Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
292 319
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wieczniemlodyduchem
+31 / 65

Bezmiar ludzkiej głupoty jest niezmierzony. Wprowadzają nam system Chiński. W Chinach jak nie nazbierasz punktów z oceny społecznej, czyli z oceny potulności wobec władzy to też nie możesz wielu rzeczy robić np. korzystać z pociągów. Gdyby władze w Europie chciały coś takiego wprowadzić bez pandemii i straszenia wirusem to by się ludzie zbuntowali a tak jest pretekst covid. Pandemia się nigdy nie skończy. Nie mam złudzeń. To terroryzowanie społeczeństwa pozostanie z nami już na zawsze i społeczeństwo będzie poddawane coraz to nowym regulacjom i ograniczeniom na które normalnie ludzie by się nie zgodzili. Budują nam w Europie nowy komunistyczny system na wzór Chiński. Jak upowszechni się 5G monitoring miejski zostanie rozbudowany i dopiero będzie pełna inwigilacja co kto robi, gdzie chodzi itd. Niedługo niezaszczepieni z domu nie wyjdą bo na pierwszym skrzyżowaniu będzie kamera z systemem rozpoznawania twarzy i system automatycznie wystawi mandat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
+24 / 36

@wieczniemlodyduchem A jak mówiłem że to wprowadzą w taki sposób że ludzie SAMI tego będą chcieli to się ze mnie śmiali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-5 / 23

@wieczniemlodyduchem Kolega z Kraśnika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 19

@Dedi_S bo rok temu, mieliśmy widok skrajnie opanowanych wirusem Chin, propagandowy zalew "jaki to wirus groźny", wysypy materiałów na YT, skrajnie rygorystyczne obostrzenia (pamiętasz te kolejki do sklepów? Komuna wróciła XD) itp. Co mamy dziś? Przypadków praktycznie się nie widzi. Nie więcej niż byle przeziębień, a rządy cały czas wmawiają nam "jacy to jesteśmy zagrożeni".

Do tego rząd tak grzmi jaki to covid groźny. To ja się pytam dlaczego politycy nie mają pełnotwarzowych masek? Bo jak np ktoś zarażony ci kichnie prosto w oko, to tak jakby ci kichnął do nosa :/ .
I tu już rząd się nie boi? Pomimo że taki polityk dziennie ma kontakt z dziesiątkami osób?
Mało tego, pamiętacie słynną "maseczkę Dudy" z ręcznika papierowego? No jprdl. Serio? Dykta ze ściany wystaje XD haha.
A pamiętasz kolego jak rok temu, rząd narzucił nakaz maseczek, ale w sejmie już nie nosili bo po co?
Był zakaz organizowania imprez masowych itp, ale przecież urodziny ukochanego radyjka to nie impreza masowa - tylko kilkaset osób ;) .

Takich przykładów "wybiórczego" stosowania ograniczeń można by wyliczać na pęczki.

@Jacek83218 a może jednak to wynika z czegoś innego? Epidemie, były znane historii świata od setek lat. Szczepionki to względnie niedawny wynalazek.
A jednak te epidemie samoistnie znikały - czemu? Bo w końcu KAŻDA epidemia wyginie sama, gdyby było inaczej, życie na ziemi przestałoby już dawno istnieć.
A być może, właśnie ci ludzie którzy przechorowali "bezobjawowo", nabyli już sami odpowiedniej odporności i szczepienie im nic nie daje, ale ktoś sobie może przypisać zasługę.
Korelacja =/= zależność.
Co ciekawe, szczepienia zawsze zaczynały się (w każdym europejskim kraju) taktycznie, w momencie kiedy fala zachorowań spadała. Interesujące, prawda?

Zresztą, to pierwsza epidemia w Polsce? Świńska grypa, ptasia grypa, choroba wściekłych krów... Trochę tego było. Ale nigdy dotąd nie zrobiono takiego rabanu jak teraz. Mało tego, kiedyś wykładano specjalne "dywany" na przystankach, a teraz już tego nie ma?

Zapytasz po co to wszystko? A ja ci odpowiem - czego teraz nie może zrobić rząd? Bo jak ludzie protestowali, to rząd wychodził z pałą do ludzi i ludzi pałowali. Nielegalnie rząd wprowadza ograniczenia (bo aby móc to robić, musieliby wprowadzić stan wyjątkowy). I kiedy część ludzi zobaczy że już nie chodzi o walkę z pandemią, a o zwykłe zniewolenie ludzi, to druga część ludzi, fanatycznie będzie wierzyć rządowi i go popierać w pałowaniu przeciwnej połowy.
Stara taktyka - dziel i rządź.

Spróbuj przez chwilę, krytycznie popatrzeć na działania rządu. Popatrz jak wiele szczegółów totalnie się ze sobą nie zgadza. Bo prawda zawsze dąży do prostoty. Przy prawdzie, zawsze wszystkie szczegóły się zgadzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 12

@Madman07 Ale skoro jesteś zaszczepiony to jak zagrażają Ci niezaszczepeni foliarze? Nie kumam tego argumentu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-3 / 11

@rafik54321 jednego nie bierzesz pod uwagę - mnie jako zaszczepionego obostrzenia nie obowiązują i cała Twoja teoria spiskowa się rozsypała.
To że politycy są hopokrytami to, żadna nowość, od niepamietnych czasów tak było i pewnie będzie. Ich zdanie mam gdzieś, jedynie specjalistom w medycynie wierzę w ograniczonym stopniu.
P.S. od czasu hiszpanki nie było takiej pandemii, z taką ilością hospitalizacji i zgonów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 8

@Dedi_S spokojna twoja... Za jakiś czas będziesz musiał mieć kwitek na kolejne 10 dawek i twoje szczepienie guano będzie warte bo pojawi się wariant: omega, apokalipto, sinous czy turbo XD.

Pójdźmy o krok dalej. Załóżmy że 100% osób się zaszczepiło i myślisz że to coronę wybije? NIE! Wiesz czemu? Bo ten wirus mutuje szybciej i rozprzestrzenia się szybciej niż dałoby się szczepić, choćbyś w każdym ośrodku szczepił pacjenta co 3min i to nawet zakładając że by wystarczyło szczepionek! Kumasz to?
Czy tego chcesz czy nie, korona już nigdy nie zniknie. Zostanie z nami na zawsze, przynajmniej do czasu jakieś "inżynierii" która mogłaby wyeliminować wirusa ze świata np nanobotami (ale to już kwestia praktycznie fantastyki naukowej).
Gdyby to nie był wirus, a bakteria - spoko, szczepienia by zdały egzamin, ale nie przy szybko mutującym wirusie. Każda kolejna fala będzie coraz słabsza, aż korona po prostu wyprze grypę i zajmie jej miejsce.

Nie zmienia to faktu, że pandemie wygasały bez szczepień.

"jedynie specjalistom w medycynie wierzę w ograniczonym stopniu." - ciekawe że słuchasz tylko jednych "specjalistów". Bo są inni, którzy dużo krytyczniej podchodzą do szczepień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-3 / 5

@rafik54321 podaj nr do nastepnego losowania lotka. Zobaczymy wtedy Twoją prawdomówność.
To tylko Twoje gdybanie i pobożne życzenia. Fakty na dzisiaj są takie, że nie ma wariantu ucieczki. Delta jest minimum tak samo smiertelna jak pozostałe warianty. Rosja liczba zgonów: 3% - mało zaszczepionych; UK i Hiszpania 0.03% - sporo zaszczpionych. Ale wg Ciebie te dane o niczym nie świadczą i głupio będziesz się tłumaczył. Z chęcią poczytalbym jakąś opinie popartą rzetelnymi badaniami profesora wirusologii o innym spojrzeniu na problem pandemii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+1 / 3

@KonserwaSJW typowy poruszany argument z d.. a przez antycovidowcow. Już Ci wyjaśniam: po pierwsze są osoby, które z przyczyn medycznych nie mogą się zaszczepić, choćby nawet chcieli. Po drugie nie ma 100% skutecznych szczepionek i od 3-10% ludzi nie uzyskują odpowiedzi immunologicznej z bardzo roznych przyczyn i mogą być nieswiadomi tego faktu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S set77
0 / 2

@Dedi_S Porównujesz ten śmieszny virus do Hiszpanki ?? to może trzymajmy się faktów a nie propagandy.
na Hiszpankę zmarło ok 50-100mln ludzi na cały świecie , na "tego" virusa lub z nim 4 mln. dodatkowo teraz na świecie jest ok 8 miliardów ludzi a wtedy nie całe 2, wiec ten virus jest co najmniej 50x mniej śmiertelny niż Hiszpanka, wiec co tu porównywać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Dedi_S patrz, wcześniej wystarczył negatywny test na covid i miałeś co chciałeś. Potem trzeba było mieć kwitek na zaszczepienie jedną dawką, a teraz to już trzeba mieć kwitek na dwie dawki.

Po drugie, dlaczego wariant indyjski nazywasz wariantem delta? Wiesz że to jest to samo? XD. No ale indyjski już u nas był, więc trzeba pierdyknąć nową nazwę żeby ludzi nastraszyć XD.

Hmm, a może dlatego, że Rosja tak jak Polska ma problem z wydolnością służby zdrowia? A może dlatego że UK, Hiszpania czy Włochy PRZODOWAŁY w ilości zachorowań rok temu? Tam gdzie pandemia się szybciej zaczęła, szybciej się skończy - logiczne.

"3-10% ludzi nie uzyskują odpowiedzi immunologicznej z bardzo roznych przyczyn i mogą być nieswiadomi tego faktu." - czyli wg ciebie 3-10% dostaje kwitek pozwoleństwa na wszystko POMIMO bycia równie groźnymi dla społeczeństwa co osoby niezaszczepione. Supcio :P .
Logiczne więc się wydaje, aby po szczepieniu, odczekać np miesiąc i dokonać WERYFIKACJI czy szczepionka zadziałała i dopiero WTEDY wydawać kwitki. No ale po co? :P .

Hmm, dlaczego ludzie zaszczepieni stanowią mniejszość hospitalizacji? Hmm, może dlatego że wgl są MNIEJSZOŚCIĄ? XD.
Dodatkowo, pamiętaj że wiele, wiele ludzi miało klepniętą koronę bez żadnych podstaw. Szpitale nie chciały przyjmować pacjentów do póki nie zaznaczyli opcji "mam covida" :/ . Dalej to robią. Stąd takie multum przypadków.

Dodatkowo, zakładasz że rząd mówi prawdę. Ja w to szczerze bardzo, bardzo wątpię.
No ale klasycznie mylisz rzeczy które by naturalnie wystąpiły, z skutecznością szczepień.

@Jacek83218 gdyby PiS wprowadził stan wyjątkowy, to ok, byłoby to legalne. Tylko wiesz co - Duda już by nie był (tudzież zaraz by nie był) prezydentem i nie mógł nim być. Bo nie zapominajmy że ponad rok temu, właśnie na początku pandemii mieliśmy wybory prezydencie. Słynna akcja z wyborami korespondencyjnymi.
Gdyby wprowadzono stan wyjątkowy, wybory nie mogłyby się odbyć. Duda miałby z automatu przedłużoną kadencję o maksymalnie 2 lata (lub do końca stanu wyjątkowego). I z racji iż to byłaby jego 2ga kadencja, nie mógłby ponownie startować w wyborach. TO PiS tak bolało. Jednak skoro nie ma stanu wyjątkowego, to PiS działa nielegalnie, koniec kropka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Jacek83218 ale wtedy dopiero kaczafii załapał że może robić co chce, pałowanie ludzi uchodzi mu na sucho. I póki plandemia trwa, może robić co chce. Koniec pandemii oznacza dla niego koniec polityki. Bo już teraz obstawia się policją, a ludzie najchętniej by go powiesili. Nie bez powodu się obstawia niebieskimi i to aż do przesady

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 3

@set77 dokładnie trzymaj się faktów a nie propagandy. Oficjalne dane mówią o smiertelnosci w granicach 5-10% i liczba ofiar jest SZACOWANA od 21-25 mln i od 50-100 mln w zależności od źródła. A reraz sobie wyobraź, że medycyna bylaby na poziomie z 1918 r. - wieksza część hospitalizacji kończyła by się śmiercią.
@rafik54321 obecnie do większości krajów dalej wystarczy sam test, działań pozostałych krajow nie rozumiem. Co do wariantu indyjskiego/delty to wiem, że to to samo, ale praktycznie wszędzie używa się już nowej nazwy. Czyli to dzieki ozdrowieńcą tak? To teraz popatrz na oficjalne dane:
UK: 6.41% ozdrowieńcow vs zaszczepionych: 52.5%
Rosja: 3.6% ozdrowieńcow vs zaszczepionych: 13.1%
Hiszpania: 7.81% ozdrowieńcow vs zaszczepionych: 44.7%
Myślę, że i tak nie wyciagniesz z tego wniosków.
Co do badań przeciwciał po szczepieniu, to jestem zdania że powinny być obowiązkowe i darmowe.
W UK i Hiszpanii zaszczepieni stanowią Twoim zdaniem mniejszość? Aha.
Nie interesują mnie przypadki "a bo pewnie to miałem" - z prawdą niewiele ma to wspólnego.
Przy takiej liczbie ozdrowieńcow, nie ma mowy o żadnej naturalnej odporności zbiorowej. Ja nie wierzę polityką, bo wszycy bez wyjatku to szuje i hipokryci. Wierzę specjalistą medycyny w swoich dziedzinach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

Yyy, wiekszosc politykow zachodu to idioci. W calej europie rosnie zdenerwowanie.

a pomyslales ze np w chinach juz nie ma wcale obostrzen? Bo sovie z covodem poradzili. Bo chiny nie musza udawac jak rzadza. I pod wieloma wzgledami jest tam wieksza swoboda niz w europie.

wiekszosc ludzi juz sie nie zalapie na kplejne plusy. Bo co z sebixow i e.erytow jak ma przeciw sovie wszystkich przedsiebiorcow, pracujacych itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mr_hyde
-1 / 1

@Madman07 Megalomania? To tak jakbyś żądał zakazu samochodów, bo Twoje bezpieczeństwo jest ważniejsze od wolności innych do przemieszczania się. To myślenie małostkowe i roszczeniowe. O własne bezpieczeństwo i zdrowie musisz zadbać sam - na przykład szczepiąc siebie i swoją rodzinę. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@Dedi_S Czyli tego co się nie może zaszczepić mam chronić, ryzykując zgon szczepiąc się niezbadanym preparatem ... how sweet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madman07
0 / 0

@mr_hyde Zły przykład. To tak jak bym Ci mówił, że masz co roku robić badania techniczne, bo moje bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż Twój brak pieniędzy na utrzymanie auta w dobrym stanie technicznym. A nie czekaj, przecież tak jest już ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 2

@KonserwaSJW dużo, dużo wieksze ryzyko zgonu i powikłań masz po Covid. Niezbadanym preparatem to byś musiał się zaszczepić chińskim preparatem, bo oni nie udostępnia badań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 2

@AIkanaro ale masz źródło :). Bardziej już wierzę TVP, niż tej gazecie. Podałeś link, do płatnego artykułu i nie mogę go w całości przeczytać - tylko początek. Problem w takich modelach matematycznych jest to, że głupotę wpiszesz to głupotę dostaniesz - bardzo podobne modele są od prognozowania pogody i nie są wstanie jej przewidzieć poprawnie na 3 dni do przodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@Dedi_S Ale jak to, osoba która wierzy w skuteczność szczepień uważa wyborczą za guzik warte źródło informacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 2

@AIkanaro no tak bywa, że nie wierzę w żadne upolitycznione media. A poglady mam raczej centroprawicowe. Pośmiać sie mogę i na Faktach jak i na Wiadomościach, choć do zwykłej telewizji od 2 lat mnie nie ciagnie i poprostu nie ogladam. Kiedyś czesto czytałem Newsweeka, ale teraz nawet do ręki nie wezmę bo za bardzo skrecili w lewo, podobnie było z PO, ktora obwcnie jest lewicowa - kiedyś ich popieralem, a teraz nie popieram nikogo bo nie ma nikogo powaznego w centrum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mr_hyde
0 / 0

@Madman07 Dzięki za odpowiedź :) Teraz ja pozwolę sobie się nie zgodzić. W starciu z moim ewentualnym nieprzebadanym technicznie samochodem nie masz szczególnych szans. Natomiast zaszczepiony przeciw wirusowi w starciu z "moimi" ewentualnymi wirusami masz już spore szanse. I, zupełnie szczerze, choć z całym szacunkiem, w takim ujęciu moja Wolność jest ważniejsza niż zdrowie i życie Twojej rodziny. A to dlatego, że badanie techniczne samochodu to nie ingerencja w mój organizm. Analogicznie, nieco przerysowując, mógłbyś żądać na przykład amputacji rąk potencjalnego kierowcy w obawie zdrowie swoich bliskich. Pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+9 / 19

Zrzućmy się na kredki dla nich. jeżeli zostaną uziemieni w domach niech sobie chociaż po chodniku rysują. :) P.S. Ciekawe kiedy u nas tak bedzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+2 / 8

@irulax jeżeli nic się nie poprawi to pewnie w ciagu 2-3 miesięcy. W Polsce jest znacznie wiecej pracowników służby zdrowia zaszczepionych niż we Francji i to głównie w nich uderzył ich prezydent. Jeżeli nie zaszczepią się do połowy września to do pracy mogą nie przychodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+12 / 16

@Dedi_S Zwyczajnie ciekaw jestem argumentów, jeżeli efekt szczepienia będzie podobny jak z grypą, np. co roku trzeba będzie odnawiać. Czy rządy utrzymają restrykcje? Będą zmuszały obywateli do regularnych szczepień? Znów wrócą lokdałny? Będą kampanie medialne szczujące na nieszczepionych?
----
Pojawia kolejna grupa ludzi kompletnie wykluczonych z życia społecznego. To pewnie jeden z pierwszych przypadków kiedy stosuje się takie zagrywki na masową skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-1 / 7

@irulax jezeli tak będzie to obostrzenia będą obowiązywały wszystkich. Jednak jest to bardzo mało prawdopodobne, ze wzgledu na inną budowę koronki. Aby całkiem przestały działać to wirus musiałby nie być zdolny do infekowania ludzkich komórek, a wtedy problem sam by się rozwiązał. Także szczepienia na grypę mają skuteczność na poziomie 50% - czyli ledwo uzyskują rejestrację.
Jednego jeszcze nie bierzesz pod uwagę: Ci ludzie obecnie na własne życzenie wykluczają się z życia spolecznego. Niczym niezwykłym jest ograniczanie wolnosci osobą stwarzajacym zagrożenie dla innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 0

@Dedi_S Ambiwalentne uczucia: tragiczna ortografia, aż oczy krwawią, ale merytorycznie się zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
+1 / 3

@bromba_2k jestem inżynierem, do polonisty nie aspiruje ze względu na dysortografie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-1 / 1

@Dedi_S Jasne, ludzie powinni czcić Wielkiego Mao i popierać brać robotnicza. Mają oczywiście wybór: mogą tego nie robić, na własne życzenie wykluczając z życia społecznego. Niczym niezwykłym jest ograniczanie wolności osobom stwarzającym zagrożenie dla innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 4

@irulax to może wypuśćmy wszytkich więźniów z więzień, przecież ograniczanie wolnosci osobą stwarzającym zagrożenie dla innych jest be. Oni kiedyś także dokonali złego wyboru, a część z nich może być niewinnych. Pedofilów, chorych z zakładów psychicznych zamknietych też wypuśćmy, bo przecież to nie ich wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
-1 / 1

@Dedi_S Ja też jestem inżynierem i przykładem na to, że ortografia w niczym nie przeszkadza. Jeśli zrobię ewidentnego byka, to firefox mi go podkreśla. Poprawiam. Gorzej z błędnym użyciem wyrazów (może - morze).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 2

@bromba_2k ja korzystam z telefonu i tu T9 czasami nie daje rady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@Dedi_S Do wykluczonych dołączają coraz to nowe grupy. Chyba trzeba będzie wprowadzić punktację i nadzór obywatelski jak w Chinach, np. śmiecisz -5, piszesz głupoty na demotywatorach - 2 ... Czy jesteś zaszczepiony czy nie wirus i tak będzie obecny jak np. wirus grypy. Jeżeli chcą umrzeć czemu im bronisz na siłę? Najwyżej składki na ubezpieczenie zdrowotne podnieść i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
0 / 2

@irulax ja jestem za tym, aby dalej były dobrowolne, ale niech osoby niezaszczepione nie obwiniaja całego swiata, a tylko siebie. To ich wybór. No i rozsiewanie dezinformacji, tylko po to aby podbudowac swoje ego i uzasadnić swoje wybory. Ja także mam wątpliwości co do tych szczepień - niczego nie mozna być w 100% pewien, ale nie rozsiewam niesprawdzonych lub wyssanych z palca informacji. Obserwuję wszystkie badania, nawet te niewygodne dla koncernów, ale myszą one być wiarygodne, a nie że zrobił je psycholog kliniczny, psychiatra, specjalistka od starzenia się, inzynier lub szaman.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
+14 / 26

Hahahahaha i jak to będą respektować wobec niezaszczepionej czarnoskórej islamskiej imigracji ? :D Kabaret.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+9 / 21

@zomos Tak jak dotychczas. Prawo czarnych tam nie obowiązywało. Nic się nie zmieni. Za mordę zostaną wzięci biali i Azjaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+8 / 10

Liberte, egalite, fraternite !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
+14 / 26

Socjotechnika działa? Działa! Taki był zamiar. Dziwię się tylko, że ludzi tak łatwo oddają swoje prawa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+8 / 24

Za dużo wolności mieliście, więc władza wam tą wolność ukruci pod pretekstem plandemi i konieczności szczepienia będziecie chodzić jak w szwajcarskim zegarku, nawet srać pod dyktando władzy. Kamery na każdym kroku skanowanie twarzy totalna inwigilacja. To o to wam chodzi, o taką wolność walczyli nasi przodkowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dedi_S
-4 / 8

@mamut3003 już @wieczniemlodyduchem napisał wyżej to samo. Musicie się konsultować na tych waszych grupach na Facebooku, bo wychodzi trochę śmiesznie. Mam dla Was bardzo proste rozwiązanie: zaszczepcie się dla dobra nas wszystkich to Was te ograniczenia nie będą obowiązywać. Tak to marnujecie czas na teorie spiskowe, może znajdźcie sobie hobby - układanie puzzli lub sklejanie modeli itd. Za głupotę czasami się płaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
+1 / 9

A na opornych już czekają szpitale tymczasowe (Polska}) lub obozy dekontaminacyjne (Kanada).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
0 / 4

Nie mam fb, przed chwilą patrzyłem w lustro ale nie zauważyłem u siebie długich szpiczastych uszu, przemieszczam się chodząc nie kicając także wszystko że mną ok :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyliszekkrwisty
-4 / 14

A ja się zaszczepiłem i już łapię sygnał 5G bez telefonu, płacę za zakupy przykładając kciuk do terminala płatniczego, odbieram sygnał WI-FI palcami środkowymi u rąk, palcami środkowymi u stóp wyczuwam nawet najdrobniejsze wstrząsy sejsmiczne odległe nawet o 25 tysięcy km. I to nie jest fejk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
-5 / 17

Biedactwa. To jest właśnie przykład samospełniającej się przepowiedni. Władza musi otworzyć gospodarkę. Żeby to zrobić, musi mieć chociaż cień pewności, że szpitale nie zostaną w krótkim czasie przepełnione (wszyscy z wielką ciekawością będą obserwować skutki eksperymentu w UK).

Jedynym sposobem na posiadanie cienia pewności, że się opieka medyczna wyrobi, to zaszczepienie odpowiedniej części populacji. I jak radziłem, żeby brać szczepionki jak dają z marchewką, to mi wszyscy że ich zmuszam, a ja tłumaczyłem, że w końcu zamiast marchewki będzie kij. No i co? No i jest kij, na razie we Francji, ale reszta wcześniej czy później albo pójdzie przymusem, albo jak się UK nie zawali pod naporem zakażonych, to modelem UK.

Tak więc szanowni szurająco-foliujący, możecie panikować, zbliża się koniec świata. Albo was zaszczepią, albo się sami zaszczepicie, a wtedy rogi wam wyrosną. I zaczną odbierać sygnały sterujące od Bila Sorosa Gatesa w technice 50g cukru pudru. I pamiętajcie, ptaki nie są prawdziwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C casperkb
+6 / 16

W czasie II wojny światowej też były segregacje np. w autobusach, niektórzy mieszkali w zamurowabych dzielnicach. Kto nie uczył się historii, dziś łatwo łyka te nowe obyczaje, chwali je i nawet nie zauważa, gdy pojawia się... holocaust.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KajzerkaMarmolada
+3 / 9taki o to wzrost zakażeń we Francji skutkuje takim rygorem :)
Gdzie oficjalnie wczoraj było nowych przypadków +6,950 a przedwczoraj +1,260
a w Polsce w przeciągu tygodnia było 559 nowych przypadków. I to testami które nie powinny w ogóle być używane do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2021 o 9:51

M ManueL27
+1 / 3

frajerstwo nic wiecej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+3 / 7

Głupich nie sieją sami się rodzą, kwestia czasu kiedy taki rąbany podział będzie w tym jeb.iętym kraju, widać że za pieniądze ludzie są w stanie bardzooooooooooo nisko upaść i stracić resztki rozumu o ile wogule go kiedykolwiek mieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+7 / 11

Śmiali się z foliarzy jak mówili że nic nie kupisz i nic nie sprzedaż bez znamienia bestii:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+5 / 9

Ciągle żyjemy w błędzie myślowym że po szczepieniu nie zarażasz, zarażasz i to podwójnie i tam gdzie najwięcej szczepień tam najwięcej mutacji wirusa, COW ID to ćwiczenia, niegroźna choróbka, i narzedzie do wprowadzania nowego porządku świata, świat gra w grę, a my jesteśmy pionkami które idą pierwsze na rzeź

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jejkap
-4 / 6

niech w Polsce też to wprowadzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hogfather
0 / 6

Lepsze, niż spis powszechny. :D

Niestety, to już przesada. Weryfikacja danych zawartych w kodzie QR, na każdym kroku (komunikacja miejska i każde miejsce publiczne), to już grubsza przesada.

Nie zrozumcie mnie źle. Nie jestem szurem. Zaszczepiłem się i posiadam europejski certyfikat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lipca 2021 o 12:57

X xargs
+1 / 3

Jak to leciało? "Tylko świnie siedzą w kinie?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 000gd000
+1 / 1

Bardzo dobrze wytresowane, posłuszne owieczki. Już zapomnijcie o jakiejkolwiek wolności, z dnia na dzień pokazujecie jak bardzo można wam dokręcać śrubę "dla waszego dobra".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem