Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1856 1907
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ata11
+39 / 79

Gościu ma COJONES. Szacun.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+1 / 1

@Ectes ad.1) tytuł profesora nie oznacza szacunku. Znam osobiście kilku, których nie szanuję, bo może i mają wiedzę w danej dziedzinie, ale jako ludzie są podli.
ad.2) Gość po prostu ma szacunek do siebie. Cieszyłbyś się z pochwały notorycznego kłamcy, czy człowieka, o którym wiesz, że mówi szczerze?
ad.3.) Prezydent powinien reprezentować kraj i wartości. Uważasz, że nasz obecny reprezentuje prawdę i honor?
ad.4) Bo mu wolno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-2 / 42

Ciekawe, ilu naukowców miało problem z przyjęciem tytułu profesorskiego od Jaruzelskiego lub Wałęsy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 30

@Fahrmass Wałęsa nie był mądry, ale nie był takim łajzą jak adrian. A od Jaruzelskiego chyba nie było okazji przyjąć tytułu, bo za krótko urzędował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-3 / 17

@profix3 twierdzisz, że bycie donosicielem jest lepsze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 21

@AIkanaro Jakbyśmy jeszcze wiedzieli co i na kogo donosił, to moglibyśmy "zważyć" ilość szkód wyrządzonych. W świetle tego co robią pisowcy i adrian, nadal wydaje się mniejszym złem. Nie stoje murem za Wałęsą, ale w to co robią ludzie w życiu zależy w jakiejś mierze od czasów w jakich żyli. Podczas wojen z uczciwego człowieka potrafiło wyjść zwierzę. Ne stało by się to w czasie pokoju. Oni żyli w nienormalnych czasach, które generowały różne nienormalne zachowania. Polacy pałowali Polaków na rozkaz władzy, która nie do końca była suwerenna. Obecnie żyjemy w wolnym państwie, a oni (pis) jak widać nienawidzą drugiej połowy Polaków, która wytyka im błędy i niszczenie kraju. Bardzo podobnie zachowywali się komuniści, a bez dwóch zdań był to zbrodniczy ustrój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aenigma89
+2 / 2

@Fahrmass słyszałam o jednym, co miał problem z Kwaśniewskim, tak że ten

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+7 / 11

@AIkanaro Też narzekałem na PO. Ale wyszło na to, że przy tych obecnych przestępcach i skur***nach, brygada tuska to W PORÓWNANIU byli "dobrzy ludzie". I to jest dramat współczesnej Polski.
Na Wałęsie łatwo psy wieszać, ale mimo wszystko obili mu dupę komuniści. Wielu innym opozycjonistom też. Wyżej wymienieni byli zmuszani do podpisania lojalek groźbami i szantażem, nie zrobili tego z własnej nieprzymuszonej woli. Jakby dobrze pogrzebał to mogłoby się okazać, że połowa opozycjonistów doniosła w którymś momencie swojego życia na tego i tamtego, kaczyńscy pewnie też donosili. Jak 30 % księży donosiło na swoich ziomków, a przecież w tej organizacji zawsze był dryl, żeby nie mówić innym co się dzieje w kościele pod żadnym pozorem. Oglądałeś film Wałęsa. Człowiek z nadziei? Jeśli nie, to obejrzyj. Może nie ma się co skupiać na walorach "artystycznych" dzieła, ale będzie się miało jakiś wgląd w realia tamtych czasów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2021 o 23:11

M Myslaca_istota
+3 / 3

@AIkanaro Najbliższy współpracownik Kaczyńskiego, Kujda był donosicielem TW Ryszard, jego żona wciąż jest prezesem spółki Srebrna, TW Wolfgang - Przyłębski, mąż przewodniczącej TK dalej siedzi w Berlinie jako ambasador, o samym JK mówi się od lat, że był TW Balbina. W latach 90-tych machnął przed kamerami jakąś teczką z IPN twierdząc, że jest sfałszowana, nikt jej zawartości nie widział. Sam Macierewicz sypał kolegów, a nawet własną narzeczoną. Poczytaj trochę, potem rzucaj kamieniem, bo może się okazać, że trafisz swojego idola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+3 / 3

@AIkanaro Zastanówmy się: może nie trzeba by podnosić tylu podatków, jeżeli nie byłoby tylu sztywnych wydatków (patrz 500+, można było je zapisać jako odliczenie od podatku, wtedy nieroby nic by nie dostały). Obniżono dochodowy? A kwota wolna od podatku taka, jak 10 lat temu (za wyjątkiem posłów - tym podniesiono dziesięciokrotnie), 0 dochodowego do 25 lat - zyskują tylko ludzie po zawodówkach, bo ci po studiach od razu płacą podatki, nie można było zrobić 5 lat wakacji podatkowych dla młodych, tak, żeby i ci wykształceni mogli skorzystać? Ja mam 51 lat i tak nieudolnego i działającego przeciwko własnym obywatelom rządu nie pamiętam od czasów komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-4 / 4

@Myslaca_istota Myśląca istoto - czego nie zrozumiałaś w tym, że te wszystkie podatki zostały u nas wprowadzone nie dlatego, że rząd miał widzimisie żeby wprowadzić podatki kolejne, tylko dlatego, że te podatki są wprowadzone w krajach zachodnich unii jewropejskiej i one z powodu członkostwa w unii jewropejskiej musiały zostać wprowadzone? Mi nie musisz tłumaczyć, że powinni obniżyć podatki i nie wprowadzać nowych. Ale takie są "zachodnie standardy" i PiS je wprowadza również u nas.
"Obniżono dochodowy?" - tak obniżono, jeszcze w 2019 dochodowy wynosił 18%, a kilka lat wstecz 19.
"0 dochodowego do 25 lat - zyskują tylko ludzie po zawodówkach, bo ci po studiach od razu płacą podatki" - prawie totalna bzdura. Owszem najbardziej zyskują ludzie po szkole średniej (w tym i zawodówkach), ale studenci po studiach pierwszego stopnia też się na tą ulgę łapią gdyż studia pierwszego stopnia trwają od 3 do 4,5 roku czyli jak delikwent idzie na studia w wieku 18 rak po ukończeniu szkoły średniej to studia kończy w wieku 21-23 lat czyli na zwolnienie się łapie. Mało kto u nas robi studia drugiego stopnia czy dalsze. Widzę, że należysz do tych którzy zawsze będą narzekać nie zależnie od tego co dobrego polityk zrobi dla obywatela. Takie życie, nie wszyscy są zadowoleni, ale nie powiesz mi chyba, że obniżenie dochodowego do 17% i zwolnienie z podatku dla osób poniżej 25 roku życia jest złe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+3 / 3

@AIkanaro Wiesz, obiecano mi podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Nawet prezydent przyrzekał, że jeżeli tego nie zrobi w ciągu roku, to się poda do dymisji. I co? Nie podwyższono. Obniżenie dochodowego? A progi kwotowe zostały, jakie były kilka lat temu. Więc tu też nic. Za to utrwalono 23% podatku Vat i wprowadzono podatki, których w Unii nie ma. Dobrze pamiętam czasy PO i to, jaka byłam wściekła, że podnieśli Vat do 23% na ubranka dziecięce i pieluchy, a zostawili 7% na łyżwy i sanki. PiS podniósł już tyle podatków, że koszty utrzymania wzrosły znacznie. A pan prezydent w lecie się zarzekał, że nie podpisze żadnej ustawy podwyższającej podatki. Nie mydl mi oczu Unią. Ja dobrze widzę, co się w kraju dzieje. Mojej Mamie nawet 14-ta emerytura nie wyrówna podwyżek opłat za prąd itp. za cały rok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-3 / 3

@Myslaca_istota Chudy ruj też się zarzekał, że wyrzuci ze swojej partii każdego kto choćby zasugeruje podwyżkę podatków, i co? Sam podniósł VAT do 23%,a sam się nie usunie ze swojej partii. Nie mydlę Ci oczy unią, stwierdzam po prostu fakty. Ostatnio wprowadzony podatek cukrowy czy wprowadzone kilka lat temu 500+ to są rzeczy które w krajach tzw starej unii od dawna istnieją. Nie twierdzę też, że obniżenie dochodowego czy umorzenie go dla osób do 25 roku życia jest wystarczające. Twierdzę jedynie, że mimo wszystko w jakiś sposób jest to dobry krok którego żadna z rządzących partii w ostatnich dwóch dekadach nie wykonała. To, że te kroki są niewystarczające to ja sobie zdaję sprawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+3 / 3

@AIkanaro Ato Tusk rządzi od 6 lat? Nie - PiS. Więc krytykuję rządzących, a nie "tych, co kiedyś". Mam przymykać oko na bezsensowne działania rządu, bo kiedyś czarownice palono na stosie? Obudź się gościu, Tusk już dawno wypadł z polityki krajowej i nie ma najmniejszego wpływu na podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

@AIkanaro Ale gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. PO miała 8 lat na wprowadzanie TAKICH podatków, jakoś ich nie wprowadziła. Zrobił to dopiero pis, który przez 5 lat wprowadził ich więcej, niż inne partie za swoich rządów. PO nie miała też w programie wprowadzania socjalu 500 + i tym podobnych. UE nie zmusza innych członków do wprowadzania ustaw socjalnych, nawet jeśli inne państwa wspólnoty je posiadają. Każde państwo ma w tej kwestii wolną rękę. Więc twoja wypowiedź mija się z prawdą. Wprowadzenie zmniejszonego podatku od osób poniżej 25 roku życia jest zwykłym populizmem, skoro rząd obciążyli firmy takimi daninami, że ta populistyczna zmiana nic nie wnosi. Bo mimo wszystko bardzo mało jest osób (wśród wszystkich pracujących) pasujących do tej ulgi. Jest to tylko hasełko, które można lansować na paskach TVPis, pomijając szereg innych łamiących prawo i sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem rozporządzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2021 o 20:04

avatar AIkanaro
-2 / 2

@Myslaca_istota @profix3 Owszem Chudy ruj już dawno nie rządzi, ale nie powiecie mi chyba, że PO nie wprowadziło ŻADNYCH podatków? To owszem jest gdybanie z mojej strony, ale nie masz pojęcia profix jakie podatki i pakiety socjalne wprowadziło by PO gdyby dalej było u władzy. Ja wiem tylko tyle, że tak PO jak i PiS należy ustawić pod ścianą i rozstrzelać za działanie na szkodę państwa Polskiego i ich obywateli. Nie musicie się ze mną zgadzać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

@AIkanaro Nikt nie powiedział, że Po nie wprowadziło żadnych podatków. A mówienie o tym co by zrobili gdyby rządzili to utopia. Więc to bezsensowne teorie. Nie zmienia to faktu, że za koszmarną sytuację podatkową/ekonomiczną w naszym kraju odpowiedzialny jest pis, bo oni nie liczą się nikim i z niczym. Nie ogarniają rzeczywistości, nie mają żadnego pomysłu na wyprowadzenie polski z dołka. Mało tego cały czas go pogłębiają. PO jakie było takie było ale tak kosmicznej inflacji nie mieliśmy. Byliśmy nawet w czołówce państw lepiej radzących sobie z kryzysem. A teraz jesteśmy na szarym końcu UE To nie bierze się znikąd. Na prawdę trzeba ci to tłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 1

@profix3 Odpowiedzialne są wszystkie rządy po kolei po 1989.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

@AIkanaro Od 5 lat mamy inflację jakiej nie było po 89. Wszystkie rządy są temu winne? Weź pomyśl przez chwilę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+11 / 19

@Ashardon . Są ludzie którym się ręki nie podaje i z którymi nawet na wspólnej fotografii być to dyshonor. Wyróżnienie przez kogoś takiego nie jest wyróżnieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
-3 / 13

@arokub
I tak oto, anonimowy gościu jednym wpisem na prywatnym blogu zaprzepaścił lata badań naukowych. Może ten czyn rozsławi go tak bardzo, że w nastepnych wyborach zostanie prezydentem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tia0514
+1 / 5

@MG02 ten gościu nie jest anonimowy. To ojciec Maty, patrz. "Patointeligencja". Przy okazji tego kawałka rok temu było głośno zarówno o synu jak i ojcu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2021 o 23:40

M MG02
-3 / 3

@Tia0514
Piwrwszy raz o nim słysze wiec dla mnie jest anonimowy. Może jest znany lokalnie na uniwersytecie, ale wśrod czytelników swojego bloga, ale kariery politycznej ani ogolnopolskiej sławy niezdobędzie na tym, że nie przyją dyplomu od dudy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+14 / 34

Nie dziwię się. Ale wstyd mieć dokument ze swoim nazwiskiem podpisany przez Dudę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 12

@kripszt
Gra pod jaką publikę? Nie wydaje mi się, żeby anonimowy gościu jedym wpisem na jakimś blogu probował wskoczyć do wielkiej polityki.

Co do certyfikatów to są takie, które podpisuje instytucja- Prezydent Polski i są takie, które podpisuje osoba ktora ma autorytet w danej dziedzinie- Prezydent Duda. W wypadku Twojego dyplomu nie jest ważne kim jest i co sobą reprezentuje Anrzej Duda. W wypadku tego człowieka ważne jest, że certyfikaty podpisuje Prezydent Andrzej Duda-dyplomowany prawnik. Przyjecie takiego certyfikatu oznaczałoby, że ten gościu uznaje poglady i poczynania prezydenta/prawnika w zakresie zmian prawa. Z tego, co widać ma inne poglady i ma jaja, żeby ich nie złamać dla jakiegoś papierka. Tak dla przykładu, to tak jakby naukowiec badający gwiazdy i wrzechświat przyją dyplom za wybitne osiągniecia naukowe, od wyznawcy płaskiej Ziemi. To co innego, niż kucharz przyjmujący dyplom za najlepsze kruche ciasto od tego samego "płaskoziemcy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2021 o 20:42

K korn82
+1 / 7

Przysięgałeś na Boga i ojczyznę, a na honor to już nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
0 / 2

@kripszt Jeszcze się okaże że jest nieważny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+6 / 10

@kripszt . To nie jest sytuacja, że go nie lubi, to nie jest jakaś tam animozja, to jest fundamentalna niezgoda na haniebne poczynania Adriana. On przysięgał strzec Konstytucji, a osobiście i ze wspólnikami wielokrotnie ją łamał. Trudno o cięższy grzech na tym stanowisku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+1 / 5

@kripszt nikt nie twierdzi ze musisz rezygnowac ale jednak troche wstyd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
0 / 0

To miał czekać kolejnych pięć lat żeby okazało się że prezydentem będzie Duda-bis?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+1 / 1

@kripszt Różnica jest taka, że żołnierz ma wykonywać rozkazy bez myślenia, prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, więc jego dowódcą. Naukowiec ma myśleć i krytycznie patrzeć na świat. On swoich badań nie wyrzucił w piach. Poczeka parę lat i przyjmie tytuł od kogoś bardziej godnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 0

@kripszt
A ja uważam, że jak ktoś zapracował sobie na profesurę, a dostał nominację od kogoś kto jest zaprzeczeniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
0 / 0

@kripsztat
A ja uważam, że ponurym żartem jest to, że jak ktoś zapracował na profesurę, a dostał nominację od Dudy, który jest zaprzeczeniem pracy naukowej, za którą ta profesura została przyznana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+1 / 1

@johnyrabarbarowiec Oj, zdziwiłbyś się dla czego i dla kogo pracują astrofizycy, chemicy, lekarze, czy projektanci maszyn...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@Myslaca_istota Może i, ale z ich wynalazków później korzysta cała cywilizacja.Taki Von Braun, może i miał kiepski wizerunkowo początek kariery, ale to dzięki niemu zaczęły się na dobre programy kosmiczne, a co za tym idzie, mamy GPS, telewizję satelitarną, teraz internet satelitarny, niedługo podróże międzyplanetarne i kto wie jakie wynalazki będziemy jeszcze mieli dzięki temu, że Von Braun rozwinął technologię rakietową do tego stopnia, że rakieta poleciała w kosmos. Albo Mengele, fakt, złym człowiekiem bez dwóch zdań był, jego bestialstwa nic nie usprawiedliwia, ale to dzięki niemu świat nauki zauważył potencjał w genetyce, póki co genetyka jest jeszcze w powijakach, potrafimy klonować organizmy żywe, modyfikować rośliny, kto wie, jak będzie nas na Ziemi 50 mld, może wtedy zacznie brakować jedzenia i genetyka uratuje nasze życie poprzez choćby wytwarzanie na dużą skalę żywności zmodyfikowanej genetycznie, prawdopodobnie kiedy ogarniemy dostatecznie genetykę, będziemy mogli się leczyć z dosłownie każdej choroby, a nawet doprowadzić do nieśmiertelności naturalnej (czyli nie będziemy się starzeć, a nasze ciała będą zawsze młode i silne). Nie znam prawnika który przy pomocy prawa wprowadziłby jakieś wielkie zmiany dla naszej cywilizacji. Ale znam wielu wielkich naukowców którzy dzięki przydatnej wiedzy sprawili, że nasza cywilizacja się zmieniła w sposób drastyczny, byli nimi lekarze, chemicy, elektronicy, energetycy, projektanci maszyn, astrofizycy i wielu innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KonserwaWolnosciowa
+12 / 30

Dobrze postąpił. Może polska konstytucja jest głęboko niedoskonała ale póki obowiązuje trzeba jej przestrzegać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@KonserwaWolnosciowa Z całą pogardą dla PiS, ale w zasadzie od 4 lat nie powinniśmy jej przestrzegać, bo aktualna konstytucja była konstytucją tymczasową pisaną na kolanie nawet według ich twórców w tym Aleksandra Kwaśniewskiego który był głównym autorem tej konstytucji. Ów konstytucja miała mieć ważność 20 lat, a w ciągu tych 20 lat miała zostać spisana konstytucja która zostałaby poparta przez referendum, tymczasem nikomu nie chciało się zajmować jakąś tam konstytucją i z niewiadomych przyczyn ktokolwiek respektuje konstytucję pisaną przez byłych komunistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KonserwaWolnosciowa
0 / 2

@johnyrabarbarowiec Polska konstytucja to bubel prawny, ale trzeba ją przestrzegać póki nie ma alternatywy. Dla mnie najlepiej zastąpić obecną konstytucję zdemokratyzowaną i przestrzegającą praw człowieka konstytucją kwietniową. Powinien być system prezydencki, ewentualnie semiprezydencki jak w noweli sierpniowej. Konstytucja powinna chronić nienaruszalną własność prywatną, rodzinę, życie, a także wolność osobistą i gospodarczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2021 o 12:01

avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@KonserwaWolnosciowa Błąd w myśleniu o konstytucji. Konstytucja nie ma niczego gwarantować obywateli, ma natomiast mówić jak ma funkcjonować państwo i dawać rozwiązania w kwestii ustawodawczej. Jeśli zaczniemy się bawić co konstytucja ma dawać obywatelowi, to zaraz będzie opieka medyczna, emerytura, renta, fajne wypłaty i duże capriciosy dla każdego co miesiąc. Jedna z najlepszych konstytucji, o ile nie najlepsza, czyli konstytucja USA nie mówi co wolno obywatelowi, a co nie, bo to mówi prawo, a nie konstytucja. Konstytucja mówi wprost, co może władza, jakie są procedury i zabezpiecza obywateli przed tyranią, o tym ostatnim jest cała masa zapisów w konstytucji choćby powszechny dostęp do broni który chyba Jefferson wytłumaczył tak, że jeśli przyjdzie do władzy jakiś tyran, to obywatele w ostateczności muszą mieć czym się przed tyranią bronić żeby relacja władza-obywatel była na równi, a nie, że władza ma wojsko, a obywatel kijek i kamyk, bo tak wygląda tyrania. Jest dokładnie określone co może prezydent, co może senat, co może kongres i ogólnie założenie pisania konstytucji USA było takie, jakie ruchy jako tyran byś zrobił, żeby przejąć władzę i zabrać obywatelom wolność, a co za tym idzie, jak obywateli przed takimi działaniami zabezpieczyć. Stąd mają w konstytucji kilka rozwiązań na różnym etapie wyborów jeśli uzna się, że wybory były sfałszowane, albo co zrobić jeśli przeprowadzenie wyborów jest niemożliwe, kto odpowiada za co w trakcie wojny obronnej, w jakich okolicznościach i co może zrobić rząd federalny obywatelowi, takie rzeczy są w konstytucji USA. Oczywiście pomijam fakt, że konstytucja USA jest już zapisem dość przestarzałym, który nie przewiduje np. szybkiej transmisji informacji. U nas konstytucja jest takim zapisem, że w zasadzie to powinno być osobnymi ustawami, a jest konstytucją.

Moje rozwiązanie, powinniśmy zapisać w konstytucji jasno, czym jest Polska, jaki jest ustrój, jakie mamy instytucje, co one mogą lub czego nie mogą, w jakim wypadku władza może zrobić krzywdę obywatelowi i jakie obywatel może użyć narzędzia jeśli władza będzie w rękach tyrana. A to czy aborcja ma być legalna, czy mają być emerytury, czy służba zdrowia prywatna czy państwowa, o tym powinny decydować ustawy, a nie konstytucja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KonserwaWolnosciowa
-1 / 1

@johnyrabarbarowiec Konstytucja powinna chronić prawa człowieka, ale zakres tych praw powinien być określony w ustawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@KonserwaWolnosciowa To jak ma chronić prawa człowieka jak zakres tej ochrony można zmieniać ustawą? :) To działałoby jak NATO, formalnie rzecz biorąc jeśli kraj NATO zostanie zaatakowany, to pozostałe kraje NATO muszą zareagować na atak, może to być wypowiedzeniem wojny i otwartym konfliktem zbrojnym z krajem atakującym, może to być wysyłanie broni, amunicji i innego zaopatrzenia krajowi zaatakowanemu, a może to być też wyrażenie zaniepokojenia zaistniałą sytuacją. W zasadzie przepis tak szeroko rozumiany, że można tam wstawić wszystko. Poza tym, czym są prawa człowieka? To rzecz? To jakieś działania? To jakaś waluta? Niestety, ale konstytucja musi być zapisem merytorycznym i precyzyjnym bo inaczej robi się taki szwindel jak teraz mamy, konstytucję możesz interpretować do woli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marswiat
-5 / 19

no chyba się wzrusze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
+6 / 26

Facet wie co to honor, godność i wartości, mój szacunek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
-1 / 3

@mar2ula czyli jak rozumiem pisobolszewia stała, pasuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
-1 / 1

@mar2ula sęk w tym, że nigdy, ci populiści są znikąd przybyli z nicości i w nicość pójdą po najbliższych wyborach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+3 / 9

@caseymysz Taa, bo Duda teraz pewnie leży i płacze w poduszkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+7 / 7

@caseymysz a kto to duda? jakiś instruktor narciarstwa czy sportowiec zimowy? nie wiem niby przewija się jego nazwisko co jakiś czas w newsach ale tylko o tym gdzie szusuje. no czasem złoży jeszcze życzenia jakiejś rodowicz czy zenkowi.
kto by chciał dostać tytuł naukowy podpisany przez partyjną pacynkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bogdan_kacz
+14 / 22

Dr. Matczak profesorem zostanie lecz nie pojawi się na wręczaniu dokumentów- pewnie prześlą pocztą. Nie zmienia to faktu że ma gość charakter- chylę czoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sanjzu
+7 / 11

@bogdan_kacz
W końcu ktoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem. Szacuneczek, bo to coraz rzadziej spotykana umiejętność na tym portalu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 5

Napisał "odebrać" a nie "przyjąć". Nie pojawi się w pałacu, to mu wyślą dyplom pocztą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2021 o 18:46

avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@kripszt Ale on nie jest naukowcem, nie prowadzi prac badawczych, nie rozwija nauki w żaden sposób, poza tym, on nie musi odbierać profesury, zwyczajnie ją mu nadają i tyle, puścił wniosek, że chce być profesorem, wykazał swoje osiągnięcia i doświadczenie z zakresu prawa w tym publikacje, ktoś tam od prezydenta wyraził zgodę i już, dalej to już ceremonia, więc tak, gość poprosił ówczesnego prezydenta o to, żeby zostać profesorem, miał poparcie innych profesorów, jedynie tylko nie przyjdzie na ceremonię odebrania, ale naukowcem on żadnym nie jest więc może sobie politykować, zresztą naukowcy zwykle i tak nie przychodzą na takie ceremonie (chyba, że im się nudzi, albo chcą fotkę z prezydentem), jednak przy tym nie politykują, bo ich działania są zdeka ponad polityczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Martelix
+1 / 11

Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 10

I to jest prawdziwy prawnik, a nie ta marionetka z Pałacu Prezydenckiego, za którą wstydzi się cały UJ, Kraków i normalna część naszego narodu. Szacun!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G good_man
+4 / 8

***** ***

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herub
-2 / 6

Ciebie kształcili mędrcy Syjonu których wpuścił Stalin jak wymordował Polską inteligencję w Katyniu .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BijeloDugme
-1 / 5

Szkoda człowieka... Teraz pisuary go dojadą i będą próbować zniszczyć. Odwagi Panie Doktorze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laondoq
-2 / 4

Szacunek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-4 / 10

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Jego uniwersytet jest publiczny chyba więc pensje ma państwowa a państwem rządzi PiS nie brzydza bo te pieniądze?:/ Takie zachowanie pod publikę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-2 / 4

@terfice . Mylisz się i to bardzo. PiS to nie państwo, państwo to nie PiS. Pensja Matczaka nie jest płacona przez PiS, PiS nie daje od siebie żadnych pieniędzy do budżetu, wręcz przeciwnie, kradną i marnotrawią na potęgę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mareczek00713
-2 / 2

To tyle w temacie apolityczności...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem