Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
57 61
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gicio
+10 / 14

Ukraina była państwem zanim powstała Rosja .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+3 / 7

@Gicio A nie była to wówczas Ruś Kijowska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Gicio państwa ukraińskiego formalnie nie było, tak jak napisał @Obiektywny1 była Ruś Kijowska, które połączyło plemiona wschodnio słowiańskie od których wyeluowali zarówno Rosjanie, Białorusini jak i Ukraińcy i dlatego Rosjanie roszczą sobie też prawa do bycia spadkobiercą. Przed powstaniem Rusi centrum było w Nowogrodzie waśnie wewnętrzne i zatrago z Finami zakończyli Rurykowicze tworząc Ruś i przenosząc stolicę do Kijowa. Niestety potem następowały rozbicia co w konsekwencji doprowadziło do powstania Wielkiego księstwa moskiewskiego z którego wyłoniła się znana nam dzisiaj Rosja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@Obiektywny1 Nazwa jest nieistotna. Chodzi o poczucie państwowości i ciągłości patriotycznej u obywateli. Polska, Rzeczpospolita, nawet PRL.
Choć osobiście jestem sceptycznie nastawiony wobec samej formuły "państwa". Ta idea prowadzi do wojen. Lepiej spajać państwa pieniądzem i przyjaźnią a granice otwierać, byle nie karabinem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
+1 / 7

Demot bardzo nastawiony pod manipulację, sytuacja nie jest zero-jedynkowa jak zresztą cała wojna. Język Rosyjski był już jako drugi urzędowy tylko w 2014r po majdanie zostało to zabronione. Wrzucasz mapkę która pokazuje % ludności Rosyjskiej co jest dużym błędem. Ludzie mieszkający (zwłaszcza na wschodzie Ukrainy) mają obywatelstwo Ukraińskie jednak posługuje się językiem Rosyjskim. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić % ludności deklarujący język Rosyjski jako główny a ten na wchodzie jest bardzo wysoki. Wystarczy wejść w wikipedie i przeglądnąć mapy. To co uważa jakiś polityk nie ma znaczenia zwłaszcza w tym przypadku. Dla przykładu posłuchaj co mówią nasi politycy i powiedz czy się ze wszystkim zgadzasz. Prawda jest taka, że zbanowanie języka Rosyjskiego na Ukrainie mocno utrudniło życie ludziom ze wschodu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_rosyjski_na_Ukrainie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2022 o 0:26

U ubooot
0 / 0

trzeba było wysiedlić do macierzy gdy był na to czas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
0 / 0

Język ukraiński jest bliższy polskiemu niż rosyjskiemu.
Potwierdzą to znający wszystkie trzy języki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2022 o 19:54