Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D dokturbasen
+3 / 3

najwazniejszy - Enterprise – pierwszy amerykański prom kosmiczny. Początkowo planowano nadać mu nazwę Constitution (Konstytucja). Jednak ponad 10 tysięcy miłośników serialu telewizyjnego Star Trek wystosowało petycję do prezydenta Forda, aby pierwszy wahadłowiec został nazwany tak, jak statek kosmiczny z serialu – Enterprise.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ysub3334
-5 / 7

tak się robi przewały na zachodzie - wmawia się że robi się cos tańszego co w rzeczywistości jest bardzo drogie. Wahadłowce miały być tańsze od rakiet i mieć możliwość częstych lotów ale nic z tego nie wyszło i tylko zmarnowano kilkadziesiąt lat i mnóstwo pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maciejka64
+2 / 2

Nic nie zmarnowano , takie pierdo.... to można Rosjanom mówić . Po pierwsze wykonano 135 lotów . Po drugie wyniesiono w przestrzeń kosmiczną dużo ładunku który w "tradycyjny" sposób nigdy nie byłby wyniesiony na orbitę , przetestowano koncepcję powrotu na Ziemię statków z napędem . Mógłbym tak długo . Na koniec mn dzięki temu programowi, Sowieci padli na ryj . Ku przestrodze - tacy jak ysub3334 pierdo...ą takie głupoty . Tu o promach kosmicznych . Gdzie indziej forsują zakaz uprawy tego i owego , argumentując to wzorem Gomółki . "Po co nam ( tu można wstawić: pomarańcze mandarynki,banany) jak mamy kapustę kiszoną ,przecie zdrowsza ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gonzor73
+3 / 3

@ysub3334
Wyniesienie na orbitę Hubbla - easy job
Naprawa źle wykonanego Hubbla i serwisy - misje Endeavour, Discovery, Columbia, Atlantis
Odkrycia Hubbla - niesamowite i działa do dziś.

Co ty wiesz o zachodzie i jego finansach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y ysub3334
-1 / 1

@maciejka64 który statek wrócił na ziemię z napędem? bo wahadłowce spadały jak cegła ze skrzydłami. Jeśli wahadłowce były takie idealne to dlaczego już ich nie ma?
@gonzor73 hmmm, gdyby tylko istniały jakieś inne metody (niż z użyciem wahadłowców) wynoszenia na orbite teleskopów i gdyby istniały jakieś inne teleskopy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2023 o 18:03

G gonzor73
0 / 0

@ysub3334 Wahadłowców już nie ma bo minął ich resurs.
Najnowszy teleskop Webba został wyniesiony europejską rakieta Ariane, z taką dokładnością, że teleskop nie musiał wykonywać korekt, oszczędzając paliwo, co skutkować będzie dłuższą pracą. Na chwilę obecną nie ma żadnej możliwości misji naprawczej do tego teleskopu. Wahadłowce nie miały możliwości dolecieć do punktu libracyjnego L2 i wrócić, nie były nawet brane pod uwagę przy tym teleskopie.

Na takiej orbicie balansu między Ziemią i Słońcem jest Webb, a to co już pokazał jest OSZAŁAMIAJĄCE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2023 o 1:34