Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
37 43
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+2 / 2

Aby obalić ten mit jeszcze daj wykres odnośnie stóp procentowych w Czechach, poza stopami procentowymi jest też mnóstwo innych czynników wpływających na wzrost inflacji na przykład właśnie dodruk pieniędzy oraz czynniki zewnętrzne takie jak cena importowanych surowców energetycznych. Jeżeli mamy wiele czynników działających na minus to trudno będzie to skontrować jednym czynnikiem dodatnim, trzeba też brać pod uwagę że w Czechach masz dużo więcej kredytów ze stałym oprocentowaniem niż w naszym kraju co zdecydowanie opóźnia działanie stóp procentowych ale jest też bardziej korzystne dla kredytobiorców.
Najgorsze jest jednak to że nie dotyczy to tylko Czech u nas sytuacja jest jeszcze gorsza bo poza dodrukiem kasy i wzrostem ceny surowców mamy duży nieplanowany wzrost populacji co przełoży się oczywiście na popyt żywności oraz innych podstawowych rzeczy a wiadomo że wzrost popytu zwiększa cenę, stosunek populacji do ilości pracujących też się zmienia przez to na gorsze co generuje kolejne koszty a więc spowoduje wzrost podatków i zadłużenia państwa czego efektem będzie jeszcze większa inflacja i zmniejszenie ilości inwestycji w kolejnych latach. Ogólnie nasza sytuacja gospodarcza jest tragiczna a będzie jeszcze gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 5

dziwne bo Balcerowicz stopami procentowymi zdławił inflację, więcej tak zwanych tarcz antyinflacyjnych, więcej rozdawnictwa menelom pieniędzy a na pewno glapiński zwalczy inflację

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
-2 / 4

@pisowskagangrena Balcerowicz zdławił inflację stopami procentowymi? Niby kiedy? W Polsce inflację zdławiła denominacja i zapaść rynku finansowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 2

@Painkiler1 nie kompromituj się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
-1 / 3

@Antypisior Co takiego Balcerowicz niby zrobił? Żeby ratować gospodarkę wyprzedał wszystkie aktywa za bezcen, a podnoszenie stóp procentowych pomogło tylko na krótką metę, potem przyszła zapaść finansowa niewydolnego systemu zarżniętego planem Balcerowicza, który umożliwił tylko wprowadzenie denominacji i rewizja wyceny aktywów sprzedanych za "stare złote" kilka lat wcześniej, także stracili wszyscy oprócz wpływowej kliki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
+1 / 1

Wszyscy w całej europie udają, że podnoszą stopy procentowe. Dopóki stopy procentowe nie osiągną poziomu inflacji, dopóty nie będzie to działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem