Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
829 848
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Trese
-1 / 15

Ciekawa bajka ciekawe w jakim stopniu prawdziwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikkewyn
+2 / 8

@Trese historia brzmi bardzo prawdopodobnie, wniosek za to z niej już krytycznie idiotyczny. To co poniekąd warto podkreślać to naszą zdolność do grzechu lub inaczej mówiąc sku***stwa wszelakiego. Ale tym bardziej należy doceniać, że naszej cywilizacji udało się jakoś tam zapewnić taki poziom życia na którym nie musimy na co dzień żyć w lęku i możemy dalej porządkować rzeczywistość wokół nas czyniąc ją coraz lepszą, ale też bardzo uważając by nie zaburzyć już stworzonego ładu.

Zmiany powinno się wprowadzać po mądrych debatach dających jak najlepszy ogląd na ich potencjalnej konsekwencje dla istniejącego ładu przy jednoczesnym podnoszeniu poziomu edukacji tak by poziom debaty społecznej mógł być jak najwyższy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+13 / 15

Matka natura też to już zrozumiała, nawet zaczęła powolutku nad tym pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+1 / 3

@mrooki
Jak będzie tanie mięso z próbówki to tak, a do tego czasu to co najwyżej garstka młodych, zdrowych ludzi, który nie mają schorzeń im to umożliwiających.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+14 / 26

Hiszpanie to brudny, głośny i głupi naród, a walki byków i powszechne przyzwolenie na ich organizację to po prostu jeden z dowodów, change my mind.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
-1 / 5

@ZlyCzlowiek7
"Z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność"
Zwierzęta wyrzynają się bezmyślnie a my możemy myśleć.
Aczkolwiek to dana społeczność musi decydować jak żyje a nie ludziska z demonów narzucający swoje zdanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+3 / 7

@ZlyCzlowiek7 Nie ujarzmiliśmy natury, ponieważ trzeba mieć odpowiednią wiedzę, żeby zrozumieć, że natury nie da się ujarzmić. Po prostu króciutko istniejemy jako gatunek (jakieś 25 000 lat), większość tego czasu nie umieliśmy nawet spisać swojej historii, więc nie potrafimy wyciągnąć wniosków ze swojego postępowania.
Inne gatunki są tak samo inteligentne jak człowiek (np. papugi), ale nie rozwinęły cywilizacji ze względu na brak chwytnych kończyn, które można odziedziczyć tylko jako spuściznę genetyczną małp.
Więc swój sukces zawdzięczamy małpom.
Ale jednocześnie małpy przekazały nam niski poziom inteligencji społecznej, stąd nasz gatunek nie potrwa zbyt długo.
Być może zastąpi go inny, który będzie z niedowierzaniem odkrywał "prymitywne metody manipulacji genami", czyli mniej więcej jak jeden gatunek człowieka (homo sapiens) postrzega obecnie inny gatunek człowieka czyli np. homo neandertalis. Bo tu się wiele nie zmieniło przez epoki: małpy mają różne gatunki (pawiany, nosacze :), goryle itp.) i człowiek ma swoje gatunki. Obecnie jest mono kultura homo sapiens, ale to nie oznacza, że to najlepsza, a zwłaszcza jedyna z opcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+8 / 10

@ZlyCzlowiek7 Brzmi to jak mentalność kibola, który dumny jest z tego, jaki jest silny i ile koszy na śmieci kopniakiem zniszczy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@Dordi "i człowiek ma swoje gatunki" - Cóż... nie jestem antropologiem, więc pozwolisz, że zapytam: jakie gatunki człowieka mamy, tudzież żyją? I pytam o gatunki, a nie rasę, bo to "subtelna" różnica.
Jako archeolog mogę powiedzieć: tak, BYŁY różne gatunki. Ba! Jeśli liczysz czas przed pitekantropem, to w miarę(słowo klucz) dobrze poznany gatunek, to australopitek, ale właśnie nie jedyny. Były różne drogi/ścieżki ewolucyjne i nie wszystkie dobrze są poznane.
Ale wracając do pytania: o gatunku współczesnym żyjącym(którego klasyfikujesz jako człowiek), nie słyszałem. Chętnie się czegoś dowiem, jeśli raczysz przybliżyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+2 / 2

@Lulus A co jest niejasne. Były różne gatunki z tej samego rodzaju: homo.
Więc był homo erectus, neandertalensis, habilis, floresiensis, denisowianie, sapiens i inne.
Wiele tych gatunków (o ile nie większość) żyło jednocześnie, zanikając stopniowo wyparte poprzez odebranie habitatu lub wybite przez gatunki rywalizujące. W pewnym sensie zanikła pewna różnorodność i możliwość posiadania korzystnych genów, jak np. synteza wit. C. Sapiens przyniósł ze sobą wysoką skłonność chorób psychicznych.

Napisałam przecież, że obecnie jest już tylko sapiens, więc wystarczy doczytać na końcu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+2 / 2

@Dordi "Napisałam przecież, że obecnie jest już tylko sapiens, więc wystarczy doczytać na końcu."

Okej, więc przytaczam końcówkę:

"i człowiek MA swoje gatunki. Obecnie jest mono kultura homo sapiens, ale to nie oznacza, że to najlepsza, a zwłaszcza JEDYNA z opcji."

W tym zdaniu wybrzmiewa tonacja teraźniejsza. Czyli sugerowałaś, jakoby te gatunki nadal istniały, co więcej - że nadal mamy opcję krzyżowania. Zwróciłem na to uwagę i napisałem, gdyż nie widziałem(w sumie nadal nie widzę) żadnego słowa wskazującego na czas przeszły. No ale okej, nie czepiam się.

W drugim poście już napisałaś o gatunkach w czasie przeszłym i tu jest pełna zgoda co do treści :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2020 o 12:31

D konto usunięte
0 / 0

@Lulus Wcześniej było to objaśnione. Gdyby geny innych gatunków miały większy udział, bo różnorodność w ramach jednego rodzaju zbyt szybko moim zdaniem zanikła, bylibyśmy bardziej odporni na nowotwory, niedobór witamin i byłoby to lepsze.
Jest to opisane przecież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2020 o 12:51

D konto usunięte
0 / 0

@mieteknapletek Przecież neandertalczyk to człowiek, a jest zakazane klonowanie ludzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 0

@ZlyCzlowiek7 Wiesz, ja uciekam na widok wariatów z nożami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 0

I tu nie ma się co obrażać. Jak produkt może ujarzmić projektanta? Obojętne czy to przyroda czy bogowie.
Chyba, że zawężamy w umyśle przyrodę do fauny i flory. Przyroda to także wszechświat.
Zobaczymy naszą supremację, gdy astronomowie stwierdzą, że leci w nas asteroida wielkości Księżyca. :DDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2020 o 0:46

E eGhuthek
+7 / 13

Nie obchodzi mnie czy ta historia jest prawdziwa czy nie.
Taka rozrywka powinna być zakazana nieważne czy to było kiedyś tradycją czy nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+2 / 4

Po proszę o źródło i datę wykonania tego zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
+1 / 1

@mati233490 Zdjęcie było kilka dni temu na 9gagu więc pewnie "OP" stamtąd ukradł, a oryginał gdzie i kiedy to niestety nie mam pojęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+3 / 5

Bo homo sapiens (nie jest to jedyny gatunek człowieka, był nim np. homo neandertalis, który miał zupełnie odmienną psychikę, ale został prawdopodobnie wybity w wojnach prowadzonych przez homo sapiens) zdradę poczytuje za inteligencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
0 / 0

@Dordi Nie ma żadnych dowodów na wojny między tymi dwoma gatunkami. Znajdzie się szkielet neandertalczyka z wbitym grotem wykonanym technologią człowieka współczesnego, ale znajdują się również kości rozłupane przez narzędzia neandertalskie. Jednak nie jest to nic masowego, a jedynie jakieś indywidualne konflikty. Zresztą każdy człowiek na ziemi(oprócz Afrykańczyków) ma od 2 do 4% DNA neandertalskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 0

@agronomista Ponieważ ogólnie znaleziska z tego okresu nie są masowe z oczywistych przyczyn. Jednak biorąc pod uwage ogólnie "styl" homo sapiensa", prawdopodobnie traktował neandertalczyków, jak zwykle się traktuje narody słabiej uzbrojone lub łagodne. Raczej mało prawdopodobne, by nie robił im rzezi, jeśli miałby taką możliwość. Choć osob obu gatunków było prawdopodobnie kilka tysięcy góra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
0 / 0

@Dordi To co piszesz to hipoteza zabójczej małpy. Jest taka teoria z antropogenezy, ale nie ma za bardzo potwierdzenia w archeologii. Nie ma po prostu śladów z paleolitu, takich jak później z neolitu na potwierdzenie tej teorii. Ktoś mógł cisnąć włócznią w obcego, bo się go przestraszył, albo się pokłócili przy podziale mamuta. Nie ma jednak śladów aby jedna grupa weszła do obozowiska drugiej i ich wymordowała. Takie ślady pojawiają się dopiero w neolicie po rewolucji neolitycznej i przejścia z łowiectwa na rolnictwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 0

@agronomista To też brzmi sensownie. Ale faktem jest, że właśnie homo sapiens wniósł czynnik choroby psychicznej do gatunku (geny neandertalczyka też mamy i nie był on tak brzydki jak się nieraz przedstawia. Przypominał łudząco homo saiensa, tylko miał odrobinkę, ale niewiele, grubsze rysy i większą pojemność mózgu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
0 / 0

@Dordi niedawno oglądałem jakiś program o tym, i w porównaniu do ówczesnych im ludzi wszystkie obszary mózgu były podobne chociaż trochę większe te odpowiadające za wzrok, węch i słuch. Trzeba też powiedzieć, że homo sapiens z paleolitu miał dużo większy mózg niż ludzie w czasach obecnych. Być może byli mądrzejsi, albo wielkość mózgu ma małe znaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+3 / 5

Swoją drogą zastanawiam się co ten byk chciał przekazać? pewnie coś w stylu: "przyjacielu, ratuj mnie przed tymi psychopatami!".
Przy okazji: w Hiszpanii mają lub mieli np. zawody w urywaniu głowy zawieszonej za nogi gęsi. Zywej rzecz jasna, żeby było "efektowniej i ciekawiej!".
Oczywiście uczestniczą głównie panowie, jak w Corridzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 października 2020 o 9:29

Z zecio1024
+8 / 10

Durny sport wymyślony dla skur....synów idiotów żeby mogli poczuć się jak bogacze. Rozrywka dla biedaków i tępych ch...jów. Kapitan Bomba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
0 / 4

Ostatnio w Warszawie widziałem tysiące chamów, które protestowały pod Sejmem, aby dalej mogli rytualnie zabijać zwierzęta dla muzułmanów i żydów oraz obdzierać je z futer dla przygłupich celebrytek. A podobno Polska właśnie wsią stoi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+2 / 4

@Reinert a ty już weganinem jesteś? Bo już niedługo chamy będą protestować, bo komuś przyjdzie do głowy zakazać hodowli zwierząt na mięso, czy w celu pozyskania mleka albo jaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Many1992
-2 / 2

Może dla nas jest co coś odrażającego, ale dla nich jest to czymś normalnym. To jest ich kultura i dziedzictwo, więc nie powinniśmy wtykać w to naszego nosa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolczyslaf
-1 / 1

Zgadzam się, ludzie to zaraza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem