Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
141 144
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar BrickOfTheWall
+2 / 4

Odkrycie było duże. Gdy wszyscy wokół są przekonani, że jak Bog chce to kamień leży a jak Bóg zechce to kamień się poturla - ament!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
+4 / 4

Newtonowi chodziło o oto, że jak coś jest w spoczynku to się nie porusza albo się porusza jednostajnie, a do zmiany tego stanu potrzebujesz siły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ucik
0 / 0

@Erecer Nie w spoczynku, tylko gdy na dany obiekt nie działa siła, to znajduje się w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym. A to dość ważna różnica, gdyż wcześniej ludzie mieli pewien problem z rejestrowaniem sił oporu i uważali, że jeżeli na poruszający się obiekt nie działa żadna siła, to obiekt ten będzie zwalniał i w końcu się zatrzyma.
Chociaż tutaj wypadało by wspomnieć, że do tego wniosku doszedł już Galileusz, tylko brakowało mu jeszcze dalszej wiedzy i aparatu matematycznego itp., więc dopiero Newton zebrał i spisał prawa opisujące dynamikę w jedną spójną teorię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
0 / 0

@Ucik siła może działać, ale chodzi o ciało w spoczynku czyli siła wypadkowa jest równa zero. Także siły mogą działać na ciało, ale muszą się równoważyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem