.pl – konserwatywny[1] portal internetowy założony w 2008 roku[2]. Serwis był notowany w rankingu Alexa na miejscu 106. (Polska), 11 721. (świat)[3].
Wydawcą portalu jest Słowo Niezależne Sp. z o.o.[4] Funkcję redaktora naczelnego pełni Grzegorz Wierzchołowski[5], a do 2021 roku rolę zastępcy redaktora naczelnego pełniła Dorota Kania[6].
W ramach portalu swoje felietony i artykuły publikują dziennikarze związani z tygodnikiem Gazeta Polska, miesięcznikiem Nowe Państwo – Niezależna Gazeta Polska i dziennikiem Gazeta Polska Codziennie oraz inni dziennikarze, publicyści i literaci[7]

2) Dostałeś filmik od Myslaca_istota

3) Sam w artykule masz odpowiedź Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, gdzie mówią o tym, że przejazd karetki był zablokowany i że musiała przejechać inną drogą wskazaną przez osoby protestujące.
Ten artykuł dementuje pogłoskę, że pacjent zmarł lub że alternatywna trasa, którą zmuszona była jechać karetka, opóźniła ją o 30 minut, ale nie to, że karetka była zablokowana i że musiała jechać inną trasą.

4) Tu masz blokowanie strażaków:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02i73KdA2VE372jR3Pbmu6jPTFS3y39jfVdZcxrimSLqAw6gxoHaMYGi385rgSLi7al&id=100057038125481

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-3 / 7

@LowcaKomedii Na filmie dość wyraźnie widać, że karetka zwalnia na chwilę przy blokadzie a potem wjeżdża w dobrze przygotowany korytarz życia. Na filmikau nawet słuchać jak oczyszczają ten korytarz i nawołują by zejść z drogi, bo karetka jedzie. Jakbyś nie miał z góry dodanego komentarza, że "blokują karetkę" w życiu być o tym nie pomyślał. Stwierdziłbyś, że protestujący umożliwili przejazd karetki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 0:48

avatar LowcaKomedii
-4 / 6

@Slawa238 Nie ma sensu kłamać - na filmiku widać jak karetka zmienia trasę. Komentująca kobieta mówi, że karetka jedzie inną drogą. W oświadczeniu masz wyraźnie napisane:
"W odpowiedzi do sytuacji na S11, informuję, że karetka, która napotkała na wiadukcie strajk rolników w dniu 20.02.2024 r. przejechała drogą wskazaną przez osoby protestujące (korytarzem przejazdowym). Przejazd ten nie wpłynął na czas dojazdu do szpitala oraz stan pacjenta” – poinformowała WSPR"
Nie było korytarza życia, a karetka musiała jechać inną drogą. Na szczęście rolników nie nadłożyli czasu i nikomu nic się nie stało. Masz to zarówno w oświadczeniu, jak i na filmiku. Nie rozpowszechniaj kłamstw.

Jeśli się upierasz - wskaż mi na tym filmiku w której sekundzie tworzą korytarz życia i nawołują do zejścia z drogi. Tu masz link:
https://twitter.com/mirkowy/status/1759928492970361135

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 10:24

avatar Slawa238
-2 / 4

@LowcaKomedii Nie wierzę, sam wprost przyznajesz, że karetka przejechała bez problemu i wrzucasz filmik na którym to widać. Zawsze przy protestach, paradach, biegach ulicznych wyznacza się inne drogi dla służb, tak by pracowały bez zarzutu. A ty manipulujesz i stosujesz taki szantaż emocjonalny: "karetkę zablokowali" by szczuć na protestujących.

P.S. Niżej piszesz o Francuzach. Oni oblali gnojówką ambasadę Ukrainy. Rozumiem, że taki gest zyskał by u ciebie aprobatę. I regularnie nisza całe tiry żywności z Hiszpanii.
https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/swiat/newsamp-protesty-we-francji-rolnicy-niszcza-importowana-zywnosc,nId,7291057

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2024 o 1:34

avatar LowcaKomedii
-4 / 6

@Slawa238 Nie, wrzucam filmik, gdzie karetka staje, bo NIE MOŻE przejechać, gdyż jakiś rolnik zastawił drogę i poszedł sobie w... Musisz to obejrzeć jeszcze raz ze zrozumieniem. Filmik nie jest długi.

"Rozumiem, że taki gest zyskał by u ciebie aprobatę." - wręcz przeciwnie. Tak samo jak i samowolne kontrole na granicy czy wysypywanie NIESWOJEGO zboża. Należy złapać odpowiedzialnych i przykładnie ukarać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 5

@LowcaKomedii Jak jest Strajk kobiet, Maraton Warszawski lub rajd rowerowy też nie może przejechać przez daną ulice i jedzie trasą alternatywną a mimo to nikt nie manipuluje, że protestujące kobiety lub sportowcy to "bydło które zatrzymało karetkę".

Stwierdzenie "zatrzymało karetkę" oznacza, że aktywnie uniemożliwili jej dojazd do szpitala a nie, że wybrała inna trasę ze względu na zgłoszony wcześniej protest.

Zadeklarowałem się w innym komentarzu, że będziesz kupował francuskie jedzenie by ukarać polskich rolników za co oznacza, że akceptujesz oblewanie ambasady gnojówką jako dobrą formę protesty. Nie wiem jak odróżniasz szlachetne, francuskie blokowanie rond i autostrad od polskiego, ale....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 5

@LowcaKomedii Jak jest Strajk kobiet, Maraton Warszawski lub rajd rowerowy też nie może przejechać przez daną ulice i jedzie trasą alternatywną a mimo to nikt nie manipuluje, że protestujące kobiety lub sportowcy to "bydło które zatrzymało karetkę".

Stwierdzenie "zatrzymało karetkę" oznacza, że aktywnie uniemożliwili jej dojazd do szpitala a nie, że wybrała inna trasę ze względu na zgłoszony wcześniej protest.

Zadeklarowałem się w innym komentarzu, że będziesz kupował francuskie jedzenie by ukarać polskich rolników za co oznacza, że akceptujesz oblewanie ambasady gnojówką jako dobrą formę protesty. Nie wiem jak odróżniasz szlachetne, francuskie blokowanie rond i autostrad od polskiego, ale....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 5

@Slawa238 "że protestujące kobiety lub sportowcy to "bydło które zatrzymało karetkę"." - ponieważ takich rzeczy na tym nie robili. Dla przykładu masz karetkę na strajku kobiet
https://natemat.pl/325017,strajk-kobiet-protestujacy-przepuszczaja-karetki-wbrew-propagandzie-tvp
(znacznie więcej protestujących, ale karetkę mogli przepuścić)
a tu masz na proteście rolników
https://autokult.pl/rolnicy-zablokowali-karetke-przeciez-byly-komunikaty,6997793838468064a
Tu masz ze strażakami
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30727143,nie-tylko-karetki-pogotowia-straz-pozarna-apeluje-do-rolnikow.html

"Stwierdzenie "zatrzymało karetkę" oznacza, że aktywnie uniemożliwili jej dojazd do szpitala a nie, że wybrała inna trasę ze względu na zgłoszony wcześniej protest" - uniemożliwiło jej przejazd którędy chciała i zmuszona była dojechać inną drogą. Tyle mi wystarczy.

"Zadeklarowałem się w innym komentarzu, że będziesz kupował francuskie jedzenie by ukarać polskich rolników za co oznacza" - to TY się zadeklarowałeś co JA będę kupował? Coś ciężkiego ci spadło na głowę?

"że akceptujesz oblewanie ambasady gnojówką jako dobrą formę protesty" - akceptuję pałowanie rolników, gaz pieprzowy i armatki wodne. Gazem, z tego co widziałem, dostali. Prawidłowo. Jest moc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-1 / 1

@LowcaKomedii Czyli tłum kilkudziesięciu osób, który mogł się szybko przesunać. porównujesz do tłumu kilkudziesięciu tysięcy ludzi lub kilku ciężkich maszyn, które by zrobić miejsce potrzebują więcej czasu by się przesunąć i szybciej będzie pojechać droga alterntywną. Rację masz natomiast w 3 linku, takie zablokowanie JEDYNEGO zjazdu było wyjątkowo bezmyślnie. Ale używasz do manipulacji karetki, bo lepiej gra na emocjach.

"
akceptuję pałowanie rolników, gaz pieprzowy i armatki wodne. Gazem, z tego co widziałem, dostali. Prawidłowo. Jest moc."

I właśnie dlatego manipulujesz grając na emocjach, by wytłumaczyć brutalność policji. Łukaszenka też nie palował zatroskanych obywateli, ale wg jego przekazu: "hołotę, która niszczy kraj i nie uznaje wyników wyborów".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 3

@Slawa238 "Ale używasz do manipulacji karetki, bo lepiej gra na emocjach" - nie, ponieważ karetki są najbardziej skrajnym przykładem i ta karetka była akurat nagrywana, więc widać jak na dłoni, że nie ma żadnego "wyrywania z kontekstu" czy co tam sobie wymyślisz.

"I właśnie dlatego manipulujesz grając na emocjach, by wytłumaczyć brutalność policji." - nie, uważam, że w niektórych przypadkach takie rozwiązanie jest jedyne. Mieliby z nimi zacząć rozmawiać czy grać w kółko i krzyżyk? Zresztą, ci biedni rolnicy, powielają często kremlowską propagandę, utrudniają życie WSZYSTKIM, nie tylko tym, którzy zasłużyli, również brutalnie atakowali policję, notorycznie piją podczas protestów, zostawiają puste maszyny itp. No i najważniejsze - sami głosowali na partię, która podpisała się pod czym, przeciwko czemu teraz protestują. Do tego dochodzą jakieś samowolne kontrole na granicach itp. Nie widzę specjalnie powodów, abym miał im współczuć. Mało tego, uważam, że musiałbym mieć jakiś drop IQ, aby ich popierać w tym proteście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 24

Nie kupuję już polskiej żywności po tych chorych akcjach. Wczoraj na zakupach miałem tylko jeden problem - ketchup. Znacie jakiś dobry jakościowo ketchup pikantny nie produkowany z polskich pomidorów? Na opakowaniu Develey w sumie nie napisali jaki jest kraj pochodzenia surowców, ale zakładam że też mogą być polskie, bo podmiot odpowiedzialny jest polski. Znacie jakiś dobry jakościowo na 100% nie z Polski / Rosji / Białorusi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zakrill
-2 / 6

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 Heinz Organic ale nie wiem czy w Polsce sprzedają. Myślę, że powinni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
0 / 6

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 ja od dawna kupuje Heinz, od pierwszego płaczu onuc. Jest o wiele smaczniejszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 2

@Zakrill @Bse Dzięki, spróbuję tego organika znaleźć, bo zwyczajny robią w Pudliszkach i mi średnio smakował, mimo dobrego składu. Ważne żeby nie był z polskich pomidorów w sumie, ale chciałbym żeby przy okazji był też smaczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zakrill
+1 / 1

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 no właśnie musi być Organic - reszta octem zajeżdża. Tylko ten właśnie Heinz daje radę i smakuje podobnie do "naszego"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dipol
+1 / 1

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 @Zakrill @Bse Nie wiem jak teraz, ale jednorazowe keczupy w saszetkach dla Heinza produkował Roleski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-3 / 7

@FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8 Nie kupisz polskiej żywności, ale kupisz np. francuska gdzie rolnicy protestują dużo bardziej agresywniej niż Polacy? Czy do twojej bański informacje o protestach w Europie zachodniej nie dotarła?

Pomidory z importu raczej znajdziesz tylko w firmach typowo włoskich, ale oni raczej nie ketchupu nie robią.

@Dipol Heinz jest właścicielem Pudliszek więc podejrzewam, że raczej produkują u siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 0:59

avatar LowcaKomedii
-3 / 3

@Slawa238 Wszystko zależy raczej od tego, jak ta agresja wygląda - jeśli w stronę rządu, to ok. Jeśli, w przeciwieństwie do naszych, puszczają karetki i straż pożarną, nie wywieszają flag Rosji, nie chwalą Putina, to i tak lepiej kupić od Francuzów. Nasi rolnicy pokazali, że są bydłem. Oprócz wyżej wymienionych niszczyli też ukraińskie produkty oraz organizowali nielegalne kontrole, do których nie są uprawnieni. Postawili wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o Francuzów. Na cały hejt, na wyśmiewanie, na wykluczenie społeczne sobie jak najbardziej sami zapracowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 10:33

L LUPUS1962
+20 / 32

Rozumiem postulaty rolników, nie rozumiem kierunku, w którym te postulaty padają. Rolnicy walczą z Warszawą i z rządem. Fajnie. Szkoda tylko, że nie walczyli z pisem, gdy ten klepnął w Brukseli Zielony Ład i pozwolił swoim kolesiom importować zboże z Ukrainy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelusa74
+5 / 19

@Bimbol tak tylko ze to juz bylo wiadomo rok temu i nie protestowali. Wedlug mnie to jest sterowane przez pis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+7 / 15

@Bimbol TV wcale nie oglądam. Żadnej. Napisałem, że rozumiem ich protest. I wiem, że rolnicy strajkują także w innych krajach UE. Pytam tylko, dlaczego nie wywalają swojego gnoju pod Nowogrodzką, pod domem prezesa, Morawieckiego, pod pałacem prezydenckim, kiedy to z tych kierunków zostali oszukani i kopnięci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+4 / 12

@pawelusa74 PiS zachowuje się tak, jakby brał lekcje na Kremlu. Ich metodą walki, podobnie jak w przypadku Rosjan, jest destabilizacja i kierowanie niezadowolenia "prostego ludu" na swoich politycznych przeciwników. Tak postępował w przeszłości na przykład Hitler, a obecnie Putin i cała rzesza różnych dyktatorów na świecie. Socjotechniki są tańsze niż broń lub czasochłonne i kosztowne inwestycje lub działania wymagające wiedzy i doświadczenia. Poza tym działają tym skuteczniej, im słabiej rozwinięte intelektualnie jest społeczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
-2 / 2

@LUPUS1962 jak szef obieca ci podwyżkę i z niej się nie wywiązał, ale wywalili go na zbity pysk. Co wtedy? Obrzucisz go wulgaryzmami, co niestety słuszne, lecz podwyżki oczekiwał będziesz od nowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+3 / 5

@Krisiek44 Nie mam szefa, więc trudno mi się wczuć. Ale spróbuję. Oczywiście, że w takiej sytuacji będę oczekiwał podwyżki od nowego, ale nie zacznę rozmów o podwyżkę od wykopania mu drzwi gabinetu i spalenia opon w jego pokoju. Obecny rząd ma do posprzątania stajnię Augiasza i tworzą go ludzie, a nie dżiny, które pstrykną palcami i sprawa załatwiona. Samo zapoznanie się z problemem, potem negocjacje z rolnikami, Ukrainą, Brukselą, szukanie rozwiązań. To wymaga czasu. Nie bronię Tuska ani Kołodziejczaka, czy tam kogoś, kto ewentualnie może coś zdziałać, tylko stwierdzam fakty. A teraz wracając do tego przytoczonego szefa: jak myślisz, dostaniesz tą podwyżkę, jak rozmowy o niej zaczniesz jak wyżej, a potem będziesz próbował wspólnie ze starym szefem wyrzucić nowego z gabinetu, i wprowadzić tam starego? I czy tak wprowadzony stary szef da ci tą podwyżkę? Bo to, że będzie siedział w gabinecie nie znaczy, że będzie umocowany do jakichkolwiek decyzji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
-2 / 2

@LUPUS1962 kto tu próbuje wstawić starego ch..a, weź trochę tą swoją bańkę informacyjną rozszerz o tematy z drugiej strony barykady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AleksandraCz
+6 / 32

ja bym tego nie nazwała protest rolników, tylko marsz PISu bis, luty 2024, taki jak był 11 stycznia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+9 / 23

DO KACZORA z pretensjami, Jak on rządził cichutko siedzieliście bo nasłał by policję, spałowali i cicho by było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+3 / 7

@TheSnorlax Zły bo ruski podły zdrajca a nie żaden Polak, jak trąbi w około.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crach
+2 / 4

Pan na najniższym zdjęciu to takie skrzyżowanie Władimira Władimirowicza i Aleksandra Ryhorawicza. Ciekawe perspektywy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zarki
-1 / 7

Dobrze że Was, a nie nas. Trzeba było się Putinowi i Kaczyńskiemu nie przylilać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aldocaldo
+9 / 19

A gdzie byli jak ich pissiory gnoiły?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raptorad
0 / 12

@aldocaldo też na protestach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koniku
+3 / 11

Niebieskiego paska na flagach brakuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+6 / 14

Ten gość na dole wygląda wyjątkowo żałośnie i to bynajmniej nie przez ubranie, a z powodu swojego zachowania. Na demonstrację przyjechać ciągnikiem za milion, a potem jęczeć, że bieda i nędza. Tak nieśmiało pragnę zauważyć, że to rolnicy w pierwszym szeregu galopowali do urn aby głosować 20 lat temu za wejściem do UE bo im pachniały dopłaty, a teraz przeciwko tej samej UE demonstrują. Do tego rolnicy byli chyba (oprócz górników) najliczniejszą grupą społeczną, która przez ostatnie 8 lat utrzymała u władzy PiS, a więc partię, której w dużej mierze zawdzięczamy obecny burdel z unijnymi przepisami związanymi z rolnictwem. Ale nie, jak zwykle rolnicy nie widzę tu winy ani swojej, ani PiS-u, widzą za to winę Tuska ( tzw. "wina Tuska" to już przecież internetowy wiral, chłop przez 8 lat siedział w Brukseli a nawet nie wie, ile złych rzeczy wydarzyło się w Polsce z jego "winy"), który u władzy jest raptem kilka tygodni i jego decyzje, jakiekolwiek by nie były, nie mają absolutnie żadnego wpływu na sytuację, przeciwko której protestują rolnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
0 / 2

@rademenes_82
UE przez te 20 lat bardzo zboczyła, stała się eko lewackim syfem na glinianych nogach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

@seybr W mojej opinii nic się nie zmieniło, każdy trzeźwo myślący człowiek od samego początku zdawał sobie sprawę, że UE to jeden wielki syf, spełnienie marzeń Stalina i Hitlera o budowaniu superpaństwa, tylko zamiast przejmować innych siłą, jak próbowali robić to ww., UE zaczęła robić to pieniędzmi. 20 lat temu UE wyłącznie dawała, teraz zaczęła wymagać. Ale gdyby rolnicy (i reszta, która głosowała wtedy "za") zadali sobie choć minimum trudu aby przeanalizować, jakie są mechanizmy działania UE, teraz nie trzeba byłoby protestować. UE działa podobnie, jak diler narkotyków, najpierw daje coś "za darmo" na próbę, a gdy się już wciągniesz, wtedy nagle okazuje się, że nie tylko musisz płacić, ale jeszcze jesteś uzależniony. Obecna sytuacja jest wynikiem złego wyboru sprzed 20 lat i jest wyłącznie naszą (w sensie Polaków) winą. Do opisania obecnej sytuacji pozwolę sobie sparafrazować słowa Pani Zofii Nałkowskiej: "Polacy Polakom zgotowali ten los".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
0 / 0

@rademenes_82 Masz dużo racji. Tak myślę że w 2025 będzie drugi etap, upadek UE i wojna na terenie UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+1 / 5

No i obora trafiła do Warszawy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+8 / 8

Już w Warszawie?
Chyba dopiero.
Bo to tej pory utrudniali życie zwykłym ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+2 / 8

Putin: nie podoba mi się, że NATO jest tak blisko granic Rosji.
Też Putin: stara się przejąć Ukrainę, która graniczy z NATO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-1 / 9

@eGzu ukry aspirują do NATO i co Ty na to ? A co Putin ? Kto do kogo się zbliża ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
+2 / 12

Pierw głosują za PiS a potem płaczą ze im źle i weź teraz Tusk zrób coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-4 / 18

@Master_Yi A PiS obecnie rządzi czy KO?

Dlaczego skoro Nowy Ład był tak złą decyzją pisiorów, to nowy rząd zamiast zająć się tym, nie zrobił nic, żeby się z tego wycofać? Czyżby nie chciał zachodzić za skórę Unii? Czyżby się ich bał?

Zamiast tego to Tusek jeszcze nam sprowadzi stado uchodźców bo o to potrafił walczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
0 / 8

@TheSnorlax Szybkie pytanie. Czy ci sprowadzeni przez Tuska uchodzcy są teraz z nami w pokoju?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalrydz
0 / 4

@TheSnorlax Panie, przecież Duda póki co sparaliżował działanie rządu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
+2 / 8

to jacyś aktorzy jak widac, chyba sie pomylili z zawodem. Jeczec tylko jak gornicy potrafia, zeby im sie nie nalalo do dudy czasami. Do jarozbawa swojego niech lezom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
0 / 20

No co jest? Już wam protesty przeszkadzają? Już jest coś nie tak bo blokują drogi w Warszawie?Przecież jak parę miesięcy temu ktokolwiek protestował, to wy ich na rękach nosiliście i ani słowa nie było o negatywnych skutkach blokady.
A no tak, zmieniła się władza - już nie ma złego PiS-u tylko jest miłościwe KO, ze świętym i nietykalnym Donaldem na czele. Za ich czasów protestować to zbrodnia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-2 / 18

@MG02 No i co z tego, że PiS za tym stał, skoro nowy rząd nie zrobił absolutnie NIC, żeby wycofać się z tej chorej ambicji unijnych urzędników. Woleli się zajmować jakimiś nic nie znaczącymi wojenkami o dwóch pisiorów i przejmować stanowiska na podstawie uchwał (nowy standard w sejmie) zamiast myśleć o tym co pis zrobił źle i starać się z tego wycofać.

A, że jest to unią, którą święty Tusk uwielbia, to przecież nie może się im sprzeciwić. Chcą nam dać uchodźców - nie ma sprawy. Chcą - nowego ładu, ok (najwyżej będzie na pis).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 14

@TheSnorlax jak nie widzisz różnicy to PiS ci w ryj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 5

@Nidwer Polak nie widzi różnicy, ukrainiec zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+7 / 7

@TheSnorlax
Żeś mnie pan rozśmieszył tym komentarzem.. "No i co, że pis wprowadził, skoro to wina Tuska" -Logika na miarę... no właśnie nie wiem nawet na jaką miarę.
Ale odpowiem. Obstawiam, że rząd Tuska nic nie zrobił, bo jak rząd PiS zobowiązywał się do wypełnienia postanowień zielonwgo ładu to rolnocy na festynach trzymali się za rączki z pisowcami i tańczyli w kółeczku z zadowolenia. Baaa ronlicy byli tak zadowoleni z zielonwgo ładu, że 67% z nich głosowalo w poprzednich wyborach za PiSem, który zgodził się na wprowadzenie tego zielonego ładu. Obstawiam, że rząd Tuska wyciągnął z tego taki wniosek, że owe 67% rolników poprostu lubi być ruchane w dudę i popiera zielony ład, tak samojak popiera partię która go wprowadziła. Mam nadzieje, że wyjaśniłem. Nie musisz dziękować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mr1313
+2 / 4

@MG02 Zielony ład został wprowadzony w EU zarówno głosami PiS, PO, Lewicy PSL itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-2 / 2

@Nidwer Oczywiście że nie widzę różnicy bo to te same barany i ta sama banda. Ktoś Ci wspomniał o nagrodach jakie już sobie wziął ten rząd mimo że nic jeszcze mądrego dla kraju nie zrobił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-2 / 2

@Mr1313 Oczywiście, że masz rację i próbuję im to wyjaśnić, że PiS i PO to tak naprawdę tak samo działające partie.
Tylko, że im tego nie wmówisz bo to osoby zakochani po uszy w Tusku. Dla nich Tusk jest jak Bóg i dla niego są gotowi sprzedać swoją rodzinę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
-2 / 2

@MG02 Jak widać nie dociera do ciebie fakt, że Tusk skoro chce dobrze dla Polaków, to może powinien wycofać się z tego chorego pomysłu. A jeśli pomyślał, tak jak ty to napisałeś, to znaczy, że jest tak samo winny jak PiS i kaczor, bo mógłby pokazać im że się mylili, ale on idzie w zaparte no bo przecież sprzeciwić się Unii nie wypada - trzeba się podlizywać.
Poza tym jak kolega niżej napisał - PO i inne opozycyjne partie głosowały również za tym, więc przestań głupoty gadać, że jakoby rolnicy głosując na PO zrobiliby lepiej i od razu lepiej by się potoczyła ta sprawa, bo nic by się nie zmieniło - Tusk by pomyślał, dokładnie tak samo (głosowali na mnie, a ja chciałem tego ładu - to znaczy, że tego nie zmienimy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+1 / 1

@TheSnorlax
No mówię, "Wina Tuska... Wina Tuska.. bardzo wielka wina Tuska". I jak szarańcza będzie, a na zimę śnieg spodnie, to też będzie wina Tuska.

Powtorzę jeszcze raz. Tutaj jest spot wyborczy, gdzie PiS wyajśnił rolnikom jakie benefity będą mieli z zielonego Ładu:
https://youtu.be/qS7KlkR_STI?si=52wenHckxJ2x7QPd
65% rolników głosowało na pis, więc spot wyborczy na nich zadziałał i rolnicy mają to co zafundowała im ich ulubiona partia. Umowy zmienia się przed ich podpisaniem a nie 2 lata po ich ratyfikowaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
+3 / 19

rolnicy? to są rolnicy? naprawdę? ciekawe czy są tam też ci co kupowali zborze od Ukrainy i sprzedawali piekarniom i innym firmom w Polsce oraz sami magazynowali żeby sprzedać z super zyskiem bo im cwel z PiSu tak obiecał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 8

@Nidwer Ciekawe, kim ty jesteś iz robisz takie podstawowe błędy w pisowni?
Zdanie z małej litery cztery razy, ale ukrainą z dużej musi być? Kolejny polskojęzyczny ukrainiec udający Polaka? Wstydzisz sie swoich korzeni? Słusznie, jest czego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
-1 / 3

@Nidwer Jesteś debilem czy typowy roszczeniowy ukra?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 2

@konto usunięte chu..j ci w ryj, poprawnie napisałem cwelu z PiS? Błędy w łbie ma 30 % prawicowych świrów zapatrzonych bezkrytycznie na pedała z Żoliborza i na jego żałosną infantylną propagandę dla opóźnionych. Gratuluje swoją drogą żałosnej ,,twojej,, narracji że jak nie jestem za ,,rolnikami,, to musze być Ukraińcem, Jarosław widać dobrze wam łby skapslował że go naśladujecie jeden do jednego, a może jestem Niemcem albo Żydem? PiS ci w ryj na koniec bo z wami nie da się dyskutować o niczym za wielka przepaść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mr1313
0 / 2

@Nidwer To właśnie jest wyższy poziom inteligencji wpatrzonego w Tuska dzbana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dipol
+2 / 2

@Zakrill Dla Heinza Roleski produkuje jednorazowe keczupy. Może też i resztę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dipol
0 / 0

@Zakrill Dla Heinza Roleski produkuje jednorazowe keczupy. Może też i resztę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+6 / 8

@yebalwasburyosiol
Jak będziesz wracał do domu, to zostaw traktor i zmaów sobie ubera, bo zdrowo się narombałeś tym samogonem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
+4 / 10

@Lady_Apocalypse myślisz, że jak Mietka z Edka braknie to umrzemy z głodu? Aleś ty naiwny. Na ich miejsce będzie 10 następnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yebalwasburyosiol
-4 / 14

@mazii juz ci pod innym postem tłumaczyłem zakuty lewacki łbie, że nie będzie. Chyba, że specjalistów z Bangladeszu sobie sprowadzicie bedą wam uprawiać ten ryż żebyście mieli go chociaż miske dziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 6

@Lady_Apocalypse Ludzie póki co umierają u nas z przeżarcia, a nie z głodu. Ja po tych cyrkach kupuję już tylko zagraniczną żywność i to żaden problem - jedynie jajka i ketchup ciężko dostać niewyprodukowane przez polskiego rolnika miłującego Putina. Ketchup jakoś ogarnę, gorzej z tymi jajkami - to jedyny produkt który póki co ciężko kupić inny niż polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
0 / 2

@yebalwasburyosiol poradzimy sobie i bez was ćwoku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+1 / 5

@Lady_Apocalypse
"bez nas nie będziecie mieli co jeść" i dlatego naszym postulatem jest zablokowanie masowego importu żywności!
Fuck logic...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
+4 / 6

O! I to jest miejsce w którym powinniście protestować, nie w innych miastach gdzie nie ma ludzi m którzy są odpowiedzialni za to co wam się nie podoba a trujecie dupe niewinnym obywatelom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+6 / 10

A organizatorem jest zaufany Rydzyka - milioner z branży futerkowej Szczepan Wójcik...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
+1 / 3

Ktoś wie gdzie kupić zagraniczne jajka? Wszystkie produkty zastąpiłem zagranicznymi, ale jajek zagranicznych nigdzie nie mogę dostać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@allmaechtig
Szukaj strusich, jest szansa, że będą zagraniczne:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
0 / 0

@michalSFS Oj bardzo niewielka, mamy w Polsce masę strusich chodowli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 4

Zawsze mogą sprzedać to co mają i żyć z procentów z lokaty... albo zatrudnić się na oZUSowanym etacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rigeldis
-1 / 3

Mój teść jest rolnikiem. Pomimo tego, że mam poglądy prawicowe, zgadzam się z tymi, którzy wyraźnie sprzyjają stronie przeciwnej. Mianowicie chodzi o to, że rolnicy to pisowski beton, który nie potrafi obiektywnie ocenić sytuacji, a piszę to na bazie doświadczeń wynikających z dyskusji z moim teściem. Rolnicy dalej popierają pisowskich łajdaków wypierając fakt, że to morawiecki podpisał zielony ład, lub broniąc go nieudolnie tym, że "nie było innego wyjścia". Wypierają oni również to, że kaczyński chciał wprowadzić swoją niesławną piątkę dla zwierząt i że najpewniej ma on poglądy im niesprzyjające, a ich samych traktuje instrumentalnie. Rolnicy podnoszą również, że pis wprowadził jednostronne embargo - jednak z tego co wiem, było ono nieskuteczne - a twierdzę tak dlatego, że tak w rozmowie przekazał mi spotkany podczas wizyty nad Bugiem strażnik graniczny. Jakby tego było mało, całą winę przenoszą dziś na tuska, który w mojej ocenie powinien jednak podjąć kroki, aby uchronić tych nieszczęsnych rolników, konsumentów, jak i nasz cały rynek przed napływem nieprzebadanej, lub niskiej jakości żywności. Po wspomnianych rozmowach przestało mi być żal rolników, bo jak głosi stara maksyma - chcącemu nie dzieje się krzywda - i mam nadzieję, że cała sprawa nie skończy się kroplówką finansową dla tej grupy społecznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2024 o 9:17