Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
490 537
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~FORTL
+18 / 22

W latach 80-tych nie było fabrycznie nowych Syren 104, bo w latach 80-tych produkowano Syreny 105. I nie w FSO, a w FSM. :) Reszta historyjki jest na pewno tak samo prawdziwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightBosman
+1 / 11

Bo socjalizm to synonim zacofania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2015 o 22:24

avatar KapitanKorsarzPirat
+1 / 15

Bo komuna była co najmniej 50 lat za zachodem. Najgorsze jest to, że młodzi wtedy nie żyli jak ich rówieśnicy przy fajnej muzyce, ładnych ubraniach, pierwszym autem w garażu jak na amerykańskich filmach o młodzieży z lat 80. tym bardzie, że u władzy były stare, stetryczałe dziady, którzy myśleli, że młodzi mają żyć ich stylem życia co było już na starcie młodością straconą. Ciut lepiej było w Jugosławii, bo Tito się kompletnie od zachodu nie odciął i pomimo socjalizmu ludzie mogli korzystać z zachodnich produktów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2015 o 7:58

avatar dymek103
+2 / 8

A ja i tak się cieszę, że Syrena powstała, bo to jedyny całkowicie Polski samochód i tylko Polak mógł wpaść na to aby napędzała go motopompa strażacka :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 10

Teraz młodzi żyją przy fajnej muzyce (przynajmniej w ich mniemaniu), w ładnych ubraniach, z pierwszym autem i ze wszystkimi gadżetami, jakie mają ich rówieśnicy na zachodzie. A co drugi demot i artykuł w prasie jest o tym, jaka to dzisiejsza młodzież jest beznadziejna i jak to kiedyś było lepiej. Zdecydujcie się może o co wam biega...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2015 o 16:38

J janhalb
+1 / 3

@dymek: tak, jasne, "całkowicie polski". Cytuję za Wiki: "Według przyjętych założeń, w samochodzie, który otrzymał nazwę Syrena, należało w maksymalnym stopniu wykorzystać elementy konstrukcyjne modelu Warszawa M20". A Warszawa, jak wiadomo, była produkowana na licencji radzieckiej "Pobiedy". Więc z tym "całkowicie polskim" to nie przesadzajmy…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mrnicker
+1 / 3

dymek nie pleć. Bo z tego co piszesz wychodzi na to, że Polskie jest to co jest przestarzałe i tak inne od zachodniego, że aż marne. Zastanów się co piszesz.piszesz. Dacław jeśli wspominać, ze było lepiej to pewnie wielu ma na myśli lata 90 czyli życie w zachodnim stylu, ale nie plastikowym i skomercjalizowanym tylko jak w latach 80 w USA na przedmieściach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KapitanKorsarzPirat
+4 / 10

Varant żeby nie było żadnych niedomówień nie miałem na myśli obecnej kultury zachodu, która jest plastikiem i targowiskiem próżności tylko tę od lat 40 do końca 80. Co do porównania do chorób to najlepiej się przeanalizuje problematykę gdy nie porównamy krajów lecz jeden. A podzielone Niemcy na NRD i RFN będą najlepszym przykładem, która część wytworzyła dla człowieka lepszą rzeczywistość.
http://img.wiocha.pl/images/8/e/8efdd617ffc4eda67d5202f38d43727d.jpg

i bynajmniej nie mam tu na myśli jedynie motoryzacji, ale cały aspekt sprawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2015 o 17:51

avatar KapitanKorsarzPirat
+1 / 3

Oj varant lubisz dodawać cegiełkę do muru braku wyjaśnień by udowodnić, że takie nurty jak libertarianizm są lewicowe. Gdyby libertarianizm był lewicowy to taki ZSRR to byłby jednym z najbardziej prawicowych krajów jako, że odrzucał wszelkie formy świadomości i wolności na rzecz zniewolenia i posłuszeństwa. Co do Hollywoodu...Ma swoje dobre i złe strony. Weźmy chociażby klasyk filmu" Wichrowe wzgórza" Ten film jest bardzo piękny, posiada wspaniałą scenografie i klimat. Filmy Alfreda Hitchcocka, Kubricka.Idźmy dalej. Filmy lat 80, które wielu uważa prekursor wspaniałej młodości np filmy ze Stallone lub Schwarzeneggerem. Czy dzisiaj spotkasz podobne filmy? Nie. Rzeczywistość, o której chętnie marzyło wielu ludzi i tutaj w latach 90 o posiadaniu ładnego domu z garażem i samochodem, gdzie za młodu się czytało z kolegami komiksy i grało się na żetony, potem spotykało się na filmach przyjeżdżając swoimi pierwszymi samochodami, które nie były puszkami jak teraz, by potem osiągnąć pracę i razem z rodziną w letni wieczór np spotkać się i chłonąć piękny klimat wytworzonej sytuacji na dworze. To żadna dekadencja. To marzenia o pięknym życiu. Wystarczy mieć odpowiednią osobowość i świadomość by wolność wykorzystać na rzeczy twórcze i budujące. To zależy od wewnętrznego rozwoju i pokierowania psychiki we właściwym kierunku.Już wcześniej wspomniałem na przykładzie, że np Teksańczycy są konserwatywni, a jednocześnie wielu uważa się za libertarian lub mówiąc dobitniej paleolibertarian. Oczywiście to kwestionowałeś , jednak bez skutku bo konserwatyzm i wolność od ucisku ogółu się nie wyklucza. wystarczy spojrzeć tam gdzie trzeba, chyba że ktoś wie i nie chce patrzeć. Co do muzyki. Cóż twój osąd nie był do końca sprawiedliwy. porównaj twórczość np Elvisa czy Plattersów do tego co emitują stacje muzyczne. Przecież to jak dzień i noc! Jazz również jest dobrą muzyka jeśli się go słucha w półmroku przy stoliku oświetlonym wokół wystroju wnętrza najlepiej w art deco lub ma domieszkę ambientu . To, że pojawiły się osoby, które zmutowały nowoczesność na własne destrukcyjne cele to już nie wina 20 wieku. Błąd tkwi w człowieku. To, że to potoczyło się w tym kierunku a nie innym wynika ze złego dysponowania dobrem. Zupełnie jak piękne auto jadąc trasą da gazu i się rozbije na zakręcie. Drzewo ma jeden pień a ma wiele gałęzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2015 o 18:57

avatar KapitanKorsarzPirat
0 / 2

Napisałeś długi komentarz, napiszę odpowiedź jutro. Od siebie na razie napiszę tylko, że zamykasz światopoglądy w ciasnych schematach na podstawie położenia geograficznego. To tak nie działa W każdym razie nie w sensie absolutnym lub jak kto woli rozpostartym na krańce nie zostawiając białych plam. Co więcej wielu młodych libertarian i konserwatywnych liberałów wzoruje się coraz bardziej na fundamencie konserwatyzmu w stylu USA lub jak ująłeś późnym Brytyjskim konserwatyzmem. Tak czy siak warto przyjmować alternatywy nawet obce jeśli niosąc budujace rzeczy. Ale reszta jutro.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

dymek103: Ja się po prostu cieszę, nawet bez "i tak". W latach 50-tych, kiedy powstawała, Syrena była całkiem przyzwoitym samochodem, do tego całkiem ładnie dopracowanym w detalu. Dyskutować można nad pomysłem produkowania jej nieprzerwanie przez następne 30 lat, z kosmetycznymi tylko zmianami (i coraz bardziej topornie wykończoną budą). Z drugiej strony Commodore 64 produkowano do 1994 roku a Amigę 1200 z 2MB pamięci i zegarem 14MHz próbowano jeszcze w 1996 sprzedawać, więc nie tylko w PRL-u były takie pomysły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 kwietnia 2015 o 11:09

D daclaw
0 / 0

KapitanKorsarzPirat: Jaki ma sens porównywanie aut z zupełnie różnych segmentów i półek cenowych? Trabant to praktycznie mikrosamochód, prosty jak konstrukcja cepa, wytrzymały, ekonomiczny, zadowalający się byle jakim paliwem a do tego zadziwiająco pakowny. Gdyby współcześnie coś takiego produkowano, w unowocześnionej wersji i adekwatnej cenie, mógłby to być hit. Poza tym przypominam o NRD-owskich jednośladach - nie miały się czego wstydzić w swojej klasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~syrena_bosto
0 / 0

a ja się pytam: jakie auto produkuj austryjacy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
+3 / 3

Austriacy wyprodukowali Hitlera w 1889r. To wystarczy za wszystkie samochody świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wefdsfaw
+3 / 3

no - z tym Hitlerem toś w datę trafił - dziś 20 kwietnia - jego urodziny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Max209
0 / 0

musiał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem