Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+5 / 11

Czemu piszesz "Polskę"? Usunięto też Kanadę, Czechy, Danię, Łotwę i Estonię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CzesiekX
0 / 0

@koszmarek66 A co mnie to gówno obchodzi jaka opinię mają Kanadyjczycy na Świecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 2

@CzesiekX Ale opinia francuska Cię obchodzi. W Kanadzie połowa mieszkańców posługuje się językiem francuskim. Tak podejrzewam, że nie tyle chodzi o Kanadę i inne kraje ale, a propos g*wna, o własną d.
BTW. Autorzy ominęli niektóre kraje. Ty także. Dla mnie to taki sam rodzaj manipulacji. Pochodzi i tu, i tu z egocentryzmu. Także odbierasz sam sobie prawo do krytyki tego co opisuje demot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022 o 17:15

C CzesiekX
0 / 0

@koszmarek66 Francja należy do UE. Ponad 45 milionów Francuzów ma prawo głosu, a co za tym idzie, ma istotny wpływ na życie każdego Polaka. We Francji kreuje się obraz Polski jako niebezpiecznej dziczy, w przeciwieństwie do gloryfikowania Rosji jako kraju wyższej kultury, sztuki, nauki i wszelkich cnót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022 o 18:29

E El_Polaco
+3 / 11

Z jednej strony to Francuzi i Niemcy mają w tym zupełnie inny, interes niż my. Powiększenie UE o Ukrainę i osłabienie Rosji sprawi, że Europa Środkowa, w tym Polska, będzie miała więcej do powiedzenia w ramach Unii. To nie jest na rękę dwóm głównym graczom. Poza tym Niemcy raczej chcieliby utrzymać istniejący układ, czyli kupować od Rosji tanie surowce i de facto rządzić unijną gospodarką.

Z drugiej strony jak ci kretyni lizali nie powiem co Le Pen, bo to przecież konserwatystka, a Macrona, prezydenta Francji, traktowali jak powietrze, to czego się teraz spodziewają? Dobrze, że jeszcze nie próbowali wejść w sojusz z niemieckimi nacjonalistami. Chyba że o czymś nie wiem i próbowali. W takim wypadku poprawcie mnie.

Ale to by oznaczało, że są jeszcze głupsi niż się spodziewałem, a to naprawdę nie lada osiągnięcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+4 / 4

@El_Polaco Bo są głupsi niż się spodziewałeś.
W Radzie Europy PiS 3 lata temu przyjął do swojej grupy (PiS i Brytyjscy torysi tworzą tą grupę) AfD. Samo AfD jako jedyne w Niemczech gratulowało PiSowi zwycięstwa w wyborach oraz dobrze wypowiadało się na temat stanu Polskiej demokracji.
Europosłowie i posłowie PiS wielokrotnie nazywali ich naturalnymi sojusznikami :)

AfD to skrajna prawica momentami zahaczająca o nazizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022 o 9:13

E El_Polaco
0 / 0

@yankers
Wiem, co to jest AfD. Gdyby nie aktualne nastroje, to weszliby w koalicję z neonazistami. Ale większość społeczeństwa ich nie cierpi, więc boją się utraty poparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 2

Wszyscy leca w ch..u ja bez wyjatku..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+5 / 5

Jeśli zaczynają się chwalić, wraz z Niemcami, jak to pomagali Ukrainie, to oznacza to, że wojna się kończy, a obecne władza w rosji nie przetrwa. Czeka nas nowe rozdanie i nowe biznesy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 5

@elefun bo się kończy. Jeśli kacapy już muszą kombinować jak używać systemów przeciwlotniczych w formie artylerii to oznacza że mają gruuuube problemu z zaopatrzeniem. Jeśli Azerbejdżan wjeżdża do Armenii i kacapy nic nie robią, to znaczy że nie mają żadnych rezerw sił. Bo do ogarnięcia tej mini wojenki by wystarczyło z 5tys chłopa na krzyż. To jest reszta z grosza przy wojnie na Ukrainie.

Zdecydowanie niemcy i francuzi by chcieli ponownego gadania z putlerem, ale ich manipulacja nie przejdzie w reszcie Europy. Całego świata swoim kitem nie przekonają. Europa Środkowa w końcu zyska na znaczeniu, zwłaszcza że niemcy i francuzi stracą baaardzo mocno w oczach głównego parasola bezpieczeństwa - USA. Zapewne ich rolę w Europie przejmie Anglia, która będzie wolała dogadywać się z nami, a nie nimi.

Wręcz powiem że niemcy i francuzi powinni odpowiedzieć w ramach NATO, za takie numery. Obiecaną i nierealizowaną pomoc oraz propagandę mającą na celu wybielenie siebie.
Uważam że odpowiednią formą kary powinno być zniesienie patentów na niemiecką i francuską broń dla krajów NATO - w skrócie "bierzcie i produkujcie z tego wszyscy, bowiem to jest patent otwarty" XD. I już masz olbrzymią sankcję na te 2 kraje, której nie muszą nawet spłacać by ich zabolało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
0 / 2

@rafik54321 W pełni się zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@elefun też taka humoreska, że nowe fregaty dla naszej marynarki chcieli budować niemcy, ale z faktu że są problemy z dostarczeniem czołgów, to te okręty dla nas właśnie budują Anglicy na platformie, która jest już w aktualnej służbie kilku państw i wciąż buduje się na niej nowe okręty.

A z faktu że niemcy mają wielki problem nam dostarczyć zamówione przez nas czołgi, to oddanie Polsce patentu na ich produkcję byłoby fair, bo w zasadzie kasę dostali, czołgów nie dali, to zbudujemy sobie teraz sami ile chcemy XD.
Bo to jest najprostsza druga do serio przywalenia niemcom i francuzom. Odebrać im patenty, bo z różnymi odszkodowaniami to wiadomo jak jest, niby są, ale spłacanie tego to tak wiesz...
A tak, jak jest przyzwolenie na plagiat ich projektów, to strona ukarana nie musi robić nic żeby w 4 litery dostać XD. A u nas zbrojeniówka by dała spokojnie radę zbudować współczesny sprzęt wojskowy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 2

Obawiam się , że jakby mieli umieścić wszystkie kraje z czołówki, Francja nie zmieściłaby się na grafice. Popadajcie w paranoję. Grafika to nie klasyfikacja wszystkich krajów, Naturalne że we francuskich mediach jest najwięcej o Francji i w tej grafice wcale nie przypisują sobie największych zasług.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CzesiekX
0 / 0

@5g3g Tak się przedstawia Polskę we Francji we wszelkich aspektach. Albo wcale, albo źle. Przeciętny Francuz uważa, że Polacy nic nie tworzą, nic nie wnoszą do Europ, jedynie żerują na dotacjach unijnych z kieszeni francuskiego podatnika. Pytania, czy mamy prąd i sklepy w Polsce sa na porządku dziennym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@CzesiekX Gdzie nie pojadę to ludzie mi takich pytań nie zadają. Widać wyglądasz jak barbarzyńca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bunt
+2 / 2

Mi w źródle pokazuje, że Polska jest na drugim miejscu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
+2 / 2

@Bunt To jest nas dwóch. Reszta nawet nie potrudziła się, aby kliknąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
0 / 2

A co na to ambasador? Minister spraw zagranicznych? Francuskie media można powiedzieć oczerniają Polskę biorąc pod uwagę jak wygląda prawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CzesiekX
0 / 0

@TheAvatar322 Nie ma na razie na to żadnych szans. Taki protest zostałby tam po prostu wyśmiany. Polska ciągle nie ma dość sił. Nawet wizyta polskich strażaków została skrzętnie umniejszona. Najpierw trzeba uciszyć tych, co nas kompromitują od wewnątrz. Zobacz jaki był atak na przekop mierzei, reparacje itd. Rozumiem krytykę, rozliczenie ale to była furia. Takie opinie są powszechnie powtarzane na Zachodzie. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem