Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2221 2260
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SARs9504
-5 / 23

@Menefe Tak nie jedna, podobnie jak nie jedna matka łapie faceta na ciąże. Ba w krajach gdzie są spore zasiłki dla samotnych matek kobiety potrafią sobie zrobić z tego "zawód".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-5 / 15

@Menefe Czytałem, że gdzieś, chyba w Afryce kobiety piły specjalnie w ciąży metanol, aby urodzić upośledzone dziecko i dostawać na nie świadczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+5 / 9

@lelek2 odpowiadając na Twoim poziomie:
A w takim razie czym jest kobieta która zdejmuje majty dla takiego faceta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0sy
+5 / 9

@SARs9504 Jak to łapie? to facet nie ma mózgu? Nie wie z kim sypia? Skoro jest taki tępy to trudno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+8 / 12

@Menefe w RPA matki celowo pily alkohol podczas ciazy zeby urodzic niepelnosprawne dzieci bo na nie jest wiekszy zasilek. Myslisz, ze cal masa patoli w Polsce nie postapilaby podobnie?

Przykladowe zrodelko informacji https://natemat.pl/194047,rpa-przerabiala-zasilki-na-uposledzone-dzieci-skonczylo-sie-to-tym-ze-biedne-kobiety-pily-alkohol-zeby-uszkodzic-plod

@0sy chodzi o przypadki gdy np. facet daje kobiecie zuzyta gumke a ona zamaist ja wywalic to wyciaga z niej sperme zeby sie zaplodnic. Moze brzmiec glupio, ale nie zdajesz sobie sprawy co sa w stanie zrobic kobiety byleby zajsc w ciaze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-5 / 7

@0sy No to kobita której zrobiono dziecko nie wiedziała z Kim sypia :) jak jest taka tępa to peszek, Podobnie taka co została z chorym dzieckiem :D
Albo takie co kłamią o braiu anty koncepcji?

Sex to nie kawa czy herbatka, trzeba ponownie nauczyć ludzi, żenigdy nie wiesz jaki będzie skutek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Warior26
0 / 0

I co Zbysiu stonoga rację pamiętacie co mówił po wyborach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@Kalion Na Ciebie powinni dać matce podwójnie.
Ty sobie zdajesz człowieku sprawę, że dzieckiem niepełnosprawnym trzeba się opiekować tyrając jak wół dzień i noc? Opiekunki i pielęgniarki, które to robią za pieniądze, robią to przez max 8h dziennie a potem idą do domu odpocząć w ciszy i spokoju, i przede wszystkim pozbywają się tego problemu z głowy na resztę dnia, natomiast dla rodzica ten problem pozostaje do końca życia i jest sto razy cięższym zmartwieniem, bo dotyczy własnego dziecka, które kochasz. Nie da się zajmować takim dzieckiem przez całe życie, jeśli się go nie kocha. To po prostu niewykonalne, nawet za pensję i za emeryturę. A tekst o "podtruwaniu dzieci dla kasy" to jest szczyt bezmyślności i indolencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

@Xar Ty i Twoje błyskotliwe porównania.... W Polsce bądź co bądź mamy cywilizację, nie afrykańską dzicz, gdzie można dziecko wychowywać w chatce ulepionej z gówna i liści, bez edukacji, opieki zdrowotnej i podatków. Jak wprowadzono taką niedopracowaną "pomoc" w tej dziczy, to można się było spodziewać takich rezultatów. U nas jednak nie jest tak prosto żyć z niepełnosprawnym dzieckiem. Użyj wyobraźni zanim coś znowu palniesz (bo wiem, że ją masz, głupi nie jesteś)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
-1 / 1

@7th_Heaven Tak i dla tego że TY jesteś uczciwa i tak byś nie zrobiła Inni tak nie zrobioą prawda? Myślisz, że takie osoby będą się starały o dziecko tak jak "normalni" rodzice prawda?

Poprostu za mało widziałaś i masz za dobre serce skoro Ci taka "wizja" wydaje niemożliwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@SARs9504 Tu nie chodzi o uczciwość. Mamy cywilizowany kraj, co prawda kulawo, ale jednak działa tu opieka społeczna i nie bardzo da się po prostu "zrobić sobie" kalekie dziecko i następnie zostawić go samopas, żeby tylko pieniądze szły na niego. No po prostu się nie da. Trzeba się takim dzieckiem zajmować. Dzieci pełnosprawne prędzej się zajmą same sobą, więc uwierzę, że ktoś dla socjalu i pińcetplusa je płodzi, ale niepełnosprawne? Czy ty sądzisz, że sprawiając sobie celowo kalekie dziecko dostajesz to, co zamawiasz? nie masz żadnej pewności ani nawet żadnej możliwości oszacowania prawdopodobieństwa tego, jak mocno i w jakim aspekcie uszkodzony będzie płód. Równie dobrze uszkodzenie może spowodować zagrożenie życia matki, może umrzeć zaraz po porodzie, albo do końca życia srać pod siebie i wymagać karmienia papką przez rurkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
0 / 0

@7th_heaven da się i to się zdarza w najbardziej cywilizowanych krajach. Jesteś naiwna niestety. Nawet pracownicy socjalni są zdolni do takich czynów (zresztą opinia o pracownikach socjalnych to inny temat).

Nie ważne jak okrotne Ci się to wydaje to jest to fakt. Dasz zasiłki na samotne matki znajdą się kobiety które to "wykorzystają", dasz zasiłki na niepełnosprawne dzieci, znajdą się osoby które sobie to "dobiorą".

Świat jest okrutny nie tylko wsrod zwierząt i roślin ale i wśród ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+30 / 32

Bycie dobrym polega na dobrowolności działań. Aby być dobrym trzeba samemu chcieć się poświęcać.
Przymus nie jest niczym dobrym, a taki tutaj jest proponowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
0 / 0

@kondon Nie można być dobrym bez zdolności bycia złym :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@herhor67 Zdolność to chyba nie jest odpowiednie słowo, bardziej pasuje możliwość.
Coś w tym jest, jednak do końca się zgodzić nie mogę.
Jeśli nie masz możliwości czynienia zła, natomiast masz możliwość postępowania dobrze i z niej korzystasz, to czy jesteś wtedy dobry? Nie musiałeś robić czegoś dobrego, a jednak zrobiłeś.

Jaki Twój komentarz ma związek z demotem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
+12 / 18

Piękne słowa... tylko czy w rzeczywistości działałoby to również tak pięknie? Polacy to naród cebuli, jestem pewien, że Janusze dopatrzy się tu szansy by nie iść do pracy. Zacznie się kombinowanie, a efektem tego będzie zaostrzenie przepisów przez co ludzie rzeczywiście potrzebujący będą mieli problemy z uzyskaniem wsparcia. Wystarczy spojrzeć na status niepełnosprawności.. przez takie krętactwa co jakiś czas poszkodowani muszą jeździć z zaświadczeniem od lekarza i udowadniać przed komisja, że przypadkiem im ręka nie odrosła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 15

@Errwen Ja tam nie uważam że to piękne słowa bo musiał bym za to zapłacić jako człowiek pracujący normalnie.

Ja uważam że upośledzone dzieci które nie mają szans na samodzielne funkcjonowanie powinny być poddawane eutanazji albo utrzymywane wyłącznie przez rodziców a nie przez wszystkich pracujących i tak nigdy nie będzie z nich pożytku dla nikogo a jedynie zabierają rodzicom możliwość normalnego funkcjonowania. Jestem również za możliwością aborcji w przypadku wad płodu itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lelek2
0 / 2

@Errwen przecież to pis i kler apelował o te prawo to niech płaci za bubel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
0 / 6

@kibishi A co gdyby na ciebie trafiło. Czy nie próbowałbyś ratować swojego dziecka na najróżniejsze sposoby? Moim zdaniem płacimy podatki również na wypadek takiego nieszczęścia i państwo powinno ci pomóc nieważne jaką decyzję byś podjął. Nie mówię o całkowitym zafundowaniu leczenia lecz o zwykłym wyciągnięciu dłoni. Problem jest jednak inny są ludzie, którzy naużywają pomoc jaką oferuje państwo oraz tego, że cześć praw jest zupełnie nie przemyślana. Przykładem może być status samotnej matki. Programy socjalne w swoim założeniu nie są złe, problem w tym, że są nieprzemyślane przez co i kosztowne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 23:19

E Errwen
+7 / 7

@lelek2 Tymi którzy płacą za te wszystkie buble prawne jesteśmy my. Nie PIS czy kler.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2020 o 23:10

K kibishi
+6 / 8

@Errwen Programy socjalne są złe, pomoc powinna być co najwyżej chwilowa jak się komuś powinie noga a nie tak jak mamy teraz że wiele osób żyje z samej pomocy socjalnej. Społeczeństwo powinno pomagać sobie nawzajem na zasadzie raz ja pomagam tobie raz ty mi inaczej nie można nazwać tego pomocą tylko wykorzystywaniem ludzi pracujących, dlatego właśnie napisałem o osobach nie samodzielnych, takie osoby nic nie wniosą do wspólnej kasy a nawet zmniejszają składki rodziców bo ktoś zamiast pracować musi się nimi zajmować.
Rocznie na socjal każda osoba pracująca płaci średnio prawie 7 tysięcy złotych moim zdaniem to ogromy koszt, ponad 9,2% wszystkich podatków a nie liczę w tym emerytur.


Źródło: https://for.org.pl/pl/projekty/rachunek-od-panstwa/rachunek-od-panstwa-za-2019-rok tylko trzeba umieć je czytać, na mieszkańca to znaczy wydatki dzielone są przez 38 mln a osób pracujących mamy tylko 16 409 000 osób wg danych gusu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
0 / 0

@kibishi Całkowicie się zgadzam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+3 / 5

@Errwen
Programy socjalne w swoim założeniu są złe, kapitalistycznym odpowiednikiem są ubezpieczenia. Jak ktoś się martwi tym, że trafiłoby na niego - opłaca składkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 5

@Errwen oznaka milosci jest rowniez pozwolic odejsc w godnosci i bez cierpienia. Gdyby np. Twoja zona zostala skasowana w jakims wypadku samochodowym tak, ze nie bylaby w stanie przezyc bez aparatury podtrzymujacej zycie, ale srodki przeciwbolowe nie pomagalaby jej, czulaby caly czas bol, bylaby swiadoma, to czy chcialbys zeby cierpiala do konca zycia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
+3 / 3

@Xar Oczywiste, że pozwolilbym jej odejść. Mówimy teraz o sprawie bardzo ogólnej i każdy przylądek powinien być rozpatrywany indywidualnie, a nie wsadzamy do jednego wora. Przez niektóre nieszczęście da się przejść wraz z odpowiednim wsparciem, a w innych pomoże tylko cud. Kurcze to jest tak ciężki temat.. tamta wypowiedzią chciałem tylko zaznaczyc, że rodzice chorych będą czekali na ten cud. Część z nich nawet jeśli nie będzie szans na poprawę. Pytanie tylko w jaki sposób państwo powinno pomóc w takiej sytuacji? Może zamiast pieniędzy powinno pomóc znaleźć pracę, dzięki której będzie można podzielić opiekowanie się nad chorym oraz zarobki. Sam nie jestem pewien do swoich poglądów, chce po prostu zaznaczyć, że to naprawdę trudny temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
+3 / 3

@Kalion System zdrowotny bazujący w USA również ma wiele wad. A przy polskiej emeryturze nie ma mowy o tamtejszych sposobach ubezpieczeń. Nie bronie teraz tego jak to u nas działa. Tylko bezmyślne wprowadzenie zmian może okazać się katastrofą. Chociaż w sumie, rząd na każdym kroku wprowadza nieprzemyślane buble prawne i ten kraj z kartonu jakoś nadal się trzyma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

@Errwen ale widzisz, zakaz ogranicza mozliwosc rozpatrywania przypadkow indywidualnie i wszystkie wrzuca do jednego wora

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Errwen
+2 / 4

@Arbor W każdej grupie znajdziesz osoby oderwane od rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+3 / 7

@Arbor Święta racja. Sugerowanie, że Polacy mają cokolwiek wspólnego z Chrystusem to zupełny idiotyzm. Wszyscy wiedzą, że głównie religie Polski to mamtowdupizm, sobkizm i mojochatoskraizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 5

Dlaczego ja mam placic na opieke nad obcym mi dzieckiem? Prosta sprawa - dac ludziom prawo do aborcji w takim wypadku, jesli z niego nie skorzystaja niech sami ponosza konsekwencje swoich dzialan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+5 / 5

W tej zmianie nie chodziło o dobro dziecka.
W moim przekonaniu tu chodziło by politycy jak Piłat. Umyli ręce. Bo przecież to nie oni zaostrzyli i tak ostre prawo. To zrobił TK. A skoro to zrobił on, to politycy nie biorą za to odpowiedzialności. Na szczęście ludzie nie są aż tacy głupi i wiedza kto wybrał sędziów do TK, kto nimi dowodzi i organizuje im prace. I nie jest to sędzia przewodnicząca. Politycy obecnej władzy całkowicie zgubili instynkt samozachowawczy. Nie dość, ze od 5 lat są jak słoń w składzie porcelany, to jeszcze teraz stanęli na odcisk już 4 czy 5 grupie społecznej. A obecnej sytuacji w kraju nie da się przykryć rzekomymi aferami Giertycha, wkurzeniem kobiet, rolników, lekarzy, biznesu, itd. Czekam tylko kiedy władza, broniąc swoich przywilejów i swojej postawy wyciągnie, jak w Rosji czy Chinach, broń i zacznie strzelać, jak w 1970 roku, do ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2020 o 9:41

P przyplyw
0 / 6

ksiądz sobie mówi o uchwaleniu ustawy a nie mówi o miliardach oczywiście z naszych pieniędzy które pójdą na finansowanie tego, jak zawsze kościelni lekką ręką rozdają nieswoje pieniądze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+7 / 7

A tutaj wystarczy że urodzi, dostanie jakieś ochłapy i ma sobie radzić ;) ważne by urodziła, jak już urodzi to ani rząd ani kler ani pro-life już to nie interesuje ani to dziecko ani ta matka i ogólnie ta rodzina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+1 / 3

Co za brednie.. z jakiej racji niby ja podatnik mialabym weyyplacac komus pensje i to jeszcze srednia krajowa za opieke nad jego WLASNYM dzieckiem, nawet jesli nieuleczalnie chorym. Ale mam prosttsze rozwiazanie. Osrodek opiekunczy, a matka moze sie wnim zatrudnic i pracowac w zamian za miejsce dla dziecka. Bedzie sie nim sama tez opiekowala plus kilkunastoma innymi dziecmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luc2233
+1 / 3

znając życie to i tak pojawili by się ludzie twierdzący że finansuje się patologię z ich podatków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
-2 / 2

czapki z głów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasin44
+4 / 4

Słowa piękne, ale rzeczywistość zupełnie inna. Kombinowanie to nie tylko cecha Polaków. Taka Irlandia, kraj katolicki tak jak Polska, z nadmuchanym socjalem. Pomagała matkom niesprawnych dzieci. I jaki był efekt? Kobiety w ciąży paliły, chlały alkohol na potęgę i nieraz brały dragi po to żeby urodzić upośledzone dziecko żeby dostać socjal. Nie były to częste przypadki ale się zdarzały. Mieszkałem tam to wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacper6
-1 / 1

Mocne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madeinpoland83
0 / 0

Polak wszystko wie , jest święty bardziej jak Jezus . Polak chrześcijanin modli się a diabła ma za skórą, cieszy się z czyjegoś nieszczęścia. A wracając do obecnej sytuacji z zaostrzeniem przepisów z aboracją. Każdy kto jest za zaostrzeniem powinien iść na rok do hospicjum i opiekować się takim dzieckiem 24 h . Może wówczas zrozumie co To ZNACZy . A przypominam że rodzic będzie to robił do końca życia!!. Gdzie ci wszyscy obrońcy życia ,medialni , robiący kariery pilityczne . Czy choć raz pomogli takim osobom , czy jak zwykle ich pomoc kończy się na medialnym szumie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tycjana12
+2 / 2

Taak,na pewno pieniądze spowodowałyby,że całe lata swojego życia,które mam jedno poświęcam 24 godziny na dobę dziecku,którego stan się nie zmieni,a nawet jeśli,co dalej,jeśli mnie przeżyje?Opiekę przejmie rodzeństwo,czy chce,czy nie,a które ma prawo do swojego nieobciążonego życia?Zmiana przepisów jest chora jak całe to państwo.A na dodatek wkurza mnie jak nic innego wypowiedź osoby,która w kwestii rodzin i rodzicielstwa powinna milczeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-1 / 1

za chwile sie dowiemy że matka Teresa mówiła że Hitler był w sumie fajny i dobrze że wybił żydów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sonko86
0 / 0

Ale tu mówimy głownie o wadach gdzie dziecko żyje maksymalnie kilka kilkanaście miesięcy po urodzeniu a najczęściej umiera po porodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mtelisz
0 / 2

"Tygodnik Powszechny" periodyk redagowany przez lewicę.

Dziękuję, nie skorzystam z dobrych rad towarzysza ksiendza (celowe).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 0

@mtelisz Fajna ta stałość poglądów: kiedy pracowaliście dla Żołnierza Wolności TP był wrogiem, teraz kiedy nawróciliście się i zostaliście "prawicą" to nadal najgorszy wróg!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wkurzony_na_maxa
0 / 0

Gdyby szafa miała sznurek, to by była windą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
0 / 0

Bóg dał nam wolną wolę.
Ksiądz swoimi słowami próbuje odebrać wolną wolę.

Sprzeciwianie się Bogu nie jest kiepskim pomysłem na prezentowanie poglądów przez księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poprostualex
0 / 0

Problem w tym że to kosztuje a wszyscy chcą pomagać bezinteresownie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Medur
0 / 0

Posiadanie niepełnosprawnego dziecka to konsekwencja seksualnych zachcianek źle wykonywanych, to odpowiedzialność za swoje czyny i przede wszystkim to nie jest I N W E S T Y C J A

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

Owszem, troska o dzieci, ale nadal nie byłaby to troska o ludzi (zwłaszcza kobiety, ale nie tylko), którzy musza poświęcić całe swoje życie takiemu dziecku, a nie każda osoba ma do tego dobrane cechy charakteru Nie każdy się nadaje. Jednym dałoby to masę frajdy i miłości, dla innych byłoby gehenną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2020 o 2:40

F FenrirIbnLaAhad
0 / 0

Żadnych pensji za wychowywanie SWOJEGO dziecka, żadnego socjalu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem