Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
73 92
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
0 / 12

@SatukNimda patrząc na to jakie formacje ściągnięto do pacyfikacji powstania to trudno wskazać nacji z terenu wschodniej ZSRR która by w niej nie uczestniczyła

Chodzi jedynie o to, że powstaje nieprawdziwy demot który dziwnym trafem akcentuje tą jedną wybraną jednostkę, kompletnie pomijając inne, Czemu ? To już pewnie autor może odpowiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-1 / 13

Kolego z kontem od 29 maja 2022 o 22:22
Czy kiedykolwiek starałeś się udzielać pod czymś innym niż demoty związane z Ukrainą?
Zrobiłeś kiedyś taki wyjątek?

Problem z tobą polega na tym, że próbujesz obalić stanowisko IPN posiłkując się artykułem, który jest... powiedzmy... kontrowersyjny. W zacytowanym przez ciebie fragmencie pojawia się Pan Prus, o którym możemy przeczytać:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Prus
"Po 1989 roku zaczął twierdzić, że walczył przeciwko UPA jako żołnierz Szarych Szeregów[2], jednakże nie pamięta go żaden z kombatantów tej organizacji, a w wymienionych przez Prusa miejscach bitew nie działały Szare Szeregi[3][4]."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2022 o 21:59

G Goretex
0 / 10

@SatukNimda i znów.. jakaś lista, tyle że pomijasz choćby brygadę Kamińskiego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Kaminski

czy też...
- 3 pułk kozacki,
- batalion pułku "Bergman" (azerbejdżański),
- batalion 111 pułku azerbejdżańskiego,
- IV batalion 57 pułku Kozaków,
- 579 batalion Kozaków,
- 580 szwadron kawalerii Kozaków.

Więcej o kozakach można przeczytać poniżej
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23720540,nie-tylko-niemcy-do-tlumienia-powstania-warszawskiego-wyslano.html


Mnie nadal bardzo ciekawi, czemu autor cytowanego demota wybrał sobie akurat ten jeden oddział, którego udział w powstaniu nie został jakoś specjalnie udokumentowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 9

@SatukNimda sam więc widzisz jak podejrzanie "wybiórczy" i nieprecyzyjny jest @butterfly2000 w swoim democie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+1 / 9

@SatukNimda oryginalny demot nie odnosił się do wszystkich ukraińców, tylko do jednej jednostki, która jest z nimi kojarzona. I jak się okazuje, jednostka ta nie brała udziału w tłumieniu powstania poza (być może) dwoma kompaniami policji (czyli coś koło 150 osób).

I tego dotyczy jedynie moja obiekcja.

A to, że w pacyfikacji powstania uczestniczyli ukraińcy, rosjanie, azerowie czy białorusini, i że popełniali tam wojenne zbrodnie, to wynika z dokumentów. Tyle, że dokładną ewidencję krzywd i ofiar wolałbym pozostawić historykom a nie forumowym specjalistom którzy "zapominają" o pewnych oddziałach, za to widzą takie, których tam nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 8

@SatukNimda tylko ę legion Wołyński nie był SS Galizien tylko formacja pomocnicza. Zresztą mało liczna i wyznaczona do drugo- trzeciorzędnych zadań. Ich liczebność trudno porównywać z RONA (których było o wiele wiecej ) i byli odpowiedzialni za rzeź Ochoty. Oprównująć liczebnie to nawet Sonderverband Bergmann złożony z Gruzinów, Azerów i Ormian miał większą liczebnosć (500osób) niż siły policyjne legionu wołyńskiego
http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/cudzoziemcy_02.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 8

@SatukNimda ta "sklejka' to przypis 28 do artykułu na wiki

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_(1_ukrai%C5%84ska)&redirect=yes

Skoro historycy z IPN piszą, że "Zbrodnie przypisywane Ukraińcom popełniły inne oddziały: złożona z niemieckich kryminalistów brygada Oskara Dirlewangera, własowcy z Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej (ROA) oraz brygada Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczo-Ludowej (RONA) Bronisława Kamińskiego." to wystarczy, że wskażesz innych historyków, którzy udokumentowali zbrodnie ukraińców. Ale nie przypisuj im tych, które popełnili inni.

To serio jest takie proste. Zbadać historię, udokumentować prawdę.

A "rosyjska propaganda"... jak podaje się wyssane z palca "fakty" o oddziale który nie brał bezpośredniego udziału w walkach, a zapomina się o zbrodniach rosyjskiej armii wyzwoleńczej... no to ciężko to nazwać inaczej w obecnych czasach, jak... "zadziwiająca koincydencją zdarzeń"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 10

@SatukNimda stwierdzenie "obwiniasz ich za coś, czego nie zrobili" odnosi się wprost do demota i udziału "SS Galizien". Jak dowiedziono w tłumieniu powstania ta jednostka nie brała udziału. Nie jest to żadne wybielanie ukraińców. tylko stwierdzenie że akurat ci nie mogli popełnić tych zbrodni podczas powstania.

Ukraińscy nacjonaliści popełnili podczas wojny wiele zbrodni. Ale takie zbrodnie popełniali też nacjonaliści z innych państw. Strasznie wybiórcza jest więc ta twoja pogoń za wykazaniem ukraińskiej winy. Można by powiedzieć, że tylko po to założyłeś sobie konto na demotach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 7

@SatukNimda Symbolem okrucieństwa w czasie powstania warszawskiego jest rzeź Woli-Czarna Sobota kiedy to bandy Dirlewangerowców i pijani rosjanie z ROA eksterminowali ponad 50 tys cywilów ( odziały SS „Dirlewanger” i ROA , Rzeź Ochoty (tu znowy ROA) wraz z Zieleniakiem oraz Rzez Pragi .Rzez Woli jest największą w historii jednostkową zbrodnię popełnioną na narodzie polskim. O których ani słowa nie napomknął autor krytykowanego demota
Każdy kto interesuje się Powstaniem Warszawskim wie kim był Kamiński ,Bach Zalewski czy Kamiński rzez Woli atak na budynki PASTy itd . Legion Wołyński walczył na Czerniakowie i w Puszczy Kampinoskiej w porównaniu do głównych działań Powstania Warszawskiego -epizody praktycznie po upadku powstania (27wrzesnia Niemcy zaczeli operację w Puszczy miesiąc po eksterminaci cywilów na Woli) . Nie są to jakby nie było symbole Powstania Warszawskiego. Jest tu manipulacja polegająca na wyolbrzymieniu -bez wątpienia "specjalnym" udziału jednostek ukraińskich .Komu służy podkreśleniu udziału Ukraińców przy całkowitym milczeniu o zbrodniach (o wiele bardziej wiekszych i okrutniejszych) rosyjskich ,kaukaskich sprzymierzeńców Hitlera .Urodziłeś się wczoraj ,bo ja nie ?.A Rosyjska propaganda działa i próbuje poróżnić Polaków i Ukraińców poprzez wykorzystywanie historii to masz tutaj przykład . Mamy napaść Rosji na Ukrainę i propaganda rosyjska próbuje na różne sposoby poróżnić nas aby nasz kraj nie wspierał Ukrainy w walce z Putinem. Wykorzystuje do tego podmiotowo nasza trudną historie. Dasz się nabrać na to ,twoja sprawa ,ja nie ,doskonale wiem że rosjanie po drugiej stronie Wisły czekali aż niemcy wymordują
Polaków ale o tym i o ROA cicho bo nie pasuje do antyukrainskiej narracji .
"https://www.youtube.com/watch?v=aPp6CocXNcI"-coś dla ciebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2022 o 23:48

G Goretex
+1 / 9

@SatukNimda przecież to co wkleił @LowcaKomedii to 25 przypis z materiału, do którego odnośnik także zamieścił w democie. Wkleił i zacytował cały przypis. Gdzie tu manipulacja ? Z petardy wyszedł Ci niewypał.

Ale jeśli masz jakiś materiał o zbrodniach, które popełniły wymienione przez Ciebie jednostki to po prostu wklej odnośnik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+3 / 7

@SatukNimda Raczej, że SS Galizien nie brało udziału w tłumieniu powstania, co akurat wydaje się być prawdą.

Jeśli masz jakiś potwierdzony przez historyków materiał o zbrodniach, które popełniły wymienione przez Ciebie jednostki to po prostu wklej odnośnik. Bo Twoje przekonania jakoś niespecjalnie mnie interesują, szczególnie po tym jak raczyłeś przestać się pilnować w ostatnich postach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 8

@SatukNimda @LowcaKomedii niczego tu nie zmanipulował. Dał źródła i przypisy wskazujące na to, że mylnie wiele mordów popełnionych podczas powstania przez inne jednostki przypisuje się SS Galizien. po wojnie trudno było przecież przyznać, że w tłumieniu powstania brali udział kolaboranci z całego ZSRR

To Ty manipulujesz, historycy jasno wskazali które jednostki są odpowiedzialne za zbrodnie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_powstaniu_warszawskim#Rze%C5%BA_Woli

Tu także w sekcji uwagi masz przypis
"Pacyfikujących Warszawę kolaborantów ze wschodnich formacji ochotniczych mieszkańcy stolicy określali gremialnie mianem „Ukraińców” lub „Kałmuków”, i te określenia pojawiają się najczęściej w przekazie wspomnieniowym. Wynikało to w dużej mierze z wrażenia, jakie wywołały w całej Polsce informacje o zbrodniach dokonywanych na Kresach przez ukraińskich nacjonalistów. W rzeczywistości zwarte oddziały ukraińskie nie wzięły większego udziału w walkach powstańczych"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+2 / 6

@SatukNimda Nie dopadło proukrainskie skrzywię tylko nie lubię manipulacji historią a ona tu ewidentnie występuje. Ktoś (łatwo domyśleć kto) celowo sieje antyukraińskie nastroje co widac na przykładzie tego demotywatora .Łatwo wykazać że co jak co ale udział Ukraińców w Powstaniu Warszawskim był minimalny (i w sensie liczbowym i w znaczeniu działań) . "Nikt tu nie wybiela ani ruskich ani niemców"- to dlaczego oni nie są tu jako symbole okrucieństwa w demotywatorze skoro to oni zrobili rzez Woli ,Pragi ,Ochoty?. Odpowiadają (Niemcy i ROA) za 90% zbrodni w powstaniu a jakoś w demotywatorze nie występują? Nie zastanawia cię to? Odpowiedz na to pytanie? Jednak o ROA czy bandytach Dirlewanger nikt nie robi demotywatora. Ktoś olewa rzeź Woli ,Ochoty Pragi na rzecz walk AK w puszczy Kampinowskiej z ukrainską policją. To nie poważne ,albo działanie trolli.
"Ba, ani ruscy, ani niemcy nie wynoszą teraz na piedestał swoich bohaterów"-Niemc nie wynoszą ale rosjanie jak najbardziej. Zobacz jak postrzegany jest w putinowskiej Rosji pakt Ribbentrop -Mołotow,zajęcie kresów przez ZSRR 1939, Katyń czy Stalin. Wiele się zmieniło od czasów Jelcyna .Współcześnie Rosjanie celowo nawiązują do zbrodniczego reżimu ZSRR czy to kulturowo czy propagandowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
0 / 6

@SatukNimda Antyukraiński trollu, twoja "koleżanka" dała kłamliwy opis sugerujący, że ten JEDEN ODDZIAŁ składał się wyłącznie z Ukraińców i pod płaszczykiem fałszywego patriotyzmu chciała wykorzystać Powstanie Warszawskie do wrzucenia antyukraińskich treści.
Zresztą, to nie pierwszy raz, gdyż w tym roku, po raz pierwszy rozpamiętywała Wołyń, chociaż nigdy wcześniej tego nie robiła. Magia, w 2022 jej się przypomniało, wcześniej nie pamiętała.
Potrafiła również pisać komentarze (póki jeszcze nie usunęła), że Ukraińcy nie są naszymi przyjaciółmi itp.

Tak więc nie manipuluj i kłam, co ja tam niby chciałem przekazać tym demotem. Demot dotyczy JEDNEGO ODDZIAŁU. Tak samo jak kłamliwy demot butterfly, więc nie łżyj i nie próbuj mi wmawiać czegoś, czego nie napisałem.
"nieudolnie próbuje wybielić wszystkich ukraińców." - aż śmiechłem. Jeszcze mi troll będzie tłumaczył co chciałem osiągnąć swoim własnym demotem.

Nie podoba ci się demot - kłóć się z IPNem i napisz im, że ty wiesz lepiej.

Co do kłamstwa, że niby wyciąłem cały fragment - całość masz w opisie i źródłach. Nie łżyj, że niby coś wyciąłem z kontekstu. Przedstawiłem cały opis kłamliwego demota butterfly i cały opis ze źródła, odnoszący się do tej konkretnej jednostki.

Nie kłam, bo to żałosne.

A co do trolli, to nie ja założyłem konto 2 miesiące temu i udzielam się niemal wyłącznie pod demotami dot. Ukrainy lub rosji ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2022 o 9:43

avatar perskieoko
0 / 2

Należałoby dodać że Kamińskiego zastrzelili sami Niemcy, bo jego ludzie zamiast tłumić powstanie, zajmowali się szabrem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dreji
+1 / 17

Ależ tu sie banaderlandia zrobila dawno,jestem u siebie i nie interesuje mnie zadna u*urwina ani jej plebs ktory sie najechal,dlaczego nie wrzucisz linku do tego ze rok 2022 rokiem upa i bandery

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dreji
-2 / 16

@LowcaKomedii kaganiec tam na morde,potem po 600tna dawke przypominającą lec wez a potem waruj przed telewizorem na dalsze rozkazy tobie akurat tyle moge powiedziec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 19

@Dreji Może i szur, ale za to jaki agresywny.
I w dalszym ciągu mam jakieś nieodparte wrażenie, że ty nawet nie ogarniasz o czym jest ten demot i po co w zasadzie się odzywasz. Zauważyłeś napis Ukraina i ci się pożyteczniak załączył.

Swoją drogą, kiedy to niezaszczepieni kilka razy częściej umierają na covid, to twoje bredzenie o dawkach przypominających brzmi dość idiotycznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
+2 / 14

Ten sam Motyka, na którego powołuje się autor tej manipulacji pisze wprost:
""Podoficerowie i oficerowie Dywizji SS „Galizien” szkoleni w szkole SS w Poznaniu dołączyli do zgrupowania Reinefartha, służąc mu za tłumaczy. Przeciwko powstańcom Niemcy skierowali również część (dwie kompanie) ukraińskiego Wołyńskiego Legionu Samoobrony..." (ciekawe komu służyli za tłumaczy...?)
(str. nr 7)
http://www.polska1918-89.pl/pdf/dywizja-ss-galizien-halyczyna,4292.pdf

Zgrupowanie Reinefartha pacyfikowało Wolę, na której wymordowano 50 tys.cywili
https://pl.wikipedia.org/wiki/Heinz_Reinefarth#Powstanie_warszawskie_i_ostatni_rok_wojny

"...A mimo to są wśród nas naiwni publicyści twierdzący, że Ukraińcy nigdy nie uczestniczyli w pacyfikacji polskiej stolicy. Znakomicie rozprawia się z tym kłamstwem Edward Prus w swojej rewelacyjnej i godnej polecenia książce „SS-Galizien, patrioci czy zbrodniarze?".
W pamięci warszawiaków na zawsze powinna zostać zbrodnicza 150-osobowa ukraińska kompania policyjna stacjonująca w gmachu gestapo przy alei Szucha. W pierwszych dniach powstania owych 150 żołdaków z kompanii grupy bojowej Schutzpolizei próbowało ukryć się w prywatnych mieszkaniach, których mieszkańców dosłownie wyżynano. Trudno się więc dziwić, że powstańcy niechętnie brali do niewoli złapanych ukraińskich morderców w mundurach SS. Podobnie postępowano z ukraińskimi wartownikami z Pawiaka. We wrześniu 1944 r. do Warszawy przybył Legion Wołyński. 400 ukraińskich siepaczy pod dowództwem przedwojennego oficera kontraktowego Wojska Polskiego pułkownika Petra Diaczenki z miejsca przystąpiło do dzieła zagłady polskiej stolicy. Nawet niemiecki historyk Guenther Deschner w książce „Warsaw rising" podkreślił, że: „Powstanie dało Ukraińcom idealną możliwość ujścia dla ich głęboko zakorzenionych antypolskich urazów". W 1965 r. Marek Hłasko wspominał: „I nie uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną dziewczynę z naszego domu, a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty; i śmiali się przy tym, dowcipkowali...".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 sierpnia 2022 o 18:02

avatar LowcaKomedii
-4 / 20

"Ten sam Motyka, na którego powołuje się autor tej manipulacji pisze wprost" - piszesz o butterfly sugerującej, że to Ukraińcy zasilali SS Galizien i że to oni są odpowiedzialni za działania tej jednostki? Wybrany przez ciebie cytat sugeruje, że robili tam za tłumaczy, a twoja "koleżanka" sugeruje, że to oni są odpowiedzialni za zbrodnie SS Galizien i byli tak okrutni, że aż "SS-mani byli zdziwieni ich okrucieństwem".

Później znowu cytujesz artykuł na rp, który linkowałeś już WCZEŚNIEJ, nie wiem po co i na co.

Więc jeszcze raz ci przypomnę co było napisane w tym artykule, którego czepiłeś się jak rzep:

" A mimo to są wśród nas naiwni publicyści twierdzący, że Ukraińcy nigdy nie uczestniczyli w pacyfikacji polskiej stolicy. Znakomicie rozprawia się z tym kłamstwem Edward Prus w swojej rewelacyjnej i godnej polecenia książce „SS-Galizien, patrioci czy zbrodniarze?". "

I co o tym panu możemy przeczytać na wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Prus
"Po 1989 roku zaczął twierdzić, że walczył przeciwko UPA jako żołnierz Szarych Szeregów[2], jednakże nie pamięta go żaden z kombatantów tej organizacji, a w wymienionych przez Prusa miejscach bitew nie działały Szare Szeregi[3][4]. "
No to sam zaorałeś butterfly.

I jeszcze raz wstawię fragment z pdfa, który sam podlinkowałeś:
"Zbrodnie przypisywane Ukraińcom popełniły inne oddziały: złożona z niemieckich kryminalistów brygada Oskara Dirlewangera, własowcy z Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej (ROA) oraz brygada Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczo- Ludowej (RONA) Bronisława Kamińskiego. Kamiński był przywódcą Rosyjskiej Narodowo-Socjalistycznej Partii i w swoich politycznych planach dążył do utworzenia w Rosji państwa faszystowskiego. Jego jednostka miała zatem wyraźnie rosyjski charakter35. Ukraińcom przypisano zbrodnie innych, ponieważ warszawiacy, w dużej mierze pod wpływem informacji o pogromach dokonywanych na Wołyniu przez UPA, wszystkie cudzoziemskie jednostki walczące po stronie Niemiec określali jako ukraińskie."

Zgadzam się jednak, że jest tutaj manipulant, a nawet dwójka - ty próbujący dopowiedzieć co Grzegorz Motyka miał na myśli i wycinający niepasujący fragment oraz pani butterfly, która już bez oporów sugeruje, że to w zasadzie sami Ukraińcy tworzyli dywizję SS „Galizien” i że byli tak okrutni, że aż sami SS-mani byli zdziwieni. No i oczywiście, że skupiła się na tej jednej dywizji i dziwnym zbiegiem okoliczności pominęła wszystkie inne jednostki. Rozumiem, że inne były nieważne i tylko ta jedna okazała się być wyjątkowa.

Ale oczywiście jej 2-letnie działania wpisują się w pewien schemat.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/2156935,1,trolle-zmieniaja-front-antyszczepionkowcy-sieja-propagande-kremla.read
Co ciekawe - kiedy przewertujemy jej komentarze i demoty, to ciężko znaleźć tam cokolwiek negatywnego o rosji. A i wcześniej, przed wybuchem wojny, jakoś nie rozpamiętywała zbrodni ukraińskich. W 2022 jej się jakoś zebrało na wspominki. Dziwne to.

Użytkownika SatukNimda nawet nie komentuję. Całe konto to w zasadzie jedynie antyukraińska propaganda i praktycznie każdy jego komentarz dotyczy Ukraińców. Taka misja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 19

"panie" satuk, proszę też tak nie usuwać tych komentarzy. Nie wiem czy wiesz, chociaż powinieneś, bo kont pewnie miałeś tu już kilka - ja dostaję powiadomienia, gdy mnie oznaczasz. Usunięcie komentarza tego nie zmieni. I tak je dostanę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
0 / 14

Ponadto autor powyższej manipulacji w bardzo niefortunnym momencie kończy cytat z Motyki (ta biała wklejka), dalszy ciąg brzmi:

"...Nie znaczy to jednak, że żaden Ukrainiec nie brał udziału w tłumieniu powstania. Dwie ukraińskie kompanie policji...."
Oczywiście jawną manipulacją w powyższym democie jest próba wybielenia wszystkich Ukraińców, gdyż:

"...równie znaczący udział w pacyfikacji Powstania Warszawskiego mieli Ukraińcy. Ukraińcy służyli w formacjach ukraińskich jak również rosyjskich i mieszanych niemiecko-ukraińskich. Wśród nich byli mieszkańcy zarówno Ukrainy zachodniej (wchodzącej przed wojną w skład Rzeczpospolitej Polskiej jak i Ukrainy wschodniej rosyjskojęzycznej. Ci pierwsi dobrze znali język polski.
 W Warszawie przed powstaniem były dwie ukraińskie kompanie policyjne (prawdopodobnie wchodzące w skład Ukraińskiej dywizji WAFFEN SS GALIZIEN -Hałyczyna), ukraińska formacja była w straży Pawiaka, a grupy Ukraińców w oddziałach Hiwis. Po wybuchu powstania skierowano również do Warszawy 34. policyjny pułk strzelecki, mający w składzie I batalion niemiecki i dwa bataliony niemiecko-ukraińskie.
Do jednostki SS, zajmującej gmach wyższej Szkoły Nauk Politycznych przy ul. Wawelskiej, wcielona była kompania Ukraińców. Również w skład grupy bojowej Schutzpolizei (1700 żołnierzy) wchodziła kompania Ukraińców (150 żołnierzy) kwaterująca w alei Róż pod numerami 9 i 25. Po wybuchu Powstania, część z nich usiłowała przedrzeć się samochodami przez Śródmieście w kierunku Ogrodu Saskiego. Na Marszałkowskiej samochody rozbite zostały ogniem powstańców. Ukraińcy ukryli się w okolicznych domach, gdzie wymordowali wielu mieszkańców, w tym kobiety i dzieci...
Ukraińcy, chyba wszyscy z rosyjskiej Ukrainy, stanowili duży odsetek w oddziałach rosyjskich i kozackich tłumiących Powstanie. Byli w pułku RONA (Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej), dowodzonym przez B. Kamińskiego.
http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/cudzoziemcy_02.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-3 / 19

"Ponadto autor powyższej manipulacji w bardzo niefortunnym momencie kończy cytat z Motyki (ta biała wklejka), dalszy ciąg brzmi" – znowu kłamstwo, typowe dla trolla. To jest cały cytat zaczerpnięty stąd:
https://www.szkolnictwo.pl/szukaj,14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS
Ale wiadomo, jak się nie ma argumentów, to trzeba oponenta zdyskredytować, chociażby kierując przeciwko niemu zmyślone oskarżenia. W tym wypadku będziesz twierdził, że wyciąłem fragment z kontekstu, gdy ja wkleiłem cały.

A dlaczego w tym momencie kończy się cytat? A no ponieważ dalszy fragment nie dotyczy SS-Galizien, a zupełnie innych formacji… W tym wypadku mamy: Ukraiński Legion Samoobrony.

Przez swoją głupotę sam udowadniasz jak bardzo butterfly (albo ty, nie wiem) kłamała. A już prawdziwą wisienką tej antyukraińskiej propagandy jest ten dodany od siebie dopisek, jakoby SS-mani byli zdziwieni okrucieństwem. Paski w wiadomościach się chowają przy tej jarmarcznej propagandzie.

"Oczywiście jawną manipulacją w powyższym democie jest próba wybielenia wszystkich Ukraińców" - a gdzie w tym democie, Dimitrij, widzi wybielanie WSZYSTKICH Ukraińców?
Przecież cały czas poruszamy się w sprawie SS-Galizien.
Rozumiem, że próbujesz bronić jawne kłamstwo tłumaczeniem – może i zbrodnie SS-Galizien to nie zasługa Ukraińców, ale generalnie Ukraińcy też brali udział w tłumieniu powstania, więc tak bardzo nie skłamała. Zacne fikołki, nie powiem.

„prawdopodobnie wchodzące w skład Ukraińskiej dywizji WAFFEN SS GALIZIEN –Hałyczyna” – i w zasadzie na tym cytacie moglibyśmy zakończyć cały ten twój długi akapit.
Jednak najbardziej podoba mi się fakt, że znowu nieudolnie manipulujesz i kolejny raz pominąłeś najważniejszy fragment ze strony, którą SAM PODLINKOWAŁEŚ. Brzmi on następująco:
„Ukraińska dywizja Waffen SS Galizien (Hałyczyna) nie brała udziału w dławieniu Powstania Warszawskiego. Jednak jest faktem, że 150-osobowa ukraińska kompania policyjna, stacjonująca przy alei Szucha, należała do SS Galizien. Oprócz tego 10 ukraińskich podchorążych z 14. Dywizji Grenadierów SS "Galizien" szkolonych w poznańskiej szkole oficerskiej SS-Junkerschule Braunschweig w Posen-Treskau zostało w trybie alarmowym skierowanych do Kampfgruppe "Reinefarth", gdzie służyli za tłumaczy.”
Źródełko, przypomnę, sam podlinkowałeś:
http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/cudzoziemcy_02.html

Brawo. Nikt tak skutecznie nie obala kłamliwych teorii trolla, niż on sam. Naprawdę, ty to powinieneś siedzieć obok mnie, kiedy obalam brednie twoje i butterfly :)

Czyli podsumujmy: może i Ukraińcy z SS Galizien NIE brali udziału w tłumieniu Powstania Warszawskiego, na co kłamliwie wskazywał demot butterfly, ale za to byli tak okrutni, że aż SS-mani byli zdziwieni ich okrucieństwem. Tej ostatniej części nawet nie próbowałeś bronić „xDDDDDDDDDD”.

PS oj, coś chyba czuję, że znowu będziesz usuwał komentarze :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+2 / 14

@LowcaKomedii To dlatego moje komentarze tajemniczo zniknęły. czyli to na co SatukNimda nie potrafi odpowiedzieć, nie pasuje , to usuwa. Fajny z niego dyskutant taki w sowieckim stylu. Albo coś innego niż dyskutant skoro używa takiej sztuczki aby cenzurować dyskusję. Smutne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-2 / 18

@sancz79 Właśnie najwyraźniej tak to załatwił - usunął komentarze i wkleił ponownie coś podobnego.
Jak widać tłumaczenie mu jakie bzdury wypisuje nic nie dało. Powiedziałbym nawet, że go chyba nie obchodzi jak to było naprawdę, a jest tu tylko by przedstawić antyukraiński przekaz.

Odpowiedzi do niego są jednak widoczne jak się przesiądzie na wersję mobilną, jego komentarzy jednak nie ma, ani jednego z wcześniejszej rozmowy. Przez to cała rozmowa wygląda dość komicznie - ze 3 osoby mu odpowiadają, pingują go, a tu nie ma nawet jednego komentarza od niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-3 / 13

@sancz79 @LowcaKomedii
Pretensje do usuwania komentarzy proszę kierować do władz portalu. Chyba nie chcecie mi wmówić, iż funkcja "usuń" nie służy do usuwania??!!
Wczoraj, Wy obydwaj wraz z trzecim niejakim @Gotetexem próbowaliście rozmywać fakty i uciekać od sedna tematu.
Nie ulega wątpliwości, że powyższy demot jest manipulacją (fakt, że bezczelną, ale ciągle manipulacją)
Powyższy demot sugeruje jednoznacznie, że Ukraińcy nie zrobili nic złego mieszkańcom stolicy!!!
Kwestia udziału SS Galizien jest problematyczny, ale nawet sam pan Motyka, na którego powołuje się @LowcaKomedii przyznaje, że oficerowie i podoficerowie pomagali w tłumieniu powstania, Inne źródła zgodnie twierdzą, że ("najprawdopodobniej") 2 pododdziały milicji, tegoż dywizjonu SS Galizien także pacyfikowały stolicę.
Wszystkie natomiast źródła zgodnie twierdzą, że Ukraińców w tłumieniu powstania było dużo, bardzo dużo... prawie w każdy oddziale.... A do tego tworzyli własne, typowe ukraińskie oddziały, które pacyfikowąły Powstańców.
...A co sugeruje powyższy demot??? Ukraińcy (gdyż przekaz demota jest tendencyjny w kwestii Ukraińców jako takich, a nie w kwestii samego udziału SS Galizien) jako tacy.... nic złego nie zrobili Powstańcom...
Manipulacja oczywista, niepodlegająca nawet dyskusji!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2022 o 0:33

S sancz79
+3 / 13

@SatukNimda "Pretensje do usuwania komentarzy proszę kierować do władz portalu"-skąd mamy wierzyć że to władze portalu a nie ty usunąłeś własne wypowiedzi aby nie były widoczne nasze komentarze? "Chyba nie chcecie mi wmówić, iż funkcja "usuń" nie służy do usuwania"-widać że ja niezłe opanowałeś. Nie było ŻADNEGO ROZMYWANIA FAKTÓW. notabene nie odpowiedziałeś na moje pytanie. przypomnę :Dlaczego w democie nie ma słowa o roli Niemców i ROA. "Powyższy demot sugeruje jednoznacznie, że Ukraińcy nie zrobili nic złego mieszkańcom stolicy!!!"-Czytasz ze zrozumieniem? Chyba nie. Gdyby tak było, to ten demotywator miał by inną treść. narzuca narację jakoby Ukraińcy byli głównymi i najbardziej okrutnymi sprawcami. To nie prawda. Pomija NIemców SS „Dirlewanger” i ROA którzy to są odpowiedzialni za rzez Ochoty ,Woli i Pragi. Pomijasz 90% zamordowanych cywilów? DLACZEGO? .Na 16 tys NIemców i ROA przypada 150ukrainców z Szucha którzy nie brali udziału w walkach i 400 z ukrainskiej policji którzy walczyli w puszczy kampinowskiej (notabene miesiąc po masakrze Woli -pod koniec wrzesnia praktycznie po powstani).Rozumiesz skale. Ukraińskie jednostki miały epizodyczny udział . Chyba że uwazasz ze 10 -słownie dziesięciu (SIC!) ukraińskich tłumaczy- podchorążych było w stanie cokolwiek zmienić na polu walki. A ty na siłe przypisujesz im nadzwyczajną role. Nic o Niemcach ,ludach kaukaskich( o wiele liczniejszych niż ukraincy) czy Rosjanach. Wg mnie specjalnie oszukujesz.. Nawet Wegrzy byli przydzielieni do tłumienia (Królewski Węgierski II Korpusu Rezerwowy-inna sprawa że oni oddali broń powstańcom i olewali decyzje niemców). Też przypiszesz im jakąś nadzwyczajną role?. A np dlaczego nie Azerom (batalion 500osób w ROA)? Na uwypukleniu ponad prawdziwą rolę Ukrainców może zależeć tylko rosyjskim trollom ze względu na wojnę która toczy się na Ukrainę gdzie Rosja napadła na naszego sąsiada. A nasz kraj jest mocno zangarzowany w pomoc wiec ruska agentura już kombinuje aby wzniecić niecheć do Ukrainców. Innego powodu nadawania specjalnego statusu Ukraińcom w Powstaniu Warszawskim nie ma-ja nie widzę. NIe brali w kluczowych walkach, mieli drugorzedne rolę (policyjne,tłumaczy ,strażników) nie byli liczni (w porównaniu do innych niemieckich sojuszników). Żadne ich zorganizowane jednostki nie brały udziału w rzezi Woli ,Ochoty czy Pragi.
Ty wiesz jak wyglądało SS Galitzen (14 Dywizja Grenadierów SS) -była to regularna (nie jakaś policyjna czy tłumaczów ) dywizja SS .Frontowa .Piechota zmotryzowana , pułki artylerii , pułki przeciwlotnicze, regimenty grenadierierów, saperów. Tego tam(w Warszawie) nie było. Zresztą łatwo się dowiedzieć gdzie wówczas walczyła bo pod Brodami gdzie rosjanie ją rozbili (dokładnie 18- 22 lipca 1944). Dywizja straciła ok 70% stanu osobowego a w democie pisza że tydzień później wzieła udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Nieprawda-niemcy ją wysłali na Słowację do odtworzenia.
"Wszystkie natomiast źródła(podaj je) zgodnie twierdzą, że Ukraińców w tłumieniu powstania było dużo, bardzo dużo" Ponieważ ROA brali za Ukraińców .Powstańcy nie rozróżniali wschodnich sprzymierzeńców Wermahtu. Nie pytali się przeciwnika czy jest Rosjaninem ,Ukraińcem, Kozakiem, Turkmenem czy Azerem. Oni też się nie przedstawiali .Pisze o tym Motyka i https://www.mowiawieki.pl/index.php?page=aktualnosci&id=155

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2022 o 1:16

S SatukNimda
-2 / 12

@sancz79
Proszę znowu nie uciekać od sedna sprawy i nie rozmywać tematu, którym jest oczywista manipulacja powyższego demota (bo później znowu proukraińscy propagatorzy będą zaskoczeni, że funkcja "usuń" służy do usuwania... ehhh)
Dopóki podpis pod powyższym demotem nie zostanie edytowany i zmieniony, będzie oczywistą manipulacją i rozsiewaniem fakenewsów!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 16

@SatukNimda przekleję mój komentarz z wątku który usunąłeś

@SatukNimda @LowcaKomedii niczego tu nie zmanipulował. Dał źródła i przypisy wskazujące na to, że mylnie wiele mordów popełnionych podczas powstania przez inne jednostki przypisuje się SS Galizien. po wojnie trudno było przecież przyznać, że w tłumieniu powstania brali udział kolaboranci z całego ZSRR To Ty manipulujesz, historycy jasno wskazali które jednostki są odpowiedzialne za zbrodnie https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_powstaniu_warszawskim#Rze%C5%BA_Woli

Tu także w sekcji uwagi masz przypis "Pacyfikujących Warszawę kolaborantów ze wschodnich formacji ochotniczych mieszkańcy stolicy określali gremialnie mianem „Ukraińców” lub „Kałmuków”, i te określenia pojawiają się najczęściej w przekazie wspomnieniowym. Wynikało to w dużej mierze z wrażenia, jakie wywołały w całej Polsce informacje o zbrodniach dokonywanych na Kresach przez ukraińskich nacjonalistów. W rzeczywistości zwarte oddziały ukraińskie nie wzięły większego udziału w walkach powstańczych"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
-2 / 14

@LowcaKomedii
Tobą powinien się ktoś zająć, onuco banderowska, za wszystkie kłamstwa i manipulacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-2 / 12

@Goretex
Nie za bardzo mnie obchodzi co tam wklejasz, bo jest to tylko ucieczka od sedna sprawy, którym jest ten demot, pod którym zabieramy tu głos. Akurat twój login jest znany na tym portalu od wielu lat i zawsze, zawsze uprawia tu proukrainska propagandę.
Tendencyjny podpis pod demotem nie zostal zmieniony, więc dla każdego kto potrafi czytać jest oczywiste, iż jest bezczelną manipulacją, próbującą wybielać wszystkich Ukraińców.
Pozostaje mieć nadzieję, że nie otrzyma promocji na stronę główną (na co jeszcze wczoraj się zapowiadalo, ale być może władza zapoznała się ze źródłami i wstrzymała to), gdyz byłoby to jawne szerzenie proukraińskich fakenewsów!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 10

@SatukNimda A jakie jest sedno sprawy wg ciebie? Bo wg pierwotnego demota wychodzi na to 10 tłumaczy ukraińskich z Galitzen zadziwiło ponad parę setek powyciąganych z zakładów karnych SSmanów Dirlewangera? A może zadziwili walkami w puszczy Kampinoskiej . Ale chyba walki z AK nie można porównać z rzezią Woli.
Ktoś specjalnie próbuje uwypuklić rolę Ukrainców pomijająć głównych sprawców.
Odpowiedz na pytanie dlaczego ponmijani są główni sprawcy rzezi Woli, Ochoty , Pragi tzn Niemcy i ROA
I jak już demot "łowcy komedii "nie jest manipulacją tylko z nią walczy
Notabene trzeba wspomniec o ukraincach walczących po stronie powstańców skoro 10tłumaczy z SS Galizen robi taką różnicę. Np o braciach Fedoreńko
http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/cudzoziemcy_03.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-3 / 13

@sancz79
"wg pierwotnego demota"
To zabierz głos pod pierwotnym demotem. Tu tematem jest ten demot (reszta to ucieczka od sedna) i każdy kto potrafi czytać widzi jak brzmi jego "motto", widniejące w podpisie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-2 / 16

@SatukNimda "Nie za bardzo mnie obchodzi co tam wklejasz"

Rozumiem, że nie obchodzą Cię fakty z wiki, bo przeczą bzdurom które głosisz, tylko czemu to mnie zarzucasz, że sieję propagandę ? Propaganda to przecież ciągłe powtarzanie bzdur w nadziei że inni ludzie zaczną uważać je za prawdę. A tak się składa, że bzdury powtarzasz tu Ty razem z @butterfly2000.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-1 / 13

@Goretex
Zatem ciągle ani słowa o treści i motcie powyższego demota?!?! Zatem znowu ucieczka od sedna sprawy i rozmydlanie tematu, co jest zresztą charakterystyczne dla propagandowej retoryki, w obliczu faktów, których nie sposób obalić!!!
W dwóch pierwszych moich komentarzach manipulacja została obnażona doszczętnie. Zatem nie dziwi, że pozostaje wam ucieczka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
-2 / 14

@Goretex
Ty i pożyteczny...łowca na siłę chcecie wybielić zbrodniarzy i barbarzyńców, to nie świadczy o was dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 11

@SatukNimda Tylko że motto jest bezpośrednio powiązane z pierwotnym demotem. Demot "łowcy komedii" nie powstał sam z siebie, nawiązuje do innego- kłamliwego. Odpowiedz na zadane pytanie.
Piszesz o rozmydlaniu tematu ale wcale nie wyjaśniasz w jaki sposób niby jest rozmydlany. Sednem sprawy obu demotów jest rola Ukraińców w Powstaniu Warszawskim. I dlaczego ktoś postanowił ją powiekszyć kosztem prawdziwych sprawców (Niemców ROA) rzezi Woli, Ochoty Pragi? Proste pytania. Po co kluczyć
"W dwóch pierwszych moich komentarzach manipulacja została obnażona doszczętnie"-jak sie przeczyta kontrkometarz to już tak nie za bardzo cokowiek udowodniłeś . A skoro o ucieczce to raczej kasowanie trudnych komentarzy i nie odpowiadanie na pytania czy prośba abym nie dyskutował tu ( "To zabierz głos pod pierwotnym demotem") są formą ucieczki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 11

@LowcaKomedii Coraz bardziej dochodzę do wniosku że dyskutantem jest zwykły troll. Za dużo retorycznej fanfaronady za mało merytorycznych argumentów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-1 / 11

@sancz79
Co to usuwania, idź się wypłacz do władz portalu (którzy udostępniają taką funkcję), a nie mi tu bredzisz poza sednem sprawy... tradycyjnie zresztą.
Ale rozumiem doskonale, iż chęć niesienia proukraińskiej propagandy jest ważniejsza od logiki i faktów, Zatem wyjaśnię to jak dzieciom (nie tobie, ty i twoi koledzy i tak za nic w świecie nie przyznacie manipulacji, bo wiadomo propaganda itd). Posłużę się symbolami:
Szafa - SS Galizien
Niebieska - udział w tlumieniu powstania.
Demot pierwotny (buterfly) twierdzi:
"ta szafa jest niebieska"
Odpowiedź nań winna brzmieb:
"najprawdopodobniej jest niebieska, ale może być błękitna lub granatowa". Gdyż:
pewny udział oficerów SS Galizien w tłumieniu powstania, najprawdopodobniej udział poddodziałów tej dywizji, a poza tym wielu innych Ukraińców (czemu zaprzecza wprost demot trolla) tłumiło powstanie itd, czyli wszytsko co zawarłem na początku dyskusji..
Demot powyższy, który odnosi się do pierwotnego niesie treść:
"kolor niebieski nie istnieje"!!!!
Zrozumiano trolliki?!?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 15

@butterfly2000 "wybielić zbrodniarzy i barbarzyńców"

Sam/a kłamiesz w temacie Powstania i udziału w nim SS Galizien.
SS Galizien to mordercy którzy popełnili wiele zbrodni, ale w tłumieniu Powstania udziału nie brali.

Takie to proste

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 11

@SatukNimda Nie jestem trollem ,lubię historię (między innymi IIWS) i wciskani mi historycznych bzdur typu że nie biorąca udziału w walkach dywizja zadziwiała SSmanów okrucieństwem jest absurdem. Nawet idąć tokiem twojej symboliki to demot nie brzmi "szafa jest niebieska (SS Galitzen brała udział w tłumieniu powstania). tylko jak już "szafa zadziwiała prawdziwych sprawców (SSmanów) okrucieństwem".
Ja nie dyskutuje czy jacyś ukraincy byli w oddziałach tłumiących Powstanie Warszawskie. Byli, porozrzucani po Szucha,w jakiś samoobronach ,policji . Ale na pewno nie mogą awansować na symbol okrucieństw PW. Ale dyskusja zresztą powtarzam po raz któryś o rolę ich w powstaniu. Bo nawet Belgowie byli w oddziałach tłumiących powstanie.( Mieli belgowie -znaczenie, żadne).
W oddziałach które były odpowiedzialne za rzeź Ochoty , Pragi ,Woli były jednostkami niemieckimi i ROA. I To jest FAKT. To one popełniały największe zbrodnie. Nie podoba mi się że ktoś JAWNIE OSZUKUJE twierdzać że ukraincy odegrali w jakąś sposób zasadniczą rolę w powstaniu i w zbrodniach. I że zadziwiali SSmanów. Których? z kompanii karnych Dirlewangera ? Zastanawiajace jest kompletne pomijanie Niemców i ROA w twoich komentarzach a przecież to oni byli KATAMI Warszawy. Łatwo się dowiedzieć kto był katami Warszawy. Jakie są symbole okrucieństw w PW. Wola ,Ochota Zieleniak , osoby bandytów typu Kaminskiego ,Dirlewanger, Reinefarth, Bach-Zelewski a nie Petro Diaczenko o którym mało kto słyszał.
Co do samej 14 Dywizja Grenadierów SS nie brała udziału w tłumieniu powstania bo dwa tygodnie wcześniej została rozbita przez sowietów pod Brodami. Sprawdź sobie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_lwowsko-sandomierska
https://pl.wikipedia.org/wiki/14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_(1_ukrai%C5%84ska)
Bzdury wciskasz pytanie tylko po co. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2022 o 13:48

S SatukNimda
-3 / 11

@sancz79
Haha.. z dziećmi łatwiej niż z trollami, co przewidziałem w poprzednim komentarzu :)
Oczywiście okrucieństwo SS Galizien jest kwestią bezsporną i niepodlegajacą dyskusji i nie jedno źródło mówi wprost, że zadziwiała "przerażała" Niemców m.in tu
https://www.rp.pl/historia/art3338721-ss-galizien-jedna-z-najbardziej-zbrodniczych-formacji-ii-wojny-swiatowej
oraz w cytacie bezpośrednio od Niemca, który jednoznacznie to sugeruje.
Pozamiatane!!!

Dalej już tradycyjnie uciekasz od sedna sprawy, lejesz wodę, rozmydlasz temat. Rozumiem takie zadanie proukraińskiego propagandzisty. Ba, to co cytujesz ja sam umieściłem wcześniej w źródłach, więc zarzut mojej niewiedzy... ehhh... płytkie to i zwodnicze, zapewne też umyślne... dla rozmycia faktów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-3 / 15

@SatukNimda Twoja niewiedza wynika z tego, że nawet nie czytasz materiałów które wklejasz.
Nikt tu nie neguje żadnej zbrodni... z historią się nie dyskutuje, tylko wyciąga się z niej wnioski.

Ale skoro Ty i @butterfly2000 piszecie bzdury o udziale SS Galizien w tłumieniu Powstania, to skąd to zdziwienie że ludzie na to reagują ?

Nazywasz kogoś "ukraińskim propagandzistą" bo prostuje Twoje kłamstwa ? Nieładnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+2 / 12

@SatukNimda Ale NIE W Powstaniu Warszawskim? Nikt nie twierdzi że SS Galitzen nie było formacją ludobójczą. ALe nie miało roli sprawców rzez Woli ,Ochoty, Pragi. Trzymaj sie wątku Powstania Warszawskiego. "Dalej już tradycyjnie uciekasz od sedna sprawy, lejesz wodę, rozmydlasz temat"-w jaki sposób uciekam od sedna sprawy?leje wodę? gdzie rozmywam fakty?. Bo ty tak twierdzisz. Sam uciekasz np nie nawiązując do Powstania Warszawskiego. Przecież ja to czytam widzę .Rany , gorzej niż z dzieckiem.
Było 14 Dywizja Grenadierów SS w Warszawie ? TAK /NIE? Uczestniczyła w zbrodniach na Woli ,Starym Miescie? TAK /NIE. Za rzez Woli ,Pragi ,Ochoty odpowiadają Niemcy i ROA -TAK/NIE. Proste pytania, odpowiedz na nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2022 o 14:34

avatar LowcaKomedii
-5 / 19

@butterfly2000 No nie... Nie wiem czy nawet tvp potrafi tak bardzo zakrzykiwać rzeczywistość, jak ty.

Podsumujmy:
1. Wykorzystałaś PW do stworzenia antyukraińskiego demota
2. W democie skupiasz się na jednej dywizji, jakby inne nie istniały. Co w niej było takiego wyjątkowego? Rozumiem więc, że do wybijania Polaków przez Rosjan lub Niemców nic nie masz i to było spoko, dlatego o tym nie wspominasz?
3. Dodatkowo sugerujesz, że dywizję zasilali sami Ukraińcy i że to oni tłumili powstańców
4. Dodajesz jeszcze podpis rodem z pasków na tvp, że byli w tym tak okrutni, że aż ss-mani byli zaskoczeni.

Gdy ktoś wyjaśnia te twoje TOTALNE KŁAMSTWA I MANIPULACJE, bo dywizja nawet nie tłumiła powstania, to masz czelność wypluć z siebie, że ktoś chce wybielić zbrodniarzy oraz barbarzyńców i że to źle o nim świadczy? Co ty masz z banią?

A jak o tobie świadczy:
1. Negowanie wszelkich obostrzeń podczas pandemii tłumacząc, że to jest „wolność”. Później wszystko skrzętnie usuwałaś
2. Nakłanianie do niestosowania się do obostrzeń
3. Próba odciągania ludzi od szczepień , tak samo – później usuwane
4. Tworzenie demotów dot. protestów w innych krajach odnośnie obostrzeń, zachęcając do zrobienia tego samego
Po wybuchu wojny natomiast:
5. Komentarze, że Ukraińcy nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi
6. Bodajże zero komentarzy czy demotów potępiających rosję, w przeciwieństwie oczywiście do tych dot. Ukrainy
7. Wykorzystywanie Wołynia, o którym jakoś nigdy nie pamiętałaś, by skłócać nas z Ukraińcami
8. Tworzenie totalnie oderwanych od rzeczywistości i przekłamanych demotów, w których bezczelnie i z premedytacją wykorzystujesz Powstanie Warszawskie, tylko po to, by coś dowalić na Ukraińców
Czyli te wszystkie rzeczy DOBRZE o tobie świadczą?

Dobrze, że dodałaś tego kłamliwego demota i że wypisujesz komentarze typu „banderowskie onuce”, bo teraz dokładnie wiadomo jakie intencje miałaś tworząc demota dot. Wołynia. Co, że niby o pamięć chodziło? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 12

@LowcaKomedii Pewnie tak bo do łba nie docierają żadne rozsądne argumenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-2 / 12

@LowcaKomedii A co jakieś złe wspomnienia ci się przypomniały? Wieczny oklep łapałeś? ;)
@sancz79 "do łba nie docierają żadne rozsądne argumenty." podoba mi się twoja samokrytyka :)
@Goretex haha... ucieczka od tematu, tradycyjnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 11

@SatukNimda Sęk w tym że to nie była samokrytyka. Widać jak łapiesz kontekst wypowiedzi..Wróc do tematu ,odpowiedz na pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-1 / 11

@sancz79
hehe... napisał koleś, który "łapie" kontekst, a od 2 dni nie potrafi zrozumieć jednego, prostego, zmanipulowanego zdania widniejącego pod powyższym demotem :) i leje wodę, ucieka od tematu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-2 / 10

@SatukNimda Czyli nie odpowiesz na pytania. Za trudne? Pewnie tak- chodz dla przeciętnego Polaka który zna historię kraju łatwe. ja nie uciekam? , nic z tych rzeczy .(aczkolwiek nudny jesteś , nawet żadnego argumentu nie umiesz wykrzesać-a jak już wykrzeszesz to nie w temacie Powstania Warszawskiego ).
A jeżeli leję wodę to w którym miejscu. Zacytuj gdzie jest lanie wody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-1 / 11

@sancz79
haha... dobry manipulant jesteś, oczywiście nie tak dobry jak autor demota, ale szybko się uczysz :)
Jeszcze raz przeczytaj tekst demota, a następnie moje pierwsze 2 komenarze, bo już tam temat został definitywnie zamknięty, a manipulacja obnażona. Udział oficerów i podofic. z SS Galizien w powstaniu oraz najpewniej poddodziałów. Reszta to lanie wody i ucieczka.
Masz jeszcze jedno, ostatnie wyjście. ostatnia deska ratunku.
Musisz edytować slownik języka polskiego i zmienić znaczenie słowa "nic", które w zdaniu 'nic nie zrobili" użył manipulant. Śmiało :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butterfly2000
-2 / 12

@LowcaKomedii
Już dawno sugerowałam ci, żebyś udał się do psychiatry. Ukraińcy brali udział w zdławieniu powstania warszawskiego i to jest fakt. Dla ciebie przypominanie o ludobójstwie, to prowokacja. Jesteś beton.
I jescze jedno, dla mnie ruskie i ukraińcy to ta sama dzika swołocz.
Nie odpisuj, bo ja nawet nie czytam tego twojego badziewia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 10

@SatukNimda-a gdzie manipuluję. Dlaczego nie odpowiesz na proste pytania? Skoro o ucieczce piszesz dlaczego wiec uciekasz przed odpowiedziami? " następnie moje pierwsze 2 komenarze, bo już tam temat został definitywnie zamknięty"-wcale nie został zamknięty -zacytuję wiec MOtykę bo ty sam nie czytałeś" "(o SS Galiztzen, Sytuacja na froncie sprawiła jednak, że ostatecznie w końcu czerwca 1944 r. znalazła się w rejonie Brodów. Składała się ona wówczas
z trzech (29., 30. i 31.) pułków piechoty. Przewaga wojsk sowieckich nad niemieckimi oddziałami była w tym rejonie wprost miażdżąca, przy czym w lotnictwie całkowita. Nic więc dziwnego, że gdy 13 lipca ruszyła ofensywa Armii Czerwonej, obrona niemiecka szybko została przełamana. W celu zatrzymania przeciwnika
Niemcy rzucili do kontrataku Dywizję SS „Galizien”. W wyniku beznadziejnej walki przeciwko 3. Armii Pancernej, pod ciągłymi uderzeniami radzieckich samolotów, 30. pułk piechoty praktycznie przestał istnieć. Armia Czerwona 18 lipca zamknęła pierścień okrążenia wokół kilku niemieckich dywizji i jednej ukraińskiej.
W kotle zginęło lub dostało się do niewoli około 7 tys. Ukraińców. Nielicznym udało się dołączyć do UPA. Z okrążenia wyrwało się blisko 3 tys. żołnierzy dywizji, z czego aż połowę stanowiły jednostki tyłowe (weterynaryjne, obsługi technicznej itp.). Resztki oddziałów zebrały się w miejscowości Seredne położonej pomiędzy Użgorodem a Mukaczowem na Ukrainie Zakarpackiej. Już 7 sierpnia 1944 r.(czyli już Powstanie Trwało) Himmler wydał instrukcję, w której nakazał odtworzyć (SIC) Dywizję SS „Galizien” w obozie w Neuhammer. Niemcy szybko uzupełnili dywizję jednostkami rezerwowymi, dzięki czemu na początku września liczyła znowu około 10 tys. ludzi (tyle że setki km od Warszawy)...W Polsce rozpowszechniona jest opinia,iż pododdziały Dywizji SS „Galizien” są odpowiedzialne za wiele masowych mordów na ludności stolicy33. Tymczasem, jak pokazały badania Ryszarda Torzeckiego i Andrzeja A. Zięby, w czasie powstania nie było w Warszawie jednostek SS„Hałyczyna”34. Zbrodnie przypisywane Ukraińcom popełniły inne oddziały:złożona z niemieckich kryminalistów brygada Oskara Dirlewangera, własowcy
z Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej (ROA) oraz brygada Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczo-Ludowej (RONA) Bronisława Kamińskiego. Kamiński był przywódcą Rosyjskiej Narodowo-Socjalistycznej Partii i w swoich politycznych planach dążyłdo utworzenia w Rosji państwa faszystowskiego. Jego jednostka miała zatem wyraźnie rosyjski charakter35. Ukraińcom przypisano zbrodnie innych, ponieważ
warszawiacy, w dużej mierze pod wpływem informacji o pogromach dokonywanych na Wołyniu przez UPA, wszystkie cudzoziemskie jednostki walczące postronie Niemiec określali jako ukraińskie. Nie znaczy to jednak, że żaden Ukrainiec nie brał udziału w tłumieniu powstania. Dwie ukraińskie kompanie policji
(80–150 ludzi) stacjonowały w rejonie alei Szucha i przy ulicy Wawelskiej w budynku Wyższej Szkoły Nauk Politycznych. Ukraińcy byli też w straży Pawiaka.Podoficerowie i oficerowie Dywizji SS „Galizien” szkoleni w szkole SS w Poznaniu dołączyli do zgrupowania Reinefartha, służąc mu za tłumaczy."
Słowem SS Galizen nie było jako grupy bojowej. NIe widnieje też tu:
"http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/cudzoziemcy_02.html"-byli przed powstaniem ale nie znalezli się w żadnej z grup walczących na Woli czyOchocie.
"Udział oficerów i podofic. z SS Galizien w powstaniu oraz najpewniej poddodziałów"-przecież mamy wykaz pododziałów biorących udział w tłumieniu powstania .
Dywizja SS Galitzen składała się następujących formacji:Która z tych formacji była w Warszawie przy tłumieniu powstania?
Waffen-Grenadier-Regiment der SS 29 (galizisches Nr. 1)
Waffen-Grenadier-Regiment der SS 30 (galizisches Nr. 2)
Waffen-Grenadier-Regiment der SS 31 (galizisches Nr. 3)
Waffen-Artillerie-Regiment der SS 14
Waffen-Füsilier-Bataillon 14
SS-Freiwilligen-Flak-Abteilung 14
Waffen-Nachrichten-Abteilung der SS 14
SS-Radfahr-Bataillon

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2022 o 18:16

T tosavi
+2 / 10

@butterfly2000 - odezwała się onuca kremlowska...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+2 / 10

@SatukNimda - ten cytat od "niemca" na poparcie twierdzeń powala... jaki to prawy i prawdomówny naród w trakcie wojny był....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-2 / 12

@sancz79
Twoje opasłe wklejki znowu kompletnie nic nie zmieniły (lejesz i lejesz tę wodę :)). A wątek udziału ludzi związanych z dywizją SS Galizien w tłumieniu powstania ciagle pozostaje faktem!!! Więc szafa ciągle niebieska, ewentualnie możemy się spierać o odcienie :) A ty ciągle bronisz tezy, że kolor niebieski nie istnieje :)
@LowcaKomedii
Widzisz jak szybciutko upadają twoje szurze teorie, jeszcze parę dni temu byłeś przekonany, że ja i butterfly to ta sama osoba, później że piszemy do siebie PW, a teraz znowu jestem kimś innym :)
@Tosavi Dziekuję, że ty nawet nie próbujesz bronić prawdziwości treści powyższego demota, widocznie zapoznałeś się ze źródłami i wiesz, że to oczywista manipulacja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-3 / 11

@LowcaKomedii
W usuwaniu też sobie nieźle radzisz ;)
Uważaj bo jak się jutro obudzisz to znowu mogą tu widnieć tylko moje 2 pierwsze komentarze, które zmiotły twój fakenews :)
Ależ musiało boleć, że zamiotłem cię twoim własnym źródłem-autorem, Motyką.
Wyrwałeś się z motyką na słońce i oberwałeś tą samą motyką po główce :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-5 / 17

@SatukNimda Właśnie o tym piszę, że gdy jesteś rozgniatany jak g na chodniku, to i tak wypalisz z tym, że wygrałeś :)
Motyka, tak jak i źródła na które ty się powoływałeś - Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego, zgodnie twierdzą, że wspomniana w democie formacja nie zajmowała się dławieniem PW.
O, masz jeszcze raz zdanie z podlinkowanej przez CIEBIE strony:
„Ukraińska dywizja Waffen SS Galizien (Hałyczyna) nie brała udziału w dławieniu Powstania Warszawskiego."
Będę ci to wklejał kilka razy z nadzieją, że w końcu zaskoczy. Czyli Motyka o tym wspomina, twoje źródełko, ale hej, to nieprawda.

I takie to twoje zamiatanie.

Ale rozmowa jest dość komiczna.
Goretex udowadnia, że się mylisz - ty wygrałeś.
Sancz ci to również udowadnia - znowu ty wygrałeś. W dodatku zmienia temat, w przeciwieństwie do ciebie, bo, uwaga, pisze na temat.
Ja również udowadniam, że się mylisz i nawet cytuję fragmenty z twoich własnych źródełek - ty wygrywasz po raz kolejny i zmiatasz mój "fake news", który jest potwierdzany nawet w twoich źródełkach.

Sapieha jak nic :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 9

@SatukNimda Opasłe wklejki są po to aby nie było zarzutu że coś wyciołem z kontekstu. Z "opasłych "wklejek wynika że SS Galitzen nie mogła być w Powstaniu Warszawskim bo zostało rozbite przez A.Czerwoną pod Brodami i wysłana do uzupełnień. Do tego nie odpowiadasz na pytania. Żeby nie było niejasności to że nie odpowiadasz na pytania , jest też formą odpowiedzi.
"A wątek udziału ludzi związanych z dywizją SS Galizien"-na takiej zasadzie można powiedzieć że Belgia tłumiła powstanie warszawskie wszakże w niemieckich oddziałach byli Belgowie. Sam Motyka który przewija wielokrotnie stwierdza"Tymczasem, jak pokazały badania Ryszarda Torzeckiego i Andrzeja A. Zięby, w czasie powstania nie było w Warszawie jednostek SS„Hałyczyna” . Zbrodnie przypisywane Ukraińcom popełniły inne oddziały:złożona z niemieckich kryminalistów brygada Oskara Dirlewangera, własowcy z Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej (ROA) oraz brygada Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczo-Ludowej (RONA) Bronisława Kamińskiego" .Gdyby uważał grupę tłumaczy za istotny wkład to by takich słów nie napisał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2022 o 21:45

S SatukNimda
-3 / 11

@sancz79
Z Tobą mój drogi Kolego kończę dyskusję. Jesteś daltonistą i nie rozpoznajesz kolorów, choć oni najczęściej mylą zielony i czerwony, Ty niebieski....
Twoje komentarze maja pokazać tylko w oczach autora demota, że nie poddajesz się w dyskusji i ciągle odpowiadasz i ciągniesz jałowy wątek, (wklejając kolejne wkleiki), który jest już przez Ciebie przegrany od zarania tematu. Dziwne to, bo umiejętność przyznania się do porażki, to pozytywna i szanowana cecha u człowieka. Ty tego nie potrafisz...
@LowcaKomedii Twoja bezczelność w podpisie demota polega tu na tym, że plujesz w twarz każdemu warszawskiemu Powstańcowi, który został zarżnięty, zamordowany, spalony przez Ukraińców, których znaczna obecność w tłumieniu powstania jest niepodważona na żadnym etapie naszej dyskusji...
Rozumiesz AntyPolaku w co ty się tu bawisz?
Rozumiesz powagę swoich słów?
Rozumiesz tu, że mam prawo myśleć o tobie jako o proukraińskim propagatorze? Mającym totalnie w doopie pamięc wymordowanych Polaków
....Kwestia udziału w powstaniu ludzi związanych z SS Galizien ciągle nietknięta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 9

@SatukNimda NIe muszę się przyznawać do porażki ponieważ żadnej nie odniosłem. Natomiast to że nie odpowiadasz na pytania jest formą ucieczki. Udowodniłem ci że ani Motyka nie uważa że SS Galizen było w Warszawie , nie ma fizycznej możliwości aby była w Warszawie skoro została rozbita wcześniej przez Rosjan pod Brodami i wysłana do reorganizacji. Porażką i wstydem to twój brak łaczenia faktów ORAZ NIEZNAJOMOŚĆ prawdziwych sprawców gehenny Warszawy (skoro nie potrafisz tego napisać).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-2 / 10

@sancz79
To że nie odpowiadam, to "pikuś" ja nawet nie czytałem twoich opasłych komentarzy, gdyż faktem niepodważalnym jest udział ludzi związanych z SS Galizien w tłumieniu powstania, więc możemy się spierać tylko o odcienie niebieskiego, a nie udowadniać, że taki kolor w ogóle nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 8

@SatukNimda Żaden pikuś bo pytania są tak postawione aby nie było wątpliwości kto jest odpowiedzialny za zagładę Warszawy (Niemcy i ROA). Nie można olewać parędziesiąt tysiecy zamordowanych Polaków a ty to robisz. "niepodważalnym jest udział ludzi związanych z SS Galizien" Dywizji nie było, nie było żadnego batalionów . A ludzi powiązanych w różny sposób z SS Galitzen było od groma od dostawców dostaw jedzenia, odzieży , broni ,itd. Czy pojawienie się np Wachtera (oragnizatora dywizja) w jakimś miejscu jest równoznaczne z była tam cała dywizją. Bodź poważny. Na tej zasadzie można powiedzieć że Armia Czerwona tłumiła powstanie Warszawskie wszakże ludzi związanych z Armią Czerwoną w ROA pod dostatkiem.
"ja nawet nie czytałem twoich opasłych komentarzy"-to tłumaczy twoją nie wiedzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-2 / 10

@sancz79
"...A ludzi powiązanych w różny sposób z SS Galitzen było od groma..."
No w końcu sam przyznałeś, że kolor niebieski ma odcienie i faktycznie istnieje.
Brawo Ty!!!
Teraz jeszcze edytuj słownik j. polskiego, aby zdanie z demota "NIC nie zrobili..." było prawdziwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-4 / 10

@LowcaKomedii Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jakie rozgorycznie czujesz, obnażeniem twojego fakenewsa :)
@sancz79 Dodatkowo zauważ, że buterfly w swoim democie nie użyła zwrotu "dywizja SS Galizien" tylko samo "SS Galizien", wiec twoje 4-dniowe jałowe wywody o rozbiciu tejże dywizji są jeszcze bardziej jałowe. Tym bardziej, że wszyscy zgadzamy się tu, że ludzie powiązani z SS Galizien uczestniczyli w powstaniu "od groma".
Manipulacja tego trolla jest zatem jeszcze większa. Kurdę, już z 8 razy zaorałem rzeczowo tego fakenewsa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-4 / 10

@LowcaKomedii
Argument "usuwanie komentarzy" ci tylko pozostał :)
Możesz sobie minusować z kilku kont moje komenty, Życia ci nie starczy, abym w minusach dogonił ciebie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-3 / 9

@LowcaKomedii
4 osoby dobitnie zaorane. Już piewrsze 2 komenty nie pozostawiły złudzeń, że fakenewsa łatwy do obnażenia.
No powiedzmy, że 3 osoby, bo to jedno konto pewnie też twoje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 8

@SatukNimda "Dodatkowo zauważ, że buterfly w swoim democie nie użyła zwrotu "dywizja SS Galizien" tylko samo "SS Galizien",-samo sobie SS Galitzen nie funkcjonowało tylko było formacją. " Tym bardziej, że wszyscy zgadzamy się tu, że ludzie powiązani z SS Galizien uczestniczyli w powstaniu "od groma"."
Po pierwsze nikt (a ty piszesz "wszyscy" -jawnie mnie oszukująć w żywe oczy) się nie zgadza że SS Galitzen uczęszczała w powstaniu, To nadużycie. Po drugie pojęcie "ludzie powiązani z SS Galizien " jest tak mało precyzyjne że nikogo nie obejmuje. W takim sensie to armia Czerwona tłumiła powstanie wszakże wlasowcy byli w ROA . Po trzcie co znaczy od "groma"-5,10,600 pare tysiecy? W jakich oddziałach oni byli ,skoro było ich od groma mozesz mi KONKRETNIE wskazać oddział w których byli. A wjakich walkach,w których miejscach walczyli? Pod jakimi dowódcami?
Nikogo nie zaorałeś raczej ciebie oraja. Nikt się też z tobą nie zgadza. Czemu nie odpowiadasz na pytania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2022 o 9:17

S sancz79
0 / 8

@SatukNimda A tak przeczytaj kontekst wypowiedzi ,bo zaczynam miec wątpliwości o twoje imiejętności czytania ze zrozumieniem .Po pierwsze nie napisałem że od groma było w Powstaniu Warszawskim. Po drugie chodziło mi ze nie nalezy uważać za dywizję ludzi którzy się w jakikolwiek spośób otarli lub byli np dostawcami ubrań dywizji. Tak samo w ROA buło sporo ludzi powiazanych z armia Czerwoną "-czy to uzasadnia twierdzenie że armia Czerwona tłumiła powstanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 8

@SatukNimda Przecież nikogo nie zaorałeś . Twoje twierdzenie nie ma odzwierciedlania w rzeczywistości. Uciekasz ,nie odpowiadasz na pytania, wycinasz wypowiedzi z kontekstu, jakoś dziwnie giną posty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-3 / 9

@sancz79
Baty zebrałeś już zbyt konkretne, abym znęcał się tu nad twoimi zmasakrowanymi zwłokami.
czekam na edycję słownika...
szafa niebieska...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 5

@SatukNimda Nie zebrałem żadnych batów. To że nie potrafisz odpowiedzieć na pytania ,ba nawet napisać gdzie w powstaniu Warszawskim wg ciebie SS Galitzen walczyło ,w jakim składzie osobowym , świadczy o twojej ucieczce ,polegającej już tylko niczym nie uzasadnionych przechwałkach. Jak u 4latka . Nawet nie potrafisz odpowiedzieć kto jest odpowiedzialny za zbrodnie w powst. Warszawskim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-4 / 6

@sancz79
szafa niebieska...
słownik nieedytowany...
Problemy z czytaniem i wyciąganiem wniosków, to twój a nie mój problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 5

@SatukNimda Twoje wypowiedzi nic nie wnoszą. Widzę że pukasz w dno od spodu skoro się przekomarzasz jak dziecko od paru postów . A problem z czytaniem ze zrozumieniem min. pana Motyki masz ty .Tak samo jak ze zrozumieniem jasnej i logicznej argumentacji. Co z odpowiedziami na moje pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SatukNimda
-4 / 6

@sancz79
Jak tam edycja słownika j. polskiego? (tylko po edytowaniu znaczenia słowa "nic" mozemy kontynuować dialog)
Jak tam leczenie daltonizmu? (tylko po wyleczeniu... dialog)
Jak tam nauka logiki? (tylko po korepetycjach w kwestii wyciągania wniosków możemy kontynuować dialog)
Korepetycje (od autora demota) w kwestii ucieczki od sedna sprawy i rozmydlania tematu, bezsensownymi pytaniami w obliczu faktów, [przeszedłeś pozytywnie. U mnie masz celujący

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
-1 / 1

@SatukNimda - wiesz, tak się składa, że trochę interesuję się historią, owszem udział ludzi związanych z SS Galizien w tłumieniu powstania da się udowodnić, ale też da się udowodnić. Ale da się tez udowodnić udział ludzi związanych z KK z Prawosławiem, Anglikancmem, i paroma innymi organizacjami tylko czy to jest dowód na to, że KK i inni brali udział w tłumieniu powstania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-3 / 7

Drodzy komentatorzy, czy nie widzicie prostej manipulacji informacjami, czy nie widzicie trendu poprawnościowego? Zaraz po wojnie i po Wołyniu i akcji Wisła.... to Ukraińcy byli beee, dziś jest inna sytuacja geopolityczna i Ukraińcy to "ostatni bastion wolnej Europy". Co będzie za dziesiąt lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
0 / 14

@swosek wystarczy przestać trzymać się "trendów" a zacząć trzymać się faktów. A fakty najlepiej odkrywają i dokumentują historyczne badania.

Trzeba też umieć oddzielić to, co działo się 80 lat temu, od tego co dzieje się dziś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-3 / 3

@Goretex Część "badań historycznych" jest na zamówienie, i tylko politycy dają rozkazy do publikacji.... spójrz na spór o "Powstanie Warszawskie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-1 / 9

@swosek ale spór o co ? W kwestii interpretacji sensowności wybuchu powstania zawsze będą spory.

Ale w kwestii przebiegu zdarzeń wiele udało się poskładać z meldunków czy rozkazów, które się zachowały. Stąd wiemy jakie jednostki były na miejscu, jakie miały rozkazy i gdzie działały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-2 / 2

@Goretex No właśnie w drugim zdaniu odpowiedziałeś na swoje pytanie:) Skąd ten spór: z polityki, ale też z badań - jedni coś doczytali, znaleźli, a inni nie chcieli.
Pozostała część komentarza - oczywiście zgoda.
pozdr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem