Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
131 139
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z zgredek8
0 / 2

Podesłać to Czarnkowi!
Do tygodnia będą zalecenia MEN, że nie wolno dzieciom bawić się lalkami, laki będą tylko dla mężczyzn ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arcykretyn
+4 / 4

@zgredek8 Nie ma potrzeby, "prosty lud" ma się nadal dobrze,ilość "madek" wiążących wstążeczki od uroku, przecierających dziecku buzię brudnymi majtkami w celach leczniczychi,czy przelewających jajko przeciw kokluszowi jest ogromna,do tego masz rosnącą armię "astrolożek" :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2022 o 16:13

S Sosna1986PL
+2 / 2

@Arcykretyn Słyszałem o odczynianiu uroków, myślałem że to martwy przesąd, niby XXI wiek. Aż tu nagle nie dalej jak rok temu, dla jaj wśród znajomych (wiek 35 lat) zażartowaliśmy z żoną coś o odczynianiu uroku. Nie pamiętam o co chodziło, coś się chyba zepsuło i ciągniemy z tego tematu ostro bekę na poprawę humoru, aż tu nagle nasza znajoma pełna powaga opowiada co należy zrobić aby zdjąć urok - i że jej to pomogło!!! Śmiejemy się z zacofanych państw w afryce i azji, ale na naszym podwórku wcale nie jest lepiej. Nie dziwi również fakt że ludzie tak łatwo łykają propagandę telewizyjną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asidus
0 / 0

To byłaby pierwsza dobra zmiana. Lalki jak terroryści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 2

Noworodki dość często umierały z zupełnie niejasnych dla rodziców przyczyn. Nawet dzisiaj mamy "śmierć łóżeczkową", której wytłumaczenie medyczne to w praktyce "tak się zdarza, bardzo mi przykro". Dwa wieki temu było dużo dużo gorzej.
Połączenie skrajnie silnych emocji strachu i troski o dziecko, szoku po porodzie, hormonów i zupełnego braku jednoznacznych ciągów przyczynowo-skutkowych mnoży zabobony. Mamy małych dzieci do dziś są grupą najbardziej skłonną wierzyć w losowe dziwactwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
0 / 0

"Lalki skutecznie..." - czyli liczba mnoga oraz potwierdzenie zdarzeń.
"ponoć przynajmniej jeden przypadek..."
Czyli domniemanie, w dodatku tylko jednego przypadku.
Dwa zdania i wzajemne ich zaprzeczenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem