Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
178 205
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
-2 / 10

Co do pkt.5. Tam była większa podstawa do krytykowania autorów wypowiedzi, bo były one bardziej agresywne. Pomijam memy, bo i sama lubię pooglądać takie memy przed meczami. Czasem nawet sama coś udostępnię. Ale PISowcy nie pisali tego w formie mema, a w formie wypominania. Nie pierwszy raz zresztą, bo o II WŚ to ciągle mówią. O Szwecji to sobie przypominają, jak z nimi gramy/ich polityk skrytykuje PIS. I cisza. Mało kto protestuje. A wspomnij cokolwiek o Wołyniu, to wszystkim odpierd*la, a ty z automatu jesteś za Rosją.
Ja PISowców za wspomniane wyżej wypowiedzi mocno krytykowałam i nie widziałam tam wpisów ludzi, którzy teraz piszą eseje krytykujące pamięć o Wołyniu. Nie wiem, czy serio nie widzą różnicy, czy tamte wpisy im nie przeszkadzały?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 26

Nie ma nic złego na tym transparencie. Po prostu jest on nie na miejscu.

Jeśli uważasz, że takie transparenty coś wnoszą do widowiska sportowego, to z pewnością możesz zaproponować kilkanaście haseł upamiętniających mordy lub pogromy, jeździć z nimi na koncerty i mecze, a nawet maszerować sobie z nimi ulicą. Ale nie dziw się, że wielu ludzi niespecjalnie będzie rozumiało o co Ci chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konto usunięte
0 / 12

@Goretex A czy na miejscu była wypowiedz ambasadora Ukrainy, zrównująca Polskę z III Rzeszą i ZSRR? Czy była na miejscy obrona Bandery, który ma na rękach krew tysięcy Ukraińców?
Jak widać, każda strona orze jak może, my chociaż zgodnie z faktami historycznymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 16

@099 oczywiście, że nie była na miejscu i własne MZS go oficjalnie sprostowało.

Jak widać orzesz jak możesz, tylko czemu ciągle zmieniasz temat ? Demot jest o banerze i pamięci o rzezi Wołyńskiej. A moja odpowiedź jest wciąż taka sama. Pamięć jest ważna, a prowokacyjne banery na wydarzeniu sportowym niepotrzebne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konto usunięte
-1 / 11

@Goretex Sprostowało... ? W takich wypadkach ambasador powinien zostać odwołany, o ile rządzący Ukrainą nie podzielają jego poglądów, został odwołany? Nie, wniosek, oczywisty.
Temat jest jeden Polska i Ukraina, masz z tym jakiś problem?
Jeśli nasi politycy i media zamiatają temat Wołynia pod dywan, każdy sposób jest dobry by przypomnieć, iż on istnieje i w interesie Polski i Ukrainy jest jak najszybsze przedyskutowanie go,

@LowcaKomedii Nie obrazisz się iz potraktuję cię jak trola, czyli sikiem parabolicznym? Cieszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-3 / 9

@099 więc jednak dotarło do Ciebie, że nie wiesz o czym piszesz ?

Akurat ten ambasador został zwolniony dziś, ale wątpię by było to z powodu wywiadu. Oficjalne dementi tego co mówi ambasador nie jest wcale takie częste, więc w świecie dyplomacji (ale nie tej boiskowej) to wyraźny sygnał, że nie prezentował on stanowiska Ukrainy. Pewnie wolałbym by był za to odwołany, ale taki obrót spraw też mnie satysfakcjonuje.

Tematem jest jedynie baner na boisku, a to, że Ty nieudolnie próbujesz wbijać klin między Polskę i Ukrainę jest aż nazbyt widoczne.

Na zakończenie polecam cytat z https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2172175,1,wolyn-rocznica-w-cieniu-wojny-to-jak-odbezpieczanie-granatu.read

"Obchody rzezi wołyńskiej, organizowane właśnie w cieniu wojny w Ukrainie, są jak odbezpieczanie granatu. Patrząc z perspektywy Moskwy, byłoby wręcz głupotą niewykorzystanie tego tematu do swoich celów."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konto usunięte
-2 / 4

@Goretex Tak, został zwolniony dopiero dzisiaj, ale ma zostać wiceministrem, nic o tym nie słyszałeś? Ehhh... to o czym z tobą dyskutować jak masz takie braki w wiedzy?
Tak, oficjalne dementi nie jest częste, ale w wypadku supermocarstw, inne kraje nie mają z tym problemu, najwidoczniej Ukrainie nie zależy na dobrych kontaktach z Polska, jak i nie dostarczaniu amunicji rosyjskiej propagandzie, iz kogoś takiego eksponowali na takie stanowisko, bo chyba wiesz, iz ten ambasador od lat składał kwiaty na grobie Bandery?
Nie, tematem jest Polska i Ukraina i nie tobie to zmieniać, i nie przerzucaj żałośnie piłeczki na moje boisko, to ty bardzo nieudolnie próbujesz robić cenzurę.
Tak, pierdoły by nie organizować obchody Rzezi Wołyńskiej słyszę od kilku lat, nikt wtedy nawet ataku Rosji na Ukrainę nie planował, więc jeszcze raz: spychanie tematu Rzezi Wołyńskiej służy Rosji i tylko Rosji. Popytaj ludzi inteligentnych, moze cię oświeci. Za 100 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eyeswithoutaface
+7 / 11

A co powiesz, na trzymanie historii, polityki, uprzedzeń rasowych, kontrowersji, z daleka od 'sportu'?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TakHedaPL
+1 / 19

Lwow - UPA i Bandera ogloszeni bohaterami Ukrainy w 2022 roku. Źródło RmF Fm. To chyba wystarczy komu pomagamy. Ukraincy gotowali polakow żywcem. My im pomagamy a oni wlasnie nam sie odwdzieczyli - najgorsze jest to ze czesc polakow jest tak zapatrzona w ukraine ze nie widzi jak nam ukraincy podziekowali za pomoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+1 / 15

@TakHedaPL A każdy, kto zwróci na to uwagę, z automatu staje się ruską onucą. Jakie to wygodne. Nie trzeba za dużo myśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
+3 / 5

@TakHedaPL Szkoda tego miasta w czasach gdy mieszkali w nim prawowici mieszkańcy był spokój i nikt nie obierał za bohaterów zbrodniarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+7 / 23

Zasadniczy problem, jaki mam z takimi transparentami, a szczególnie z hasłem „Wołyń, pamiętamy” jest, że nie kojarzą mi się z rzezią wołyńską, tylko negatywnie z nienawiścią.

Kibole sobie zapracowali na negatywną opinię ksenofobów, rasistów i przestępców. Więc trudno uwierzyć, że transparenty pojawiają się na trybunach ze szlachetnych powodów. Co gorsze, kibole są świadomi, jaka jest opinia o nich i jak to ludzie odbierają, a więc celowo hańbią imię zmarłych.

Więc tak, to była prowokacja i tak, mieli złe zamiary. Gdyby mieli dobre zamiary, podarowali by sobie taki transparent.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-5 / 13

@Sok_Jablkowy No to pracuj nad sobą, a nie wylewaj swoich uprzedzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar delafere
0 / 10

@Sok_Jablkowy Zasadniczy problem z takimi komentarzami, nie tylko zresztą pod tym wpisem, jest taki, że niektórym bardzo na rękę byłoby "zapomnieć" o pewnych faktach historycznych. Jak to niedawno przedstawiciele rządzących stwierdzili "wszystko zapomniano". Rzecz w tym, że wielu nie zapomniało, na szczęście. Bredzenie o tym, że zbrodnie Ukraińców powinny zostać "zapomniane", bo "tak teraz wypada" w kontekście choćby ostatniej wypowiedzi Melnyka (nazwisko przecież zobowiązuje) jest zwyczajnie obrzydliwe. No ale komu ja to próbuję tłumaczyć...Ja 11 lipca wywieszę polską flagę, żeby uczcić Dzień Męczeństwa Kresowian i Rzeź Wołyńską. Jeśli takim jak ty się to nie spodoba, to zapraszam... paigrajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-2 / 12

@delafere

Proponuję, żebyś te przemówienie nigdy wyrecytował przed swoją rodziną. To oni są prawdziwymi bohaterami, że cię znoszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2022 o 22:02

avatar delafere
-2 / 4

@Sok_Jablkowy Proponuję opanować w znacząco większym zakresie język polski. Prowokować to "też trzeba umić".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
0 / 6

@delafere
Tak wiem. Pośpieszyłem się i zrobiłem błędy. Jak tylko mi demotywatory pozwolą, poprawie je. Do tamtej pory, chyba zrozumiałeś, co napisałem czy coś trzeba wytłumaczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar delafere
-1 / 5

@Sok_Jablkowy Jak dotąd doskonale rozumiem, co próbujesz tym bredzeniem i manipulowaniem ugrać. I zupełnie się z tym nie zgadzam. Ти пішов до лайна, зрозумів?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
0 / 4

@delafere

Co chciałes udowodnić? Wiesz co to jest google translator. Domyślam się, że już dzisiaj się ciebie pytalem, czy też z niego korzystasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar delafere
0 / 4

@Sok_Jablkowy W Twoim przypadku nie trzeba nic udowadniać, wszystko jest jasne i klarowne. Ujmę to więc możliwie krótko i zwięźle: spier...laj. Porywaj sobie tą "dejowską" retoryką innych, tu naprawdę źle trafiłeś.Tacy jak ja nie zapomnieli, banderowcu. Idi na uj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-1 / 3

@delafere

Przykro mi bardzo. Nie trafiłeś. Natomiast jeśli już chcesz ze mną się komunikować za pomocą translator. Przestaw na PL-Ang

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar delafere
+1 / 3

@Sok_Jablkowy To naprawdę nie mój problem, skoro nie rozumiesz po polsku (tu mi się cisną pod klawiaturę określenia takie jak UPAdliniec i chachoł, ale to oczywiście da ci kolejne bezsensowne argumentu, więc sobie je odpuszczę). Widocznie jednak za krótko jesteś w Polsce. Nobody perfect, but over and out. Mam nadzieję, że doleciało :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-2 / 4

@delafere

Pierwszy raz słyszę o chachołu. Może dlatego, że jestem z Wrocławia, a nie z Poznania.

Za każdym razem, jak obrażasz Ukraińców, aktywują się u ciebie jakieś endorfiny? Bo powtarzasz w kółko to samo i zaczynam się martwić, że tylko na tym chcesz bazować całą dyskusje.

Swoją drogą, jak chcesz się pośmiać (obiecuję, że tym razem to nie z ciebie), to weż swój rosyjski tektst i przetłumacz na ang.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-1 / 3

@delafere

Zapomniałem się zapytać. Mam poprawiać twój angielski? Od ciebie się nauczyłem dzisiaj nowe słowo. Przynajmniej mogę się odwdzięczyć. A po twoich komentarzach, wnioskuję że przywiązujesz bardzo dużą uwagę na poprawność zdań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar delafere
+1 / 3

@Sok_Jablkowy Jeśli ty uważać, ty się nauczyć nowe słowo, to ty się nie krępuj. Ty w Polsce nowy, ty masz duże zadania, twoja pewnie się przyda słownictwo. Moja uprzejmie przypominać, że angielska to nie języka w tym kraj. Twoja powinna iść na kurs. Maja próbować wytłumaczyć twoja, żeby ty "get lost" ale twoja nie rozumieć. Moja dissapointed, ale can live with that.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-1 / 3

@delafere

Nie, no nie przesadzaj, przecież z moim polskim nie jest aż tak żle. Poza tym jaki sens miała by rozmowa z tobą, kiedy piszesz jeszcze takie głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar victoriatus
-3 / 21

Bardzo dobrze, powinni pamietac, tym bardziej ze teraz prubuja to wymazac z pamieci, ze niby nic sie nie stalo i trzeba juz zapomniec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+6 / 18

Oni udają patriotów, a ty udajesz wariata który nie wie o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2022 o 5:59

N nielubiepisu
+4 / 16

no cóz dzięki debilom, zachwycony będzie putin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 11

Co ma wspólnego rywalizacja sportowa z prowokacją historyczną?
Sport z założenia ma rozładowywać negatywne napięcia i zastępować je emocjami uczciwej rywalizacji. Olimpiada miała zastąpić wojnę a nie ją wywoływać. Jest masa miejsc gdzie można eksponować swoje przekonania. Nie jest to, poza wyjątkowymi przypadkami, stadion, opera, filharmonia, restauracja, dom wczasowy, itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
-3 / 13

@LowcaKomedii To oni są z nami skłóceni, nie przeprosili, a chcieliby żyć między nami jak gdyby nigdy nic.
Potrzebny jest gest pojednania, a zamiast tego mamy np. rok Bandery, skandaliczną wypowiedź ambasadora itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+2 / 8

@LowcaKomedii Nie, gesty pojednania powinny się pojawić już dawno, pamięć ofiar zostać należycie uczczona, a kult oprawców jednoznacznie oficjalnie potępiony. Wtedy być może nie trzebaby było przemycać wyrazów należnej czci na meczach w kolejne rocznice sadystycznego ludobójstwa, o którym oficjalnie nie wolno mówić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ares1234532
+2 / 10

Moim zdaniem nie ma nic złego w tym że przypominają o wydarzeniach historycznych a jeśli dla kogoś jest to niewygodne i uznaje to za prowokację choć taką nie była bo nie był to mecz z ukraincami
powinien się zastanowić po której stronie stoi oprawców czy ofiar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melon84
+1 / 1

paradoks jest też taki ,że obojętnie gdzie taki napis się pojawi ,obojętnie czy w necie czy w transmisjach w tv to wszystko jest spoko ...a wystarczy ,że kibice wywiesza transparent i lawina komentarzy rusza..tyle ,że często i gęsto to Ci kibice właśnie dbają o pamięć, o groby o obeliska i miejsca pamięci narodowej...tak więc moim zdaniem mają też pełne prawo wywieszac takie transparenty tym bardziej że nikogo w ten sposób nie obrażają. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2022 o 10:33