Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar samodzielny68
+11 / 13

Znaczna część tych kar nie jest szczególnie upokarzająca, a jest (potencjalnie) wychowawcza. A Wysoki Sąd się pewnie naczytał ulubionego autora polskiej prawicy, Chestertona. Tyle, że czytał ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2024 o 10:50

P peppi
0 / 4

Z tą świnią to problem - wedle ichniejszej konstytucji można to podciągnąć pod "wolność słowa i wyznania" i każdy człowiek jest w stanie głosić takie opinie. Na youtubie często audytorzy nazywają policję świniami i policja nie reaguje, gdyż First Amendment gwarantuje obywatelom prawo do - freedom of speech..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+27 / 29

Całkiem fajny pomysł. Obajtek mógłby na przykład, co najmniej do wieku emerytalnego, myć szyby samochodów na stacji benzynowej i utrzymywać się z otrzymanych napiwków ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+11 / 15

Ośmieszenie powinno być obowiązkowym elementem każdej kary.
Niestety, u nas funkcjonuje durne lewackie podejście, gdzie przestępca musi być traktowany z szacunkiem.
Klawiszowi nie wolno nawet podnieść głosu na takiego, musi mówić do przestepcy per pan, ale on może wyzywać klawisza od najgorszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+1 / 1

Z tą świnią to mógłbym codziennie spacerować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+7 / 9

Osmieszenie i publiczna kara sa bardzo skuteczne. Pewnie dlatego niestosowane czesto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jojo87
+6 / 6

"Cyfra 666"? Cyfra to jeden znak. "666" to liczba. Liczby to ciąg kilku cyfr. Nie na odwrót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+1 / 1

@jojo87 Chyba że ten który to napisał był w wojsku to stąd mu ta cyfra. Chociaż znając życie google tak number przetłumaczyło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamp_314
+4 / 4

Jedno zdanie jest bez sensu: ,,Przeciwnicy kreatywnego sędziego zarzucają mu, że w kiepski sposób wykorzystuje swoją władzę.''

Sędzia niczego nie narzuca. W latach 90-tych studiowałem w Stanach i przy okazji podobnie twórczego wyroku zagaiłem znajomego prawnika, jaką dowolność ma sędzia wydając wyrok. Odpowiedział mi, że może dać karę do wyboru, gdzie przynajmniej jedna opcja jest z kodeksu.

W tamtym przypadku sędzia sądził małolatę za jakiś wybryk chuligański. Dał jej matce wybór: 3 dni aresztu, 100 USD grzywny, lub... skucie na 24 godziny matki z córką kajdankami z łańcuchem ,,na tyle długim by jedna mogła stać za drzwiami, gdy druga korzysta z toalety''. Sędzia doszedł do wniosku, że córka zdziczała i matka w ogóle się nią nie zajmuje. Kobieta wybrała trzecią opcję, po czym pozwała sędziego za okrucieństwo. Twierdziła, że to była największa trauma w jej życiu (mogła wybrać inną opcję). Dziennikarz, który to opisywał, skomentował, że ,,dla niego nie była by to żadna kara - widocznie sędzia idealnie trafił''.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@adamp_314
"Jedno zdanie jest bez sensu: ,,Przeciwnicy kreatywnego sędziego zarzucają mu, że w kiepski sposób wykorzystuje swoją władzę.''" Jeszcze raz przeczytaj ten cytat, w którym przytoczyłeś cytat, ale naprawdę tak bardzo spokojnie i z uwagą, bo czytanie chyba ci w ogóle nie idzie. Ten cytat mówił o innych ludziach, a nie o sędzim, pomyliło ci się totalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BillBrown
0 / 2

@jakisgoscanonim niestety tobie się pomyliło :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@BillBrown "Przeciwnicy kreatywnego sędziego zarzucają" mówi o przeciwnikach, a nie o sędzi. Przeciwnicy sędziego nie znaczy, że o sędzi tylko o ludziach niezadowolonych z sędziego i tylko o tych ludziach, a już na pewno nie o sędzi. "Przeciwnicy kreatywnego sędziego zarzucają" zupełnie nic a nic nie mówi o tym, że sędzia coś narzuca, jedynie o tym, że przeciwnicy czegoś zarzucają komuś. Ty chyba coś albo sobie uroiłeś albo nie przeczytałeś właściwie...
Jeśli dalej nie rozumiesz, że to zdanie nie było o sędzim, to już nie wiem i chyba nie ma o czym już mówić. Prościej już nie da się wytłumaczyć o co chodziło w zdaniu. To jest niesamowite, że ci się tak pomyliło z tym jednym zdaniem i nie wiem czy w ogóle przeczytałeś poprawnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 kwietnia 2024 o 0:19

B BillBrown
0 / 2

@jakisgoscanonim hahahaha :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@BillBrown no cóż, nic nie poradzę na jakieś otępienie umysłowe, skoro nie rozumiesz, że proste "przeciwnicy sędziego" nie oznaczają samego sędzię, a innych ludzi. Współczuję, życzę powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 kwietnia 2024 o 20:09

B BillBrown
-2 / 2

@jakisgoscanonim to źle, powinieneś to jednak spróbować wyleczyć :( trzymam kciuki i życzę powodzenia w walce!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamp_314
0 / 0

@jakisgoscanonim
Jak najbardziej rozumiem, że ,,Przeciwnicy kreatywnego sędziego zarzucają mu...'' nie jest o sędzi tylko o jego przeciwnikach. To co nieudolnie starałem się wytłumaczyć, to to, że te zarzuty są bez sensu bo, jeśli prawdą jest to, co usłyszałem od kolegi prawnika, kreatywny wyrok jest tylko fakultatywny - skazany zawsze może go odrzucić i przyjąć wariant z kodeksu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@adamp_314 teraz rozumiem, jednak myślę, że źle odbierasz to, szczególnie o zarzucaniu czegoś komuś.

Skoro zarzucają komuś, że ktoś coś źle robi, to znaczy, że po prostu wyrażają swoją opinię, a nie jako fakt. Reszta nie miała znaczenia, bo to jakby pośrednie "uważam, że ten ktoś coś tam". Podobnie mogą zarzucać coś przeciwnicy jakiejś władzy. "Źle robisz coś" to nie jest jednoznaczne ze stwierdzeniem, że tak jest faktycznie, to tylko stwierdzenie swojej opinii, czyli moim zdaniem "źle coś robisz". Zarzucanie nie jest terminem wyłącznie prawniczym, często jest używane np. w kłótniach między ludzi. I obawiam się, że to jest inny i zdecydowanie luźniejszy termin tego słowa.

Dla jasności "zarzucają mu, że w kiepski sposób wykorzystuje swoją władzę." bardzo wyraźnie mówi o czyimś zdaniu na dany temat, to klasyczne i subiektywne zdanie. Więc ani prawda lub fałsz ani nie jest bezsensowne lub sensowne (to już jest opinia opinii, czyli uważam, że ktoś uważa tak lub inaczej), po prostu czyjeś zdanie na jakiś temat, ale nie zarzut w sensie prawnym. To w żaden sposób nie mówi o tym, że ktoś coś źle robi, tylko bardzo ogólnie jako swoje zdanie (kiepski sposób wykorzystuje swoją władzę) i nawet nie można mówić o prawdzie lub fałszu, bo o niczym konkretnym nie mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 kwietnia 2024 o 19:28