Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
179 204
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Sok__Jablkowy
+5 / 13

„Powinni być wdzięczni Brytyjczykom za to, ze chcieli ich kraje ucywilizować (choć może robili to brutalnymi metodami, bo gdyby działali w bardziej pokojowy sposób, to może nie byłoby
buntu lokalsów, prez co cywilizacja zostałaby tam zaprowadzona), zabrali tych czarnych do siebie, dali im mieszkania, możliwość spotkania swoich idoli i wszystko.”

Wow! Ale ty jesteś odklejony od rzeczywistości!

Proponuję się douczyć historii, bo twoja ignorancja sięgnęła zenitu. Nic dziwnego, że jesteś rasistą.

1. Brytyjczycy nie chcieli nikogo „ucywilizować”.
2. Brytyjczycy chcieli ograbić, wykorzystać i zniewolić.
3. Brytyjczycy kierowali się wyłącznie własnymi korzyściami.
4. Nie „zabrali” tylko zniewolili.
5. Nie dali mieszkania, tylko Afrykańczycy słono za nie zapłacili i nadal płacą.

A na końcu, tu jest rasizm. Może ten opisany przykład to wydmuchane niefortunne zdarzenie, ale mamy w UK rasizm. Najwięcej jest tego wśród Polaków i głupków.

A nawet jeśli to jest niefortunne zdarzenie, to więcej korzyści będziemy mieli z takiej reakcji, bo najwyraźniej widać, że ignorantów nadal trzeba dokształcać. Gdyby nie wy, nie trzeba by było tak reagować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 7

@Sok__Jablkowy jakby nie Brytyjczycy, to oni nadal mieszkaliby w lepiankach w kilkanaście osób, nie mieliby dostępu do mediów i polowaliby na jedzenie.
Przecież dają im socjal. Za dużo socjalu.

Ale potępiam PIS za rasizm i nienawiść do innych, więc rasizm to jedna z ostatnich rzeczy jakie można mi zarzucać.

1. Ale chcąc nie chcąc trochę ich ucywilizowali. Rdzenna ludność przez tyle lat nie potrafiła stworzyć żadnej kultury. Nawet ludy południowoamerykańskie były nieźle rozwinięte.
Jakby nie Brytyjczycy, to te dzieci nadal siedziałyby a Afryce i piłkarzy to by sobie co najwyżej w TV oglądały, o ile byłaby tam TV.
2. I tak byli mniejszym złem niż Belgia, Francja, Hiszpania i Portugalia. Bo Anglicy nie byli katolikami. A to KK w pełni pochwalał kolonializm i dopiero Franciszek lub Benedykt XVI przeprosił.
3. To wyszło przy okazji.
4. Wtedy poniekąd tak. Ale nadal stworzyli im lepsze warunki niż mieliby a Afryce. Zresztą mogło być gorzej. Wyobraź sobie, jak taki czarny byłby źle traktowany w Polsce, albo jakby Polska miała jakąś kolonię.
5. Kto płaci to płaci. Większość z nich to typowe nieroby. Nic dziwnego, skoro wzięli ich bez weryfikacji i bez potwierdzenia, że praktycznie mają już zatrudnienie i jadą je podjąć.

O tym mówię. Rasizm jest tam tylko wśród Polaków. Nie ma czegoś takiego jak Brytyjczyk- rasista. Chyba ze Polak ma brytyjskie obywatelstwo... Ale takich się tam deportuje, bo rasizm jest tam surowo karany, a osoby o takich poglądach nawet nie mają do UK wstępu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok__Jablkowy
+1 / 5

@Cammax

Nie możesz tego wiedzieć. Afrykańczycy mieli własną cywilizację i kulturę i nie masz pojęcia jak by się potoczył ich los, gdyby zostali zostawieni sami sobie lub gdyby kontakt z nimi był wyłącznie na zasadzie pokojowym. Jeszcze napisz, że Egipcjanie, Azteki i wczesna Europa też nie miała kultury i nie byli cywilizacją.

Nie potępiasz rasizmu. Maskujesz go pod zatroskaną miną, usprawiedliwiasz i siejesz. Po twoich wypowiedziach ewidentnie widać, że jesteś rasistą.

1. Rdzenna ludność miała własną kulturę.
2. Mniejsze zło to nadal zło.
3. To jak traktowali Irlandczyków też „wyszło przy okazji”?
4. Subiektywna ocena. Lepsze według Ciebie? Twoje zdanie się dla nich nie liczy.
5. Sam jesteś nierobem. Widzisz, też potrafię uogólniać. Te zdanie jest tak błędne. Proponuję wziąć do ręki książkę z historii, z takiego kraju. Nie masz żadnej wiedzy na ten temat.

Jest coś takiego jak Brytyjczyk rasista. Najgorsi lądują w więzieniu, ale większość rasistów to ukrywa. Nawet ostatnio był jakiś Demot o dwóch takich z Anglii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2024 o 2:20

S Sok__Jablkowy
0 / 2

@Cammax

I jeszcze jedna rzecz. Jesteś kłamca. Sprawdziłem. 10 godzin zanim udostępniłeś Demot, reakcja była o 180 stopni od:
„Oczywiście wszyscy biali angielscy piłkarze+ sztaby klubów beda wygłaszać teraz całe elaboraty z przeprosinami, klękać”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Sok__Jablkowy patrząc na to, jaką "cywilizację" rozwinęli przez tysiące lat, to pewnie nie poszliby za bardzo do przodu. Jakąś tam kulturę mieli, ale nie tak rozwinięta jak nasza. Nie mieli też nowoczesnych narzędzi, broni, umierali od byle choroby, która biali przywlekli.
Fakt, lepsza byłaby kolonizacja na bardziej pokojowych zasadach, tak by faktycznie przynieść tam cywilizację, postęp i naukę.
Jednak południową i środkowa Ameryka miały o wiele bardziej rozwinięta kulturę. Tam kulturę zniszczyli katolicy. Bo to kraje katolickie były najokrutniejsze.

Potępiam. Przecież ciągle podkreślam, że PIS trzeba zdelegalizować za rasizm i nienawiść narodowościową. Krytykuje też ich rasistowskie wypowiedzi, popieram zabranie immunitetu Jakiemu. No i nie ma on moralnego prawa potępiać Belgów. Bo dzisiejsi Belgowie są nieraz aż do przesady tolerancyjni.
Ja nic do innych ras nie mam. Toleruję je, ale jestem jednak za tym, by nie pozwalać im np. na pasożytowanie, demolowanie miast itd. powinni się zachowywać normalnie i jeśli chcą gdzieś zostać na stałe, to uczyć języka. To samo dotyczy oczywiście naszych imigrantów- uprzedzając argument, że najgorsza dziczą są Polacy.

1. Miała, praktycznie każdy lud ma, ale nie mieli rozwiniętych żadnych technologii, a ich poziom życia był bardzo niski.
2. Jednak czasem jest się skazanym na to mniejsze zło. Przy urnie nie wrzucimy przecież pustych kart i nie powiemy, że zło to zło, więc nie będziemy nikogo wybierać.
3. Wiesz, na pewno byli tacy, którzy serio mieli poczucie misji, że jadą tam dla rozwoju lokalsów. Byli też tacy, którzy typowo kierowali się tylko swoją korzyścią.
Przy Irlandczykach nie mogą się zasłonić cywilizacją, bo to podobny krąg kulturowy, więc i poziom rozwoju zapewne był porównywalny.
4. To zależy. Nawet u nas przy temacie zaborów też jeden powie, że zabór austriacki najlepszy, bo była jakaś tam autonomia, a drugi zbije to tym, że była to tam co najwyżej bieda i zacofanie, a najlepszy był zabór pruski, bo tam nas jakoś rozwinięto i ucywilizowano. Ale raczej nikt nie powie "rosyjski".
Zresztą aż się boje myśleć, co nasi by robili mając styczność z tubylcami. No i dlatego też Napoleon nas wysłał na Haiti. Dziś jakbyś tam wjechał jako biały i co "gorsze" Polak/Francuz to źle byś skończył, mimo że ta garstka, która nie zginęła na samym początku walk i której nie zabił klimat/żadna epidemia zmieniła stronę.
5. Uogólniać każdy potrafi, to nie sztuka..ale ilu z tych imigrantów faktycznie pracuje? W braniu socjalu i bezrobociu akurat przodują (przynajmniej przed brexitem) nasi. Ale przy tej ilości czarnych to ciężko by oni nie przodowali w negatywnych i niektórych pozytywnych statystykach. Przykładowo: jak jacyś imigranci stanowią 10% danego społeczeństwa, a reszta może nawet łącznie nie stanowiłaby 10%, to wiadomo, że z tej grupy będzie najwięcej przestępców wśród mniejszości narodowych w tym kraju. U nas prawie nie ma nikogo poza Ukraińcami. Więc wiadomo, że to oni będą przodować w negatywnych statystykach wśród imigrantów u nas.

Cóż, pewnie byli to Polacy. Brytyjczycy mają od małego wpajaną multikulturowość i otwarte głowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Sok__Jablkowy tylko wiesz, niektórzy, zwłaszcza wśród tych, co przy takich błahostkach widzą rasizm to by serio klęczeli.
Niemniej jednak piłkarz i jego klub musieli się tłumaczyć z tej sytuacji.

Była tam też sytuacja, że jakiś piłkarz wkleił zdjęcie Onany z emotką goryla. Był to jego klubowy kolega, więc chodziło o to, że dobrze bronił. Bo w sumie swoimi obronami wygrał im ten mecz. No i oskarżono go o rasizm, choć sam Onana podkreślał, że nie poczuł się obrażony i lepiej wie, co go obraża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V veraclixuk
0 / 2

@Sok__Jablkowy W punkt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+7 / 11

Czyli my powinniśmy być wdzięczni Prusakom, a potem Niemcom, za zabór pruski. Przecież do dzisiaj widać różnicę w infrastrukturze między dawnym zaborem pruskim a dwoma pozostałymi. A germanizacja to pikuś w porównaniu z tym, co robili kolonizatorzy w Afryce. Wszyscy bez wyjątku. To bardziej można porównać do niemieckiej okupacji Polski w czasie II-giej Wojny Światowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@El_Polaco jakkowliek to brzmi- poniekąd tak. Gdyby nie Niemcy, to zachód Polski wyglądałby tak samo, jak Polska wschodnia. Też byłaby tam bieda, patologia, pijaństwo, prawie same wsie, przemoc domowa, niewykształcenie, zacofanie, brak inwestycji, słaba infrastruktura. No i nie byłoby tam pięknych budowli. PIS i tam miałoby poparcie rzędu +80%.
"Widać zabory" nie wzięło się znikąd. za to Rosji i Austrii nic nie zawdzięczamy.

No i to Niemcy nauczyli zachodnią Polskę pracy, zachodniej mentalności oraz kultu pracy i nauki. Gdyby nie to, to tamtejsza ludność niczym by się nie różniła od Podkarpacia i Małopolski (bez Krakowa i Rzeszowa rzecz jasna).

Ale najgorsi i tak byli Szwedzi. Ich nie pobili ani Niemcy podczas zaborów i okupacji, ani Francja, ani Anglia, ani Portugalia, ani Hiszpania, ani nawet Belgia razem z Leopoldem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+6 / 8

Widzę, że powinnaś zacząć się dokształcać od podstaw, bo wbrew temu co Ci się wydaje w Afryce istniała cywilizacja zanim biały człowiek zaczął ją kolonizować.
"Cywilizacja (łac. civis – obywatel) – określona forma życia zbiorowego człowieka; kultura człowieka w wymiarze społecznym; metoda organizacji życia społecznego."
Możesz zacząć od Wikipedii, a potem po inne, trudniejsze źródła. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zik
-1 / 3

... chyba że doświadczają go od innych białych imigrantów" - na przykład polaczków na zmywaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@Zik o tym mówię. Bo rasizmu od Brytyjczyków to nie doświadczają. Brytyjczycy dosłownie klęczą przed nimi i dają im wszystko, mieszkania, pracę, choć oni zazwyczaj nie chcą pracować, pieniądze, możliwości nauki i treningów itd.
Stąd Polacy nie są tam mile widziani, bo dla Brytyjczyków jesteśmy obcy kulturowo.

Sam fakt, że politycy PIS i ich przydupasy nie mają wstępu do Wielkiej Brytanii świadczy o tym, jak bardzo chcą walczyć z rasizmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zik
+1 / 1

@Cammax za to co robili, to nie klęczeć, a leżeć plackiem popowinni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Zik to inne narody by musiały chyba sobie wymierzyć kary na zasadzie oko za oko, ząb za ząb, skoro Anglicy by mieli leżeć. Bo kraje katolickie były jeszcze gorsze w czasach kolonialnych. Np. Francja, Belgia. Nawet rasiści z PIS Belgom wypominają Kongo.

A o Szwedach już nie wspomnę, oni za zabicie 5 mln Polaków+ 2 mln (czyli 7 mln na niecałe 10 mln) w wyniku głodu i epidemii, które wywoływali z pełną premedytacją to powinni do końca swoich dni leżeć i to na kamieniach i w międzyczasie wymierzać karę na zasadzie oko za oko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2024 o 22:07

avatar Lady_Apocalypse
-1 / 3

Ubogacenie, hehe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+2 / 2

Pierwsza część ok, ale jakie ucywilizować?
Chodziło tylko o zasoby, skarby naturalne, tanią siłę roboczą i strategiczne miejsca przydatne w walce z innymi europejskimi mocarstwami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nerd
+2 / 2

Oskarżyli go o rasizm na podstawie tego zdjęcia zupełnie pomijając fakt, że wyszedł na boisko trzymając tego dzieciaka za rękę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 3

Polacy nie są w stanie ogarnąć ile tam znaczą czarni, bo nie dorastają z nimi w szkołach od 3 roku życia. Białe patusy że slamsów socjalnych nawet chcą czarnym dorównać pokazując jacy są gangsta raperzy. Ojciec ochlapus i matka dajka to nie jest dla nich autorytet tylko czarny kolega z ławki który dobrze rozumie jak to jest być poza marginesem. W brytyjskich szkołach to czarni się najlepiej uczą jeśli chcą, bo są fizycznie lepiej rozwinięci niż reszta dzieci w ich wieku. Biały dzieciak wygląda jak skrzat w porównaniu z czarnymi starymi ciotkami i wujkami, więc chcą się z nimi kumplować żeby mieć ochronę większego. Ci czarni którzy się dobrze uczą, a wystarczy zobaczyć zdjęcia w lokalnych gazetach uczniów z najlepszymi wynikami GCSE żeby góra jednego białego dostrzec, to nie chcą się zadawać z głupimi białymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
0 / 2

Nie wiem, co jest głupsze: czy ta gównoburza o to, że nie podał ręki, czy tekst tego demota. Chyba jednak to drugie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem