Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
499 520
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PMY
-4 / 12

Co Ty znowu kobieto znowu pieprzysz. Wszystkie media o tym huczą. A Palestyńczycy sami są sobie winni. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 kwietnia 2024 o 3:31

avatar Cammax
-1 / 3

@PMY serio nie widzisz, jak łagodna jest retoryka i że widać, że każdy z 5 razy myśli, co powiedzieć, by niby okazać solidarność rodzinom ofiar (zarówno Polaka, jak i obcokrajowców), trochę też potępić zbrodnię, ale też nie potępić wprost Izraela?
Niektórzy politycy w swoich wypowiedziach nawet nie użyli słowa Izrael, ani żadnego pochodnego słowa.

A jakbyś się Ty zachował, gdyby to Twoja miejscowość ktoś zamknął w getcie i zabronił wyjazdu poza jej granice, dyskryminował ludnosc i atakował was na każdym kroku? Czy Twoja miejscowość nie próbowałaby się buntować?
To Izrael zaczął, ale teraz obie strony (Izrael i Hamas, nie mylić z cywilami z obu stron) są siebie warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
-1 / 3

@Cammax Nikt by Palestyńczyków w gettcie nie zamykał, gdyby nie robili burd. Mogli mieć własne państwo, ale wybrali terroryzm. Weź kup sobie wreszcie jakiś podręcznik historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-3 / 15

Dziwna sytuacja. Jedni świrują z powodu śmierci tej osoby, drudzy by się nawet nieco cieszyli.

Wg mnie chłop zrobił błąd że wgl tam pojechał, że wgl tknął sprawę.

W tej wojnie obie strony są winne, obie w bardzo podobnym wymiarze.
Nie popieram ani jednych, ani drugich. Najlepiej jakby się wybili - choć raz byłby spokój.

A to że Polak zginął - kondolencje dla rodziny :( .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+1 / 7

@rafik54321 Ale bzdura. To Palestyńczycy najechali Izrael zamkneli ich w gettcie i mordują od kilkudziesięciu lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 4

@abaddon81 a to Izrael się wysadza powodując ataki terrorystyczne? Hamas nie jest izraelski. Jedni i drudzy mają swoje za uszami. Dlatego nie staje po żadnej ze stron.
Izrael terroryzuje Palestynę. Palestyna terroryzuje Izrael.
Obie strony są siebie warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 4

@abaddon81 Ale skąd w takim razie prawie dwa miliony Palestyńczyków mieszkających w Izraelu i posadających obywatelstwo izraelskie? Przeoczyli ich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 kwietnia 2024 o 17:50

avatar Cammax
-1 / 1

@rafik54321 tu się zgadzam, mam podobne zdanie. Zresztą co nam da popieranie którejś ze stron? Izrael to wróg Polski, Żydzi nas nienawidzą i chętnie zamknęłoby nas w Strefie Gazy razem z Palestyńczykami. Ale poparcie Palestyńczyków by nam zaszkodziło wizerunkowo, bo dla większości Palestyna= nie ludność cywilną, która cierpi, tylko Hamas.
Zaskakuje mnie, że tak mało ludzi się zgadza z Tobą. Bo na ten moment to jedyny głos rozsądku w komentarzach.

Fakt, wiem, że chłopak dorosły, ale dziwi mnie, że nikt z rodziny nie próbował mu przemówić do rozsądku, by jechał gdzieś indziej. Nie wiem, czemu niektórzy pchają się tam, gdzie wojna. Już wyjazd na miejsce klęski żywiołowej jest bezpieczniejszy. A ofiarom wojen można pomagać tam, gdzie będą uchodźcy, więc zazwyczaj pierwszy bezpieczny kraj. Przykładowo: u nas wystarczyło jechać do Rzeszowa/Przemyśla, jeśli się chciało od razu pomagać wielkim grupom, a nie na Ukrainę. Moja rodzina w tamtym czasie się o mnie strasznie bała, bo często jestem w Rzeszowie. Dosłownie reagowali tak, jakby tamtędy front przechodził. Stąd nawet nie wyobrażam sobie, jak by reagowali, gdyby była w Strefie Gazy;P

Fakt, obie strony też powinny być rozliczone. Szkoda tylko cywilów z obu stron, którzy chcą w końcu normalnie żyć. Choć ci raczej już dawno wyjechali do jakichkolwiek krajów k raczej bez problemu zostali wpuszczeni.

Mam tylko nadzieję, że ten temat nie zostanie zapomniany szybciej niż się zaczął. Tym razem Izrael (znowu) rażąco naruszył prawo międzynarodowe.
A najbardziej przerażające jest to, że o ile Hamas większość potępia, Rosję tym bardziej, to działań Izraela większość nie widzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@Cammax wiesz, tu Polska też jakoś przyjazna Izraelowi nie jest, czemu oni mają być mili dla nas? :/ . Tu wydaje mi się, że czysto politycznie, akurat Polska ma okazję. Bo jeśli poprzemy Izrael, to ich dalsza wrogość wobec nas, będzie po prostu porąbana. Zrobiliby z siebie debili na arenie międzynarodowej. A jeśli Izrael przestanie do nas psioczyć, to jest duża szansa że skończy się pisk o te kamienice które Izraelowi się nie należą, ale do których sobie rości prawa.

Większość ludzi ulega po prostu medialnej narracji, która strzelam że jest w dużej mierze nakreślona przez putlera. Putler chce aby świat się skupił na tamtej wojnie, by mniej środków szło dla Ukrainy, co jemu da wymierną przewagę. Ot cała zagwozdka.
Gdyby powszechna narracja była "dobry Izrael bombarduje zły Hamas", to wojna by się skończyła w 3 dni i po sprawie, ale jak puścił odwrotną, to jest bajzel... Łyknęli propagandę jak pelikan rybkę XD...

Jestem w stanie zrozumieć, czemu chłopak chciał z narażeniem życia nieść pomoc. Strażakom się nikt nie dziwi że ryzykują życie gasząc pożary. Też czasem się zdarzy że jakiś strażak zginie, ratując innych. Tu po prostu jest nieco inne zagrożenie. Teoretycznie nawet niższe, bo teoretycznie oznaczonych pojazdów pomocy humanitarnej nie powinno się ostrzelać. Płonący budynek nie pyta czy może się zawalić XD.
Dziwię się jednak czemu ten dobry chłop wybrał akurat TEN front, TĘ wojnę :/ . Wojnę w której winne są obie strony.
Na Ukrainie jest masa niewinnych ofiar i tu podział na agresora oraz obrońcę jest prosty oraz oczywisty. W wojnie izraelsko-palestyńskiej, zasadniczo obie strony są agresorami, a przede wszystkim - terrorystami.

Politycznie nie chce się widzieć działań Izraela, bo nikt nie chce z nimi drzeć kotów, bo każdy obawia się reakcji USA i tyle w temacie.
A z tym potępianiem kacapii to też jest tak dwojako, bo część polityków to bardzo chętnie by im do łóżka wlazło i 4 litery wypięło XD...
Dobrze wiesz o kim mówię :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@rafik54321 w sumie fakt, w końcu PISowcy skłócili nas z każdym krajem. No i tu pytanie, które narody nas faktycznie nienawidzą, a w których po prostu w wyniku rządów PIS pogorszyła się nasza reputacja (w takim przypadku jest to do obudowania).
Z początku po części tak było w przypadku Ukrainy. Jakby na początku wojny zaczęli krzyczeć, że jesteśmy ruskimi agentami i w ogóle zasłużyliśmy na to, co oni nam zrobili, to wyszliby debili i świat poparłby nas mimo wszystko widząc, że jednak pomagamy. A tu jak Izrael ma spór z kimś, to zazwyczaj cały świat jest za Izraelem, z wyjątkiem tych mało znaczących krajów lub krajów typu Korea Północna.

Też możliwe. W końcu w Strefie Gazy walki trwają od dawna i zazwyczaj nikogo to jakoś bardziej nie interesuje, chyba że ktoś tam już rażąco naruszy prawo międzynarodowe/ prawa człowieka, to wtedy temat na kilka dni zaczyna być głośny.
Tymczasem wojny w jakichś afrykańskich krajach, o których nikt nie mówi i wielu nawet tego kraju by na mapie nie potrafiła wskazać są już kompletnie pomijane. Ale pewnie nie w tamtym regionie. U nas o Ukrainie mówi się najwięcej, no jest blisko.
Cóż, niektórym żeby w coś uwierzyli wystarczą żółte napisy, słowa typu "szok", "skandal" w tytule i ewentualnie jakąś wstawka o Żydach i Amerykanach (najlepiej w temacie, gdzie praktycznie nie ma ani jednych, ani drugich) i nie tylko wierzą, ale się coraz bardziej nakręcają.
Mi się kiedyś udało trafić na filmik, w którym jakiś typ tłumaczył, że nie ma wojen i to tylko spisek, by miejscowa ludność opuściła swoje tereny i żeby Amerykanie mogli osiedlić tam Żydów XD (zawsze znajdzie się ta jedna osoba, co w to uwierzy;P)

Dokładnie, nieraz nawet jak mamy z jakimś krajem raczej złe relacje, to jednak podświadomie czujemy dumę, że nasi strażacy tam pomagają, no i potępiamy wpisy typu "zasłużyli, niech ich topi/pali/rozwali im domy, bo... (Jakieś wydarzenie historyczne lub polityczne)". Choć nieraz wiemy, że miejscowa ludnosc nawet nie podziękuję, jak Szwedzi za to, że gasiliśmy im pożary. Niemcy co by o nich nie mówić podziękowali jak pojechaliśmy tam pomagać podczas powodzi. My w 2010 innym też dziękowaliśmy.
Dokładnie, no i tu kolejny dowód na to, że Izrael łamie prawo międzynarodowe. Ciekawe, czy ruscy byłoby zdolni do strzelania do konwojów humanitarnych:/ jeśli nie, to to pokazuje, jakim złem są obie strony w wojnie Hamas- Izrael.

Fakt, a czasem ci którzy najgłośniej wyzywają każdego od ruskich agentów to paradoksalnie, świadomie lub z głupoty najbardziej realizują interesy Putina XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dr_Acula
-5 / 11

Bawią mnie te antyizraelskie posty ostatnio. Tam jest wojna, giną setki ludzi dziennie, a chłop sobie pojechał nieść pomoc. Znał ryzyko jadąc tam. Każdy trąbi "zły izrael bombarduje cywilów", ale gdyby zginął w wyniku rakiet hamasu to nikt by nie mówił "źli Palestyńczycy". Ale na żydów to zawsze nagonka się znajdzie, zgodnie z wolą kremla z resztą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Dr_Acula cóż, dobrze, że chociaż używasz słowa "antyizraelskie", a nie "antysemickie", bo to jednak nie to samo. Nikt nie potępia całego narodu, a jedynie politykę i działania Izraela oraz ich sił zbrojnych.

Normalni ludzie potępiają każdą zbrodnię. Tyle że nie da się wszystkich w jednym democie potępić, bo brakłoby miejsca. Nalisalbys o Putinie, to ktoś by się zaraz przyczepił, czemu pomijasz Azow, potem może zaczęłoby się cofanie coraz dalej w przeszłość (i kłótnie, czy ważniejsza jest sama liczba ofiar, czy proporcja ofiar do całej ludności, czy może sposób, w jaki te ofiary ginęły), licytacje, który naród ma najwięcej za uszami, wypominanie kolonializmu, wojen religijnych, wojen domowych itd. stąd jak się już potępia jedną konkretną zbrodnię, to lepiej się już trzymać tylko tego. A do innych można się odnieść w komentarzach, jeśli ktoś nas "wywoła do tablicy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 3

Nie ma żadnej ciszy, trąbią o tym media i polskie, i światowe, reaguje ostro polski MSZ i prezydent, dudni w całym Internecie.
Albo jesteś ignorantem zamkniętym w swojej bańce, albo prowokatorem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@jonaszewski zobacz jednak na ton tych wypowiedzi. Większość unika powiedzenia wprost, kto był sprawcą. Ale już gdyby to Hamas odpowiadał za tą zbrodnię, to już wprost by padło albo "Hamas", albo nawet "Palestyńczycy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@Cammax Wszędzie jest jasno zaznaczone, że to Izrael.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@jonaszewski więc tak:
https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1775089421156520023?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet tu wypowiedź przedstawiciela partii uchodzącej raczej za antysemicką. Pada w niej słowo Izrael? No nie, nawet Twitter musiał mu dodać kontekst.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1775417561674322317 teraz dla odmiany przedstawiciel proizraelskiej partii. Niby używa słowa Izrael, ale nie w takim kontekście.

A to tylko najważniejsze osoby w państwie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 0

@Cammax To notki twitterowe pisane na gorąco, sądząc po dacie i godzinie. Nie przesądza się o winie, dopóki nie są znane wszystkie fakty, a zakładam, że o ile Ty możesz coś sobie palnąć, o tyle dobrze jest, żeby organy państwowe najpierw sprawdziły, co się stało, a potem pisały powiadomienia. Równie dobrze mogło się okazać, że to rakieta irańska albo jakakolwiek inna.

Natomiast kiedy informacje były już znane, stanowisko też się zmieniło:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ostre-slowa-prezydenta-dudy-o-ambasadorze-izraela-jest-najwiekszym-problemem/spe05y1,79cfc278

Otwarcie mówił o Izraelu Radek Sikorski, wezwał ambasadora izraelskiego do wyjaśnień. Naprawdę, wszystko jest.

Powtórzę się: to, że w minutę po tragedii organy państwowe nie zatwiłowały, że na pewno Izrael jest winien, jest tylko powodem do zadowolenia. O dziwo, także z prezydenta. Poprzedni rząd natychmiast przeprowadziłby ofensywę medialną i powiedział, że to wina Tuska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@jonaszewski jednak od początku było mówione, że oni zginęli w wyniku nalotu i ostrzału dokonanego przez IZRAELSKIE służby. Więc jednak było od początku wiadome, kto jest winny.

Po wypowiedzi Dudy widać, że jednak kilka razy się zastanawiał, czy coś nie zabrzmi zbyt antysemicko lub zbyt ostro. I potępił jedynie ambasadora, a nie całą sytuację i Izrael jako taki.

On mnie zaskoczył. Po nim to się spodziewałam, że ani ambasadora nie potępi, ani nie powie, kto jest sprawcą. W końcu wiadomo, kim jest jego żona.

Cóż, fakt. Do tego PIS dodałby też Niemców i UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+4 / 4

Włosi w czasie wojny z Etiopia bombardowali szpitale oznaczone znakami czerwonego krzyża.
Przypadek?
Organizacja, do której należał Polak zakończyła swoją działalność w strefie Gazy - i taki był cel "zamachowców".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@joseluisdiez masz coś więcej o tym bombardowaniu szpitali przez Włochów? Bo temat mnie zaciekawił, a trudno mi uwierzyć, że Włosi mogli być zdolni do czegoś takiego.

Nie wiem, co komuś daje zbombardowanie szpitala. Ranni zazwyczaj i tak się nie będą już nadawać do powrotu na front, czy jakiejkolwiek walki. Lekarze z czasem po prostu nie będą już nadążać leczyć rannych, może nawet wybuchnie jakąś epidemia, bo kiedyś wojna niemal zawsze przyczyniała się do rozmaitych epidemii, wystarczyło, że nie nadążano grzebać zmarłych.

Niezależnie od tego, jaki mieli cel, to dopuścili się rażącego złamania prawa międzynarodowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
0 / 0

@Cammax
W 1935 faszystowskie Włochy najechały Etiopię. Nie mogąc złamać etiopskiego oporu Włosi użyli gazów bojowych - zakazanych przez protokół genewski z 1925. Włosi chcieli użycie tej broni utrzymać w tajemnicy, ale zostało to ujawnione przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Włoskie lotnictwo w odwecie kilkanaście razy zbombardowało namioty i polowe szpitale należące do Czerwonego Krzyża.
Nie porównuj współczesnej moralności do tej z przed II wojny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@joseluisdiez dziękuję za informacje.

Fakt, w sumie przed II WŚ to praktycznie nie było mechanizmów pozwalających pociągać kogoś do odpowiedzialności na naruszenie prawa międzynarodowego. Niby powoli jakieś tam zasady się wytwarzały, ale nikt nie przypuszczał, co będzie się działo w czasie II WŚ, która była jeszcze bardziej okrutna niż I WS, bo ginęli głównie cywile.

Smaż strach myśleć, co działo się w czasie wojen przed I WŚ, bo wtedy nawet praktycznie nie było środków masowego przekazu, więc nawet nikt nie nagłaśniał tego, co jakąś armia robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-1 / 3

"Z resztą gdyby nawet zginął przypadkowo, czy to ich usprawiedliwia?" Nie usprawiedliwia. Ale właśnie tu jest pies pogrzebany: jeśli zginął przypadkowo, to cały ten hejt, który piszesz o tym, jak się cieszyli "ze śmierci polskiego nazisty" jest zupełnie od czapy. Nic nie wskazuje na to, żeby wolontariusze zginęli dlatego, że byli wolontariuszami, a tym bardziej z Polski. Nikt im paszportów przed ostrzałem nie sprawdzał. Jechali na arabskich blachach w warunkach złej widoczności, przedtem dwa razy zmieniali auta. Zginęli jak cywile, bo któryś z dowódców izraelskiego oddziału wolał rozwalić niepewnych cywilów, niż ryzykować życie własnych żołnierzy. Palestyńscy bojownicy poruszają się WYŁACZNIE cywilnymi samochodami, więc o pomyłkę bardzo łatwo. NIC nie wskazuje na to, żeby zginęli specjalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 kwietnia 2024 o 20:01

J jeszczeNieZajety
-1 / 3

@Geoffrey Jak miło usłyszeć głos rozsądku. Bezpieczeństwo ludności cywilnej, PALESTYŃSKIEJ jest na samym dole (jeśli w ogóle, bo szczerze mówiąc wątpię) listy priorytetów tzw "bojowników" Hamasu. Nawet (znając życie) podejrzewam, że z zimną krwią używają WŁASNYCH cywili jak osłony przed ogniem izraelskim. Jak żydzi nie będą do cywili strzelać - świetnie. Jak zabiją jakiś cywili - jeszcze lepiej. Dodatkowo to nie wiem ale chyba Hamas nie ma munduru i bojownicy niczym się szczególnie od cywili nie różnią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 kwietnia 2024 o 23:15

avatar Cammax
+1 / 1

@Geoffrey już sam atak na konwój humanitarny to naruszenie prawa międzynarodowego (i to poważne) https://www.pap.pl/aktualnosci/ekspertka-wedlug-mtk-atak-na-pomoc-humanitarna-osobna-zbrodnia-wojenna-0 stąd mam nadzieję, że MTK zrobi co trzeba.
https://demotywatory.pl/5244216 a tu masz dowód na to, że Izraelczycy serio się cieszyli że śmierci Polaka, co wskazuje na premedytację, a może nawet zbrodnię motywowaną nienawiścią narodowościowa i/lub religijną. Wiem, demoty może nie są najbardziej wiarygodnym źródłem, ale gdyby to był fake, to by demot poleciał z automatu do archiwum lub był odrzucony. Ja raz zrobiłam demota na postawie jakiegoś przydługiego artykułu, który po pewnym czasie zaczęłam czytać już tylko pobieżnie, przez do pominęłam dosc istotne zdanie i za samo to mi usunęli demota jako "manipulację". Więc można przyjąć, że to prawda i tu manipulacji (czy raczej przeoczenia jakiegoś faktu, jak u mnie) nie ma..

Jednak konwoje humanitarne zazwyczaj są oznakowane. Ci izraelscy żołnierze są ślepi, czy co, że nie widzą, że to pojazd humanitarny?

Zresztą Hamas nie może sobie tak po prostu używać oznakowania właściwego dla pomocy humanitarnej, bo to nie byłoby zgodne z prawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
-1 / 1

@Cammax No fakt. Kto jak kto ale Hamas maniakalnie przestrzega prawa międzynarodowego. Ja bym się nawet o jeden grosz polski sprzed denominacji nie założył, że Hamas przestrzega i nie nadużywa...
Przy okazji - mnie zdumiewa taki fakt. Dostali raz mimo oznakowania. Czy to im nie poowinno dać do myślenia? Dlaczego strzelają skoro mamy oznakowany samochód? Dostali drugi raz i wciąż wydaje się to pytanie nie przyszło im do głowy. Jeśli jakiś lokalny dowódca izraelski zdecydował się strzelać to musiał mieć jakieś powody. Zła informacja? Jakiś incydent, gdzie oznakowany samochód był użyty przez Hamas? (Ja nie twierdzę, że był - ale to nie jest zupełnie wykluczone) Naprawde to powinno im dać do myślenia. Możę jednak spróbować wyjaśnić? To są oczywiście tylko spekulacje. Wiedzy źródłowej nie mam. Tylko wydaje mi się, że mnie by to (szczególnie drugi raz) zastanowiło. W końcu mamy wojnę. Amerykanie wynaleźli termin "friendly fire". Nie raz i nie dwa walili po swoich i z dział i z samolotów. Podstawowym skłądnikiem wojny jest chaos informacyjny. .
Cóż, nie żyją i się nie dowiemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2024 o 1:28

avatar Xar
0 / 0

@jeszczeNieZajety dowodca ktory wydal rozkaz strzelania do oznakowanego pojazdu pomocy humanitarnej powinien trafic pod sad polowy tego samego dnia gdy wydal taki rozkaz
Strona ktora na takie dzialania pozwala musi byc nazywa po imieniu: terrorysci. I potepiana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@jeszczeNieZajety no to jak nie przestrzegają, to też ich można za to rozliczyć. Tam obie strony są siebie warte.
Za samo wydanie takiego rozkazu dowódca powinien po pierwsze, polecieć ze stanowiska, a po drugie ponieść konsekwencje prawne. Podobnie ci którzy "tylko wykonali rozkaz".
Izrael mając tak dobry wywiad nie umie skutecznie wytropić terrorysty, tylko żeby zabić jednego terrorystę, to musi zginąć kilkadziesiąt losowych cywilów/ktoś z konwoju humanitarnego, po czym okazuje się, że tego terrorysty nawet tam nie było?

Cóż, prędzej Polska znowu zerwie relacje z Izraelem, niż się dowiemy, co kierowało dowódca, łotry wydał taki rozkaz. Czy serio uważał, że tam jest Hamas, czy chciał odciąć cywilów od pomocy humanitarnej, czy może czysta nienawiść do Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
+1 / 1

Liczyć na miłosierdzie Izraelczyków to jak liczyć na sprawny prysznic w Auschwitz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem