Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
336 365
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sok__Jablkowy
+3 / 5

Technicznie rzecz biorąc my jesteśmy kosmitami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Sok__Jablkowy technicznie biorąc to ośmiornice można nazwać obcymi ;-) nie mniej masz rację :-)

@Grohmanon dyskusja używając demagogi wyglądać też może w ten sposób.
Zgodnie z nauką nic nie powstaje z niczego w związku z tym Boga nie ma, ale na początku nie było nic, a potem był wybuch i powstał wszechświat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
0 / 0

@Tibr

Nie wiem czy nauka twierdzi, że nic nie powstaje z niczego, ale jeśli tak, to nie powinni. Cały wszechświat jest dowodem na to, że coś może powstać z niczego. Narazie nie mamy możliwości by spojrzeć na cokolwiek poniżej pewnej skali, więc jest jeszcze dużo czego nie wiemy.

Z tego wniosek płynie taki, że skoro coś potrafi powstać z niczego, to w teorii moglibyśmy wytworzyć ogromnej ilości energii z niczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@Tibr Chyba ciut upraszczasz. Może pomoże ci opowieść o Newtonie.Pewien niezbyt rozgarnięty gość zapytał Newtona jak on wpadł na prawo powszechnego ciążenia. Newton wiedząc z kim ma do czynienia odpowiedział "po prostu jabłko spadło mi na głowę". I ten niezbyt rozgarnięty odszedł zadowolony, że teraz wie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Sok__Jablkowy słowo klucz to "demagogia" jak klikbajt we współczesnym dziennikarstwie zastępuje rzeczowe dziennikarstwo tak demagogia rzeczową dyskusje.
Co do nauki nic więc takiego nie twierdzę o nauce, ani że coś powstaje z niczego.

@jeszczeNieZajety oczywiście upraszczam, a teraz przeczytaj co napisałem i zastanów się, dlaczego opowieść do Newtona w tym wypadku pasuje bardziej do twojego komentarza? Zwrócił bym uwagę na wstęp do zdania o nauce, bo chyba wiesz czym jest przykład?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
+4 / 10

Ale jes przeciemż ksiomżka co muwi że jes pambuk to znaczy że jes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1234tester1234
+6 / 6

anioły i smoki są ok, ale zombi to już nierealistyczne XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
-1 / 1

Nie ma to jak zadac pytanie, samemu na nie odpowiedziec i uwazac, ze druga stona nie ma racji bo odpowiedz nie jest logiczna...
Moze zacytuje paru ksiezy, zebyscie przestali klepac sie po plecach jak to niezle im pocisneliscie ^^
"Istnienie innych istot inteligentnych lub form życia w kosmosie nie jest w żaden sposób sprzeczne z wiarą w Boga Stwórcę"
"Ksiądz Schmitz sugeruje, że życie na innych planetach, tak samo jak życie na Ziemi, mogło zostać stworzone przez Boga"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
-1 / 3

@Qbikkkk Ta bzdurna książka myli się w tylu sprawach że głowa mała, w wielu przypadkach zaprzecza samej sobie i naukom kościoła. Poczytaj o samym niewolnictwie gdzie masz nawet 2 różne zestawy zasad jak traktować niewolników hebrajskich i wszystkich innych. Nauka już wiele razy udowodniła jakie tam brednie są wypisane dlatego Boga się przepycha w miejsca gdzie jeszcze brakuje nam wiedzy.

Religie to było takie nasze pierwsze (i najgorsze) podejście do nauki, filozofii i prawa. No chyba że ktoś naprawdę wierzy że ludzie którzy nie potrafili czytać, pisać i robili sobie dziury w czaszkach żeby uwolnić złe duchy posiadali jakąś tajemną wiedzę. To jest przecież niedożeczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
-1 / 1

@kuciol i jest cos w tej ksiazce o kosmitach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
0 / 0

@Qbikkkk te skrzydlate pierony tzn anioły tak trochę pod to podchodzą, nie uważasz? A tak całkiem serio to ci którzy ją pisali nie wiedzieli nawet czym są gwiazdy. Jak ktokolwiek może wierzyć w te bajki jest dla mnie niepojęte. Chyba tylko z wygody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamp_314
0 / 2

@Qbikkkk
Mam nadzieję, że masz świadomość, że za poglądy podobne do zacytowanych przez Ciebie Giordano Bruno został sfajczony na stosie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
0 / 0

@adamp_314 no i ? To demot jest o sredniowiecznych chrzescijanach czy o obecnych?
@kuciol Taka ludzka natura, ze niektorzy musza czuc jakis sens istnienia. Pewnie swiadomosc nicosci po smierci ich przeraza i to jakas alternatywa.

BTW,
Nie musicie mnie przekonywac, nie jestem wierzacy. Nikogo nie bronie, tylko zwracam uwage na glupote tego demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem