Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
346 369
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+2 / 16

No też nie wiem co autorzyna z tvpis wymyślił taki tytuł. Pociąg dojechał na stację końcową, a pasażerowie myśleli, że pojedzie stację dalej. I w sumie tyle wynika z tego artykuły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+7 / 15

@MG02 żeby wzbudzić emocje i nienawiść wśród ciemnego ludu. Bo wie, że większość z nich artykułu nie przeczyta, a zdanie wyrobi sobie na podstawie tytułu (kurde, a ja się tak rozpisuję,jak chce kogoś do czegoś przekonać, chyba muszę zacząć robić clickbaity...). No i żeby też nabić kliknięcia u pozostałych ludzi, których zainteresuje nagłówek. Tyle że ci najpierw przeczytają artykuł, a potem komentują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
+11 / 11

@MG02
Problem w tym, że wg artykułów w gazetach niemiecki pociąg wg rozkładu miał pojechać stację dalej, czyli do Zgorzelca. Ale ponieważ Koleje Dolnośląskie nie czekały z pociągiem skomunikowanym, to Koleje Niemieckie uznały, że nie ma sensu jechać na ostatni przystanek. Wg mnie i jedni i drudzy zawalili sprawę. Gdyby dowieźli tych ludzi tak jak było wpisane w rozkładzie, czyli do Zgorzelca, to może część znalazła by np. jakieś połączenia autobusowe. A będąc z bagażami po stronie niemieckie jest jednak o wiele mniej opcji znalezienia zastępczego transportu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+9 / 9

To może artykuł z innej redakcji.

"Byliśmy jednak pewni, że nie wpłynie to na naszą dalszą podróż, i że w ZGIRYELCU będzie czekał na nas pociąg Kolei Dolnośląskich. Wielkie było więc nasze rozczarowanie gdy na dworcu w GÖRLITZ konduktor zaczął wyrzucać nas z pociągu, tłumacząc po niemiecku, że po prostu dalej nie jedzie, a pociąg wraca z powrotem do Drezna."
"Jak się później okazało, Koleje Dolnośląskie bez czekania na nas odjechały z dworca w Zgorzelcu, więc NIEMIECKI PRZEWOŹNIK uznał że dowożenie nas tam nie ma już sensu, bo przecież nikt już na nas nie czeka."
"
Gazeta Wrocławska skontaktowała się z rzecznikiem prasowym Kolei Dolnośląskich Bartłomiejem Rodakiem. Mężczyzna, w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" stwierdził, że wina leży po stronie niemieckiego przewoźnika dwóch pociągów na odcinku Goerlitz - Zgorzelec. Jak wynika z odpowiedzi rzecznika prasowego, oba połączenia miały zostać skrócone i nie dojechały do Zgorzelca."

To polskie koleje zarządzają trasą pociągów niemieckiego przewoźnika? Ciekawa teoria. Mi to wygląda bardziej na nieporozumienie przewoźników i pochopną decyzję niemieckiego przewoźnika o skróceniu trasy.

https://www.eska.pl/wroclaw/wyrzucil-ponad-stu-pasazerow-i-odjechal-skandal-na-stacji-pkp-w-gorlitz-aa-v5T6-fDD8-zRq5.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ottakijeden
+8 / 10

Niemiecki pociag sie spoznil. Polski odjechal o czasie. Wiec niemiecki doszedl do wniosku ze nie dojedzie do stacji startowej polskiej koleji bo tam nie ma pociagu i wywalil ich wczesniej. Wiec, sorki, niemiecki przewoznik najbardziej nawalil (polski mogl sie dogadac iz poczeka, ale nie o to w tej akcji chodzi). Najpierw sie spoznil a pozniej nie dojechal do stacji docelowej, z gadka "bo po co"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elterchet
0 / 0

@ottakijeden koleje dolnośląskiej twierdzi że nawet miały dodatkowy pociąg w zapasie do obsługi pasażerów. Wprawdzie na bocznicy 30 km dalej w Węglińcu. Ale moze by nawet po tych ludzi pojechał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bubu2016
+1 / 1

"...generalizując wszystkich itd" - ktoś to przetłumaczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+1 / 3

Tak działa propaganda. Chodzi o stworzenie bańki informacyjnej zaprojektowanej żeby osiągnąć cel. Przykładowo ruska propaganda nie celuje w zapewnienie wsparcia dla sprawy ruskiej tylko w to żeby osłabić poparcie dla Ukrainy. W tym celu stosuje się różne strategie. Od wyciągania jakiś rzeczy z dvpy (cherry picking) do odwracania kota ogonem "a USA coś tam" (whataboutism) jest też stawianie się w roli autorytetu moralnego poprzez krytykowanie czegoś (virtue signaling). Wszystko to stworzy w umyśle obraz którego trudno się pozbyć. Wszyscy płaskoziemcy na tym jadą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+4 / 6

Nie to nie była stacja na której mieli łapać inny pociąg. Klikbait i brak obiektywizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fim
+5 / 5

Dojeżdżam codziennie do pracy niemiecką koleją. Nie ma dnia, żeby jakiś pociąg się nie spóźnił albo nie został odwołany z powodu awarii. Często są krótsze składy albo kończy trasę kilkanaście stacji wczesniej. Deutsche Bahn to dramat. No i te ceny. Dobrze, że jest bilet na całe Niemcy za 49 Euro mies.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elterchet
+2 / 2

To nie była stacja na której mieli się przesiąść. Niemcy uznali, że skoro polski pociąg już odjechał ze stacji przesiadkowej (niemiecki był spóźniony) to nie ma co polaków wieść do końca i wywalili pasażerów wcześniej, i zawrócili pociąg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+2 / 2

Co innego, gdyby podobna nieudana przesiadka odbyła by się w Szwecji. Wtedy autorka mema dała by popis w stylu PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pkprzemo
-1 / 3

Co do komentarza , jestem Polakiem i zwolennikiem partii AFD. Jedynym wrogiem tej partii to nielegalni, niepracujący imigranci oraz wszelkie lewackie oraz socjalistyczne idee pochodzące z lewackich pustych łbów z partii SPD,Grüne, FTP itp.
Jest to partia centroprawicowa która kładzie duży nacisk na wolność oraz naukę .....przeciwnie do polskich partii prawicowych z kościołem i powrotem do średniowiecza.
Tak gwoli ścisłości to Hitler był narodowym socjalistą nie prawakiem a jego poglądy gospodarcze były nastwione na korporacjonizm ...tak więc też lewacki model gospodarczy ktory łatwo można kontrolować.
Zanim coś o czymś napiszesz to się doucz głąbie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Pkprzemo ale mieszkasz w Niemczech? Bo jak tak, to ta partia Cię stamtąd deportuje, jak tylko wygra wybory. Nie będzie ich obchodziło, czy jesteś legalnie i pracujesz, czy może jesteś nielegalnie i czekasz na socjal. Dla nich każdy Polak to zło. To taka niemiecka wersja PIS, bo dla PIS też każdy Niemiec jest zły.
Do tego AFD głosi kult Hitlera i domaga się zwrotu ziem zachodniej Polski.

AFD ma mocno nacjonalistyczne poglądy, to też narodowi socjaliści, jak NSDAP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asheera
+1 / 1

rzygam już clickbaitami.. pół biedy jak jest to pitolenie na kilkanaście stron o niczym, powtarzając wielokrotnie dokładnie to samo, żeby dotrzeć do puenty w jednym zdaniu, która również jest o niczym. Nedawno jakiś szmatławiec trzasnął artykuł z tytułem "horror w miejscowosci x, znaleziono dwa ciała. co tam się stało?!" - rozdmuchiwanie durnym tytułem czyjejś tragedii - bo przecież tlenek węgla jest mało medialny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Asheera aż mi się przypomniało jak widziałam nagłówek typu "idzie zima stulecia, pół metra śniegu i trzydziestostopniowym mróz!!!". No i pieprzenie na kilkanaście stron o niczym, a dopiero na końcu artykułu podali, że owszem, ta zima idzie, ale będzie nie u nas, a gdzieś na północy Finlandii, choć nagłówek i zdjęcie sugerowało, że chodzi o Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem