Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F FenrirIbnLaAhad
+12 / 14

przekleństwo świata...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E epuzer
+2 / 8

Napracował się autor kompletując te obrazki i przedstawił malowniczą składankę... tyle tylko że - ludzie mający mózg i umiejętność posługiwania się nim, na wszelkiego typu reklamy tak łatwo nie dają się nabierać - a poza tym, ci płacący miliardy na reklamy przecież utrzymują pośrednio, ze swych zysków, tysiące biznesów medialnych a nam (w przerwach pomiędzy reklamami) dają możliwość obejrzenia wielu filmów i seriali za frico...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+10 / 14

@epuzer, gdyby tylko o to chodziło.... Niestety, reklamy i cały ten rynek związany z marketingiem kreuje od dziesiątek lat rzeczywistość. Robi to w coraz podlejszy sposób. Nakręca konsumpcjonizm, zachłanność, hedonizm, słowem niszczy resztki człowieczeństwa w ludziach. Wg. mnie świat reklamy odpowiada za większość zła na tym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anna84k
+4 / 4

@adamis62 a wiekszosc przekazu jest skierowana do dzieci niestety...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa
+4 / 4

Po włączeniu tych zdjęć wyświetliła mi się reklama która zasłaniała początek informacji o tych zdjęciach ... Czułem się najpewniej w glanach gdy byłem młody, ale to mogło być spowodowane tym że czerpałem wzorce z chłopaka-metala mojej siostry !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+2 / 2

@kozaalfa
tylko firefox i adblock, tak na android, jak na windows

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+6 / 8

Sam nie cierpię reklam, ale trzeba trochę rozeznania i zdrowego rozsądku. Łatwo dostępne i chociaż odrobinę niezależne media bez reklamy nie istnieją. A jeśli (tak jak większość Polaków) uważasz, że reklamy to źródło informacji - to tylko dowód na nieprzystosowanie naszego systemu edukacji do rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2021 o 15:49

M mieteknapletek
+3 / 3

@samodzielny68
"niezależne media bez reklamy nie istnieją"
reklama sprawia ze przestaja byc niezalezne, i staja sie zalezne od reklamodawcow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+2 / 4

@mieteknapletek Piszesz tak, jakby były sobie wspaniałe, niezależne gazety i stacje telewizyjne, w pewnym momencie przyszła wstrętna reklama i je zepsuła. Taki system wspaniałych niezależnych mediów przerabiałem, nazywał się PRL, dziękuję, nie chcę więcej. W świecie rzeczywistym nie ma czegoś takiego jak całkowita niezależność. Jeśli media nie są finansowane z reklam to znaczy że albo ktoś nimi kieruje (np. towarzysz Putin) albo muszą się dostosować do gustów przeciętnych czytelników ('fretka udusiła dwójkę nastolatków; gwiazdor diskopolo onanizuje się cebulą; konstantynopolitańczykowianeczka urodziła dziecko o trzech twarzach").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 12:26

M mieteknapletek
+1 / 1

@samodzielny68
nigdy nie twierdzilem ze media bez reklam sa niezalezne, tylko ze te ktore sie utrzymuja z reklam, sa zalezne od reklamodawcow, a to sa dwie roznicy
i masz racje, o calkowita niezaleznosc w dzisiejszych czasach jest trudno,

"muszą się dostosować do gustów przeciętnych czytelników ('fretka udusiła dwójkę nastolatków; gwiazdor diskopolo onanizuje się cebulą; konstantynopolitańczykowianeczka urodziła dziecko o trzech twarzach")."
jest tez trzecia opcja, albo ktos ich zdejmie, albo entuzjazm sie wypali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O outlaws13
0 / 2

10:10 głupoty piszesz. ten układ odsłania cała tarczę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
+2 / 2

"Efekt otoczenia to zabieg reklamodawców, by coś, co kojarzy nam się z tym, co (zamiast co powinno być czego) nie lubimy otoczyć rzeczami, które lubi KAŻDY. Na przykład proszek do prania reklamuje się w otoczeniu bla bla bla, roześmianych dzieci i bla." To zdanie jest kłamstwem gdyż wielu ludzi wcale nie lubi kwiatów a więc nie każdy, zresztą kwiaty też nie każdy musi lubić. Dzieciaki występują często w reklamach środków do prania ponieważ to one najbardziej brudzą ubrania. W domach gdzie nie ma dzieci najczęściej pierze się zwyczajnie przepocone, znoszone rzeczy i tylko czasem trafi się jakaś plama z jedzenia, ewentualnie krew uciążliwego sąsiada, za to gdy są dzieci tam pełno plam najróżniejszego pochodzenia. W kwestii samych reklam to jakby się twórcy przyłożyli to film reklamowy może być małą sztuką i zainteresować sobą ludzi, jednak reklamy zwykle są debilne a produkty wpychane są w chamski, nachalny sposób czym zniechęcają do jego zakupu, tym bardziej jeżeli dana reklama jest emitowana co kilku minut. Oczywiście niektórych rzeczy nie da się zareklamować w ładny sposób jak np. leki na potencję, problemy z prostatą, nietrzymanie moczu, hemoroidy, grzybicę pochwy czy regulujące gęstość kału i w takim przypadku zawsze są żałosne i obrzydliwe,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+4 / 4

Nie mogę się nadziwić jakim cudem telewizyjne kampanie reklamowe działają. Kiedy odwiedzam rodzinę i telewizor gra w tle to większość reklam to krzykliwe i debilne gnioty. Nie są ani zabawne ani ciekawe, za to mam wrażenie, że producent ma mnie za idiotę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anna84k
+2 / 2

@warszawiaczanka One nie sa dla Ciebie. One sa dla dzieci! Spoty reklamowe sa tak pieknie zrobione i zgrane (kolorystycznie, muzycznie) zeby odpowiadaly dziecion i je ciekawiily. To sztuczka znana od wielu lat. Tak sie wychowuje (przyszlych) konsumentow :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+2 / 2

@anna84k wystarczy dziecko od młodości uczyć że reklamy kłamią, a w maku podają truciznę po której będzie spasione (pokazać mu zdjęcie "przeciętnego Amerykanina").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 17:18

A anna84k
0 / 0

@LordL tak tez mam zamiar wychowac syna, co nie znaczy, ze taki przekaz reklamy maja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+1 / 1

@anna84k Reklamy kierowane do dzieci jeszcze rozumiem, że są krzykliwe i kolorowe. Bardziej mi chodzi o reklamy kierowane do dorosłych np. różnych wyprzedaży w marketach i sieciówkach. Kolejna rzecz to reklamy suplementów diety i kosmetyków. Normalnie ręce opadają co oni potrafią w tych spotach naobiecywać, to jest tak durne, że słów brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem