Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
32 49
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P prfx
+7 / 9

statystycznie ja i mój pies mamy po 3 nogi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+3 / 3

@Megaloceros i czemu manipulujesz? Statystyczny Polak rzeczywiście zarabia więcej niż statystyczny Portugalczyk, ale nijak nie jest od niego bogatszy. Kto jest bogatszy - emeryt mający 1300 zł emeryturki i dom wart dzisiaj 1 mln zł bez kredytu już, czy młody juppie zarabiający 10 tysięcy na rękę nie posiadający żadnego majątku (mieszkanie ma, ale kredyt na wartość 100%), a często majątek ujemny (i samochód też na kredyt, już przewyższający jego wartość w dniu wyjazdu z salonu)?

Majątek przeciętnego Kowalskiego (jeśli patrzeć po średniej, a nie medianie) to ok. 60 tys. dol (nie wiem czemu podawane są w dolarach, ale są). - natomiast Portugalczyka ponad 162.3 tys. eur. W medianie, która jak nie patrzeć lepiej odwzorowuje realia, jest jeszcze gorzej. 22,6 tys. dol vs Portugalczyka 74.8 tys. EUR.

Dziwne tylko dlaczego nasi przeliczają statystykę na dolary, ale Portugalczycy podają w Euro. Daleko nam do ich stanu posiadania - mają 3x wyższy.

Jakby patrzeć na to ile kto zarabia i po tym sądzić bogactwo, to kurczę, ja zarabiam 1000x więcej od... Elona Muska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2021 o 22:17

K Kubalego
+5 / 5

głupota. akurat kraje wymienione jako przykład zachodu to kraje o słabej gospodarce, dlaczego nie ma porównania do UK czy Niemiec? wtedy już by nie było tak różowo. jeszcze powiedz, że Polska świetnie radzi sobie z pandemią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Megaloceros
0 / 4

@Kubalego jakoś jeszcze do niedawna te kraje (tj Włochy, Hiszpania czy Portugalia) były obiektem naszej zazdrości i kompleksów jako zaaachód ! Całkiem niedawno wyszedło gniocisko od polskiej pseudopisarki o zakompleksionej polskiej karynie co leci na superbogatego włocha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@Megaloceros Włochy, Hiszpania i Portugalia to kraje, w których 90% społeczeństwa pracuje w turystyce. Pandemia spowodowała zahamowanie turystyki. Stąd i bezrobocie wzrosło właśnie w tamtych krajach. Stopą bezrobocia Polska vs Portugalia w czasie pandemii chwali się rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+2 / 2

Co Ty człowieku pieprzysz? PKB per capita. Polska $16,5k, Portugalia $24,5k.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem