Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
440 479
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+5 / 27

Obawiam się tylko, że PIS wyzamyka granice, a przekroczyć je będzie wolno tylko po wykonaniu testu ciążowego w obecności strażników. W totalitarnym kraju takie coś jest jak najbardziej możliwe.
Pozostają jeszcze ambasady, w których można zorganizować placówki umożliwiające Polkom aborcję. Ale i ambasadorów PISowcy mogą wydalić.

Jednak życie w totalitarnym kraju uczy skrajnego pesymizmu i przewidywania najgorszych scenariuszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 11

@borekpp gorszej partii niż PIS na chwilę obecną nie ma. PIS jest prolife, tylko do momentu, gdy ktoś okazuje się homoseksualistą, lewicowcem, albo jest obcokrajowcem. Wtedy taką osobę już jak najbardziej wolno pobić, a nawet zabić, bo zgodnie z poglądami PISu to nawet nie są ludzie.
Gorzej niż teraz było tylko podczas okupacji i ewentualnie zaborów.

Nie bez powodu Polska jest obecnie jednym z najgorszych na świecie krajów do życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 3

@Cammax Polska na tle reszty krajów europejskich jest tak totalitarna? Faktycznie przecież Anglia, Francji i Niemcy to oazy wolności wszelakich. Na tych demotach bardzo murzyńskość naszych polaczków-lewaczków wychodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@solonaryba na pewno są to bardziej demokratyczne kraje niż Polska. Ale wam wszystkim w PISie wpoili ślepą nienawiść do Niemiec, bo wiadomo, historia, więc tego nie widzicie.

Polska nie jest w jednym szeregu z normalnymi krajami, takimi jak np. Islandia, Francja i ogólnie cały zachód , południe i północ Europy, ale z krajami typu Iran, Korea Północna, Węgry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Cammax Wam w Pisie? Mnie do pisu równie daleko jak do totalnych. Lewackie gówno zawsze będzie gównem, bez znaczenia w jaki papierek je zawiniesz. Ale wam w totalnych wpoili ślepą nienawiść i ojkofobię. A w dzisiejszych czasach stanie w tym samym miejscu z "normalnymi" (takimi jak np. Islandia, Francja i ogólnie cały zachód , południe i północ Europy) jest cokolwiek nieetyczne, poniżające i głupie. Ale tacy foliarze jak ty nie są w stanie tego zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@solonaryba z jakiegoś powodu to w tolerancyjnych krajach jest wyższy poziom życia. Pod każdym względem. Lepsza edukacja, ludzie dłużej żyją, lepsza służba zdrowia, niższa śmiertelność podczas epidemii, wysokie zarobki. Ludzie są tam szczęśliwsi, inni przyjeżdżają nie tylko w celach zarobkowych, ale i turystycznych. A w Polsce edukacja jest na bardzo niskim poziomie, ludzie żyją krótko jak na europejski kraj, służba zdrowia jak w kraju trzeciego świata, podobnie śmiertelność w czasie epidemii (nie tylko tej teraz), wypłaty takie, za które obcokrajowiec nawet nie wstałby z łóżka i nikt nie chce przyjeżdżać w żadnych celach.

Stanie w szeregu z Koreą Północną i Węgrami też nie jest powodem do dumy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Cammax Tak było do czasu kiedy mieli kapitalizm i normalne rządy. Ale się skończyło, w dzisiejszych czasach w tych tak zwanych "cywilizowanych krajach" rządzi lewactwo. To samo gówno które my mamy od 1945r. I już dzisiaj widać co u nich się dzieje: ograniczenia wolności słowa, ograniczenia swobód obywatelskich, coraz większe zubożenie, coraz większa ingerencja państwa w niemal każdą życia. A do Korei Północnej już dzisiaj bliżej takim krajom jak Francja, Anglia czy Niemcy. Ale tacy zlewaczeni foliarze i ojkofobi nie są w stanie tego dostrzec, I jak te psy Pawłowa ujadajadacie jedni na drugich. Przecież wy się w zasadzie niczym nie różnicie od pisowców. Tak samo zaślepieni, taka sam jad wwylewa wam się z pysków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 13

@w0lnosc Jeśli Czechy wprowadziłyby legalizację morderstwa to były by jedynym krajem, który tak zrobił, więc wszyscy wyjadą stamtąd. Efekt będzie odwrotny.

Uśpienie i uprowadzenie ciągle byłoby przestępstwem.

Dzieci traktuje się po części jak własność rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 9

@w0lnosc Do gatunku może i należy, ale płodowi daleko do bycia człowiekiem. Poza tym póki jest w łonie matki spełnia definicję pasożyta, a nie człowieka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+2 / 4

@deanthehunter No to masz problem gościu bo nie jestem lewicowym debilem. Lekarz używa takiej, a nie innej nomenklatury przy pacjentach żeby ich nie urazić. Nie masz zielonego pojęcia jak o płodzie myśli prywatnie i w jaki sposób się samemu wyraża na temat płodu w łonie matki. Skończ pi*rdolić waść i wstydu oszczędź. "Mogę robić co chcę, bo to jest wolność" - wg lewicy może i tak. Bo wg mnie i reszty prawicy wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Jeśli więc ktoś kto określa się jako osoba o prawicowych poglądach, a jednocześnie zamierza się wpie*dalać w czyiś wybór nt aborcji to nie wcale nie ma prawicowych poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2021 o 17:09

W w0lnosc
-3 / 3

@AIkanaro "Do gatunku może i należy"
Chociaż tyle.

"płodowi daleko do bycia człowiekiem"
to znaczy czego?

"Poza tym póki jest w łonie matki spełnia definicję pasożyta"
Po urodzeniu także przez wiele lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+2 / 4

@w0lnosc Po urodzeniu tylko w pewnym sensie bo znajduje się już poza organizmem żywiciela. Generalnie po porodzie jest to już samodzielny organizm. Przed porodem jest to pasożyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-3 / 3

@AIkanaro "Po urodzeniu tylko w pewnym sensie"
NIE: https://sjp.pl/paso%C5%BCyt

"znajduje się już poza organizmem żywiciela"
Komar, kleszcz, pijawka także.

"Generalnie po porodzie jest to już samodzielny organizm."
Nie, nie jest.

"Przed porodem jest to pasożyt."
Jak większość ludzi stara się nim być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2021 o 17:32

avatar AIkanaro
+1 / 3

@w0lnosc dziecko w domu też wykonuje jakieś prace jak sprzątanie czy odkurzanie albo opieka młodszym rodzeństwem więc nie możesz powiedzieć, że jest pasożytem bo "żeruje" na innych domownikach. Pijawka czy komar nie są pasożytami. Pasożyt to jest organizm który na stałe łączy się z organizmem żywicielem. Komar czy pijawka po zaspokojeniu głodu odłączają się od organizmu którym się żywiły. Po porodzie jest samodzielnym organizmem ponieważ nie ma potrzeby by jego życie było w sztuczny sposób podtrzymywane przez maszyny czy drugą osobę. Jeśli za samodzielność zrozumiałeś to, że takie dziecko samo nie nakarmi się bo nie zdobędzie pożywienia to Twój problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2021 o 19:12

W w0lnosc
-2 / 2

@AIkanaro "dziecko w domu też wykonuje jakieś prace jak sprzątanie czy odkurzanie albo opieka młodszym rodzeństwem"
Roczne jak?

"Pijawka czy komar nie są pasożytami."
Owszem są. Sprawdź: "pasożyt zewnętrzny"

"Pasożyt to jest organizm który na stałe łączy się z organizmem żywicielem."
Zatem płód nie może być pasożytem. Nie łączy się na "całe swoje życie".

"życie było w sztuczny sposób podtrzymywane przez maszyny czy drugą osobę."
Pępowina nie jest sztuczna.

"Jeśli za samodzielność zrozumiałeś to, że takie dziecko samo nie nakarmi się bo nie zdobędzie pożywienia to Twój problem."
Nie. To tylko udowadnia braki logiki w Twoim rozumowaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2021 o 21:05

avatar AIkanaro
0 / 2

@w0lnosc Roczne dziecko nie może być pasożytem z tego względu, że jego działanie polegające na tym, że ktoś musi się nim zajmować jest intencjonalne, a wynika z jego zaawansowania w rozwoju. Pasożyt łączy się z organizmami żywicielami naumyślnie żeby przeżyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
0 / 2

Mówi też dzidziuś. Czy to medyczne określenie, stosowane na studiach medycznych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@AIkanaro "Roczne dziecko nie może być pasożytem z tego względu, że jego działanie polegające na tym, że ktoś musi się nim zajmować jest intencjonalne"
Jak się nie zajmiesz posadzą Ciebie za zabicie. Nie jest intencjonalne zatem. Jesteś nawet prawnie zobligowany. Czyli nawet gorzej, bo komara możesz zabić. A dziecko, któremu zęby się wyżynają potrafi być na prawdę gorsze od stada komarów i kleszczy razem wziętych.

"Pasożyt łączy się z organizmami żywicielami naumyślnie żeby przeżyć."
Tak jak i dziecko. Przy czym dziecko powstało z DZIAŁAŃ tych osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2021 o 13:47

avatar AIkanaro
0 / 0

@w0lnosc Tak i póki jest w łonie matki jest pasożytem. Po opuszczeniu łona matki przestaje nim być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-1 / 1

@sl4w3x od jakiego słowa to jest zdrobnienie?
Czasem ludzie mówią "wątróbka", "serduszko", "główka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-1 / 1

@AIkanaro jeżeli nawet przyjmiemy w tej sposób totalnie naciągany, to wciąż jest to pasożyt z gatunku homo sapiens, którego przyjęła osoba na własny życzenie. Zatem idąc Twoim tokiem myślenia "aborcja" powinna być dostępna do momentu porodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@w0lnosc Tak. I co Cię to obchodzi kto jakie decyzje podejmuje? Patrz żebyś Ty żył zgodnie ze swoimi zasadami i przekonaniami, a nie wpieprzaj się innym ludziom w życie. Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2021 o 15:26

W w0lnosc
0 / 0

@AIkanaro "Patrz żebyś Ty żył zgodnie ze swoimi zasadami i przekonaniami, a nie wpieprzaj się innym ludziom w życie."
Całkowicie za.

"Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka."
Dokładnie. A wolność kobiety kończy się na macicy w momencie jak podjęła decyzję o seksie i zaszła w ciążę. Płód jest odrębnym człowiekiem (sam to przyznałeś).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@w0lnosc Nie, płód nie jest odrębnym bytem póki znajduje się w łonie matki. Nigdzie nie przyznałem, że jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@AIkanaro "Nie, płód nie jest odrębnym bytem póki znajduje się w łonie matki."
Dopiero co pisałeś, że jest pasożytem. Pasożyt to ODRĘBNY byt.

"Nigdzie nie przyznałem, że jest."
Cyt. Ciebie: "Do gatunku może i należy"
Zmieniasz zdanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@w0lnosc Nie zmieniam zdania. Próbujesz na siłę sprawić bym się gdzieś potknął w "zeznaniach". Jak nie wiesz nic więcej do dodania w tej dyskusji to miłego wieczoru życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+7 / 9

@w0lnosc Państwo właśnie odebrało WOLNOŚC kobietom, żeby chronić coś co nie ma świadomości swojego istnienia, ale za jakiś czas (może -bo nie wiem, czy wiesz, ale istnieje coś takiego jak poronienie) będzie człowiekiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+6 / 8

@w0lnosc Czyli coś co nie ma mózgu jest dla ciebie człowiekiem, ale kobieta, która to w sobie nosi już nie i jej życie się nie liczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 2

@w0lnosc Niestety nie wiem co masz na myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@PWDzP napisałeś: " kobieta, która to w sobie nosi już nie i jej życie się nie liczy."
Kiedy napisałem, że się nie liczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2021 o 13:41

P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc Wprost nie napisałeś. Jednak z niektórych wypowiedzi można taki wniosek wyciągnąć'
"wolność kobiety kończy się na macicy w momencie jak podjęła decyzję o seksie i zaszła w ciążę" - dla mnie oznacza to, że uważasz, że życie kobiety się nie liczy (życie nie oznacza tylko braku śmierci)

Wiesz o tym mam nadzieję, że podjęcie decyzji o seksie nie oznacza podjęcia decyzji o ciąży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-1 / 1

@PWDzP "Wprost nie napisałeś."
Czyli przyznajesz, że kłamiesz, a to była Twoja próba manipulacji.

"dla mnie oznacza to, że uważasz, że życie kobiety się nie liczy"
Kłamstwo, które sobie ubzdurałeś. Podałem jedynie granice jej fizycznego ciała - zatem granicę jej wolności. Tak jak wolność mojej pięści kończy się na wolności Twojej twarzy.

"Wiesz o tym mam nadzieję, że podjęcie decyzji o seksie nie oznacza podjęcia decyzji o ciąży."
Nie, ale zawsze trzeba brać to pod uwagę. Nie chcesz mieć dziecka - nie uprawiaj seksu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc Nie nie kłamię, co najwyżej możesz mi zarzucić wyciąganie błędnych wniosków/
Dlaczego uważasz, że życie czegoś co nie ma mózgu jest ważniejsze niż wolność kobiety? Wiesz jak wygląda życie kobiety opiekującej się niepełnosprawnym dzieckiem?
Nawet dorosłe osoby, u których stwierdzono śmierć mózgu uważa się za nieżywe, więc dlaczego mamy przedkładać życie płodu zanim rozwinie się jego mózg nad życie kobiety?

"Nie chcesz mieć dziecka - nie uprawiaj seksu." - gwałt pod uwagę bierzesz? - wiem, że na razie nie zabroniono jeszcze aborcji z tego powodu, ale gwałty w małżeństwie często nie są zgłaszane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@PWDzP "Dlaczego uważasz, że życie czegoś co nie ma mózgu jest ważniejsze niż wolność kobiety?"
Znowu bzdura. Na jakiej podstawie tak uważasz?
Dlaczego czyjeś życie dla Ciebie jest mniej ważne, niż czyjaś tylko WYGODA (cyt. piosenkarkę: bo ma za małe mieszkanie)?

"gwałt pod uwagę bierzesz?"
Ekstremalny przypadek. Każda kobieta jest gwałcona?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc ""Dlaczego uważasz, że życie czegoś co nie ma mózgu jest ważniejsze niż wolność kobiety?"
Znowu bzdura. Na jakiej podstawie tak uważasz?" - bo tak napisałeś.
"wolność kobiety kończy się na macicy" i "To jest PRAWO do zabicia człowieka"
Nie czyjaś wygoda nie jest dla mnie ważniejsza niż życie innej osoby. Jednak w przypadku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem nie chodzi o wygodę tylko o całkowita rezygnację ze swojego życia.
Jeśli chodzi o aborcję na życzenie jestem przeciw, ale jestem bardzo za pigułką "dzień po" bez recepty i bez "klauzuli sumienia" farmaceutów. A wracając do "za małego mieszkania" - uważasz, że taka osoba powinna mieć dzieci?

Nie nie każda kobieta jest gwałcona, ale ni zdarza się to tak rzadko jak ci się wydaje.

I jeszcze wyjaśnienie do któregoś twojego wcześniejszego komentarza; ja akurat jestem za aborcją, eutanazją i karą śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@PWDzP "bo tak napisałeś."
cytat, który podałeś nic takiego nie mówi. Co najwyżej o równouprawnieniu.

"Jednak w przypadku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem nie chodzi o wygodę tylko o całkowita rezygnację ze swojego życia."
Okno życia. Lepiej zabić, tak?

"A wracając do "za małego mieszkania" - uważasz, że taka osoba powinna mieć dzieci?"
Tak, choć nie zasługuje.

"ni zdarza się to tak rzadko jak ci się wydaje."
TVN? Kobiety w Polsce są molestowane w pracy bardzo często (DOWCIPAMI), a gwałcone nieumyciem garnków....

"ja akurat jestem za aborcją, eutanazją i karą śmierci."
Wiesz, że to sprzeczne? Socjaliści nigdy nie zgodzą się na karę śmierci (chyba, że myślozbrodnie), a prawica nie zgodzi się na prawo do zabijania osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2021 o 6:53

P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc O równouprawnieniu? "wolność kobiety kończy się na macicy" - to mówi o równouprawnieniu?
"Okno życia. Lepiej zabić, tak?" - tak lepiej zabić zanim zacznie odczuwać ból.
Pomijając już fakt, że każda kobieta będzie się zastanawiała jak traktowane jest jej dziecko to są jeszcze 2 powody:
1. ciąża i poród nie są obojętne dla organizmu kobiety i nie chodzi tu tylko o drobne uciązliwości jak mdłości, czy rozstępy.
2. dziecko niepełnosprawne zostawione w oknie życia ma bardzo niewielkie szanse na prawidłową opiekę i rehabilitację

"TVN? Kobiety w Polsce są molestowane w pracy bardzo często (DOWCIPAMI), a gwałcone nieumyciem garnków...."
Dowcipy to też molestowanie zależy jakie i jak często opowiadane.
https://wpia.uwm.edu.pl/czasopisma/sites/default/files/uploads/KPP-Monografie/2/53-61.pdf
https://fundacjaart.pl/bazawiedzy/gwalt-w-malzenstwie/
https://www.infor.pl/prawo/malzenstwo/prawa-i-obowiazki-malzonkow/277208,Czy-gwalt-w-malzenstwie-jest-mozliwy.html

"Wiesz, że to sprzeczne?" - dla mnie to logiczne. Jeżeli zezwala się na terminację życia poczętego, czy eutanazję to tak samo powinno się zgadzać na karę śmierci.
Prawicowcy są często za karą śmierci, więc nie powinni być przeciw aborcji - to kjest nielogiczne

A i powinieneś sobie zmienić login na "w0lność dla mężczyzn"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@PWDzP "ciąża i poród nie są obojętne dla organizmu kobiety"
A aborcja jest....

"dziecko niepełnosprawne zostawione w oknie życia ma bardzo niewielkie szanse na prawidłową opiekę i rehabilitację"
i? Zatem lepiej zabić?

" to tak samo powinno się zgadzać na karę śmierci."
Zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie fakt, że socjaliści chcą eutanazji, a są przeciwni karze śmierci (bo oni mogli by zostać w ten sposób potraktowani). Prawica zaś nie zgadza się na eutanazję....

"A i powinieneś sobie zmienić login na "w0lność dla mężczyzn""
Nie. To Ty chcesz "wolność bez odpowiedzialności". Można to nazwać "anarchia".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 lutego 2021 o 8:25

P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc
Aborcja jest mniej obciążająca niż poród, bo odbywa się na wcześniejszym etapie i nie kończy sie np. pęknięciem krocza, wypadaniem macicy itp.

"i? Zatem lepiej zabić?" chyba już wyraźnie napisałam co myślę na ten temat.- masz taką słabą pamięć?

Nie, nie chce wolności bez odpowiedzialności.
To, że następstwem seksu może być ciąża, poród i dziecko jest dla większości osób oczywiste. Jednak żadna kobieta nie zakłada, że będzie musiała całkowicie zrezygnować ze swojego życia dlatego, że uprawiała seks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@PWDzP "Aborcja jest mniej obciążająca niż poród"
oraz np. ryzykiem bezpłodności od łyżeczkowania i kilkoma innymi rzeczami związanymi np. ze znieczuleniem.

"Jednak żadna kobieta nie zakłada, że będzie musiała całkowicie zrezygnować ze swojego życia dlatego, że uprawiała seks."
Co zakłada nie jest ważne. Większość złodziei także zakłada, że nie zostaną złapani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc "Co zakłada nie jest ważne." - dalsza dyskusja nie ma sensu. Dla mnie ten wpis jest informacją, że dla ciebie kobieta jest rzeczą, która najlepiej jakby nie miała żadnych praw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@PWDzP ma prawa. Tak jak każdy. I każde działanie zmienia sytuację prawną. Kupując działkę musisz zacząć płacić podatki gruntowe. I nie ma znaczenia, co każdy człowiek zakłada. Podałem Ci przykład złodzieja. Uprawiając seks - "ryzykujesz" ciążę.

Jeżeli Twierdzisz, że każdy może zakładać co chce i należy się z tym pogodzić, a nie respektować prawo i WOLNOŚĆ, to oznacza, że chcesz anarchii. Wolność bez ODPOWIEDZIALNOŚCI. Uprawiając seks para musi się liczyć z tym, że ich wolność (faceta przez zobowiązania finansowe) zostanie ograniczona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2021 o 6:49

P PWDzP
0 / 0

@w0lnosc Nie zrozumiemy się, bo dla mnie lepiej jest zabić płód, kiedy jeszcze nie odczuwa bólu i nie wie, że istnieje niż skazywać dziecko, matkę i jeśli są to inne dzieci oraz męża na coś co można tylko namiastką życia nazwać. To, ze ktoś oddycha, je itp dla mnie nie jest życiem - i mam tu na myśli nie tylko dziecko, ale również pozostałe osoby z rodziny. Nie wiem, czy miałeś okazję obserwować życie takiej rodziny z bliska, bo ja tak i dlatego mam takie zdanie na ten temat.
"Uprawiając seks para musi się liczyć z tym, że ich wolność (faceta przez zobowiązania finansowe) zostanie ograniczona." - przy dziecku z silną niepełnosprawnością wolność matki nie zostaje ograniczona, ona ją całkowicie traci.

Nie jestem za aborcją na życzenie. Jestem natomiast za powszechną dostępnością tzw pigułki "dzień po" - wtedy nie byłoby takiego problemu.

Pozwól, że zadam ci jeszcze jedno pytanie - może ty odpowiesz, bo jak dotąd wszyscy obrońcy życia poczętego przestawali mi odpowiadać.

czy dla ciebie zygota jest ważniejsza niż życie dorosłej kobiety?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2021 o 4:39

R konto usunięte
-1 / 15

@Fragglesik
Napisze ci, że to argument nie merytoryczny ad personam, i że stawiasz kukle dyskutanta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
+7 / 21

@Fragglesik ludzie, przecież chodzi o porównanie mechanizmu działania. W Polsce podziemie aborcyjne ma się świetnie i wycieczki aborcyjne też.
Gdyby realnie chodziło o dobro tych abordowanych w szarej strefi płodów, rządzący zrobiliby wszystko aby dotrzeć do ich matek i przekonać je aby tego nie robiły, bo to jedyna możliwość realnego uratowania ich. Tak to mamy zwykła polityczną hucpę, dyżurny temat zastępczy do poróżnienia ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+3 / 11

@Fragglesik
No właśnie nie porównano. I ktoś kto ze zrozumieniem nie potrafi czytać chce decydować o losach innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
0 / 12

@Fragglesik szczerze, tej rozwydrzonej wulgarnej hołoty nie trawię. Ale to nie ma nic wspólnego z faktem, że podziemie aborcyjne w Polsce ma się świetnie i nikt z tym nic nie robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
+1 / 7

@Fragglesik podstarzałe lesbijki jako klientki na aborcje na NFZ? ... yyyy żartujesz?

Ja rozumiem, że rzad ma gdzieś zdrowie i życie nie tylko płodów ale też innych ludzi. Wkurza mnie tylko wycieranie sobie gęby tym frazesem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 4

@Ichna Jesteś kobietą i nazywasz kobiety, które walczą o prawa kobiet hołotą...
Może zastanów się nad sobą. Osoby protestujące nie używały wyłącznie wulgaryzmów - było również wiele inteligentnych i zabawnych haseł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2021 o 0:49

I Ichna
-3 / 7

@PWDzP ty się zastanów co wypisujesz, ja jestem za równouprawnieniem, więc hołotą nazywam hołotę bez rozróżnienia na płeć, rasę, wiek itd
Wychowuje dzieci, staram się nauczyć je obycia i kultury, pokazać że każdą sprawę można załatwić na poziomie, a tu w debacie publicznej bluzgi rodem z rynsztoka, kto tak się wyraża jeśli nie hołota?

...a jak ktoś jest inteligentny, to niech się zastanowi co tak na prawdę popiera i w jakiej formie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 4

@Ichna Zasugerowałaś, że hołotą są wszyscy, którzy protestują przeciw odebraniu kobietom prawa wyboru. Potwierdziłaś to w tej odpowiedzi - nie wyjaśniając jednak dlaczego uważasz tych ludzi za hołotę.
"staram się nauczyć je obycia i kultury" - czyli uważasz tych ludzi za hołotę, bo używają wulgaryzmów? Rozumiem, że żadne przekleństwo nigdy nie splamiło twoich niewinnych usteczek.
Jeśli cię ktoś zaatakuje to pewnie powiesz "proszę mi nie robić krzywdy" i wdzięcznie dygniesz.
"pokazać że każdą sprawę można załatwić na poziomie, a tu w debacie publicznej| - to słucham sugestii: jak byś to kulturalnie załatwiła.

Wychowuje dzieci - mam nadzieję, że nie masz córek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
+2 / 2

@Ichna "mamusia nie nauczyła, że zachowanie i język dostosowuje się do miejsca?" - argumentów ci brakuje i próbujesz mnie obrazić?
"moje dzieci ani ja nigdy nie pójdziemy do lekarza na NFZ, a tylko tam są takie problemy" - czyli twoje córki będą usuwać ciąże prywatnie i nie obchodzi cię los pozostałych kobiet
Nie doczekałam się propozycji jak kulturalnie załatwić sprawę w tej sytuacji jaka zaistniała.
"No ale piorun na kagańcu wygląda tak designersko i nowocześnie" - to też (tak jak próba obrażenia mojej matki) jest szalenie kulturalne, bo przecież nie użyłaś żadnego wulgaryzmu...
Z każdym kolejnym komentarzem jesteś dla mnie coraz bardziej żałosna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2021 o 2:00

I Ichna
-1 / 1

@PWDzP nikogo nie obrażam, tylko stwierdzam fakt. Inaczej się wyrażasz i ubierasz w urzędzie a inaczej "gadasz" z sąsiadem kąpiąc działkę. Nie ja to wymyśliłam, są to zasady znane od wieków i świadczą o wychowaniu. Jeśli fakty Cię urażają to może czas przeanalizować to i tamto ;)

Do dentysty też się nie da na NFZ i jakoś Cię to nie oburza... i ogólnie nikt nie widzi w tym problemu ;)

Kulturalnie należ wybrać inną władze niż siedzi od 30 lat przy korycie i tyle. Natomiast skoro większość wybiera ciągle tych samych ludzi znaczy, że im taki stan rzeczy pasuje i tupanie nóżka i wykrzykiwanie wulgaryzmów nic tu nie zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
0 / 0

@Ichna Do sąsiada i osób w urzędzie zwracam się podobnie, ale nie widzę powodu, żeby uprzejmie traktować kogoś kto mi cos zabiera.
Po twoich odpowiedziach widzę, że zupełnie nie zrozumiałaś o czym mowa.
"Do dentysty też się nie da na NFZ i jakoś Cię to nie oburza" - czy chodzenie do dentysty jest zabronione i trzeba w tym celu wyjeżdżać za granicę?
Osoby protestujące tez nie "wyrażają się" w urzędach tylko na ulicy.

"Kulturalnie należ wybrać inną władze" - pytałam jak byś rozwiązała kulturalnie sprawę w zaistniałym momencie. To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
-1 / 1

@PWDzP aha czyli jak idziesz do US to "rzucasz mięsem"? Niestety nie ma takiego rozgraniczenia jeśli chodzi o zasady kultury.

Co za różnica ginekolog czy dentysta, skoro efekt jest taki sam, czyli nie załatwisz sprawy na NFZ. A jeśli myślisz, że od tej pory można było bez problemów terminować ciąże na NFZ, to jesteś po prostu naiwna Julka, która nigdy nie miała do czynienia realnie z systemem.
https://krytykapolityczna.pl/kraj/czy-mozna-przerwac-ciaze-na-nfz-federa-sprawdza-szpitale/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PWDzP
-1 / 1

@Ichna
Nie potrafiłaś odpowiedzieć na żadne moje pytanie i odpisywałaś bzdury nie na temat.
Wiem, ze już od dawna nie można było (mimo, że istniało takie prawo) w niektórych województwach
wykonać aborcji

Nie próbuj mnie obrażać, ukrywając swoje problemy z dyskutowaniem i nie próbuj udawać kulturalnej osoby, bo daleko ci do tego.

A propos Julki
https://www.miejski.pl/slowo-julka
Po pierwsze mam powyżej 50 lat.
A po drugie myślę, że idealnie pasuje tu ten fragment definicji
"termin zatracił swoje pierwotne, przerysowujące znaczenie i obecnie często służy kucom do dyskredytowania jakichkolwiek kobiet w dyskusji."
Podoba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+6 / 8

Podejrzewam, że w naszym podziemiu można spotkać takich klauzulowych hazanuf, którzy są wystarczająco dobrze ustosunkowani aby zarobić na tych tragediach i nie martwić się o karę.

Prohibicja w Stanach umożliwiła ugruntowanie pozycji mafii. To tak z innych przykładów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2021 o 15:11

P poiman
+7 / 7

no wiesz... "zakaz" nie oznacza automatycznie ze coś puff - magicznie znika, po prostu po rozwiązania trzeba szukać gdzie indziej i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+2 / 4

Skoro już nic w Polsce nie można robić, zostaje pytanie po co nam polska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
-1 / 7

***** *** i Konfederację!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stts
+5 / 5

Podobnie zresztą było z tabletką dzień po. Mieszkam przy południowej granic i nie znam nikogo, kto by szedł po receptę na tę tabletkę do lekarza. Wszyscy woleli wsiąść w auto, podjechać do Czech i kupić w pierwszej lepszej aptece bez problemów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J johndoe_
+3 / 3

Analogia nie jest do końca uprawniona, bo nawet po zakazie hodowli zagraniczne futro cały czas będzie można kupić w polskim sklepie, więc wejście w jego posiadanie nie będzie wymagało żadnego wysiłku. Natomiast po aborcję trzeba będzie samemu wyjechać za granicę, tracąc czas i pieniądze a także ryzykując gigantyczny rachunek za opiekę w razie powikłań (bo chyba nikt nie sądzi że NFZ grzecznie zapłaci za takie przypadki). Dodatkowo dla niektórych odstraszający będzie np. brak znajomości języka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrL9
-4 / 4

Kliniki aborcyjne handlują narządami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+1 / 3

@DrL9 to kup se mózg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrL9
-2 / 2

@piter1984 Drobiazg, taka tam ciekawostka z rzeczywistości, zwierzaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2021 o 4:55