Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1170 1241
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Plaskaflaszka
+14 / 28

Prawdę? Na co komu prawda obiektywna, kiedy staje się całkowicie anty-coś. Poznać to warto fakty, a nie prawdy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2020 o 9:07

avatar y0u
+9 / 15

prawda nigdy nie jest wygodna dla nikogo, boję się tylko jednego, że dorwą się do jakiś ubytków w informacjach, albo danych, które nigdy nie wyjdą na światło dzienne i w efekcie może wyjść coś, co trochę minie się z prawdą. Ewentualnie nadepną jakiejś wysoko postawionej osobie na odcisk i film zostanie urwany odgórnie (metody są zawsze).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+1 / 1

@killerxcartoon raz że pewnie nie będzie to głośne, a dwa widzę ten artykuł po raz pierwszy i po lekturze, odniosłem wrażenie, że papież chyba tylko w wersji oficjalnej ma jakąś większą władzę/kontrolę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2020 o 9:43

K killerxcartoon
+2 / 4

@y0u
Nie rozumiesz władzy. Nie możesz z najwyższego stołka zarządzać dołem. To niewykonalne. realny socjalizm tak próbował rządzić gospodarką i w ministerstwie decydowano ile pończoch , czy ile żyletek albo ile rolek papieru toaletowego miesięcznie ma produkować dana fabryka.. nonsens... jaki kończył się wiecznymi brakami ... bo albo szacunki były do D albo produkcja tylko zgadzała sie w oficjalnym raporcie albo była rozkradana. Będąc też na szczycie władzy nie jsteś w stanie zapoznawać się ze wszystkim bo musiał byś to robić 7/24 Od tego jest Sekretarz i pośredni urzędnicy różnych szczeblów.

Dobrze rozumiem politykę i działania JPII W swej posoborowej polityce skupił się na odbudowie kościoła w dobie posuwającej się laicyzacji wywołanej krytyką postaw wiernych jak i samego kościoła podczas II wojny światowej a zwłaszcza wobec holokaustu. Prowadził politykę przyciągania nowych wiernych jak Jan chrzciciel i budowy organizacyjnej kościoła jak Paweł. Głównym narzędziem jego polityki były pielgrzymki jakie przybliżyły kościół do wiernych a zwłszcza wywodzącą się z feudalizmu egalitarno elitarną hierarchię pokazując że jego głowa to nie jakiś nieznany stary dziadek siedzący gdzieś we Włoszech na Piotrowym stołku tylko energiczny człowiek z krwi i kości jaki poszedł do swych owieczek. Ta polityka się sprawdziła zwłaszcza w początkach jego pontyfikatu częściowo ograniczyła odpływ wiernych i zyskał sympatię mediów nawet tych nie związanych z religią. Po pielgrzymce do Polski jednak zaangażował się też w walkę z blokiem wschodnim komunizmem jaki postrzegał jako źródło i przyczynę laicyzacji i odchodzenia od kościoła (co jak pokazała praktyka było błędną analizą) . Zawarł z USA sojusz polityczny i pośredniczył w spieraniu i finansowaniu opozycji w krajach bloku wschodniego (głównie w Polsce) dążąc do przebudowania krajów na model Irlandzki w jakim kościół rządził z drugiej ławy mjąc wpływ na politykę i ekonomię kraju.

Kościół bazuje na informacji i biurokracji..w czasach feudalnych był odpowiedzialny za wywiad wśród plebsu i chłopstwa. Pierwsze afery w tym Marcial Maciel Degollado , obecne już w końcówce lat 70 musiały dotrzeć do Watykanu i być może do Papierza. Czy w nie uwierzył ciężko powiedzieć raczej nie, mógł uznać je jako wojnę propagandową , Niewątpliwie JPII cenił sobie koneksje polityczne jakie miał Marcial w Ameryce południowej i w USA i to przez niego nawiązał kontakt i sojusz z USA. I to on zarządzał udanym działaniami politycznymi mającym utrzymać katolicyzm w Ameryce łacińskiej. Niewątpliwie JPII go wsparł i promował. Temat jeszcze całe lata 80 był ignorowany. Na początku lat 90tych musiał już o tym wiedzieć bo zaczęły się pierwsze procesy . A to zbyt ważna sprawa by go nie poinformować. Myślę że wtedy wydał polecenie by zająć się tym w taki sposób by kościół nie utracił autorytetu tak niezbędnego przy odbudowywaniu swojej pozycji i by nie zawracano mu tym głowę bo był zajęty innymi sprawami polityki i planami ciągłych pielgrzymek. Sukces pod koniec lat 80tych jego polityki w Polsce sprawił jednak ze zaczął promować coraz bardziej konserwatywnych duchownych a nie tych liberalnych jacy zaczynali w okresie posoborowym i przyciągali ponownie wiernych . Tą zmianę widać w latach 90tych na przykąłdzie ameryki łacińskiej gdzie kościół miał lewicowo ludowe konotacje skierowane przeciwko władzy zakorzenienie wśród ludności zaczyna być zastępowany pzrez estabischmentowo konserwatyny wspierający egalitaryzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MoroCFC
+9 / 11

pol prawdy to cale klamstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
+6 / 16

"Chcecie poznać prawdę, czy tylko prawdę która jest dla Was wygodna".

Takie stwierdzenie jest bardzo naiwne, już zakładasz, że na 1000% tam będzie przedstawiony wszystko obiektywnie.
Takie filmy powinno się traktować jako pewne źródło informacji a nie jako jedyną prawdę. Są one zawsze nastawione na konkretne przypadki i wykorzystywane jako obraz dla ogółu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D donvicor
+3 / 3

Zacytuj Tomasza Sekielskiego w całości a nie we fragmencie!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
-1 / 1

chcę prawdy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
-1 / 3

W sumie mam to gdzieś kto wiedział kto nie wiedział, papież polak, niemiec czy inny, ważne jest to aby ludzie winni tego wszystkiego odpowiedzieli za swoje czyny, przed ludźmi, przed sądem, żeby po prostu sprawiedliwość zwyciężyła, jak trzeba być zje.,.,nym żeby na wiadomość o tym że Twoje dziecko jest molestowane iść ze skargą do biskupa, liczę tylko po cichu na to że jeżeli państwo, prawo nic z tym nie zrobi to będzie więcej przypadków gdzie ofiary zaczną same szukać sprawiedliwości i jeżeli chodzi o mnie nie mam nic przeciwko temu, podobała mi się ta sytuacja gdzie facet wszedł do kościoła coś tam poszeptał księdzu na ucho po czym go zarżnął, ciekawe dlaczego to zrobił? może właśnie nie wytrzymał tego że wyrządzono mu straszną krzywdę i musiał żyć z tym latami patrząc na bezkarność, pychę i butę tych którzy mu to zrobili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 2

@Vonhenryrejluka a potem resztę życia spędzi w więzieniu, bo naprawdę tak miło mu się księdza przez parę minut mordowało? A czy był to w ogóle ten ksiądz który skrzywdził, czy tak dla samej satysfakcji pierwszego lepszego zarżnął? Bo nie byłabym zadowolona, gdyby Niemiec do mnie strzelał, bo jakiś Polak mu wcisnął jakiś kit.


Racja, byłoby miło gdyby sprawiedliwość jakaś na tym świecie była, ale załatwianie spraw po swojemu to też nie za fajnie. Nie każdy jest psychopatą, który po prostu kogoś zabije, bo ten mu zrobił krzywdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 2

@Plaskaflaszka Myślę że jak się mścisz w taki sposób to kalkulujesz odsiadkę lub planujesz samobója, jeżeli miałbym walnąć samobója z powodu sp.,.,ego życia przez takiego gnoja to na pewno kilku bym ze sobą zabrał, może byśmy razem stanęli przed bogiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
-1 / 1

@Vonhenryrejluka Aha, czyli strzelanie do Polaków przez złych na jakiegoś gnoja Niemców. Wspaniale.

Powiem jeszcze raz, nie każdy jest chętny do mordowania, bo tak. Oprócz nienawiści na księdza, to kończy się też innymi emocjami. Ofiary gwałtu nie chodzą jak gotowe do mordu bomby atomowe, raczej zamykają się w sobie i sami cierpią. I nie każdy myśli tak samo jak Ty. Przedstaw ten pomysł wszystkim zgwałconym osobom, najlepiej dzieciom, ciekawe co Ci odpowiedzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 0

@Plaskaflaszka hola hola, zagalopowałaś/łeś się trochę, po pierwsze nie będę nikogo do niczego namawiał ani przekonywał, po drugie ja napisałem tylko że podobają mi się takie sytuacje, po trzecie nie mówię o wszystkich tylko o jakimś procencie skrzywdzonych ludzi, i wytłumacz mi proszę tę analogię ze strzelającymi niemcami bo ni w ząb nie mogę jej zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@Vonhenryrejluka ok, może źle przeczytałam i źle to odebrałam.
A jak mowa o Niemcu, no to chodzi o że wszystkich się wrzuca do jednego wora. No wiesz ,,to na pewno kilku bym ze sobą zabrał". W sensie, że kogo zabierzesz? Pedofili? Skąd wiesz kto nim jest, jeżeli ponoć nikt tego nie ujawnia? Ogółem księży, bo pewnie ukrywają pedofilii? To tak jakby wybrać losowych uczniów i ich zabić, ponieważ kiedyś ktoś Cię gnębił w szkole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 0

@Plaskaflaszka Ok, masz też rację z tym że nie wszyscy są tacy sami, tylko w przypadku KK wychodzi na to że 80% z nich bądź brało udział bądź miało o tym wiedzę, oglądałem kiedyś dokument o jednej z największych akcji przeciwko grupie pedofilskiej która miała członków na całym świecie, była to potężna akcja przeprowadzana w czasie rzeczywistym na kilku kontynentach i utkwił mi w głowie antyterrorysta (rzecz w Holandii, gość robił live'a gdzie gwałcił 1,5 roczne dziecko w momencie jak weszli czarni) który po chwili wyszedł i stał na uboczu ktoś się go zapytał co się dzieje a on odpowiedział że wyszedł stamtąd żeby nikogo nie zabić, to robi wrażenie, to nie są ludzie kierujący się emocjami a jednak prawie gościa złamało to co zobaczył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 0

@Vonhenryrejluka wiem, że to nie są łatwe tematy. Nie wiem co bym zrobiła komuś, gdyby zgwałcił kogoś z mojej rodziny. Ale z drugiej strony, jako tako jestem chrześcijanką, więc chodzę do naszego małego kościoła. Więc gdyby ktoś nagle powiedział, że jakiś z naszych księży kogoś zgwałcił, to byłabym zmieszana, a gdyby chciał któregoś zabić, bo ponoć zaliczają się do tych 80% którzy wiedzą, ale sami nic z tym nie zrobili, to naturalnie byłabym przeciwko tym oskarżeniom. Starają się, by ludzie z parafii się trochę poznawali, dokładają się do różnych festynów, powstało sporo różnych grupek, jak chociażby zespół muzyczny, czy grupa osób, które sobie razem biegają, a wszystko właśnie przez nich zainicjowane. Gdy się widzi takie podejście księży do społeczności, to trudno po prostu iść za tłumem i twierdzić, że oni wszyscy na pewno znają księdza pedofila i nic z nim nie robią.

Wiem że jest pełno ludzi, którzy robią okropne rzeczy, jak chociażby osoba, którą powyżej wymieniłeś. To jest chore i powinno być karane, nie wiem dlaczego wygląda to tak jak teraz, jeśli mowa o kościele. Takiego księdza Rydzyka za nic bym nie broniła, gdyby coś okropnego wyszło na jaw. Ale mając porównanie z życia do mojej parafii, naprawdę nie dziwię się, że wiele ,,wierzących" osób nie wierzy w te wszystkie oskarżenia.... To wszystko jest zbyt pomieszane. Szkoda że system sądownictwa i prawo kuleje. To nie powinno tak być...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020 o 17:23

R ruskm
+6 / 6

Nie rozumiem tylko śledztw kościelnych. Wszystkie znane informacje powinny być przekazane policji i prokuraturze i tyle. Normalne przestępstwo normalne więzienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@ruskm racja. To nie wojsko by potrzeba było specjalnych instytucji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
0 / 2

@ruskm Dokładnie tak, tylko prokuratura pod kapeluszem rządzących a rządzący pod butem kościoła i kółko się zamyka, były przypadki że szli do prokuratury i też nic to nie dawało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 2

@Vonhenryrejluka tia...tylko nie wiem, czy za innych rządów by się to zmieniło. Jedyne co pozostaje to czekać... chyba że ktoś zna jakiś DZIAŁAJĄCY sposób zmiany kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar borekpp
-1 / 7

Sekielscy są drogą , prawdą i życiem.. Podążajmy za nimi , bo ich prawda jest najprawdziejsza.. I teraz kto ich krytykuje, to pedofil... A z drugiej strony , to strasznie antyzboczeniowe filmy robią.. że też to całe lgbt tego nie zauważa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F farba84
-3 / 5

jeżeli byl taki swiety to pewnie nic złego nie wyjdzie chyba że było inaczej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+3 / 3

@farba84 hej, wiedziałeś, że w lesie jakiś debil wyrzucił śmieci? To dlaczego nie poszłeś mu nakopać za niszczenie lasu?
Póki co tylko takie oskarżenia w stronę papieża widziałam, tyle że zamiast lasu mowa była o pedofilii. Ciekawe czy wykopiom coś sensownego, czy to będą jedynie takie oskarżenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
-1 / 7

Czas odbrązowić Wojtyłę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Awokado_07
-3 / 9

Prawdę? Prawda jest taka, że Jan Paweł 2 był zbyt wartościowy żeby dopuszczać się niesprawiedliwych i haniebnych czynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raven100
-1 / 3

prawda cwelkielskich? nie dziękuję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raven100
0 / 4

ciekaw że lewackie karaluchy potrafią tak głośno atakować tylko księży którzy nie żyją i nie będą się bronić - ot tak cała odwaga cwelkielskich i inneg lewackiego ścierwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem