Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
598 616
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tomkosz
+18 / 26

Jezeli twojego boga nie obraza gwalcenie dzieci przez jego kaplanow, to jest zlem wcielonym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+8 / 16

@UFO_ludek wszechmocny i wszechwiedzacy po prostu zdecydowal sie przygladac jak pedofile w sutannach krzywdza dzieci? Jak wy to sobie potraficie wytlumaczyc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 7

@UFO_ludek No obraził się. Gotuje się z obrażenia. I co dalej? Sam widzisz....nic.....
To co za różnica czy się obraża czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-2 / 8

@jeszczeNieZajety Nie o to chodzi, ze zmienia. Ale:
Wierzący mówią co się Bogu podoba a co nie, co mial na mysłi a czego nie miał
Ateiści robią dokładnie to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 5

@jeszczeNieZajety
Może wyraził zaniepokojenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+2 / 8

@tomkosz To musi być strasznie chorym po*ebem, jak lubi patrzeć, jak stare obleśne dziady gwałcą małe dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+8 / 12

@UFO_ludek nie. My po prostu widzimy jakim absurdem jest to w co wy wierzycie i to wytykamy. To zupelnie co innego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 4

@UFO_ludek Nonsens. Ja nie mówię co bóg robi albo nie bo takiego boga w jakiego wierzą wierzący z pewnością nie ma. Nic więc na myśli mieć nie może. Zwracam natomiast uwagę, że postępowanie ich boga jest niespójne logicznie z tym co oni sobie o tym bogu wmawiają. A jak coś jest niespójne logicznie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2023 o 16:02

avatar Xar
-1 / 1

@UFO_ludek wskaz prosze ustep Biblii ktory to potepia :D
Bo o ile dobrze kojarze to w Biblii mieli pewien fetysz do dziewic, jak mordowali jakies plemiona to zostawiali tylko dziewice, a ze w tamtym okresie najczesciej byly to osoby w wieku max 14 lat, to wiele to mowi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+1 / 1

Biorąc pod uwagę panteon kananejski i chrześcijaństwo odnoszę wrażenie, że to Lucyfer był tym dobrym, a Jahwe tyranem. Począwszy od czasów, gdy Izreaelici byli jeszcze monolatyrystami, a Jahwe był tylko ich bóstwem opiekuńczym (głównym bogiem był Eljon), mówił sam o sobie, że jest bogiem zazdrosnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciocia_Helenka
+3 / 9

@kraken11 "ten który niesie światło" raczej nie niósł latarki a oświecenie - czyli wiedzę.
Nie dziwota, że został wyklęty. Do dziś religia woli ciemne i bezmyślne baranki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+5 / 7

Bez sensu. Nie ma sensu wchodzić w dyskusję na tym poziomie. Trzeba naświetlać metody manipulacji i cele tej manipulacji. Nie trudno zauważyć że wszystkie te boskie potrzeby są zaspokajane przez kastę która dzięki temu wyłudza ze społeczeństwa pieniądze, szacunek i na dodatek korumpuje ludzi żeby im służyli i pacyfikowali każdego kto się z nimi nie zgadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Black3
+9 / 11

Jeśli twój bóg sprowadza plagi i nieszczęście na całą cywilizację z powodu działania jednego lub kilku ludzi, jeśli zsyła choroby i cierpienie na swoich własnych wiernych, jeśli przybija do kawałka drewna własnego syna bo gdzieś tam ludzie się z nim nie zgadzali to wiedz że ten bóg nie jest warty czczenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2023 o 15:45

B Blue_Alien
+2 / 4

W imie Diabła czy boga popełniono więcej mordów?
Więc nie obrażaj mrocznego Pana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-2 / 6

Jak to jest, że zawsze najwięcej do powiedzenia na temat Boga mają ci, którzy w Niego nie wierzą? Czy nie uważacie drodzy ateiści, że to taka trochę schizofrenia? Walczyć z kimś, kto nie istnieje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+4 / 6

@rademenes_82 Problem polega na tym, że reprezentanci "tego, co to nie istnieje" manipulują naiwniakami i mają wpływ na niemal każdy aspekt życia w Polsce, czy to społecznego, ekonomicznego, czy gospodarczego. Do momentu jak się szanowni katole nie odpier*olicie od tych wszystkich aspektów będziemy celnie punktować każde zje*anie, każdą głupotę, każde gó*no, które produkujecie lub popieracie, od zawłaszczania sobie pieniędzy po gwałty na dzieciach i bezkarność waszej mafijnej kliki czarnych katabasów będących niczym innym jak wysłannikami watykańskiego pasożyta.
Jeszcze jakieś pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 3

@rademenes_82 Wierzący nie zdają sobie sprawy jak wiarę widzą niewierzący. Otóż religie to są straszliwe, bezdenne, nie dające się opisać BZDURY I GŁUPOTY. Dużo się ostatnio słyszy o kryzysie w Kościele. Bardzo mądre wypowiedzi bardzo mądrych ludzi się czyta na ten temat. Ale nikt, NIKT nie tknie powodu zasadniczego. Religia sama z siebie jest bzdurą. Jak człowiek raz zda z tego sprawę, z ogromu tej bzdury to to się nie da "odzobaczyć".
Ateiści nie walczą z bogiem tylko z głupotą i bzdurą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-1 / 1

@jeszczeNieZajety Więc dlaczego te wszystkie bzdurne demoty dotyczą Boga a nie ludzi i ich pokracznych wizji odnośnie Jego osoby? Poza tym zastanów się, czy religia faktycznie jest bzdurą, czy to ludzie robią z niej bzdurę? Religia, każda, bez wyjątku, daje ludziom nadzieję. Jako osoba wierząca uważam, że dzięki wierze w jakiś byt wyższy ,który jest nad mną, czuję się pewniej i mam nadzieję, że być może kiedyś jeszcze spotkam tych, których na zawsze straciłem tu, na Ziemi. Zło czynią ludzie, nie Bóg. Nigdy nie widziałem, aby Bóg chodził po ulicy i robił ludziom krzywdę. Nie widziałem żadnej relacji, w której Bóg wziął karabin i strzelał do innych ludzi. Za to widziałem mnóstwo sytuacji, gdy to ludzie robili krzywdę innym ludziom. Nie twierdzę, nawet jako osoba wierząca wychowana w wierze chrześcijańskiej, że Bóg jest takim jakim opisują go księgi. Ba, jestem bardzo daleki od takiego stwierdzenia. Tak samo, jak kategorycznie odcinam się od wszelkiej maści religijnych fanatyków, w tym także naszych rodzimych. Nie mam pojęcia jak wygląda Bóg ani nie wiem, jakie zasady tak naprawdę wyznaje. Jestem natomiast pewien, że nigdy nie zrobił nikomu nic złego. Zło wyrządzają wyłącznie ludzie, a Bogiem i Jego rzekomymi nakazami usprawiedliwiają jedynie swoje skur....ństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@rademenes_Gdyby cały znany i istniejący z rozsądną pewnością Wszechświat zmniejszyć do rozmiarów kuli ziemnskiej to sama Ziemia by w tej sklali była co najmniej 100 razy mniejsza od JEDNEGO atomu wodoru. W szklance wody znajduje się około (nie licząc atomów tlenu) 10^30 (jedynka i 30 zer) atomów wodoru. Ziemia (i człowiek siła rzeczy) stanowi BARDZO, BARDZO małą część Wszechświata.Ja osobiście mam poważne trudności z uwierzeniem, że ten ogrom bóg stworzył z myślą o człowieku. Myśl taka jest dla mnie nonsensem. A dalej - po co włąściwie bóg stworzył człowieka? Z Dekalogu wynika, że głónie po to by mu człowiek oddawał cześć. Teraz sam sobie wyobraź: twórca, konstruktor i zarządca tego niewyobrażalnego ogromu potrzebuje hołdów, modłów itd od takich mikro istotek jak my. To po prostu nie ma sensu.
Jest niezaprzeczalnym faktem, że Wszechświat jest opisywalny matematycznie. Einstein nawet powiedział, że to właśnie, stosowalność matematyki do opisu Wszechśiata jest największą zagadką. Matematyka jest dziełęm intelektu. Zatem nie można na razie wykluczyć, że obserwowany Wszechświat (coi najmniej 10^22 gwiazd) jest dziełem jakiegoś gigantycznego intelektu. Można natomiast spokojnie wykluczyć, że ten hipotetyczny stwórca ma cokolwiek wspólnego z jakimkolwiek bogiem z jakiejkolwiek religii. Matematyka potrzebna do tylko częściowego zrozumienia Wszechświata jest raczej nie ze szkoły średniej. Umysł, który to stworzył musi być mądry. A religie nie są.
Temat jest szeroki i właściwie to trzeba by napisać książkę. Chcesz szerzej podyskutować to napisz na priv..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
0 / 0

a jak diabła wymyśliliby te same osoby co boga?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem