Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
163 195
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H HUBERTX
+5 / 15

Kto powiedział że za darmo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
+2 / 4

Nie zgadzam się. PT91 i tak były już powoli na wylocie ze stanu. Trzeba je złomować, albo szukać jakiegoś klienta, moze się znajdzie a może nie. Na U. posłużą one interesom Polski najlepiej jak tylko można, bo osłabienie roSSji to jest interes Polski, a nowe czołgi i tak trzeba kupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+5 / 15

Myślący człowiek woli oddać, nawet za darmo, te czołgi, by walczyły na terenie Ukrainy, niż je zostawić i walczyć nimi na terenie Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wawrzynkor
0 / 6

@sfzgkkp
Masz + odemnie. Po 7 minusach stwierdzam, że trzeba uciekać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I IWillBack
-1 / 1

Płacimy tylko za "pakiet startowy", czołgi są gratis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
-3 / 5

Nie pisz kłamstw! I jeszcze link fake newsów, żenada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 sierpnia 2022 o 21:43

T tawarisz12
0 / 2

Zapomniałeś dodać, że w okresie pomiędzy oddanie pt91 i dostarczeniem abramsów będziemy bezbronni jak dziecko w kołysce. Białoruś sama będzie mogła nas najechać i podbić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-2 / 2

@tawarisz12 czyli jesteś troszkę niedoinformowany, albo wpasowuje się to w twój światopogląd (a wtedy prawda już nie jest taka istotna)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
0 / 2

@lingerer Z początkiem sierpnia nasze żołnierzyki zaczęli pseudoszkolenie. Wiesz, kiedy te abramsy będą zdolne do walki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-3 / 3

@tawarisz12 czyli wg ciebie mieliśmy tylko te PT91 (których notabene nie oddaliśmy)
ponadto mamy jeszcze Leopardy wg GW 249 szt. jak na razie wyzbyliśmy się częściowo T72 (łącznie z Czechami przekazaliśmy 250szt.) ponadto AMW wyzbywała się ich już od dawna, tak można było kupić po spełnieniu kilku warunków
powiem ci jeszcze bo być może nie wiesz nie tylko czołgi w wojsku się liczą
ps. czy określenie żołnierzyki i pseudo szkolenie (pisane osobno) miało na celu umniejszenie wartości Polskiego żołnierza, bo jeżeli tak to największy ciura koszarowy będzie miał u mnie więcej szacunki niż ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2022 o 9:56

T tawarisz12
0 / 2

@lingerer PT91 jest już na Ukrainie. Nawet na ТРУХА się tym chwalili.
Liczą się nie tylko czołgi. Masz rację. Liczy się jeszcze lotnictwo, którego mamy mniej niż w 39 roku. Liczy się także artyleria czyli min Kraby których (wg Wolskiego) potrzeba 600, połowę ze 140 przekazaliśmy, lub mamy przekazać na UKR.
Ważna jest też obrona przeciwlotnicza i tu projekty Wisła i Narew stanęły na 7 lat. Nic się w nich nie działo.
W każdym razie najważniejsze są ciężkie jednostki. Bajki o WOT, które za pomocą javelinów dziesiątkowały orków, to tylko propaganda UKR.

Pseudoszkolenia (piszemy razem by PWN) - bo szkolenie powinno zaczynać się do symulatorów. Jest tańsze i bezpieczniejsze. Zarówno dla sprzętu, jak i dla ludzi.

Żołnierzyki - popytaj jakiegoś znajomego żołnierza jak wygląda sytuacja w wojsku od środka. Żołnierze głosują na pis, bo ten im daje premię, gwarantuje szybkie emerytury, a nie patrzą na to, że sprzęt na którym jeżdżą jest starszy niż oni i niedługo się rozsypie. Nie patrzą na to, że brakuje szkoleń, a czas na poligonie spędzają na opalaniu się, zbieraniu grzybów, czy grilowaniu.
Dodaj sobie do tego salutowanie misiewiczom (wiem, że to było dawno, ale tej hańby żołenierze jeszcze nie zmyli), czy służenie w mundurze do mszy, co jest też uwłaczaniem mundurowi polskiemu.Poczytaj co pisze Mazguła, a zobaczysz, że momentów, kiedy polscy żołnierze hańbią mundur jest dużo więcej.
Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@tawarisz12 fakt pewna liczba PT91 jest na Ukrainie co zaś tyczy się lotnictwa to w '39 mieliśmy sporą ilość lotnictwa konnego nie to co dziś taką garstkę.
"Ważna jest też obrona przeciwlotnicza i tu projekty Wisła i Narew stanęły na 7 lat. Nic się w nich nie działo" tutaj wyraźnie sugerujesz że to obecna władza zatrzymała ten projekt?
"Pseudoszkolenia (piszemy razem by PWN) " niby razem lecz "szkolenia" jest rzeczownikiem odczasownikowym zaleca się wstawić myślnik bo to nie niemiecki
Żołnierzyki chyba te twoje ołowiane (szkodliwe - ołowica ;-)) znajomego nie muszę pytać zmiana POLLOG XX i XXI (''83-84) POLBAT III i IV ('94-06) a jeżeli twój ogląd na wojsko jest z perspektywy Mazguły to gratuluję, biedaka media podpuściły że dostał zakaz noszenia munduru oraz nie załapał się na posła to i frustracja duża w nim się nagromadziła w 2004 już miewał dziwne jazdy, a następnie w 2016 https://zhp.pl/2016/oswiadczenie-glownej-kwatery-zhp/
gdzie od tamtej pory twierdzi że stan wojenny to była "taka zabawa"
https://www.facebook.com/watch/?v=10154096561521658
wiesz po tym jak znowu to obejrzałem to straciłem chęć dalszej wypowiedzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 1

@lingerer "Ołowiane żołnierzyki"? Już po słowie ciura podejrzewałem, że mam do czynienia z dinozaurem.
Nie ważne ile masz za sobą misji pokojowych. Ważne, że dzisiejsze wojsko woli przejadać pieniądze, niż je inwestować (tak było jeszcze pół roku temu) ku uciesze żołnierzy i ten pogląd mam od rodziny, która służy w wojsku.
PiS nas rozbraja i nie mam pretensji, że wysyłają T72 na UKR, tylko, że przez 7lat nas nie przygotowali do tego. Nie zrobili dosłownie nic. A jakby chcieli, to by zapobiegli wojnie za pomocą polityki.
Rozumiem, że salutowanie jakimś Misiewiczom, czy służenie do mszy w mundurze ci pasuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-3 / 3

@tawarisz12 "Rozumiem, że salutowanie jakimś Misiewiczom, czy służenie do mszy w mundurze ci pasuje." ujmę to tak co tyczy salutowania, no cóż nadgorliwcy są wszędzie (i nie mówię tu stricte o salutujących tylko ich zwierzchnikach) co zaś tyczy mszy zawsze powtórzę zawsze czynny żołnierz (wierzący) powinien być w mundurze bo mundur to honor.
Być może dla ciebie jestem dinozaurem (hi hi na szczęście Kopacz do mnie akurat kamieniami nie rzucała) z wojskiem związany jestem do dziś ( choćby organizacja biegów katorżnika, akurat jutro Lubliniec - Kokotek) i wojsko to dzisiejsze znam ale mówmy o wojsku a nie o kompani św Klementyny też znam dekowników pod hasłem KOMBI (słodkiego miłego życia)
co zaś do twoich zarzutów "PiS nas rozbraja " to jest kłamstwo "tylko, że przez 7lat nas nie przygotowali do tego" to co powiesz o likwidacji całych garnizonów za rządów PO ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 1

@lingerer Za PO doszło do jednej z najważniejszych zmian we współczesnej armii - uzawodowienie armii (czyli zmniejszenie liczebności wraz ze zwiększeniem potencjału bojowego pojedyńczego żołnierza). Ile jest warty żołnierz poborowy, pokazują ruskie w UKR, a raczej trupy rosyjskich żołnierzy.
Wiesz, że likwidacja tych jednostek nie osłabiła siły WP? Bo, sprzęt i ludzie zostali przerzuceni do innych jednostek, lub stworzenia nowych.
Pis nas rozbraja, to nie jest kłamstwo. Bo o ile wysyłanie poradzieckiego sprzętu na UKR (nawet całego) jest jak najbardziej pożądane. To o tyle wysyłanie Piorunów, czy Krabów - najnowszych zdobyczy polskiej myśli technicznej, to już przesada (ryzyko, że wpadnie w obce łapy).
Przynajmniej mamy pełną zgodę co do tego, że pis nas nie przygotował do tego co się teraz dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@tawarisz12 troszeczkę się zaplątałeś
teraz piszesz "zmniejszenie liczebności wraz ze zwiększeniem potencjału bojowego POJEDYNCZEGO żołnierza" a poprzednio pisałeś o nich prześmiewczo "żołnierzyki"
ponadto to nie ja pisałem "pis nas nie przygotował do tego co się teraz dzieje." tylko CYTOWAŁEM twoje słowa "tylko, że przez 7lat nas nie przygotowali do tego" i zapytałem o likwidacje garnizonów za rządów PO
ale skoro TY wiesz lepiej to posłuchaj może wypowiedzi innego generała w st. sp takiego bardziej związanego z obronnością niż Mazguła (mam na myśli linowca który nieraz proch wąchał czyli Romka Polko)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 1

@lingerer 1. Nie. Nie zaplątałem się. Żołnierzyk zawodowy jest lepszy w walce niż żołnierzyk poborowy.
2. Ale nie dałeś kontraargumentu, tylko wyjechałeś jak 5 latek z przedszkola, "a co PO zrobiło"?
3. Nie miałem na myśli Mazguły (bo on się na ten temat nawet nie wypowiadał, a jeżeli to nawet nie czytałem) i nie oceniam tych zakupów, czy są dobre czy złe (różne osoby różnie o nich piszą). Wiem 2 rzeczy. Wiele sprzętu, który kupujemy teraz na gwałt, powinno być produkowane w Polsce.
Zarzut wobec abramsów: 3 rodzaj czołgu w Polsce (poradziecki, leopard, abrams). Pozbywamy się poradzieckiego sprzętu, przez co milebyśmy 2 rodzaje czołgów (zarzut opozycji można o kant dupy rozbić), ale kupują u koreańców 3 czołg więc pozostajemy w punkcie wyjścia.
A Polko? No cóż. Stracił u mnie, gdy zaczął pokazywać się w tv (w jakimś reality show) zamiast zajmować się sprawami BBN, za co go L. Kaczyński słusznie zdymisjonował. Polko, nie dość, że jest jeszcze bardziej upolityczniony, to jest w nim trochę z celebryty i ma parcie na szkło. Zaś to co mówi, to są albo ogólniki (o których wszyscy wiedzą), albo pierdy dla naiwnych:
https://polskatimes.pl/wojna-na-ukrainie-gen-roman-polko-dla-portalu-polskatimespl-paradoksalnie-nie-ma-roznic-w-stratach-podawanych-przez-ukraincow-i/ar/c1-16531105
i zdanie "HIMARS-ów powinno być co najmniej kilkaset sztuk.". Do tej pory od 2003 wyprodukowanych zostało 540 sztuk Himarsów. Lockheed może ich wyprodukować ok. 70 rocznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@tawarisz12 nie zdymisjonował tylko podał się do dymisji choć w BBN nie ma zapisu o wyłączności chodziło przede wszystkim o prowadzenie kursów (odpłatnych) co zaś tyczy się K2 są one zgodne z polskim arsenałem transportowo-pancernym.
Wątek Mazguły pojawił się w twojej wypowiedzi z 11 VIII "Poczytaj co pisze Mazguła, a zobaczysz, że momentów, kiedy polscy żołnierze hańbią mundur jest dużo więcej."
znowu twoje słowa "Za PO doszło do jednej z najważniejszych zmian we współczesnej armii - uzawodowienie armii (czyli zmniejszenie liczebności wraz ze zwiększeniem potencjału bojowego pojedyńczego żołnierza)"
więc ostatni pobór miał miejsce bodaj w grudniu 2008 a likwidacja zasadniczej zakończyła się w VIII 2009 a jednostki zaczęto likwidować już 1997 (z przerwami) ponadto powinieneś wiedzieć że likwidowali również inne służby (policja straż graniczna) oraz co może jest dla ciebie bez znaczenia likwidowali komunikację "na nie rentownych odcinkach" jednym słowem działali w kierunku całkowitego upadku niezależności państwa polskiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 1

@lingerer Bo mu kazali. Albo sam się poda do dymisji, albo go wypierdzielą. A program nazywał się Fort Boyard. Pamiętam to bardzo dobrze. Generał Dywizji, zastępca szefa BBN występuje w jakimś tandetnym reality show - dyplomatycznie mówiąc to było bardzo niesmaczne. Przy czym spójrz proszę na daty otrzymania stopni generalskich. Otrzymywał je za PiS, teraz też dali mu fuchę w jakiejś radzie ds Bezpieczeństwa i Obronności, której jedynym zadaniem jest danie ciepłych posadek swoim. Czyli wszystko co powie PiS jest dla niego święte. Do tego taki sam fakap z Himarsami, co JK. O ile ten drugi może się nie znać, to Polko już powinien.
W 2004 weszliśmy do UE. Granica południowa i zachodnia przestały potrzebować tyle Straży Granicznej co wcześniej.
NIe przeszkadza mi, że jednostki Policji są likwidowane, jeżeli spada przestępczość. A spadała do tego roku. Byłem kolejarzem i wiem ile fakapów dotyczących kolei popełnił pis, a w szczególności Gosiewski.
Wracając do meritum. Mamy lukę w uzbrojeniu, którą nieprędko zapełnimy. Mamy lukę w przemyśle zbrojeniowym, o której zapełnieniu nikt nie mówi. Mamy lukę w przemyśle cywilnym, który w razie W można przerobić na zbrojeniówkę, bo wszystko zostało wyrzucone do Chin. PiS miał 7 lat aby naprawić błędy poprzedników, ale nawet prostej rzeczy jak zakup porządnej amunicji ppanc nie zrobił (bo PO kupiło za słabą). Nie powiem już o brakach w sprzęcie lekkim.
Jedyne co pis zrobił to WOT, ale zrobił to kosztem armii zawodowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@tawarisz12 ło matulu ty to powinieneś sekretarzem generalnym NATO zostać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 1

@lingerer O! Widzę, że argumentów brakło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@tawarisz12 nie będę się kopał z koniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-1 / 1

@lingerer Jak typowy pisowiec. Nie ma argumentów, to zaczyna obrażać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem