Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
171 180
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar melblue
+5 / 5

Toż się, kurna, szarpnął. Jeśli do najbliższej osoby ma taki "entuzjazm" w rocznicę, nie dziwi mnie podejście reszty pisowców do ich służbowych obowiązków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzegorzkonopacki1
+12 / 12

Kobieta,która wyszła za pisowca też musi mieć zerwany dach, więc wcale jej nie żałuję, swoją drogą pisowski poseł nie ma czasu na pomaganie żonie gdyż całą energię poświęca na okradanie państwa,szczucie,przyklepywanie szkodliwych ustaw,walkę z Tuskiem,a gdzie tu jeszcze czas na modlitwę oraz pokłony dla Kaczyńskiego... to są naprawdę zapracowani ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
0 / 4

@IzaakGrundstein Widzisz, duzo gadasz, bo wiesz malo. Poborem do wojska w momencie wojny, objete sa zaroznow kobiety jak i mezczyzni, jesli nie maja dzieci. Tyle. Obecnie mnostwo mlodych ludzi nie ma dzieci, wiec sa zobligowani bronic ojczyzny, ustawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 3

@Maja123456
Kobiety są objęte poborem tylko w określonych przypadkach - na przykład zawody medyczne. Raz, że to znacznie mniejsze ryzyko, dwa, że ewentualny pobór jest pochodną wcześniejszego wyboru (zawodu przydatnego wojsku)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 2

@IzaakGrundstein
Kobiety są również objęte. Ale tylko w określonych specjalnościach (zwłaszcza medycznych).
Ze względu na biologię kobiety w mniejszym stopniu nadają się do służby w charakterze bezmózgiego mięsa armatniego - dlatego mniej z nich jest mobilizowana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
0 / 0

@IzaakGrundstein Bzdury pleciesz. Poczytaj ustawe nt obronnosci. W momencie jak w naszym kraju mamy stan wojenny, czy zbrojny, inny kraj na nas napada, to wszyscy ludzie od 18stego do 60 roku zycia (jak dobrze pamietam, ale trzeba sprawdzic), nie posiadajacy pod opieka dziecka, badz kogos kim sie opiekuja, ma obowiazek bronic ojczyzny. KAZDY, bez wzgledu na plec. W tej ustawie nie ma podzialu na plec.
@BrickOfTheWall - nieprawda, zobowiazana jest kazda kobieta, bez wzgledu na jej wyksztalcenie. Tak brzmi obecnie ustawa. Jak ja znajde, to ja wam wkleje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
0 / 0

@BrickOfTheWall
Prosze, znalazlam

USTAWA
z dnia 11 marca 2022 r.
o obronie Ojczyzny

Art. 5. [Osoby podlegające obowiązkowi obrony Ojczyzny - wiek, stan zdrowia, inne ograniczenia]
1.
Obowiązkowi pełnienia służby wojskowej, w zakresie określonym w niniejszej ustawie, podlegają obywatele polscy, począwszy od dnia, w którym kończą 18 lat życia, do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, a posiadający stopień podoficerski lub oficerski - 63 lat życia.
2.
Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają osoby wymienione w ust. 1, które zostały uznane ze względu na stan zdrowia za trwale niezdolne do tej służby.
3.
Obowiązkowi służby wojskowej nie podlegają kobiety w ciąży oraz w okresie 6 miesięcy po porodzie, a także osoby:
1)
sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 8;
2)
sprawujące opiekę nad:
a)
dziećmi od lat 8 do 18,
b)
osobami obłożnie chorymi,
c)
osobami, wobec których orzeczono trwałą niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2021 r. poz. 266, 1535 i 1621),
d)
osobami, wobec których orzeczono całkowitą niezdolność do pracy oraz samodzielnej egzystencji na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 504),
e)
osobami zaliczonymi do znacznego stopnia niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 i 1981 oraz z 2022 r. poz. 558)

- jeżeli osoby te wspólnie z nimi zamieszkują i opieki tej nie można powierzyć innym osobom.

Zwolnione sa tylko kobiety w ciazy, badz po porodzie pol roku i osoby chore, reszta w wieku od 18 do 60 lat ma obowiazek brania udzialu w obronie ojczyzny. Tak jak pisalam. Lepiej zapoznajcie sie z tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
+1 / 1

O qrwa, będzie świętym, ale mógł poprosić, aby to żona na swojej stronie umieściła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 0

Co to za ksiądz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 3

Po 11 latach podłogę umył.

Ludzki pan!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+1 / 1

Dobrze, że nie zabił... choć mógł. Pan i łaskawca. Na języku polskim też nie uważał, bo dziękuje się "ci", podczas gdy "tobie" musi wykazywać jakiś szczególny powód (nie podziękowań, tylko osoby tak wybitnie podkreślonej).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Memf
+1 / 1

Musial opublikowac bo inaczej by sie zona nawet nie zorientowała

Odpowiedz Komentuj obrazkiem