Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1043 1075
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+9 / 27

@Anonim_Gall i tak się naraził z prostej przyczyny ... IGNORANCJI. Pożary w Australii to rzecz tak naturalnie powstająca, że roślinność Australii w drodze ewolucji (a to chyba musiało dłużej trwać niż 40-80lat jeżeli wierzyć ewolucjonistom) przystosowała się do nich do tego stopnia, że uzależniła od tego swój cykl rozwoju do tego stopnia, że są rośliny które ewidentnie tylko po przejściu pożaru mają więcej "owoców" dzięki czemu ma większe szanse na rozprzestrzenienie się na większy obszar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 grudnia 2019 o 22:24

avatar koszmarek66
+3 / 3

@Tibr Już drugi raz w tym tygodniu doniosły i wartościowy komentarz zepsuty przez taki sam szczegół. IYKWIM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
+1 / 5

@Tibr komu? czemu? (l. mn.) ewolucjonistom
z kim? z czym? ( w l.poj.) z ewolucjonistą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 grudnia 2019 o 21:02

T Tibr
+1 / 1

@ellaella87 thx zauważyłem niestety piszę na srajfonie słownik zmienia teoretycznie na poprawny (według słownika -om jest nie poprawny i zmienia z automatu na -ą) aby poprawić muszę zmienić na wersję komputerową z mobilnej, a nie zawsze mi się chce. Widzę edytowałaś to wiesz ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 grudnia 2019 o 22:25

avatar ellaella87
+1 / 1

@Tibr Czasami się zdarza, wiadomo :) Pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+6 / 26

W Australii zawsze było ciepło, ale wysyłanie księdza do diabła jest już poniżej pewnego minimalnego poziomu debaty publicznej. Jeden jak i drugi powinien mieć przynajmniej roczny zakaz wypowiadania się w mediach. Wymagajmy pewnego minimum kultury słowa w debacie publicznej. Skoro wulgarne odzywki padają z ambony, z Ratusza czy ostatnio Trybunału Konstytucyjnego to gdzie szukać wzorców i autorytetów? Na Demotywatorach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+5 / 9

@F18_hornet Można się z kimś nie zgadzać i wyznawać pogląd że więcej osiągnie się dobrym słowem i rewolwerem niż tylko dobrym słowem, ale jeśli komuś brakuje kultury i dobrego wychowania to my nie musimy powielać jego wzorców. Chamstwo takim ludziom dodaje tylko paliwa. Krystynę Pawłowicz zgaszono szybko jak tylko się wychyliła, wykorzystując jej awans przeciwko niej samej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
-2 / 4

@wichniak2 Z tą Pawłowicz to czy możesz podać jakiś przykład? Bo chyba nie sądzisz, żeby te kika komentarzy w jakikolwiek sposób wpłynęło na jej przyszłe zachowanie. Najlepiej "zgasiła ją" Adamowicz opowiadając o tym co sprawia, że może kandydować na europosłankę.
Co do Rabieja. Wysłanie abp-a do diabła jest całkiem sensowne. Niech walczy na froncie z Przeciwnikiem zamiast walczyć z ludźmi. Swoją drogą - oglądałem wczoraj wypowiedzi arcybiskupa Canterbury sprzed ok. 10 lat o tym, jak to człowiek powinien zwracać uwagę na to, że jest tylko cząstką boskiego cudu stworzenia (w kontekście ekologii) i strasznie kontrastowało mi to z postawą polskiego KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+3 / 3

@Hermes_Trismegistos Co do Pawła Rabieja, jest przede wszystkim urzędnikiem i wiceprezydentem dużego miasta, ktoś powinien uświadomić go że nie jest odobą prywatną i swoją postawą szklaluje Ratusz. O czym ja mówię, przecież to dzieci z piaskownicy bawiący się w politykę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
0 / 0

@wichniak2 Racja. Niestety ostatnio umiera język dyplomacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-4 / 16

Śpiewak teraz dla pisu i klechów śpiewa. Duduś obiecał mu ułaskawienie, więc bez mydła wchodzi w anus pisdzielcom. Zawsze podejrzewałem, że to koniunkturalista. Brzydzi mnie ten homo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-3 / 15

Poziom dyskusji na poziomie dna. Zaczynając od Jędraszewskiego, który określa dbanie o środowisko jako sprzeczne z Biblią, przez Rabieja posyłającego Jędraszewskiego do diabła po śpiewaka wychodzącego z atakami personalnymi.
W ekologii nie chodziło samobiczowanie, tylko o dbanie o środowisko. Jednak jeżeli daleka podróż faktycznie jest tylko w celach turystycznych= konsumpcyjnych mało to ekologiczne. Tyle, że sorry od wzajemnego obwiniania stan środowiska się nie poprawi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2019 o 0:43

L LadyFanstasta
+7 / 11

@lech2, Jędraszewski wcale nie określa dbania o ekologię jako sprzecznego z Biblią. Obejrzyj wywiad i przestań szerzyć kłamstwa.
Rabiej najpierw płacze, że tyle jest mowy nienawiści w internecie, a teraz sam wysyła kogoś do diabła. Nie ma w tym sprzeczności???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 5

@LadyFanstasta lewica zawsze miała problem z logiką, konsekwencją oraz podwójnymi standardami w myśl zasady wszyscy jesteśmy równi, ale niektórzy są równiejsi;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-4 / 4

@LadyFanstasta Jakby zalecił gwałty to i tak jego obrońcy zaczną wymyślać, że miał coś innego na myśli. Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że to jest kwestia krucjaty przeciw lewicy i atak na ekologię to tylko narzędzie.Tylko czekać jak oberwie się rowerzystom. Sorry, ale tym razem w imię śwętej totalnej krucjaty przeciw lewicy postanowił zwalczać również ekologię. I jego słowa ciężko inaczej odczytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
0 / 0

@lech2, czyli nie obejrzałeś/nie przeczytałeś wywiadu i nadal szerzysz kłamstwa?
Jędraszewski powiedział, że sprzeczne z Biblią jest traktowanie thunberg czy innych aktywistów jako wyroczni.
https://www.youtube.com/watch?v=HIvxDVurf5Y
"Swituję to krótko: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską (...). To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga. Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie. Naraz wszystko się kwestionuje czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 stycznia 2020 o 14:48

O Ouizosi
0 / 0

@LadyFanstasta

Ty próbujesz bronić kogoś, kto wypowiada takie słowa:
"W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie. Naraz wszystko się kwestionuje czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę"

Koleś uważa, że zwrot "czynienie ziemi poddaną" uprawnia do jej niszczenia. A zatem ekologię uważa za kwestionowanie kultury chrześcijańskiej. Czy Wy nie widzicie absurdalności słów wygłaszanych przez tego chorego człowieka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lech2
-1 / 1

@LadyFanstasta tak jak pisałem. Dla mnie przekaz jest jednoznaczny. Atak jest wymierzony w lewicę, ale narzędziem jest atak na ekologię i dbanie o środowisko. Gdyby to była kwestia traktowania ekologii jako religii z takimi osobami jak Greta jako jej proroków/wyrocznie (co osobiście też uważam, że byłoby objawem paranoidalnego interpretowania rzeczywistości, bo ekologia to nauka, w przeciwieństwie do religii) myślę, że cytat z Biblii by brzmiał w stylu "nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną". Tu jednak Jędraszewski cytuję fragmenty o czynieniu sobie Ziemi poddanej. Więc sorry, ale delikatnie powiedziawszy mijasz się z prawdą. Niby jak ten cytat z Biblii ma oznaczać, że "sprzeczne z Biblią jest traktowanie thunberg czy innych aktywistów jako wyroczni". Tylko wtedy jeżeli założymy, że ten fragment jest niezgodny z dbaniem o środowisko. Tylko wtedy nabiera ta wypowiedź sensu. Aby uderzyć w lewicę, zaatakował dbanie o środowisko. Nie słyszałem też by ktoś domagał się zakazu małżeństw czy wołał, że ich dobrowolne zawieranie to przejaw ucisku.. Jędraszewski świadomie manipuluje. Dla mnie jest dogłębnie zakłamany i antychrześcijański. Ciekawe czy dostanie reprymendę od papieża. Zobaczymy. Jak powie, że trzeba dbać o środowisko to najpewniej oznaczać będzie, że dostał reprymendę i się ukorzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
0 / 0

@Ouizosi, ten "koleś" mówi, że człowiek jest od panowania nad przyrodą, ale nie od dewastowania jej, bo dokładnie o to chodzi w tym fragmencie Pisma Świętego. Naprawdę powinni oblewać na maturze tych, którzy czytają bez zrozumienia albo nie chcą zrozumieć tego, co czytają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ouizosi
0 / 0

@LadyFanstasta

No właśnie Ty się naucz czytać ze zrozumieniem. Bo jesteś albo ignorantem albo hipokrytą. Czy ten chory człowiek mówił o kwestionowaniu doktryny chrześcijańskiej o uczynieniu ziemi poddanej człowiekowi? Tak czy nie? No tak, sama to podałaś w cytacie.

Skoro mówił, że ta doktryna chrześcijańska jest kwestionowana, a mówił to w kontekście ekologów, tzn. że w jego chorym umyśle, kto to kwestionuje - ano właśnie ekologowie. A co takiego strasznego robią ekologowie? Walczą o ograniczenie niszczenia Ziemi związane z powodowaniem globalnego ocieplenia poprzez spalanie paliw kopalnych. Czyli w mniemaniu tego chorego człowieka ekologowie ingerują w nadane przez Boga prawo człowieka do czynienia ziemi poddaną. Tutaj nie ma co interpretować, bo o tym wprost mówił ten chory człowiek.

A gdyby przyjąć to co napisałaś:
"człowiek jest od panowania nad przyrodą, ale nie od dewastowania jej, bo dokładnie o to chodzi w tym fragmencie Pisma Świętego."
to po co ten człowiek czepia się ekologów w kontekście słów poddania ziemi człowiekowi? Powinien być im wdzięczni, bo chcą przeciwdziałać dewastowaniu Ziemi. Gdzie tu sens i logika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+13 / 15

Tak nie jest coraz częściej - tak jest ZAWSZE!

To prosta wykładnia. Prawdziwe dbanie o ekologię, uderza w zyski. Dziś mamy pseudokapitalizm, konsumpcjonizm itp. Więc nikt u władzy nie dopuści do obniżenia zysków. Jednak taką "ekologią" można bardzo łatwo i skutecznie wywierać naciski na konkurencję.

Ale ekolodzy to mistrzowie ignorancji. Z jednej strony stękają że CO2 jest bee, z drugiej promowali reklamówki biodegradowalne które rozpadają się między innymi na CO2. Czyli rozwiązali problem reklamówek foliowych, zwiększając efekt cieplarniany. Brawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

Ludzie nie kumają, że ekologia to bardzo szerokie pojęcie. Z zasady jak jedna osoba popiera recykling i biodegradowalne produkty, to przeczy sama sobie. To są dwa przeciwne rozwiązania tego samego problemu. Nie można jednocześnie ponownie wykorzystać czegoś, co rozkłada się już w trakcie użycia. Plastikowe reklamówki i dobry odzysk do ponownego użycia to najczystszą metoda redukcji emisji. Niska temperatura obróbki, mała waga i objętość, możliwość wykorzystania w kółko. Jednorazówki biodegradowalne są droższe, słabsze, wymagają więcej energii i rozkładają się zwiększając emisje.

Pożary lasów to w ogóle głupota. W Kanadzie już ogarnęli, że jedna z przyczyn wielkich pożarów lasu jest walka z pożarami. Naturalne pożary zwykle były małe, obejmowały głównie martwe rośliny, oczyszczały las i nie były w stanie uszkodzić zdrowych drzew. Dzięki walce z pożarami gromadzi się materiał, który spowalnia wzrost lasu i w razie pożaru jest wystarczającym paliwem aby podpalić i zdrowe, duże drzewa. W wielu miejscach już nie gasi się pożarów dopóki nie zagrażają człowiekowi, wystarczy pozwolić na wypalenie ściółki.

Ludzie też nie rozumieją, że drzewa zamieniają CO2 na tlen i budulec w trakcie wzrostu, więc najefektywniejsze są w trakcie wzrostu gdy są młode. Młody, nawet sztucznie nasadzony las jest dużo efektywniejszy od starego, pruchniejacego lasu. Wycinka drzew jest jak najbardziej na miejscu gdy idzie za nią ponowne zalesianie. Pożary oczyszczające las z nagromadzonej ściółki i martwych drzew zwiększają powierzchnię dla młodych roślin. Paradoksalnie palenie drewnem jest jedną z bardziej ekologicznych metod, bo drewno jest surowcem odnawialnym w przeciwieństwie do ropy czy węgla, które odnowią się za miliony lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
0 / 0

@ZONTAR, ekologia to dziedzina nauki zajmująca się zależnościami międzygatunkowymi, wewnątrzgatunkowymi oraz zależnościami między tymi gatunkami a środowiskiem.
Dziedziną zajmującą się ochroną środowiska naturalnego jest sozologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+5 / 11

Bo pożary lasów to taka nowość. To że lodowiec odsłonił pół Europy i Kanade tysiące lat temu to wina ludzi, głównie Polski bo palimy węglem. Na tej całej ekologii niektorzy robią potężne pieniądze, wiatraki, fotowoltaika itp, handel pozwoleniami na emisję co2. A ludzie to lykaja jak pelikany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marmolad
-3 / 7

@Dragoo
Londyn 1952 rok - 12 000 ofiar śmiertelnych.
Ręce opadają.
"Mądry człowiek uczy się na cudzych błędach" (Bismarck); Polacy nie chcą uczyć się na swoich :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
0 / 2

Panie Janie, robi pan to to źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T termix369
+2 / 6

Coraz częściej? Zawsze do tego służyła. Ekologia to kasa i polityka, dbanie o środowisko każdy "wielki ekolog" ma głęboko gdzieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

@termix369 bo można pozbyć się starych biznesów,a wypromować nowe.Niekoniecznie ekologiczne na dłuższą metę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
+5 / 7

"Paweł Rabiej o mowie nienawiści: Kiedy ktoś napisze: pan jest głupi, to jest to przekroczenie granicy, która dotyka czyjejś godności. Jeżeli, ktoś napisze: proponuje pan rozwiązanie, które jest niewłaściwe, to jest to dla mnie język polemiki merytorycznej."
Czy posyłanie kogoś "do diabła" przypadkiem nie jest mową nienawiści???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzejbe
0 / 4

.. i to jest właśnie ekologizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
-2 / 2

Cała ekologia jest bez sensu. To my ludzie niszczymy planetę. Możemy ja niszczyć bardziej lub mniej, ale zawsze niszczymy. Jedyny skuteczny sposób to pozbyć sie ludzi. Nie było nas był las, nie będzie nas będzie las. Ludzi się na razie nie pozbedziemy. Ratunek w AI, która zrobi to za nas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lepic
-1 / 1

Ileż to CO2 jest emitowane przez takie pożary? Czy UE myśli już o sankcjach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
0 / 0

A Śpiewak to nie korzysta ze zdobyczy rozwoju ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robaczeczek
0 / 0

Czy lot 'klasą biznes' powoduje emisję znacząco większej ilości CO2 niż ekonomiczną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem