Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
627 631
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F faraon69
+5 / 7

Inicjatywa szczytna ale wszystkich rodziców, których dzieci nie maja komputerów rozliczył bym, na co wydają 500+. Trochę lat ten rozdawniczy program trwa i to jest skandal, że dzieci nie mają swoich komputerów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pepper_spray
+3 / 7

Poważnie się obawiam czy jakiś debil w skarbówce już knuje plan jak to uwalić. Dla przykładu historia piekarza, który też rozdawał za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+1 / 1

@pepper_spray
Nie rozdawał. Przynajmniej ci, którym rzekomo rozdawał, nie potwierdzili tego. Za to po wejściu kontroli, sprzedaż rejestrowana na kasie nagle mu wzrosła. Cud.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+6 / 6

@pepper_spray Pewnie że US już pomyśli nad tym .Wykonywał usługę nie biorąc za to pieniedzy (jako podatnik będzie musiał udowodnic że nie wziął żadnych pieniędzy ,w jaki to sposób udowodni to już jego problem) . Dodatkowo dzieci (rodzice dzieci) mają niepodatkowaną korzyść majątkową (komputery). Podarki sa opadadkowane, darowizny również. Przez działalność pana informatyka nie wpłynął VAT który by był gdyby dzieciom kupiono nowe komputery. Pewnie jezdził samochodem od dzieci a gdyby samochód w lesingu lub firmowy no to pole do popisu US. Nielegalnie odliczał sobie paliwo lub raty. Pytanie czy rozpisał km. No i pewnie wódki gość nie pije przez co świadomie okrada państwo z należnej akcyzy. Można jeszcze pare rzeczy wymyśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2021 o 12:04

P pepper_spray
+3 / 5

I to właśnie miałem na myśli. Problem w tym, że można sobie pośmieszkować z tego ale w zdrowym skraju. Tutaj sytuacje z żartów stają się rzeczywistością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KwikHistorii
+6 / 6

500+ co miesiąc i 300+ extra we wrześniu daje 6300 zł rocznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+6 / 6

@KwikHistorii I te dzieci to nie noworodki.
Bombelkowe dostają od początku wprowadzenia programu 500+, czyli od 5 lat.
5 x 6 000 = 30 000 zł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bauvvanek
+2 / 2

od strony technicznej, nie rozumiem. Zbiera stare komputery. Naprawia. To te komputery są stare czy popsute? Jeśli stare, to nie mam pojęcia, co można zrobić z procesorem i płytą z niskimi Hz czy pamięcią ram - jedynką. A popsute? np spalone po zasilaczu - po co zbierać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem