Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
829 847
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A artinu211
+5 / 5

@jens1 Berlin Zachodni to była enklawa RFN na terytorium NRD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O OrzelX
+6 / 6

@jens1 Powiedz, że to żart z okazji Prima Aprilis. Jak można nie tego nie wiedzieć, to było w podstawówce...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+4 / 4

@jens1 No faktycznie chyba ktoś nie wie ; ) Sprawdź jeszcze raz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TaktycznyDwa
+2 / 4

Bolszewicy znowu atakują europe i znowu rozbijają w podobnym miejscu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madass07
+5 / 9

tyle okupowanych krajów, tyle milionów ludzi pracujacych by kilka innych milionów mogło sobie żyć dobrze i dostatnio nie dziwię się tej tęsknocie ruskich za XX wiecznym niewolnictwem. Mam nadzieję, że ruskie w końcu dostaną to na co zapracowali sobie przez ostatnie 100 lat. Putin to tylko reprezentant tych tępych głów rozumiejących jedynie siłę i przemoc. Zdrowo myślących rosjan jest tylko garstka reszta murem stoi za ruskim faszyzmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+7 / 11

@madass07 Wiesz, najgorsze było to, że przez te swoje podboje rosjanie wcale lepiej nie żyli. Dziś też ogromna większość rosjan żyje w warunkach urągających cywilizacji. I oni napadają inne kraje i walczą o to, żeby innym też było źle, żeby to swoje bagno narzucić wszystkim wokół. To jest dla mnie niepojęte. Zazwyczaj ludzie chcą, żeby było lepiej. Rosjanie - nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2022 o 21:54

M madass07
+2 / 4

@Geoffrey niestety masz rację. Nie ma nadziei dla tych ludzi. Ten świat niestety jest tak durnie skonstruowany, że garstka ludzi decyduje o losie milionów patrząc przez pryzmat tylko swoich własnych interesów i dobrobytu. Jednak jak zapytasz starszych ludzi to większość w Rosji ci powie, że żyło im sę całkiem dobrze. W końcu cała produkcja wszystkiego szła w głównej mierze do Rosji. Przeklęte czasy oni są naprawdę szaleni jeśli myślą, że uda im się do tego wrócić a ich retoryka, że rozpad związku radzieckiego był nielegalny znajdzie poparcie. Ławrow w grudnie 21 przecież powiedział, że Polska nie jest krajem demokratycznym tylko bezpańskim i potrzebuje silnego Pana. Jak mniemam tym Panem miałaby być śmiesznie słaba Rosja na czele ze zbotoksowanym i ponaciąganym przykurczem, który jedyne do czego się nadaje to do lania. "Biedny" zakompleksiony Wołodia swoje życiowe porażki próbuje odbijać na innych. Zamiast lansu na twardziela wyszedł na pajaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 kwietnia 2022 o 16:14

M matkapolka35
0 / 4

@Geoffrey
Masz całkowitą rację, ale dla mnie niepojęte jest co innego. To, że robią innym to samo, co mają u siebie, to trudno, nie oni jedni. Ale - i tak jest od wieków - rosyjska biedota będzie ochoczo oddawać ostatnia kromkę chleba i ostatnia koszulę dla "partii", bo tak trzeba, żeby "wywalczyć" wolność i dobrobyt. Kiedy on będzie i czy w ogóle, nad tym do dziś się nie zastanawiają. Ważniejsze, żeby wierchuszka miała co jeść, bo ona ciężko pracuje na ten przyszły dobrobyt. Polecam każdemu przeczytac książkę "Pamiętnik matki" Marcjanny Fornalskiej. Kim byli Fornalscy, to pewnie wiecie, ale w tej książce jest wspaniale pokazane jak umysł człowieka był przez lata prany i karmiony komunistycznymi frazesami, czym się kierowali ludzie biedni, wysyłający po kolei chętnie dzieci na front do walki z "burżuazją".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koyot79
+2 / 2

Na południu Europu ta linia nieco bardziej na zachód przebiegała. Ale co do przesłania mema, to masz rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+1 / 3

@koyot79
Jugosławia i Tito to osobna historia. Albania to już "odlot" komunistyczny; a w 1961 Albania zerwała stosunki dyplomatyczne z ZSRR i zwróciła się w stronę Chin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
+2 / 2

Zaznaczyłbym również Jugosławię jako kraj za żelazną kurtyną, w końcu też była komunistyczna (choć Tito starał się balansować między Moskwą a Waszyngtonem)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

@marcinms24
Była komunistyczna, ale niezależna od ZSRR i z tego, co słyszałem, to ludzie z Jugosławii mogli bez większych problemów jeździć na zachód. W Bloku Wschodnim dostanie takiego paszportu było bardzo trudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem