Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
245 248
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Javelin7
+7 / 9

Tymczasem w Polsce: jechałem swego czasu pociągiem klasy IC. Pociąg na trasie popełnił spóźnienie ok.65 minut na stacji, na której wysiadałem. Przepisy stanowią zaś, że za spóźnienie pow.60 minut należy mi się rekompensata. Powziąłem więc od konduktora stosowne poświadczenie na bilecie po czym napisałem reklamację i wysłałem do PKP IC. Przyszła odpowiedź że i owszem, ów skład miał spóźnienie, ale tylko... 55 minut. A 55 to nie to samo co 60, w związku z czym zwrot pieniędzy mi się nie należy. Wystosowałem więc odwołanie do instytucji nadzorującej transport kolejowy i dopiero w jego wyniku zmuszono PKP IC do zwrotu kosztów podróży.
Skoro mowa o Japonii i panujących tam porządkach. Otóż wiele lat temu Lech Wałęsa postulował utworzenie w Polsce drugiej Japonii. To jest niemożliwe przede wszystkim z uwagi na mentalność Polaków. Tu podstawą myślenia jest zwykłe cwaniactwo. Jak tu obejść przepisy? Jak orżnąć bliźniego? Jak osiągnąć cel metodą najmniejszego oporu? Wiem, że nie wolno, ale jeśli bardzo chcę to mogę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
-5 / 5

@Javelin7 Aaa tam! Bardziej podobały mi się obietnice Tuska, że będziemy drugą Norwegią albo Irlandią. Polacy nie musieliby wtedy zmieniać mentalności, wzbogaciliby się samoistnie dzięki gazom łupkowym i rządom Platformy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

@CzlowiekZkamienia
Irlandia jest prawie pozbawiona surowców, a wzbogaciła się dzięki zagranicznym inwestycjom. Niski podatek korporacyjny i dobre relacje z USA przyciągnęły amerykańskie korporacje, które mają tu dużo fabryk. Minus jest taki, że Irlandia jest bardzo mocno uzależniona od inwestycji zagranicznych i importu właśnie przez brak własnych surowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
0 / 2

niebo a ziemia pis a żebracy zapierniczajacy za miskę ryżu ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
-2 / 2

Niestety to już było

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

Lubię ich punktualność, ale takie płaszczenie się już jest wg mnie chore. Nie chciałabym żyć w tym dziwacznym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem