Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
874 883
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S sedapa
+6 / 6

Obecnie dawcy immunizowani są znacznie bardziej powszechni.
Wedle wiedzy którą uzyskałem niedawno - po wypadku, dostał krew z nie swoją grupą i wytworzył przeciwciała.
Po oddaniu honorowo 65 litrów, zdecydowałem się na ten zabieg w RCKiK we Wrocławiu. Niestety nie będę mógł już honorowo oddawać krew ale preparaty z mojego osocza z przeciwciałami anty-D, również będą ratować przy konflikcie serologicznym.
W wyniku tego mam "nową" grupę krwi, w razie wypadku i potrzeby przetaczania będę musiał dostawać konkretną krew, o fenotypie Cw- C- E- K-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asah3220
0 / 0

1100 razy oddał krew jakby porównać do Polski gdzie między 18 a 81 rokiem życia oddawał co 2 miesiące to wychodzi tylko 378 razy. Chyba w niektórych krajach można krew oddawać co 3 tygodnie albo ktoś ma problemy z matematyką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
+1 / 1

@Asah3220 osocze można u nas oddawać co 2 tygodnie. Limit 2 miesięcy jest dla krwi pełnej. Jak rozumiem, wspomniany rzadki składnik jest elementem osocza, więc może nie było sensu oddawać również krwinek, a w podpisie jest uproszczenie lub błąd spowodowany niewiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2023 o 10:42

R radek1973
+3 / 3

Zbliżam się do pięćdziesiątki. Miesiąc temu po raz pierwszy oddałem honorowo krew (450ml) - dawno nie czułem tak wielkiej dumy i satysfakcji!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
+2 / 2

@radek1973 Masz jeszcze kilkanaście lat oddawania przed sobą. Trzymam kciuki za dobre zdrowie i regularne donacje:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michoburger
+1 / 1

ja się boję igieł, chociaż nigdy nie widziałem jak to wygląda, ale mogę się wam pochwalić że oddałem krew 22 razy, do czego was też zachęcam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anwil31
0 / 0

Też oddawałam krew honorowo. Pierwszą rzeczą w dniu 18 urodzin było pojechanie na Saską by oddać krew. Potem przerwa na czas ciąż i karmienia, dyskwalifikację z powodu operacji. W ciąży pojawiła się insulinoopornosc i mnie zdyskwalifikowano. Oczywiście przez 5 lat nie wiedziałam o chorobie i nadal oddawałam krew. Dziwię się ludziom, którzy mogą oddawać a nie chcą tego robić. Można nieść pomoc niewielkim kosztem i z tego świadomie zrezygnować...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem