Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1312 1320
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N NieJestemRobotem1111
+16 / 22

Nie rozumiem co ludzi skłania do tego by innym robić krzywdę bez empatii ,współczucia czy wyrzutów sumienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Nie_tak_było
+37 / 49

radziłbym sie zapoznać blizej z gorzowska sprawa pobicia, bo to co jest to jest wlasnie typowy przyklad 'blame the victim' .... chlopiec został napadniety przez ojca dziewczyny która sama długi czas go nękała a pozniej sklamała ojcu ze ją zaatakowal... pozdro, nie musisz dziekowac za sprostowanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M men2014
+3 / 25

Być może. Ważne co dotarło do ojca. Uważał, że jego dziecku dzieje się krzywda i zareagowal. Chłopiec dostał po głowie i z tego co wiadomo nie doznał żadnych urazów oprócz tego, że najadł się strachu. Podobna sytuacja miała miejsce w miejscowości pod Warszawą. Tam ojciec tym razem 8-letniej dziewczynki również podjął "działania" na wlasną rekę. Coś ludzi do tego popycha. Sądzę, że brak wiary w skuteczność działania odpowiedzialnych za bezpieczeństwo służb: dyrekcji i policji. Czy gdyby ojciec Ani zachował się jak ten z Gorzowa, może Ania czułaby, że może i cały świat jest przeciw niej ale ojciec zawsze będzie stał za nią? O całej sprawie rodzice dowiedzieli się dopiero po smierci dziecka. Nawet szkoła nie wiedziała o wydarzeniach, które rozegraly się w klasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 czerwca 2016 o 15:05

avatar ~mwa
+4 / 8

A co to zmienia? Pobił bo nie wierzył w skuteczność wymiaru sprawiedliwości. A właśnie takie wyroki jak przytoczony powodują tą nieufność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Caro112
+7 / 13

@men2014 wiem, że niezbyt na temat ale kiedyś jak ktoś komuś dokuczał czy coś się stało to ojciec szedł i w odpowiedni sposób naprostował takiego gnojka, a taki gnojek nawet nie powiedział rodzicom bo wiedział, że jak powie za co dostał manto od sąsiada to od swojego ojca dostałby drugie i dwa razy mocniejsze. A dzisiaj? Bez komentarza co się porobiło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kacper173173
+5 / 7

@men2014 Akurat pobicie 8latka w celach zapobiegawczych jest śmieszne... trzeba znać granice. Mnie dziwi tylko, że w tym 2006 nikt w klasie nie zareagował...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456789
+2 / 4

@mwa, jak co to zmienia? Pobił chłopca, któremu dokuczała jego córka. Nie miał prawa go udrzyc. Rozumiesz to? Czy jesteś idiotą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gatsuga
-1 / 1

@kacper173173 a mnie nie dziwi. Nie chce bronić uczniów, którzy nie zareagowali, ale skoro były tam zapewne i inne dziewczyny czternastoletnie, jest duża szansa, że się bały, że to ich to samo czeka, a chłopacy, że dostaną "wpier#ol". Oczywiście sytuacja najprawdopodobniej nie miała miejsca "od tak" i szybka reakcja pozwoliłaby uniknąć tragedii, ale nie było mnie tam, nie mi oceniać przyszło pozostałych uczniów w klasie, czemu nie zareagowali (a może i starali się zareagować tylko o tym nie wiemy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M men2014
+2 / 2

@kacper173173 W sprawie tej drugiej sytuacji: Wiadomo tylko, że dziewczynka miała 8 lat. Nie podano wieku chłopca. Mowa tu o tym drugim znanym przypadku "interwencji" ojca.
Tak naprawdę nikt z nas nie wie kto był ofiara a kto katem w sytuacjach z ostatnich miesięcy. Skoro ojciec interweniował to znaczy, że wierzył z pewnością w to, że jego dziecku dzieję się krzywda. A teraz odpowiedzcie mi na pytanie JAK SZKOŁA RADZI SOBIE Z CHULIGANAMI? Z DZIEĆMI KTÓRE TERRORYZUJĄ KLASĘ? nijak, nic nie może zrobić. Możemy się więc spierać o detale w wspomnianych dwóch sytuacjach ale nie pozwólmy aby umknął nam główny temat. Jak szkoła chroni nasze dzieci przed przemocą? Bo z tego co wiem to agresywnego ucznia nawet nie można wyrzucić ze szkoły póki gnojek nie ukończy gimnazjum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~psh323
+10 / 14

nie rozumiem ojca tej dziewczyny, powinno być dodatkowe 5 trupów....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PREDEK
+12 / 18

Że te ku®wy chodzą nadal po tej ziemi... Powinni pozdychac w męczarniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+22 / 24

@Koszowy Kuwa. Ja miałem 14 lat nie aż tak dawno temu. Pamiętam jak to było. Można zostawić było klasę samą i coś takiego miejsca nie miało, co więcej, nikt nawet o tym nie pomyślał. Jakby do tego doszło to po pierwsze (film jest niezbitym dowodem) z mojej szkoły by wylecieli na drugi dzień, bez żadnej sprawy sądowej to po pierwsze. Po drugie od 13 lat jest u nas odpowiedzialność jednostki za siebie, a oni dokładnie wiedzieli co robią, to nie są 5 latki. I problem jest w tym że prawo pozwala karać, ale ludzie to prawo wykonujący tego nie robią, co pokazuje że oprawcy są bezkarni. To była sprawa głośna na całą Polskę, i na całą Polskę rozeszło się że za znęcanie się czy też próbę gwałtu grozi... NIC. Dobra przesłanka dla następnych. I winy nauczyciela nie ma w tym, chyba poza tym że ich nie zatłukł jak wrócił. Sprawa jest bardzo prosta, ale jak się zacznie wmawiać że to ofiara jest winna, to następnym razem taka zgwałcona dziewczynka nic nikomu nie powie, bo się będzie bała że to ją oskarżą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar doliwaq
+18 / 20

@Koszowy Kara powinna odstraszać, a założę się że ich ani im podobnym nie odstraszyła. Największym problemem jest bagatelizowanie przemocy w szkołach, gdzie nikt nie może nic zrobić. Ani nauczyciele, ani rodzice. Dzieci i młodzież są bezkarne. Tu mamy przykład ekstremalny, który nie wydarzyłby się gdzie indziej, ale ile jest przykładów nękania, znęcania się, przemocy wobec słabszych? Byłem w szkole, pamiętam to uczucie, ten strach, by nic się nie stało. Pamiętam, był jeden chłopak, normalny chłopak, ale inni tak się nad nim znęcali (łącznie z wpychaniem głowy do kibla), że upośledzili go. Zachowywał się potem jak idiota, jak debil, byle tylko dali mu spokój. Dobrze mówisz, że nie powinno być kary śmierci, nie powinno się pochopnie oceniać tych dzieci, ale jest ogólny problem, z którym trzeba walczyć. A system jest taki, że prześladowcom nie można nic zrobić, debile przechodzą do dalszych klas żeby nie narażać młodszych dzieci, a ostatecznie dzieci agresywne i patologiczne ucząc sie razem z normalnymi dziećmi nie stają się normalne, ale krzywdzą zwykłe dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Śmieciowy
+5 / 9

@Koszowy taaak, każdy winny i zły tylko nie przestępca - trzeba bronić gwałcicieli i ludzkiego śmiecia. Ja nawet jak 6 latek miałem to byłem dojrzalszy chyba bo ani o krzywdzeniu / czy gwałceniu innych dziewczynek czy zwierzątek nie pomyślałem. A nauczyłem się w moim życiu takiej prawdy: bydle to bydle, nie ważne czy stare czy młode i bydłem zdechnie. W gender, emo, hormony, okres czy trudne chwilę się nie bawmy i zostawmy to zachodowi. Co daje karanie zwyrodnialców? Funkcję prewencyjną by zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości, odstraszyć ludzi przed zezwierzęceniem bo i patologiczna mamusia pijaczka może nauczyć swojego brajanka by nie szalał, a i brajanek będzie się bał gwałcić w pięciu jedną dziewczynkę, b ewentualna kara może kolidować z jego planami na święta i strasznie będzie on pokrzywdzony i nieszczęśliwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dracon2002
+5 / 7

@Koszowy Jeśli miałbym brata i ten zostałby gwałcicielem, to jeszcze sam bym mu ryj tak przetasował, że doktor House miałby zajęcia na dwa sezony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Śmieciowy
0 / 2

@Koszowy Na dwoje babka wróżyła. Jak kuba bogu tak bóg kubie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Bez pracy nie ma kołaczy. Cel uświęca środki. Co cie nie zabije to cie wzmocni/// Nigdy nikogo tak nie skrzywdziłem i nie chce by tak ludzie zostali skrzywdzeni, i pod tym też zgadzam się być sądzonym najlepiej przez ofiarę, nawet własnemu dziecku bym zgotował piekło za takie coś jak w democie. Zwolennikiem jestem tego by każde zło wracało z potrojoną siłą to świat byłby pięknym miejscem pełnym dobrych ludzi. Widzę masz dużo pedofilskich wybryków na sumieniu i nie tylko skoroś taki pobłażliwy, obyś dostał to na coś zasłużył byleby sprawiedliwie. Daj mi choć jednego z tych gości z demota i nietykalność (bezkarność prawną za to co bym zrobił) i się przekonasz czy bym rzucił kamieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-2 / 2

@Śmieciowy: W to, że byś rzucił nie wątpię. W to, że jesteś bez winy tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar doliwaq
0 / 0

@Koszowy Przeczytałeś w ogóle to co napisałem? Ja tu Ci przyznaję rację, a Ty wsadzasz mnie nomen omen do kosza z plakietką "wszyscy"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-2 / 2

@doliwaq Czytać czytałem, po prostu potem odpowiadając zbiorczo poleciałem po WKLEJ-WKLEJ-WKLEJ nicka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 3

@Koszowy wiek nie jest istotny. To ze miałeś trudne przeżycia wcale nie oznacza, że możesz krzywdzić innych, nie usprawiedliwia cie z tego. Ostatecznie, to ty podejmujesz decyzję, bazując na swoich uczuciach, doświadczeniu, więc i ty powinieneś ponosić wszystkie konsekwencje tego czynu. Zawinili ci gnoje, i ci co na to przyzwolili... sorry, cała klasa nie powstrzymałaby paru gnojków? Nieistotne jest to, że byli tchórzami, powinni zareagować(podobno jakaś dziewczyna próbowała coś tam). Są dowody, są świadkowie, są winni, jakie ty widzisz tutaj okoliczności łagodzące? ich wiek? proszę cie, w ich wieku byłem wystarczająco dojrzały, żeby rozróżnić co jest złe, a co dobre, i to bez niczyjej pomocy. Ich wychowanie i przeżycia? nikogo to nie interesuje, bo i niczego to nie usprawiedliwia. W takim przemyślanym i zaplanowanym czynie nie uwzględnili żadnych refleksji, więc dlaczego my powinniśmy? Własnie srogie ukaranie ich za zbrodnie jest "przeciwdziałaniem takim przypadkom".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Snikcerik
+5 / 21

nie ważne czy 11, 14, 19, wiek nieważny, kastrować zboczeńców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
0 / 16

@Snikcerik tak samo kastrować internetowych linczowników, niech nie roznoszą swoich genów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The__Atheist
+3 / 7

Jak nauczyciele nie umieją sobie poradzić to świętym prawem ojca jest lać i patrzeć czy dobrze puchnie. Jeśli tylko córka potrafi udowodnić winę a nie chce się zemścić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
0 / 4

https://www.youtube.com/watch?v=yLQ5Yil6Yhg ktoś pamięta? system karania w pl jest tak zyebany, jakby go wgl nie było... w większości tylko się szuka usprawiedliwień dla napastnika, "młody/pijany/chory/" .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 czerwca 2016 o 20:54

avatar ~kwasorod_1
-1 / 5

....a może czas wieszać prawników na rzeźnickich hakach póki nas nie wykończyli.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~revgre
0 / 4

A nie 2007 rok? to było tuż po objęciu władzy przez PiS i giertycha jako ministra edukacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

Pis rzadzil 2005-2007.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DameMitHermelin
+1 / 1

@Xar ale małe dzieci ani psychofani PiS-u o tym nie pamiętają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~yezer
+1 / 3

Czemu mój komentarz jest usuwany... nie użyłem żadnego przekleństwa a napisałem całą prawdę o takich śmieciach,,,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adam_1791
0 / 2

Najbardziej mnie smuci to, że poglądy na sprawiedliwość większości ludzi tutaj mieszczą się gdzieś między prawem Szariatu a Koreą Północną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
-1 / 1

@Adam_1791 Bo ludzie uwielbiają wymierzać innym kary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ed_wood
+2 / 2

Poproszę imiona, nazwiska, adresy i jak ktoś ma to zdjęcia tych gości - wolałbym się nie pomylić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lady202
+4 / 4

Ta sprawa mnie zadziwia: po pierwsze: jak można mieć tak zj*bany system prawny żeby nie skazać ludzi molestujących innych seksualnie na przynajmniej kilka lat więzienia ( poprawczaka), nie wymagam nie wiadomo jakiej kary, ale jakaś być musi, choćby po to żeby tego więcej nie zrobili i jako przesłanie dla innych : "TAK NIE WOLNO", a tu się okazało, że jak nie wolno to szybko i wszystko można. po drugie: klasa gimnazjalna liczy od 25-28 osób, - Ania jako ofiara, -5 chłopców jako sprawców. Zostaje od 19-22 osób, które mogłyby zareagować, a nie uwiężę, że 19 osób nie obezwładni 5 narwańców. Morał jest taki, że trzeba nauczyć ludzi ( zarówno zwykłych jak i instytucje prawne) reagować. Dziękuje za uwagę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~vpprof
-1 / 1

Myślałem, że informacja o pobiciu chłopaka zostanie skomentowana jakoś tak że "dalej w szkołach jest nienormalnie". Ale nie. 10 lat temu chłopaki dopuściły się przestępstwa wobec dziewczyny - a więc cały ród męski będzie winny po wsze czasy, hej!

Polska to jednak kraj debili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LanTheParanormal
+1 / 1

Biedna dziewczyna...nie mogę sobie nawet wyobrazić, co bym czuła, gdyby chłopcy z mojej klasy tak zrobili...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem