Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
802 816
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mieteknapletek
+7 / 7

zalozmy ze wprowadzamy takie rozwiazanie,
kto jest tym bankierem ktorego zetniemy?
pracownik banku a moze wlasciciel?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 4

@mieteknapletek Właściciel, bo to on podejmuje decyzje, nie pracownik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 2

@rademenes_82 Który właściciel? Jak często banki wchodzą na giełdę i technicznie każdy kto ma akcje jest po części właścicielem. Często główny udziałowiec jest gdzieś na Malediwach, lub jest to grupa kapitałowa innych korporacji a część akcji ma państwo.
W średniowieczu sprawa była o wiele prostsza ze znalezieniem właściciela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@rademenes_82
decyzje podejmuje zazwyczaj rada nadzorcza zatrudniona i reprezentujaca interesy wlascicieli (akcjonariuszy)
a akcjonariuszem firmy moze tez byc drobny ciulacz, kowalski ktory uslyszal ze kupno akcji banku lepiej ochroni jego pieniadze przed inflacja niz trzymanie ich na lokacie
wiec jego tez bedziesz scinal?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
-1 / 9

Jak szybki był wzrost gospodarczy w Średniowieczu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ogi1988
+1 / 7

@samodzielny68
Taki jak teraz w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qw888888
+9 / 15

@samodzielny68 W sumie nie licząc pierwszych lat po upadku Imperium Romanum wzrost był całkiem dobry, zwłaszcza kiedy nastąpiła rewolucja w rolnictwie dzięki trójpolówce, żelaznym pługom, wiatrakom i innym wynalazkom. Miasta rozwijały się, ludność się bogaciła i liczba mieszkańców cały czas rosła, wznoszono wspaniałe budowle, zwłaszcza katedry gotyckie, a zwieńczeniem tej epoki była era wielkich odkryć geograficznych.

Średniowieczu zawdzięczamy wiele wynalazków, odkryć, instytucji, które podłożyły podwaliny pod współczesną cywilizację. Oprócz wspomnianych wyżej usprawnień w rolnictwie, które były podstawą rozwoju cywilizacji, średniowieczu zawdzięczamy na przykład mechaniczne zegary, taczki, młyny wiatrowe i wodne, korbowody, które zapoczątkowały mechanizację pracy, chomąta, które wielokrotnie zwiększały wykorzystywaną siłę koni, wielkie piece hutnicze, które umożliwiły wytapianie dużych ilości metali i rozwój metalurgii, busolę, astrolabium, udoskonalone techniki nawigacji i budowy okrętów, dzięki którym dokonano wielkich odkryć geograficznych. W średniowieczu pojawiły się też kominki do ogrzewania mieszkań, kolorowe witraże, okulary, poziome krosna, podkowy końskie i strzemiona, oraz wiele innych wynalazków.
Dalej, w średniowieczu powstawały pierwsze szpitale, pierwsze uniwersytety, powołana wówczas Inkwizycja ucywilizowała w końcu sądownictwo i więziennictwo. Przejęcie prochu rozpoczęło rozwój broni palnej i artylerii.

Ludzie byli naprawdę pomysłowi w tym czasie, masa ludzi miała zacięcie naukowe. Na przykład franciszkański mnich Roger Bacon przewidywał już w XIII wieku:
"Mogą być zbudowane okręty poruszające się bez wioślarzy, mogące żeglować zarówno po rzekach, jak i po morzu, prowadzone przez jednego człowieka, z większą prędkością niż gdyby były pełne wioślarzy. Podobnie można skonstruować wozy jeżdżące bez użycia zwierząt pociągowych, napędzane niewiarygodną energią, tak jak podobno jeździły uzbrojone w kosy rydwany starożytnych. Mogą być zbudowane maszyny latające, takie że człowiek siedzący wewnątrz maszyny będzie nią kierował za pomocą pomysłowego mechanizmu i leciał przez powietrze jak ptak. Ponadto można sporządzić przyrządy, które choć same niewielkie, wystarczą, aby podnieść lub przytłoczyć największe ciężary... Mogą też być skonstruowane przyrządy podobne do tych, które wykonano na rozkaz Aleksandra Wielkiego, służące do chodzenia po wodzie lub do nurkowania"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+13 / 19

W Polsce większość bankructw nie jest spowodowana działalnością przedsiębiorcy, tylko działalnością PIS. W takim przypadku rząd PIS powinien iść pod topór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
+1 / 1

Na tym obrazie stanowczo brakuje królika. Albo chociaż psa jadącego na barana na mnichu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+4 / 4

Pytanie, czemu tylko bankierzy, czy rodziny z dziećmi, które nie zapłaciły za wynajem też mamy ścinać ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tomektywator
+1 / 3

widzę że pierwszy byś głowę podłożył z odwagi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem