Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
246 275
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Assasinsninja
+7 / 9

@nielubiepisu Oficjalne statystki mówią o 60,000 zabitych po stronie polskiej i 3000 w ramach kontrataku po stronie ukraińskiej. W ramach kontrataku to raczej dużo mówi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-2 / 10

@Assasinsninja czyli rozumiem ze niezrozumiałe jest dla ciebie " w ramach rewanżu, po katolicku ", dalej - będziemy jakoś upamiętniać te 3 tysiące wymordowanych ukraińców ? dalej- niczego historia nie nauczyła ? w Polsce, niby mało, ale jest wąskie grono wielbicieli bakiewicza i czy onr-u , żadnych wniosków z historii ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2022 o 15:14

G georgefsh26
-2 / 4

@nielubiepisu nie ma sensu dyskutować z ruskimi trollami, oni nie odpowiadają, bo nie znają polskiego języka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 5

@georgefsh26 ruskie trolle to są ewentualnie w PISie i u Orbana. A do zbrodni dokonywanych przez Polaków prowadził nacjonalizm i fanatyzm religijny. Zbrodnie często rodzą odwety. Które z kolei rodzą kolejne odwety. I tak będzie dopóki jest przyzwolenie na skrajnie prawicowe poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 5

@LowcaKomedii akurat większość ludzi, którzy dziś coś o Wołyniu dodali dodaje też demoty o innych rocznicach. Mamy zapomnieć i wymazać to ludobójstwo z historii tylko dlatego, że jest wojna? Co nam to niby da? Prawdziwe pojednanie między narodami wymaga rozliczenia przede wszystkim. Czy podczas pojednania polsko-niemieckiego za Wałęsy i za PO, po ochłodzeniu relacji w latach 2005-2007 ktokolwiek zapominał o II WŚ? Nie sądzę. Ale fakt, Niemcy za wojnę przeprosili i kult Hitlera jest tam zakazany.

Kto jak kto, ale my jako naród w szczególności powinniśmy pamiętać o takich rocznicach. Tyle przez skrajnie prawicowe poglądy wycierpieliśmy, a PIS nadal ma prawie 40%.

Poza tym to nawet nie chodzi o fakt, że Ukraińcy mordowali,a o to jakimi metodami. Mając wybór, czy zginąć od kos, mołotyk, pił, zostać rozerwanym na koniach itd. lub dostać kulkę w tył głowy każdy wybierze kulkę. Poza tym wielu debili uważa tych zbrodniarzy za bohaterów. Tak samo jak w Niemczech są debile z AFD, którzy uważają Hitlera za bohatera (ale tam to nielegalne), u nas są debile uważający Burego, Ognia itd. za bohaterów (też powinni zabronić).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2022 o 17:49

avatar Cammax
-1 / 5

@LowcaKomedii na rozliczenie każdy moment jest dobry. Tym bardziej, że nikt nie oczekuje żadnych finansowych odszkodowań. Tu chodzi po prostu o przeprosiny i zakaz kultu zbrodniarzy. Tyle, że problem w tym, że dopóki u nas PIS przy władzy, to w takich sprawach mamy zerową wiarygodność. Jest u nas kult wyklętych, który powinien być z nielicznymi wyjątkami (na tych, którzy faktycznie walczyli z komunizmem i nie zabijali cywilów) zakazany. Żeby rozliczyć Wołyń, to i u nas, i na Ukrainie skrajna prawica musi mieć praktycznie zerowe poparcie. Bo skrajna prawica nigdy nie przyzna się do swoich zbrodni (nawet nie tyle swoich, co swoich rodaków).

Dziwi mnie jedno. Jak wszyscy wiemy, najważniejszą zasadą PIS jest nienawiść za przeszłość. Wypominają ją każdemu. Ale o Wołyniu praktycznie nie mówią. I to wcale nie tylko teraz, w czasie wojny.
A skoro już mówimy o wypominaniu: gdzie byli wszyscy ci, którzy dziś się oburzają na samo słowo "Wołyń", gdy PISowcy mówili o reparacjach/zwrocie kosztowności i/lub odwecie za II WŚ i Potop? Jakoś nikogo z obecnie protestujących nie było wśród tych, ktorych oburzały wypowiedzi Kaczyńskiego, Mularczyka, Jakiego, Ziobry, Pawłowicz... Gdzie też oni byli, gdy Macierewicz i Kaczyński bezpodstawnie oskarżali Rosję, Niemcy i PO o "zamach" smoleński?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Goretex akurat skrajnie prawicowe fundamentalizmy należy zduszać w zarodku. W każdym kraju. Dlatego u nas pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po odsunięciu PIS od władzy (nie licząc likwidacji programów patol+) jest delegalizacja PIS i ich nazistowskich przybudówek. podobnie na Ukrainie należy zdelegalizować tego typu środowiska. Następnym krokiem jest zakaz kultu, u nas żołnierzy wyklętych, na Ukrainie banderowców. Dopiero wtedy prawdziwe pojednanie będzie możliwe.

Aby rozliczyć Wołyń to u nas trzeba zmienić rząd. Nie mogą to być ani naziści, ani miękkie faje, które przyjmą postawę typu "było minęło, ofiary nie żyją, sprawcy też nie, to na ch*j w tym grzebać". Przede wszystkim u nas trzeba skończyć z wmawianiem, że my nie mordowaliśmy. Bo mamy wyklętych, Żydów też mnóstwo Polacy wybili. Ale PIS praktycznie zalazuje głośnego mówienia o tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
-1 / 9

Paradoksalnie to rosjanie nam dziś o tym przypominają. O Katyniu nam przypominajcie, cudze chwalicie swego nie znacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 10

@refael72 trzeba też dodać, że Państwo Polskie również przy udziale Wojska Polskiego przed wojną prowadziło, prawdopodobnie z inspiracji Watykanu, aż trzy akcje burzenia cerkwi prawosławnych na terenie Ukrainy. Co światlejsi polscy intelektualiści II RP ostrzegali, że taka nieodpowiedzialna polityka narodowościowa doprowadzi to to tragedii. I doprowadziło - kilka lat później. Religia to najlepsze "paliwo" dla podłości, niewysłowionego okrucieństwa i zbrodni
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewindykacji_cerkwi_prawos%C5%82awnych_w_II_Rzeczypospolitej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2022 o 15:29

avatar agronomista
0 / 2

@refael72 Co prawda nie użyłeś "ale", jednak można przytoczyć tu słowa. "Wszystko to co słyszymy przed „ale” jest nieważne".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G georgefsh26
-3 / 7

Zgodnie z tym co piszą w mediach od wielu dni, ruskie trolle przy udziale ruskich onuc miały rozpętać nagonkę na Ukraińców. I rozpętały. Ci autorzy antyukrainskich demotów, którzy nie odpowiadają na posty, to ruskie trolle, które nie znają polskiego i tylko przeklejają materiały na demoty. A ci, którzy odpowiadają to ruskie onuce, uprawiający prorosyjską politykę za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem