Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Jak co roku przypominam wszystkim przeciwnikom WOŚP, aby byli konsekwentni:
by Revel
+
1066 1177
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Purple_Piper
+27 / 31

I co, podpisałeś?

Gdyby się tak można wypisać z NFZ i NIE PŁACIĆ!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+67 / 103

Czy to oznacz, że do Kliniki Budzik będą przyjmowane dzieci tylko tych osób które wcześniej wpłacały pieniądze?

Dwa lata prowadziłam charytatywnie na własnym koniu, we własnym czasie hipoterapię dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie, ten demot i ta mentalność to dno.

Od 14 lat co miesiac wspieram schronisko dla zwierząt i trzy inne fundacje. Na samym początku wpłacałam po 50 złmiesięcznie na każdą, potem 100, 150, teraz po 250. Żadna fundacja nie ma takich nawiedzonych wyznawców jak WOŚP. Żadna nie ma tak nie przejrzystego systemu rozliczania. Prowadzę działalnośc i wiem jak powinno wygladać sprawozdanie finansowe. Te karteluszki które publikuje wośp nie mają żadnej mocy prawnej. Agresja z jaką spotykają sie ludzie zadający pytania o finanse WOŚP jest czymś niepojętym.
Oprócz żywej gotówki ze swej działalności przekazuję w każdym miesiacu darowizny rzeczowe: Domom Pomocy Społecznej i róznym eventom organizowanymw okolicy. NIKT nigdy nie wykzywał się takim fanatyzmem jak wyznawcy WOŚP. Ludzie wpłacający raz do roku śmieszną kwotę i uważajacy się za zbawców polskiej służby zdrowia. Ta nienawiść WOŚPowców do ludzi nie wspierających tej inicjatywa jest chora!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2020 o 10:32

avatar maat_
+26 / 50

@mknox Każdy z nas czy chce czy nie chce wpłaca. Samorzady z naszych podatków organizuja koncerty i sztaby zbiórek. Jako podatnik zawsze będę sprzeciwiać się wydawaniu moich podatków na dobroczynność fundacyjna jesli można ja od razu wydac na konkretny cel. Nie zgodze się nigdy na to by z moich podatków (a jestem od zawsze płatnikiem netto do budżetu państwa, nie mam żadnych świadczeń socjalnych i dobrze zarabiam wiec duzo płace) finansowano takie atrakcje. Jesli gmina/powiat/miasto/wies chce wesprzeć kwota 100 000zł sprzet w szpitalu to niech to zrobi bezposrednio a nie wydaje na finał WOŚP by w jego trakcie zebrac 200 000 zł

200 000 - 100 000 = 100 000 co oznacza, że kwota wyjściowa się nie zmieniła, ale! teraz nalezy zapłacić z tego prąd WOŚP, budynki, przetargi, przechowac pieniądze 18 miesięc na koncie i dopiero wtedy wydać.

Dobroczynność jest dobrowolna, i to kazdy obywatel ma decydowac na co przeznaczy swoje pieniądze tak jak robie to ja. Administracji publicznej wara od wspierania z moich przymusowych podatków jednej konkretnej Fundacji. I tak rozumiem ludzi, których to wkurza. I to nie oni sa dziwni tylko ci którzy w szale nienawisci nie widzą, ze ci ludzie maja do tego prawo. Ten demot to czysty hejt. To obrzydliwe!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blahblahbluh
+19 / 35

@maat_ Jeżeli interesuje Cię mentalność aktywistów WOŚP i do czego może to prowadzić, to poczytaj sobie o akcji Pomocy Zimowej. Odkąd atmosfera wokół Pana Owsiaka i WOŚP zaczyna przypominać tę wokół Winterhilfswerk des Deutschen Volkes (WHW), to omijam to towarzystwo szerokim łukiem.

Idealnie mentalność WHW w ramach WOŚP oddaje demot @Revel - albo jesteś z nami, albo pisior i przeciw nam. Ale cóż zrobić, można tylko patrzeć jak ludzie z mniej lub bardziej uczciwej akcji charytatywnej robią kult chroniony przez rzeszę fanatyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+6 / 14

@blahblahbluh Czytałam, wypisz wymaluj !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+9 / 15

@maat_
Wsadzasz kij w mrowisko.
Pamiętaj, że na Demotach są wyselekcjonowani chłopcy do bicia i świętości, których szargać nie można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
-1 / 15

@maat_ Sam Owsiak też apelował, żeby tego nie robić. Sprzęt i pomoc fundacji jest dla wszystkich bez względu na poglądy. Jednak moim zdaniem dumnymi rywalami fanatyków WOŚP są fanatycy Caritasu. W sprawie rozliczania sie WOŚPu, te karteluszki to nie jest rozliczenie. Fundacja publikuje prawdziwe rozliczenia, które obejmuje kilkanaście stron A4. Próbowałam je rozszyfrowywać i poległam. Zbyt mądre to dla mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FightingStupidity
+13 / 29


1. Nikt nie krytykuje WOŚP jako idei. Krytykowany jest Jerzy Owsiak za wyprowadzanie pieniędzy ze zbiórek do firm/fundacji prowadzonych przez jego rodzinę.

2. Żądanie podpisywania oświadczenia pokazanego w democie jest absurdalne ponieważ darczyńcy WOŚP przekazali swoje pieniądze w ramach publicznej zbiórki, NA OKREŚLONY CEL, bez zaznaczania, że ich pieniądze mają być przeznaczone tylko na leczenie określonej kategorii osób.

Autor demota, jeżeli chce być konsekwentny, powinien pokazać oświadczenia wszystkich darczyńców WOŚP, o następującej treści:


"Ja ................. zamieszkała/y w ...................,PESEL................... oświadczam, że w dniu....... wpłaciłam/em kwotę ............ zł na rzecz WOŚP i żądam, aby w inkubatorach zakupionych przez WOŚP z mojej darowizny:

a) nie ratowano dzieci osób krytykujących WOŚP,
b) nie ratowano dzieci osób krytykujących Jerzego Owsiaka,
c) nie ratowano dzieci osób żądających ujawnienia wszystkich faktur i przelewów WOŚP.

Data........... Podpis..........."

Jeżeli autor demota dysponuje takimi oświadczeniami darczyńców, to wtedy może żądać podpisywania oświadczenia, które opublikował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2020 o 18:45

avatar maat_
+3 / 11

@FightingStupidity Mądrego to aż miło poczytać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+6 / 12

@FightingStupidity Ponadto gdyby sprzęt nie został kupiony ze środków WOŚP to prędzej czy później zostałby kupiony ze środków NFZ, więc to nie tak że gdyby nie WOŚP to tego sprzętu by nie było w szpitalach...

Często w szpitalach bardziej niż sprzętu brakuje pieniędzy na pesje dla personelu, leki itp... ale WOŚP płaci tylko za to, na czym można przykleić serduszko ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-2 / 4

@maat_ oświadczenia z demota absolutnie nie popieram, zwłaszcza, że widnieje tam rubryka dot. dzieci, aczkolwiek Twoja argumentacja zawiera podstawowy błąd logiczny, prze co ciężko porównać zawarte w niej stwierdzenia z sensem owej deklaracji, ponieważ przeciwników istnienia fundacji budzik jakoś na horyzoncie nie widać, ani też żadnej osoby, próbującej szargać dobre imię jej założycieli i działaczy. Nikt też nie zarzuca tej fundacji złodziejstwa, oszustwa, malwersacji czy jakiejkolwiek szkodliwości. Tak więc oddzielmy może kwestię tego, na co ktoś wpłaca a na co nie, od tego, co kto krytykuje i próbuje zwalczać, a co nie. Konsekwencja, o którą upomina się autor demota, z logicznego punktu widzenia może się tyczyć wyłącznie ludzi z kwestii nr 2.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@maat_ p.s Umiałabyś wyliczyć wydatki przykładowego, pierwszego z brzegu samorządu na WOŚP? Bardzo Cię o to proszę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@FightingStupidity
1. Jeżeli tak by było, Ministerstwo nie wydawałoby zgody na zbiórki, zwłaszcza po ostatnich wyborach, kiedy rządzi w nim nieprzychylną orkiestrze partia. Skoro zgoda na zbiórkę jest znaczy to, że całość kwoty zebranej w poprzedniej zbiórce została rozliczona i udokumentowana w ministerstwie oraz w całości trafiła na cel zbiórki.
Twierdzenie, że jest inaczej, jest oskarżeniem zarówno w stron WOŚP, jak i w stronę ministerstwa (że nie dopełniło obowiązków i/lub dopuściło się oszustwa) a każde oskarżenie (przypomnę) wymaga dowodów
2. Zgadzam sie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@pawel89abc a co kupiłoby lub sfinansowało by państwo, gdyby nie istniał Caritas? A co jeśli nie byłoby kliniki budzik? A co jeśli nie byłoby fundacji Polsat? A gdyby nikt nie prowadził zbioru na lek za 8mln zł dla małej Natalki to kiedy by go NFZ zakupił?? Jeśli fundacja ma płacić pensj pracownikom szpitali, to jak sprawić, jak dopilnować i jak ocenić, czy to przyniesie realną korzyść pacjentom, a nie tylko korzyść poszczególnym lekarzom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2020 o 17:06

F FightingStupidity
+3 / 3

@7th_Heaven 1. Urzędnik w ministerstwie nie może według własnego uznania odmówić zgody na publiczną zbiórkę. Jeżeli wniosek WOŚP spełnia wymogi formalne, to ministerstwo nie może nie wydać zgody. Brak takiej zgody skutkowałby skargą do sądu administracyjnego i uchyleniem decyzji jako bezpodstawnej.

Problem z Owsiakiem nie polega na tym, że zarzuca mu się kradzież pieniędzy w klasycznym stylu: wywożenie nocą worków z pieniędzmi. Zarzuca mu się "wyprowadzanie pieniędzy" z WOŚP do spółek zależnych, obsadzonych członkami jego najbliższej rodziny a często i nim samym (jest prezesem i tu i tam).

Ogólnie mechanizm wyprowadzania pieniędzy jest stary jak świat, znany każdej księgowej: spółka/fundacja-matka kupuje usługi od spółki/fundacji-córki przepłacając horrendalnie. Spółka-córka nie musi się martwić o sprzedaż swoich absurdalnie drogich usług, ponieważ w spółce-matce i w spółce-córce zasiadają w zarządzie te same osoby, często najbliższa rodzina, w związku z czym przelewy idą często i na duże kwoty. Sprzedawanie i kupowanie absurdalnie kosztownych usług jest całkowicie legalne, byleby tylko wystawiono fakturę i wszystkie podatki zostały opłacone.

Wokół WOŚP powstało mnóstwo dziwacznych spółek: Złoty Melon, Jasna Sprawa, Boscata, które otrzymują intratne zlecenia od WOŚP. Co ciekawe istniały też inne spółki tego typu np. Mrówka Cała, Tabasco, które po nagłośnieniu sprawy zostały zlikwidowane. Te spółki nie są organizacjami pożytku publicznego ani nie prowadzą zbiórek, więc ich działalność pozostaje nieprzenikniona dla opinii publicznej.

Natomiast WOŚP dokonuje zbiórek publicznych, wobec tego jej działalność podlega ustawie o dostępie do informacji publicznej. Wiele osób próbowało na tej podstawie uzyskać dostęp do faktur za jakie płaciło WOŚP. Sądy administracyjne regularnie nakazują WOŚP ujawnienie faktur, których żądają wnioskodawcy, ale WOŚP notorycznie odmawia! Sądy wydały już 14 wyroków nakazujących WOŚP ujawnienie faktur, w tym 3 razy nałożyły kary na WOŚP za uchylanie się od wykonania tych wyroków, a mimo to WOŚP woli płacić kary, niż ujawnić faktury! Pozostają one tajne do dzisiaj...

WOŚP formalnie nie można nic zarzucić: księgowo i podatkowo wszystko się zgadza. To nie jest klasyczne złodziejstwo, to jest wyrafinowana sztuka wyprowadzania pieniędzy do innych podmiotów. Tylko powstaje moralny niesmak, jeżeli miliony transferowane do rodzinnych spółek zostały zebrane pod hasłem działalności charytatywnej.

https://www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_us_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim
https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2020 o 23:22

7 7th_Heaven
-2 / 2

@FightingStupidity
Przeczytaj ustawę o zbiórkach publicznych. Jest tam napisane wprost, że w przypadku zbiórek prowadzonych na takich zasadach, jak w WOŚP, całość zebranej q ten sposób kwoty ma trafić na cel zbiórki i ma to być w określonym terminie od jej zakończenia szczegółowo udokumentowane w ministerstwie. Jeżeli takiego raportu ministerstwo nie dostanie lub będzie on niejasny, ministerstwo nie wyda zgody na dalszą działalność fundacji. Skoro wydaje, znaczy to tylko tyle, że udowodniono w papierach ponad wszelką wątpliwość ministerstwa, iż pieniądze ze zbiórki trafiły w całości na cel zbiórki. Jak wyżej wspomniałam, ta zasada nie dotyczy zbiórek poprzez smsy premium, ale takowej WOŚP nie prowadzi. Wydaje mi się, że może też nie dotyczyć licytacji, ale nie jestem pewna, natomiast WOŚP przeznacza pieniądze z licytacji w całości na cel zbiórki co jest banalnie proste do sprawdzenia samemu. Polecam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
-1 / 1

@FightingStupidity to o czym piszesz to jest tzw. kreatywna księgowość stosowana w naszym kraju na potęgę i całkowicie legalna. Prawnie wszystko jest ok. To czego dotykasz to co najwyżej kwestie etyczne. To o co się Owsiaka czepiają ludzie "władzy" to, że na zleceniach WOŚP korzystają "jego" a nie "ich" ludzie. Nawet gdyby wszystkie te spółki i spółeczki wokół WOŚP zniknęły zaraz na ich miejsce byłaby chmara innych, wcale nie tańszych, tylko z "odpowiednimi" osobami w zarządach. Zaraz by się okazało, że jacyś kuzynowie/bratankowie/siostrzeńcy Tusków, Schetynów, Moracieckich, Ziobrów, Kaczyńskich czy kogo tam jeszcze potworzyli firmy, które np. robią szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, produkują fantomy do ćwiczeń ratownictwa, produkują maseczki, kamizelki odblaskowe, prowadzą consulting, auditing i inny g**no-ring itp. itd. Taką niestety mamy w naszym grajdołku rzeczywistość - jak tylko zaczniesz obracać odpowiednio dużymi kwotami zaraz się znajdą pijawki, które chcą coś z tego tortu chcą odkroić i to wszystko całkowicie w świetle prawa legalnie. A jak nie legalnie to zaraz się uchwali odpowiednie ustawy i poprawki, żeby było legalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2020 o 9:37

F FightingStupidity
+2 / 2

@7th_Heaven 1. Ja również proponuję lekturę ustawy o zbiórkach publicznych ponieważ opisana przez ciebie procedura weryfikacji zbiórek nie istnieje ("szczegółowe udokumentowanie", "ponad wszelką wątpliwość"). Ustawa mówi jedynie ogólnie o złożeniu sprawozdania ze sposobu rozdysponowania zebranych datków, bez wskazywania poziomu szczegółowości. Właśnie z tej luki prawnej korzysta Owsiak. Składa sprawozdania, zgodne formalnie i rachunkowo, jednak bez wskazywania jaki był rzeczywisty koszt wykonania usługi a ile WOŚP za daną, konkretną usługę zapłacił. Wystarczy, że w sprawozdaniu pokaże faktury opłacone za usługi zgodne z celem zbiórki. Jeżeli mechanizm wyprowadzania pieniędzy z WOŚP jest nadal niejasny, to dalej podaję przykład.
2. Ministerstwo nie wydaje żadnych "zgód na dalszą działalność fundacji".

Przykład mechanizmu wyprowadzania pieniędzy ze spółek/fundacji:
Załóżmy, że ogłosiłaś zbiórkę publiczną i zebrałaś 4 mln złotych na cel pod nazwą "Podnoszenie świadomości i kwalifikacji młodzieży w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej". Po zakończeniu zbiórki przystępujesz do realizacji zadania, na które zebrałaś pieniądze: ogłaszasz, że chcesz zorganizować szkolenie dla 1000 dzieci szkolnych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej - jest to zgodne z celem przeprowadzonej przez ciebie zbiórki publicznej. Firmy szkoleniowe (w tym fundacje) składają ci oferty na przeprowadzenie takiego szkolenia, ty wybierzesz jedną z ofert.

"Kreatywność" zaczyna się później: firmy szkoleniowe oferują realizację tego szkolenia za kwoty: pierwsza firma za 70 tys. zł, druga firma za 80 tys. zł, trzecia firma za 90 tys. oraz firma twojego szwagra, która proponuje 2 miliony złotych za to samo szkolenie. Ponieważ nie wiąże cię prawo zamówień publicznych lekką ręką wybierasz firmę szwagra i zlecasz jej wykonanie szkolenia. Szwagier NAPRAWDĘ przeprowadza to szkolenie dla 1000 dzieci i na koniec wystawia fakturę na 2 mln zł. Za fakturę płacisz z pieniędzy pochodzących z publicznej zbiórki. W tej całej operacji wszystko jest zgodnie z prawem: pieniądze ze zbiórki publicznej zostały przeznaczone na cel zgodny z deklaracją złożoną w ministerstwie. Dowodem na to jest faktura na 2 mln złotych za przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla 1000 dzieci. A fakt, że szkolenie można było przeprowadzić za maks. 90 tys. zł, a reszta pieniędzy darczyńców, czyli 1.910.000 zł powędrowała do kieszeni szwagra, jest wiadomy tylko nielicznym - tym, którzy mają dostęp do faktur. Dostępu do faktur WOŚP broni bezwzględnie, wbrew 14-stu wyrokom sądowym.

WOŚP w sprawozdaniu finansowym z wydatkowania środków ze zbiórki podaje tylko, że wydatkowano np. 90 mln złotych na szkolenia "x", "y", zakup sprzętu "z", "v" - oczywiście wszystko zgodnie z celem zbiórki i na podstawie faktur zakupu. Przepisy nie wymagają większej szczegółowości, wbrew temu co piszesz. Ten fakt powoduje, że przeglądanie sprawozdania WOŚP z wydatkowania środków finansowych jest bezprzedmiotowe bez znajomości konkretnych faktur i porównania z faktycznym zakresem wykonanej usługi.

Paradoksem jest to, że nawet gdyby jakiemuś sądowi wreszcie udało się zmusić Owsiaka do ujawnienia faktur za które płaci WOŚP, to i tak nic by się nie stało, ponieważ proceder uprawiany przez WOŚP jest formalnie zgodny z prawem! Kupowanie absurdalnie drogich usług jest legalne. Z punktu widzenia działalności charytatywnej przepompowywanie pieniędzy do kieszeni „szwagrów” jest skandaliczne, amoralne, ale legalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2020 o 20:47

7 7th_Heaven
-4 / 4

@FightingStupidity ty rozumiesz stwierdzenie "całość zebranych środków ma trafić na cel zbiórki" ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
-3 / 3

@maat_

Po pierwsze - nikt nie mówi, że dobroczynność ma być przymusowa, kto chce, ten daje, kto nie chce - nie daje. Natomiast szlag człowieka trafia na ludzi, którym nie wystarcza po prostu nie dać - muszą jeszcze napluć, nakłamać, oczernić.

Po drugie - albo kłamiesz, albo bezmyśnie powtarzasz kłamstwa z PiSowskich mediów propagandowych: akurat finanse WOŚP są rozliczone bardzo dokładnie i co do złotówki, rozliczenia są dostępne na stronach WOŚP i w paru innych miejscach. WOŚP jest organizacją pożytku publicznego - jakiekolwiek nieścisłości w rozliczeniach skutkowałyby natychmiastowym odebraniem fundacji tego statusu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FightingStupidity
+1 / 1

@7th_Heaven

Posługujesz się sformułowaniami, które nie istnieją w ustawie o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych. Czy w opisanym przeze mnie mechanizmie wyprowadzania pieniędzy pochodzących ze zbiórek publicznych jest coś niezrozumiałego?:

"Szwagier NAPRAWDĘ przeprowadza to szkolenie dla 1000 dzieci i na koniec wystawia fakturę na 2 mln zł. Za fakturę płacisz z pieniędzy pochodzących z publicznej zbiórki. W tej całej operacji wszystko jest zgodnie z prawem: pieniądze ze zbiórki publicznej zostały przeznaczone na cel zgodny z deklaracją złożoną w ministerstwie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+1 / 3

@FightingStupidity Wszystko co napisałeś jest jasne i przejrzyste. Jeśli chodzi o zwolenników Owsiaka i WOŚP, to występuje tutaj tzw: "efekt aureoli", czyli pogląd, że jak ktoś zrobił tyle dobrego (bądź co bądź Owsiak jednak trochę tego sprzętu szpitalom kupił), to absolutnie ta osoba nie może robić czegoś złego/niemoralnego. Ja się nie zagłębiałem nigdy aż tak w kwestię prawne funkcjonowania WOŚP i Owsiaka, ale i bez tego uważam, że w tej organizacji nie wszystko gra jak powinno. Zdarzało się, że sprzęt zakupiony przez WOŚP leżał latami odłogiem i nikt z niego nie korzystał, bo w danej placówce nie było przeszkolonego personelu, aby z tego sprzętu korzystać, a uważam, że to po stronie organizatora zbiórki spoczywa obowiązek weryfikacji czy dany sprzęt będzie wykorzystywany w danej placówce. Inną rzeczą dla mnie karygodną są przykłady kiedy Owsiak zabrał wykorzystywany sprzęt z danej placówki, tylko dlatego, że zamiast pacjentów geriatrycznych korzystali z niego pacjencie kardiologiczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@FightingStupidity Żadne koszty zbiorki, imprezy jej towarzyszącej ani działalności organizatorów nie są celem zbiórki. Cel zbiórki to na prawdę nieskomplikowana sprawa, dokładnie określona w dokumentacji złożonej w ministerstwie przez fundację. Firmy "córki" jak je nazywasz nie prowadzą działalności produkującej ani serwisujacej sprzęt zakupywany ze zbiórek, nie prowadzą też szkoleń ani nie organizują badań, które finansowane są ze zbiórek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 2

@JohnLilly nie zagłębiasz się, ale i tak się wypowiesz:) skoro u zwolenników jest efekt "aureoli" to jak nazwać ten u Ciebie? "Efekt rogów"?
P.s - przypadki nieprawidłowego korzystania ze sprzętu spowodowane było wina szpitala, nie orkiestry, i gdy zostały ujawnione, zrobiono z tym porządek. Pierwsze słyszę, aby Owsiak odmówił korzystania ze sprzętu dla geriatrii pacjentom kardiologicznym. Możesz podać źródło?
W jaki sposób fakty zaistnienia pojedynczych przypadków tego typu świadczyć ma przeciwko idei WOŚP?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 8:20

avatar JohnLilly
0 / 0

@7th_Heaven "nie zagłębiasz się, ale i tak się wypowiesz:)" Nie wiem do czego pijesz, nie zagłębiałem się nigdy w kwestię prawne działania Orkiestry i w moim komentarzu ich nie poruszałem.
"Pierwsze słyszę, aby Owsiak odmówił korzystania ze sprzętu dla geriatrii pacjentom kardiologicznym. Możesz podać źródło?" Oczywiście https://dziennikzachodni.pl/owsiak-wosp-zabierze-sprzet-szpitalowi-w-pszczynie-pacjenci-powinien-zostac-wideo/ar/1038167
Możesz pisać, że w tej sytuacji winny jest szpital, ale powiedz mi czemu winni są pacjenci? Dlaczego mają ponosić konsekwencje czyjegoś błędu?
"W jaki sposób fakty zaistnienia pojedynczych przypadków tego typu świadczyć ma przeciwko idei WOŚP?" Nie pojedynczego przypadku, o problemach ze złym wykorzystaniem sprzętu WOŚP się trochę słyszy, więc nie pisz, że to pojedynczy przypadek. Później jeszcze swój komentarz trochę uzupełnię, ale zaraz muszę się zwijać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@JohnLilly napisałeś "uważam, że w tej organizacji nie wszystko gra jak powinno" zatem zastanawiam się, skąd wiesz jak gra i jak grać powinno, skoro nie znasz kwestii prawnych?

Co do łóżek geriatrycznych: dziękuję za linka. Polecam każdemu wejść w niego i przeczytać, ponieważ wynika tam jasno, że Owsiak miał racja. Szpital dopuścił się machlojek (zanim orkiestra podejmie decyzję o wysłaniu sprzętu do konkretnego szpitala dostaje od niego kwestionariusz z opisem potrzeb i deklaracją spożytkowania sprzętu) a tłumaczenie dyrekcji że "na geriatrii te łóżka nie były potrzebne bo mieliśmy własne" jest nie tylko pokrętne, ale jest jawną kpiną, bo po pierwsze sami o te łóżka prosili twierdząc, że im potrzebne, a po drugie można było te łóżka, które mieli, dać na kardiologię, a nowe, te od orkiestry, zgodnie z zamówieniem, umieścić na geriatrii. Swoją drogą oczywistym jest fakt, że pacjenci kardiologiczni nie potrzebują łóżek przeciwodleżynowych, dla osób trwałe unieruchomionych, ponieważ pacjenci kardiologiczni nie są długotrwałe leczeni. Szpital powinien albo spożytkować ten sprzęt zgodnie z przeznaczeniem, albo odstąpić go do innego szpitala, który takowego sprzętu potrzebuje, a nie uzyskał go od orkiestry. Nikt szpitalom na siłę sprzętu nie wciska, skoro tam trafił to na zamówienie szpitala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 10:03

F FightingStupidity
0 / 0

@7th_Heaven
W opisanym przeze mnie mechanizmie wyprowadzania pieniędzy nie podnoszę kwestii "kosztów zbiórki, imprez towarzyszących, działalności organizatorów", gdyż schemat tego mechanizmu jest niezależny od tych zagadnień. Skoro jednak poruszasz ten temat to wyjaśniam, że ponownie mylisz się: koszty organizacyjne zbiórki pieniędzy, w tym wynagrodzenia, jak najbardziej mogą i są potrącane z kwot uzyskanych ze zbiórki. Rozporządzenie regulujące te kwestie mówi wyraźnie, że organizator zbiórki publicznej może pokryć z zebranych pieniędzy między innymi (to nie jest zamknięta lista):
- koszty skarbonek, identyfikatorów, wykorzystania sprzętu, itp.
- koszty kampanii informacyjnej, reklamowej dotyczącej zbiórki,
- koszty administracyjne,
- wynagrodzenia.

Piszesz, że "Firmy "córki" jak je nazywasz nie prowadzą działalności produkującej ani serwisujacej sprzęt zakupywany ze zbiórek, nie prowadzą też szkoleń ani nie organizują badań, które finansowane są ze zbiórek" - tylko co to ma do rzeczy? Cały sens mechanizmu wyprowadzania pieniędzy na tym właśnie polega, że zlecenia dostają firmy-córki, a nie oryginalni producenci czy firmy szkoleniowe.

Postaram się to jeszcze bardziej przybliżyć na przykładzie: jeżeli np. urząd miasta organizuje przetarg na zakup samochodu dla straży miejskiej, to czy tobie wydaje się, że mogą do tego przetargu przystąpić tylko producenci samochodów? Albo dealerzy? Albo autoryzowane stacje obsługi pojazdów? To tak nie działa. Nawet w tak restrykcyjnej procedurze jak zamówienia publiczne, do przetargu ma prawo przystąpić dosłownie każdy, także ty, bylebyś tylko zaoferowała towar/usługę zgodną ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Nie ma żadnego znaczenia, że nie jesteś producentem samochodów, serwisantem ani dealerem. To, w jaki sposób pozyskasz ten samochód od producenta czy dealera, urzędu miasta w ogóle nie obchodzi - to twoja sprawa i twoich umów z dostawcami pojazdu. Zamawiającego interesuje jedynie czy twoja oferta spełnia SIWZ. Czy to jest zrozumiałe?

Mam nadzieję, że jest zrozumiałe, bo dokładnie na takiej samej zasadzie wydawane są środki ze zbiórek publicznych: organizator dokonuje zakupu sprzętu/usług w firmie, która złoży ofertę, ale nie ma żadnego obowiązku zakupu u producenta lub dealera. Problem polega na tym, że organizatorów zbiórek nie obowiązują przepisy o zamówieniach publicznych, więc nie tylko, że nie muszą wybierać oryginalnego producenta/dealera, ale nawet cenowo nie muszą wybrać najlepszej oferty. Dlatego wybierają ofertę szwagra – najdroższą. Jeżeli to nadal nie jest zrozumiałe, to jeszcze raz krok po kroku:
1. Jakaś fundacja ogłasza zbiórkę publiczną na inkubatory dla noworodków.
2. W wyniku zbiórki fundacja uzyskuje 100 mln zł.
3. Fundacja ogłasza zaproszenie do składania ofert na dostawę 250 szt. inkubatorów (zgodnie z celem zbiórki).
4. Zgłasza się piętnaście zainteresowanych firm, w tym producent nowoczesnych inkubatorów, który oferuje 250 szt. inkubatorów za łączną kwotę 50 mln zł.
5. Okazuje się, że to jednak nie jest najdroższa oferta, bo jeszcze szwagier złożył ofertę na dostawę 250 szt. takich samych inkubatorów za kwotę 100 mln zł.
6. Fundacja wybiera firmę szwagra, droższą 2-krotnie od oryginalnego producenta.
7. Szwagier kupuje inkubatory u producenta i dostarcza zamawiającej fundacji.
8. Szwagier wystawia fundacji fakturę na 100 mln zł, a fundacja płaci za nią z pieniędzy pochodzących ze zbiórki.
Wszystko jest zgodne z prawem, a szwagier ma 50 mln zbiórkowych pieniędzy w kieszeni. Mam wrażenie, że wydaje ci się, iż oferenci sprzętu/usług, które mają być opłacone ze środków z publicznej zbiórki nie mogą mieć marży/zysku? Mogą. Producent inkubatorów ma prawo mieć dowolny zysk na tych inkubatorach, pośrednik może mieć dowolny zysk, może to być 50 mln zł, prawo nie reguluje wysokości marży. Na tym bazuje mechanizm wyprowadzania zbiórkowych pieniędzy. Jeżeli jeszcze coś trzeba objaśnić, zwłaszcza w kwestii tego, co mówi ustawa i rozporządzenie,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 15:12

7 7th_Heaven
0 / 0

@FightingStupidity

Rozliczenie zbiórki to jedno, a zgłoszenie zbiórki to drugie, co trzeba zrobić, aby dostać zgodę ministerstwa na jej przeprowadzenie. W tymże zgłoszeniu podaje się szczegółowo wskazane koszty prowadzenia zbiórki, które mają być pokryte z zebranych pieniędzy. Zadaniem urzędu jest również ocena, czy te koszta są realne, czy nie są sztucznie zawyżone. Każdy obywatel ma prawo żądać informacji publicznej na temat takich kosztów i koszty te są przez WOŚP ogłaszane, dodatkowo jest to potwierdzone sprawozdaniem w ministerstwie.
Osobiście nie dowiadywałam się, bo nie widzę takiej potrzeby, jaka firma dostarczała orkiestrze np puszki. Czy masz taką wiedzę? Czy znasz kwotę, jaką orkiestra za nie zapłaciła i czy znasz firmę, która oferowała takie puszki znacznie taniej? Bo to, co piszesz, jest oskarżeniem, więc wypadałoby mieć chociaż jakieś fakty na poparcie, a nie tylko "tak mogło być". Osobiście nie mam żadnego problemu z tym, komu zlecono zadania potrzebne do organizacji WOŚP, ponieważ widzę czarno na białym, że te koszta są marginalne w stosunku do kwoty zebranej. No i nie ma tu żadnych "szkoleń dla dzieci" o których pisałeś sugerując chyba, że w ten sposób pożytkuje się to, co zostało uzbierane i deklarowane na sprzęt. Kwota, którą podaje się do wiadomości publicznej jako uzbieraną jest kwotą przeznaczoną na cel zbiórki i nie ma opcji prawnej, aby mogła zostać rozkradziona w sposób o którym piszesz. Koszta, które sugerujesz jako "wyprowadzane bokiem" są deklarowane we wniosku i ujawniane publicznie. Każdy może sprawdzić jakie są rynkowe ceny sprzętów podobnych do tych, jakie zakupiłam orkiestra. Jeżeli masz wiedzę na temat tego, że któryś jest rażąco tańszy, niż zapłaciła orkiestra, to proszę wskaż mi, jestem ciekawa, serio pytam szczerze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 20:03

F FightingStupidity
0 / 0

@7th_Heaven
- "Zadaniem urzędu jest również ocena, czy te koszta są realne, czy nie są sztucznie zawyżone" - Nie, to nie jest zadanie urzędu. Podaj przepis z ustawy, który nakazuje urzędowi ocenę realności kosztów.

- "Kwota, którą podaje się do wiadomości publicznej jako uzbieraną jest kwotą przeznaczoną na cel zbiórki i nie ma opcji prawnej, aby mogła zostać rozkradziona w sposób o którym piszesz" –
Mechanizm wyprowadzania pieniędzy opisałem dość dokładnie, nie ma sensu go powtarzać. Jeżeli chcesz poznać jak to jest możliwe, to jest to dość szczegółowo opisane w linkach, które podałem (uprzedzam: długa i szczegółowa analiza). To są linki do strony Matki Kurki, który publicznie oskarżył WOŚP i Owsiaka o ten proceder, został przez nich pozwany do sądu i wygrał.

Poza tym mam wrażenie, że ciągle mieszasz dwa rodzaje kosztów: organizacji zbiórki oraz zakupów sprzętu/usług związanych z bezpośrednią realizacją celu zbiórki. To dwie różne sprawy. "Szkolenia dla dzieci" to przykład, bo WOŚP również organizuje takie szkolenia. Nie jest istotne czy sprawa dotyczy szkoleń (lub innych usług), czy sprzętu - mechanizm wyprowadzania pieniędzy jest dokładnie taki sam. Jeszcze raz: dziesiątki miliony złotych nie są wyprowadzane poprzez koszty organizacyjne zbiórki, ale poprzez absurdalnie zawyżone koszty usług/sprzętu kupowanych po zakończeniu zbiórki, jako realizacja celu zbiórki.

- "Każdy obywatel ma prawo żądać informacji publicznej na temat takich kosztów i koszty te są przez WOŚP ogłaszane" – Problem w tym, że tak nie jest, WOŚP ukrywa szczegółowe rozliczenia, pomimo licznych wyroków sądowych nakazujących ujawnienie tych danych i nawet kar nakładanych przez sądy na WOŚP. Kary w ogóle nie odnoszą skutku, WOŚP płaci kary i uparcie odmawia ujawnienia szczegółowych rozliczeń. Oto prawomocne wyroki jakie zapadły przeciwko WOŚP w sprawach o ujawnienie ich rozliczeń (sygnatury akt):
1. II SAB/Wa 987/15
2. II SO/Wa 43/16
3. II SAB/Wa 221/16
4. II SAB/Wa 557/16
5. II SAB/Wa 722/16
6. II SO/Wa 1/17
7. II SAB/Wa 76/17
8. II SA/Wa 558/17
9. II SA/Wa 410/17
10. II SA/Wa 456/17
11. I OZ 853/16
12. I OZ 1647/16 - sąd nałożył karę na WOŚP.
13. I OZ 1097/17 - sąd nałożył karę na WOŚP.
14. II SA/Wa 1084/18 - sąd nałożył karę na WOŚP.

Przypominam, że WOŚP nie popełnia przestępstwa, takie transfery do "szwagrów" po zawyżonych cenach są legalne, ale amoralne, bo chodzi o pieniądze zebrane pod hasłem działalności charytatywnej. 14-ście wyroków przeciwko WOŚP to nie jest przypadek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2020 o 16:59

7 7th_Heaven
0 / 0

@FightingStupidity Przepraszam, użyłam błędnego uproszczenia. Zadaniem ministerstwa jest przyjąć i wniosek i podać te koszta do wiadomości publicznej, więc każdy, kto zechce dowiedzieć się jakie są to koszta i ocenić, czy nie są za wysokie, może to zrobić. Jeśli chodzi o samo ministerstwo, aż ciężko wierzyć, żeby ministerstwo złożone z ludzi partii wrogiej orkiestrze nie wyśledziło afery mając te dane na tacy, gdyby oczywiście był w nich materiał na aferę.
Marka kurka nie wygrał sprawy dotyczącej przekrętów o których piszesz, tzn nie udowodnił ich Owsiakowi. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Nie celowo mieszam, tylko wyżej pisałeś.tez o kosztach zbiórki, dopiero później o przekrętach przy realizacji celów. Póki co opisałeś tylko sposób, w jaki możnaby ominąć prawo. Nie podałeś natomiast żadnych faktów świadczących o tymże że orkiestra to robi. Co do mieszania i przekręcania prawdy: piszesz, że owsiakowa.rodzina to prezesi spółek córek. Ale nie piszesz już, że są to spółki w.ktorych 100% udziału ma WOŚP, więc jak WOŚP może wyprowadzać pieniądze z WOŚP do WOŚP? Owsiakowy zarobek to zatem nie jest przekręt, tylko wynagrodzenie prezesa, kij z resztą wie jakie. Mnie to osobiście nie obchodzi, niech se chłop zarabia, podejrzane by było, gdyby nie zarabiał, a miał z czego żyć, no nie?

Każdy obywatel ma.ustawowe.prawo do informacji publicznej dotyczącej zbiórek. WOŚP nie ukrywa niczego co jest przedmiotem działania zbiórki: możesz sobie np na stronie WOŚP dokładnie sprawdzić sposób wydatkowania środków ze zbiórki łącznie z dokładnymi kwotami kosztów, oraz cen zakupu sprzętów. Większość z tych danych jest każde w ministerstwie i również masz do nich prawo (gdyby ich tam nie było, nie wydano by zgody na Koelner zbiórki, bo te dane mają się znaleźć w sprawozdaniu). Nic nie jest ukrywane. Krążący po necie mit, puszczony w obieg przez matkę kurke w rzeczywistości dotyczy ponoć faktur firmy bodajże złoty melon za jej osobna działalność nie mająca nic wspólnego z pieniędzmi ze zbiórki. Nie sprawdzałam tego, mówię tylko że to jest druga wersja wydarzeń. Aby stwierdzić, co jest prawdą, trzeba mieć dowody, więc o nie proszę. Póki ich nie ma, wierzę w to, co mi podpowiada instynkt i trzeźwa logika, bo skoro widzę na własne oczy rozliczenia zamieszczone na stronie WOŚP to musiałabym je uznać za fałszywe, skoro twierdzisz, że coś jest ukrywane. Matka Kurka to oszołom. Nie mam do niego kszty zaufania.

P.s - w wyrokach nie ma podane że Owsiak ukrywa rozliczenia kosztów celu zbiórki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2020 o 20:45

avatar JohnLilly
0 / 0

@7th_Heaven Tego się obawiałem. Skupiłaś się na błędzie szpitala, a pominęłaś fakt, że sprzęt który był wykorzystywany był zabrany innym pacjentom. Dla mnie to wcale nie było w porządku. Żaden artykuł o tej sprawie nie jest wyczerpujący, i trzeba ich poczytać trochę więcej niż jeden aby mieć lepsze rozeznanie. Nie cały sprzęt poszedł na inne oddziały, dyrekcja szpitala chciała naprawić swój błąd i przeniosła z powrotem sprzęt na geriatrię, pomimo tego sprzęt i tak został odebrany szpitalowi. I proszę Cię nie pisz w ten sposób jakby na geriatrii znajdowali się tylko tacy pacjenci którzy potrzebują materacy przeciwodleżynowych, taki materac jak najbardziej może się przydać na innym oddziale.
"napisałeś "uważam, że w tej organizacji nie wszystko gra jak powinno" zatem zastanawiam się, skąd wiesz jak gra i jak grać powinno, skoro nie znasz kwestii prawnych?"
Ale jakich kwestii prawnych? Nie odnosiłem się do kwestii prawnych, może to sformułowanie cię zmyliło, ale mi chodziło raczej o efektywność tej pomocy. Zauważ, że co jakiś czas wychodzą informacje o tym, że sprzęt WOŚPu leżał odłogiem przez lata i nikt z niego nie korzystał, albo że był wykorzystywany w nieodpowiedni sposób. Zawsze można zwalić winę na tą drugą stronę czyli szpitale, że coś źle zrobiły, ja jednak uważam, że gdyby WOŚP postarał się o lepsze rozeznanie zanim sprzęt wydadzą to mogliby takich sytuacji uniknąć. Zauważ, że oni sami przyznają, że nie potrafią zweryfikować wszystkich przypadków kiedy i gdzie ich sprzęt jak źle wykorzystywany. To po co w takim przypadku rok rocznie mieć ciśnienie na bicie rekordu zbiórki? Im więcej pieniędzy tym więcej sprzętu, ale jednocześnie tym więcej niewiadomych co się z nim potem stanie. Reasumując, ktoś tu niedawno podliczył, że WOŚP w ciągu całej swojej działalności zebrał miliard złotych na sprzęt dla szpitali. Tylko, że jakaś część z tego miliarda się zmarnowała, bo tak jak wyżej napisałem wyszły na jaw kilka przypadków, że ten sprzęt leżał gdzieś przez lata odłogiem. Jeśli Tobie jako osobie wrzucającej na WOŚP to nie przeszkadza to spoko, nie powiem Ci, że kategorycznie masz nie wrzucać do puszek, mi to jednak przeszkadza i proszę Cię nie pisz mi, że jako potencjalny darczyńca nie mogę na takie sprawy zwracać uwagi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
0 / 0

@7th_Heaven Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię dla kogo gra orkiestra i jacy pacjencie mogą korzystać z zakupionego sprzętu. W sytuacji kiedy orkiestra grała tylko dla dzieci raczej wszystko było dość jasne. Tylko najmłodsi mogą korzystać z inkubatorów. Natomiast w momencie kiedy doszli seniorzy nastąpiły zmiany. Bo na takim łóżku już możemy położyć również pacjentów kardiologicznych, czy też neurologicznych. Owsiak zastrzegł sobie, że jego sprzęt ma być wykorzystywany do pacjentów geriatrycznych, dzierżawi sprzęt a nie deje go szpitalowi co sprawia, że szpital nie może sobie nim swobodnie rozporządzać. Co tu jest dla mnie głupie? Na oddziałach sytuacja co jakiś czas się zmienia. Zmienia się co jakiś czas stan pacjentów oraz ich stan. To, że mamy 10 pomp infuzyjnych na oddziale, nie oznacza, że wszystkie 10 chodzą na okrągło 24h na dobę. Może się zdarzyć, że jakaś pompa infuzyjna leży nieużywana przez dłuższy czas, bo akurat nie jest potrzebna, a to już łamie jeden z punktów z WOŚPem "przedmiot darowizny musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu osób, dla których został przeznaczony"
Dobra, ale przykład z pompą to jeszcze jest taka mała pierdółka. Przedstawię Ci teraz taką hipotetyczną sytuację, jednak ta sytuacja jak najbardziej mogła się gdzieś wydarzyć.
WOŚP przekazał na odział geriatryczny jakiś sprzęt (dajmy na to jakieś łóżka, materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne i strzykawkowe, jakiś sprzęt do rehabilitacji), wszystko ładnie cacy, ale w niedługim czasie, szpital dostał mniej pieniędzy z budżetu na pacjentów geriatrycznych, co poskutkowało zmniejszeniem liczby miejsc na oddziale, w dalszej konsekwencji część z zakupionego sprzętu przestała być potrzebna na tym oddziale.
Dla mnie jest to trochę kuriozalną sprawą, że szpital nie może sobie części tego sprzętu przerzucić na inny oddział gdzie by się bardziej przydał, tylko muszą lecieć do Owsiaka, i pytać go o zdanie co mają z tym sprzętem zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@JohnLilly dla mnie nie jest w porządku, że pacjenci, dla których sprzęt był przeznaczony i którzy go potrzebują, nie dostali go, natomiast dostał go szpital, który nie wykorzystał go zgodnie z przeznaczeniem. Do czego pacjentom kardiologicznym potrzebne są łózka geriatryczne? to są łózka elektrycznie sterowane, z przeciwodleżynowymi materacami, bardzo specjalistyczne. Pacjenci kardiologiczni to jedna z tych grup, które w szpitalach przebywają najkrócej. Poza tym dlaczego szpital od razu nie zabrał swoich poprzednich łóżek geriatrycznych na kardiologię, a nowych nie umieścił na geriatrii? Dlaczego w ogóle wnioskował o łózka na geriatrię, skoro ich nie potrzebował? Oczywiście, że nie wszyscy pacjenci geriatryczni potrzebują takich materacy, ale skoro szpital wnioskował, znaczy, że taka była potrzeba. Na kogo Twoim zdaniem należt zrzucić winę, jeśli nie na szpital?? Mnie to pachnie przekrętem ze strony szpitala. Nie zamierzam wnikać jak było, ale winy WOŚP nie widzę tu kompletnie żadnej. Łóżka zostały odebrane właśnie dlatego, że po ujawnieniu takich hec o jakich piszesz (złe wykorzystywanie lub brak wykorzystywania) orkiestra wdrożyła procedury sprawdzania tego stanu rzeczy i naprawiania sytuacji. Pitolenie, że szpital chciał naprawić błędy itd. to zwykłe branie na litość. Gdyby chcieli dobrze, zrobili by to od razu, a nie dopiero wówczas, gdy ujawniono nieprawidłowości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 stycznia 2020 o 20:06

avatar JohnLilly
0 / 0

@7th_Heaven Nie ma czegoś takiego jak "łóżka geriatryczne", takie specjalistyczne łóżka elektrycznie sterowane przydają się także na innych oddziałach.
"Poza tym dlaczego szpital od razu nie zabrał swoich poprzednich łóżek geriatrycznych na kardiologię, a nowych nie umieścił na geriatrii? Dlaczego w ogóle wnioskował o łózka na geriatrię, skoro ich nie potrzebował?" Nie znam odpowiedzi na żadne z tych pytań. A więc jeszcze raz. Szpital faktycznie postąpił wbrew umowie, Owsiak w takim przypadku faktycznie miał prawo zabrać sprzęt, a mimo to, nie uważam, że postąpił w tej sytuacji słusznie. Dlaczego? Ano dlatego, że jacyś pacjenci już używali tego sprzętu przez jakiś czas, przyzwyczaili się do niego, aż tu nagle zostali go pozbawieni. Nie ich wina, a mimo to to oni ponieśli konsekwencje czyichś błędów.
"Na kogo Twoim zdaniem należy zrzucić winę, jeśli nie na szpital??" W sumie to odpowiadałem na to pytanie w poprzednim komentarzu, ale powtórzę. Gdyby WOŚP robił lepsze rozeznanie w szpitalach do których posyła sprzęt, takich sytuacji można by uniknąć.
No dobra, w tym przypadku było jak było, ale jak odniesiesz się do sytuacji jaką opisałem w poprzednim komentarzu? Co miałby zrobić szpital, jeśli zapotrzebowanie na sprzęt podarowany przez Owsiaka zmieniłby się po jakimś czasie używania tego sprzętu? Szpital ma wtedy lecieć do Owsiaka i pytać co ma dalej robić ze sprzętem? Nie mają prawa przenieść go na inny oddział gdzieś gdzie by się bardziej przydał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartoszNowacki
0 / 0

@maat_ trochę przesadziłeś z tym rozliczeniem. na mniejszych kwotach wygląd ta, że na organizację wydaje się 2 PLN, do tego praca wolontariatu daje kolejne 3 PLN, z tego uda się zebrać 2 PLN, z czego WOŚP potrąca w kosztach swoje powiedzmy 0,5 PLN , więc docelowo idzie 1,5 PLN
Tyle, że bez WOŚP samorządy i sponsorzy może dadzą bezpośrednio 0,1 PLN, wolontariusze kolejne 0,1 PLN, a darczyńcy dołożą kolejne 0,1 PLN. Razem 0,3 PLN. Więc dla obdarowanych bardziej się to opłaca. A i darczyńcy mają pewne korzyści - reklamę i rozgłos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luki571920
+25 / 29

MAAT dokładnie wrzucą 5 złotych do puszki przy okazji jeszcze posłuchają jakiegoś występu i idą do domu z przeświadczeniem że pomogli.Jest masa ludzi która pomaga lokalnie bez rozgłosu bez całej tej medialnej szopki i nie wypominają na każdym kroku tej pomocy.

U mnie w pracy swego czasu robiliśmy zrzutki przed świętami i kupowalismy upominki do domu dziecka akcja padała z powodu wiecznej krytyki części załogi a teraz na fejsie profile osób które najbardziej skamlały aż świecą się od serduszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+24 / 30

@Luki571920 Znam tez takich, którzy nie wpłacaja na żadna fundację ani grosza, ale laikuja wszystko i sa obklejeni serduszkami jak choinka. Ci najbardziej gardłują, że jak się nie podoba to się nei lecz na ich sprzecie.

Druga grupa naciagaczy i hipokrytów, to celebryci. Nasze lokalne bubki, lokalnie znani i bogaci. Sa aż tak poruszeni ideą WOŚP i losem chorych dzieci, że nie wpłaca ani jednego grosza, lecz przejrza jakies stare graty i wystawia na aukcję by biedni za te grate zapłacili. I zamiast gloryfikowac tych o wiele biedniejszych ludzi, którzy wpłacili pieniądze te małpy wychodzą na filantropów! Jak do cholery?! Jak można być tak ślepym, ze żaden dziennikarz ich nie zapyta:
Dlaczego Pan/Pani nie wpłac na WOŚP? Dlaczego nie zapytaja tylko tumania maluczkich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2020 o 11:10

B bobycob
0 / 0

@Luki571920
Ci co wrzucili 5zł to jednak nic nie pomogli? Czy może to już jest rozgłos (koncert)?
Czy chodzi Ci o to, że nie warto wrzucać bo są tacy co nic nie mówią ale pomagają więcej?
Może masz na myśli podatników?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@maat_ dlaczego zatem krytykowałaś gdy ktoś zapytał Magdalenę Ogórek?
P.s - skąd masz wiedzę, kto z celebrytów wrzucił coś do puszki, a kto nie??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F firga
+6 / 18

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
+9 / 23

Spoooooooko.
Kasa zebrana przez WOŚP to jakieś 0,01% budżetu ministerstwa od zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+3 / 17

@ragefox no i?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+21 / 29

@Komandos1990 Bzdura, na WOŚP zrzuca się każdy bo samorządy, prezydenci, gminy i wójtowie organizuja finały z naszych podatków. nie wazne czy cchesz czy nie chcesz płacisz na WOŚP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
+12 / 16

Można podpisywać. Stracisz dostęp do jedynie 0,001 % sprzętu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Foxtrot
+2 / 18

@ragefox Polecam szpital Klimontów Sosnowiec dzięki lekarzom tam pracującym nie jestem inwalidą bez nogi tylko zdrowym 25 latkiem pracującym. Tylko taki mały problem 30% sprzętu dzięki któremu chodzę było od WOŚP. Rozmawiałem z doktorem który mnie operował wiele godzin i obaj sądzimy to samo może WOŚP nie jest idealny ale lepsza taka pomoc niż kolejne nowe auto dla kolejnego dyrektora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
-1 / 13

@ragefox rozumiesz że na budżet NFZ składa się coś więcej niż sprzęt? Wiesz że gdybys rzetelnie porównał budżet NFZ NA SPRZĘT z tym co zbiera WOŚP to byś nie wyszedł na idiotę? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
+6 / 24

@Foxtrot Kiedyś mój synek leżał w szpitalu (CZD) i żeby się nie nudził przyniosłem mu z domu telewizor. Wpadli owsiakowe ludzie i okleili WSZYSTKO serduszkami w tym mój tv. I nie wiem, mój ci ten telewizor czy już może Owsiaka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
0 / 8

@Gorgonek Największe durnie to osoby, które dyskutują z innymi których za idiotów mają.
W zdecydowanej większości sa to lemikany, Takie skrzyżowanie leminga z pelikanem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+3 / 7

@ragefox jestem nauczycielem akademickim, mam w zwyczaju próbować edukować nawet takie „ewenementy” jak Ty. Czasem trafia się na podatny grunt, a czasem na twardy beton.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Foxtrot
-1 / 11

@ragefox Czyli uraziła cię naklejka?? Czy może kazali ci zostawić ten telewizor? Ja nie patrzyłem gdzie są naklej że ci napisałem o tych 30% tak powiedział mi lekarz że spokojnie tyle zawdzięczam WOŚP. Bez tego sprzętu leczenie trwało by znacznie dłużej możliwe ze do tej pory. Była oczywiście opcja prywatnie iść tylko problemem był brak kasy na zabiegi w poradni specjalistycznej. Nie każe ci nikt ich wpierać ale też nie zaniżaj tego co robią. Dla mnie są bohaterami za to co dla mnie zrobili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
+4 / 6

@ragefox Tylko zastanów się ile pieniędzy idzie na samo utrzymanie budynków szpitali i przychodni a ile idzie na sam sprzęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartoszNowacki
0 / 6

@Foxtrot a bez pozostałych 70% by sie to udało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Komandos1990
-3 / 11

@ragefox "(...) przyniosłem mu z domu telewizor. Wpadli owsiakowe ludzie i okleili WSZYSTKO serduszkam". Cnotliwa i kłamliwa bajeczka, plusowana przez armię trolli :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MaXwell22555
+1 / 1

@Foxtrot ktory to był szpital?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P psiak121212
-1 / 3

@Komandos1990 Jak porównujesz w taki sposób to dokończ swoje zdanie tak by tą różnice było widać. Kto korzysta na zbiórkach WOSP?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
+1 / 7

@ragefox A kasa wydana przez służby państwowe i organy administracji publicznej na organizację lokalnych happeningów WOŚP są zbliżone do zebranej kwoty, więc ogólnie działanie WOŚP jest ekonomicznie mało uzasadnione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
0 / 4

@Gorgonek Edukacja poprzez nazywanie oponenta idiotą. Pachnie (śmierdzi?) akademikiem za jajka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
-2 / 4

@Komandos1990 Kocham pożytecznych idiotów, którzy każdego o odmiennym zdaniu biorą za trola. Czy tam trolla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Komandos1990
+1 / 3

@ragefox a ja kocham takich ludzi, którzy nie potrafią prowadzić dyskusji bez obraźliwych ataków ad personam. I przeczytaj swoje komentarze, brzmią jak prawdziwy troll pewnej partii, która płaci pisiont groszy za komentarz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MaXwell22555
0 / 2

@zenonbak jakies zrodlo tej informacji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
-1 / 1

@MaXwell22555 Matka Kurka procesował się z Owsiakiem i zarzuty w tym zakresie zostały przez sąd oddalone (sąd uznał jedynie, że niewłaściwe było nazwanie Owsiaka "królem żebraków" i tym podobne bzdury). Myślę, że argumenty Matki Kurki, które przedstawił w wywiadzie, są dalej dostępne na YT, ale nie zależy mi aż tak bardzo, żeby Cię przekonać, żeby mi się chciało ich teraz szukać ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
-2 / 2

@Gorgonek Juz z jednym takim dyskutowałem w necie co sie chwalił być członkiem mensy a nie był nawet tej mensy waginą wiec ... spadaj "akademiku" od akademii w PRLowskiej podstawówce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
0 / 0

@ragefox rozumiem że dla Ciebie edukacja skończyła się w PRL na podstawówce, na szczęście mi udało się obronić pracę i zdobyć stopień naukowy. Współczuję, bo nadal nie zrozumiałeś bezsensu porównania całego budżetu NFZ z tym na co zbiera WOŚP.

Ja się niestety wdałem w dyskusję ze zwykłym trollem, swój błąd naprawiam i kończę rozmowę z Tobą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MaXwell22555
+1 / 3

@zenonbak nie musisz mnie przekonywac napisales ze koszty sa zblizone do tego co zbiora wiec myslalem ze masz jakies dane, a z tego co pamietam procesy J.O. z Matka Kurka dotyczyły niejasnosci w rozliczeniach, a konkretnie wyprowadzania pieniedzy poza WOSP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@ragefox a kierowca karetki to klaskał uszami?
P.s - na sprzęcie WOŚP nie są naklejone serduszka, tylko oficjalny certyfikat. Czasem widnieje on też w ramce na ścianie gabinetu ze sprzętem, a na samym sprzęcie jest naklejka WOŚP, ale nie zwykle.serduszkk, tylko specjalna naklejka. Serduszka może sobie nakleić każdy, kto je ma, na czym tylko chce. Ja z kolei pierwsze słyszę, aby komukolwiek wolno było instowac telewizor na sali szpital jej. Może jeszcze talerz do cyfrowej TV przytachałeś? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@zenonbak zanim wygramolisz coś równie głupiego w przyszłości, sprawdź najpierw takie rzeczy w necie lub chociaż zapytaj kogoś mądrzejszego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@ragefox ten artykuł jest idiotyczny. To tak, jakby napisać, że zakup podręczników to kropla w morzu i nie uratuje systemu edukacji. Nosz kurde, rolą WOŚP jest doposażanie szpitali w potrzebny sprzęt, nie finansowanie i organizacja całej służby zdrowia w Polsce. Co jeszcze wymyślą przeciwnicy WOŚP, żeby zakląć rzeczywistość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@Gorgonek byłoby naprawdę śmiesznie jakby się @ragefox dowiedział, że w budżecie NFZ na sprzęt do szpitali nie przeznacza się ani grosza! NFZ w praktyce jest pośrednikiem w zakupie usług medycznych dla ludności - szpitale są własnością samorządów i ich fizyczna działalność jest tylko na ich głowie - remonty budynków i zakup wyposażenia jest poza pieniędzmi z NFZ, które idą na opłacenie pensji lekarzy, pielęgniarek i reszty obsługi oraz leków itp środków.
Oddając auto do mechanika płacisz za czas i wiedzę człowieka oraz za potrzebne części zamienne - nie dostajesz faktury za utrzymanie budynku, zakup narzędzi itd. I dokładnie tak działa NFZ na "rynku usług medycznych".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@ragefox

"Juz z jednym takim dyskutowałem w necie…"

P…przysz. Znam cię z forum gazeta.pl - ty nigdy w życiu z nikim nie dyskutowałeś. Wszystko, co robisz, to wrzucanie debilnych komentarzy i obrażanie każdego, kto ośmieli się z tobą w czynkolwiek nie zgadzać. Mały zakompleksiony troll - fantasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
-1 / 1

@janhalb A jakież mają być komentarze dla debili?
Nie wiedziałem tylko, że i tu roi sie od lemikanów z przerośniętym ego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@ragefox

Nie, no jasne, wszyscy są debilami i na ich tle ty, jedyny geniusz znający Prawdę Objawioną. Dzieciaku, idź się onanizować gdzie indziej…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
-2 / 2

@janhalb Nie wszyscy. tylko takie lemikany jak ty w dodatku z ogólną u lemikanów przypadłościa - lemingozą.
Za wiki:
LEMINGOZA – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.
Termin "lemingoza" używany jest w stosunku do osób o niższym, bądź niewystarczającym ilorazie inteligencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+2 / 2

@7th_Heaven nie masz co dyskutować z trollem (nie wierzę, żeby był aż tak głupi), on ma tylko jeden cel "propaganda antyWOŚP".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@Gorgonek

Muszę Cię zmartwić, człowieku małej wiary: ten akurat NAPRAWDĘ jest aż tak głupi. To naprawdę wyjątkowy przypadek przerostu ego nad… No cóż, właściwie nad wszystkim…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@ragefox

Kurczę, jestem pod wrażeniem: sam bym Cię tak dokładnie nie opisał…

A już tak serio: widziałem Twoje wpisy na forum gazeta.pl i parę "dyskusji" z innymi forumowiczami. NAWET jak na niskie standardy forów jesteś wyjątkowym matołkiem. W żadnym z Twoich wpisów - kiedykolwiek - (także tu, powyżej) nie znalazłem nic, co choćby przypominałoby argument (słowa "racjonalny" nie używam, bo to już by było wręcz śmieszne). Potrafisz wyłącznie obrażać innych - nie wiem, czy leczysz w ten sposób własne kompleksy i pompujesz ego, czy rzeczywiście jesteś przekonany o własnym geniuszu. I - mówiąc szczerze - niespecjalnie mnie to obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2020 o 17:09

avatar ragefox
-1 / 1

@janhalb Spadaj poochatek wagino mięsy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@ragefox

Gorzej ci?… Nie wiem, co bierzesz, ale odstaw, bo ci najwyraźniej nie służy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
0 / 0

@7th_Heaven Straszne bzdury piszesz. Ja będąc od dnia 26.09.2009 do 29.09.2009 w szpitalu przy ulicy Kasprzaka w Warszawie, przywiozłem sobie tam i zainstalowałem telewizor i nie było z tym problemu, więc nie mędrkuj, bo z myśleniem jesteś na bakier kolego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
0 / 0

@MaXwell22555 O ile pamiętam zupełnie nie o to chodziło. Przedmiotem sprawy było zniesławienie i rzekome pomówienia. Ponieważ Matka Kurka publicznie stwierdził także, że w związku z udziałem administracji publicznej w rozmaitych happeningach WOŚP, bilans zbiórki "wychodzi na zero", to jak sądzę, było to także przedmiotem postępowania i zostało oddalone. A czy nieprawdą jest, że rozmaite organa państwowe brały udział w tym przedsięwzięciu i co było finansowane z podatków? Pamiętam licytacje WOŚP na latanie wojskowymi śmigłowcami, czy odrzutowcami. Fajnie jak ktoś przekaże jakiś znaczek, czy bibelot, ale tamto to przegięcie lekkie dla mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@zenonbak mędrkowanie to jest raczej ocenianie innych, jak sobie radzą z myśleniem...
Nie muszę dodawać, że jest ono czcze.

W szpitalach spędziłam sporą część życia, bo mam chorobę przewlekłą, dość gwałtowną, gdy się odzywa.
W większości szpitali był problem z podłączeniem kompa do pracy, co dopiero przywiezieniem własnego TV. Swoją drogą nigdy nie widziałam, aby ktokolwiek to robił, pomimo, że leżałam zawsze w towarzystwie starszych ludzi, dla których TV jest czasem całym życiem. Tv albo było wspólne, na korytarzu, albo w salach, uruchamiane na pieniądze. Ciekawa jestem, jakie kanały odbierał twój TV na szpitalnej sali, bez anteny, chyba, że ją także przyniosłeś? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Foxtrot
0 / 0

@BartoszNowacki może tak a może nie pewność nie mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartoszNowacki
0 / 0

@zenonbak pod tym kontem absolutnie nie jest uzasadniona ekonomicznie. Gdy policzysz pracę wolontariuszy, darowizny od samorządów i sponsorów, to nie pokrywa tego kasa zebrana. Tylko, że jest to też dla wielu tania reklama, docierająca do wielu, a dodatkowo wiele samorządów nie wydał by tej kasy na pomoc celową, nawet w mniejszym zakresie, jak i wielu wolontariuszy nie da swojej pracy bezpośrednio do np. szpitali czy nawet innych fundacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacper6
+17 / 33

Ja, niżej podpisany, Jerzy Owsiak, zrzekam się prawa do uzyskiwania korzyści majątkowej z tytułu bycia organizatorem WOŚP.
Każda akcja charytatywna oraz posiadanie fundacji to giga interes - sam hajs wpada, ale trzeba trochę do kamery pokrzyczeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+16 / 20

@Kacper6 Dokładnie, zrzeka się zlecania usług za pieniądze WOŚP firmom powiązanym:
Złoty Melon - prezes pan Jerzy Owsiak
Mrówka Cała i Ćwierć Mrówki - prezes Pani Owsiak
Pepermint - Prezes córka Pana Owsiaka
Tabasco - prezes szwagier Pana Owsiaka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+7 / 11

@Kacper6 ja również jestem za tym by mieli pensji i naprawdę duże, ale by te pensje były jasne A nie by b6ly dochody z firm powiazanych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@maat_ twierdząc, że pieniądze ze zbiórki WOŚP wyprowadzane są przez powiązane firmy oraz z nich składa się dochód organizatorów, stawiasz zarzuty nie tylko owym organizatorom, ale również ministerstwu, które zgodnie z ustawą o zbiórkach publicznych, wydało zgodę na tegoroczną zbiórkę. Przypomnę, że ustawa jasno mówi, iż CAŁOŚĆ pieniędzy pochodzących ze zbiórki musi zostać przeznaczona na cal zbiórki (to się nie tyczy wylacznie zbiórek za pośrednictwem smsów specjalnych - w taki sposób działają inne fundacje, ale akurat WOŚP w ten sposób nie działa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@maat_

Jak mówią mądrzy ludzie - "pół prawdy to całe kłamstwo". Tylko na jednym przykładzie (wszystko jest w sieci, łącznie z cyferkami):

Firma Złoty Melon NIE JEST prywatną firmą Owsiaka. To spółka, w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów. Firma prowadzi działalność gospodarczą - z której zyski idą na działania fundacji WOŚP. Nie wiem, ile zarabia Owsiak jako prezes (i czy w ogóle akurat za to bierze pieniądze) - ale spółka dotąd przekazała fundacji WOŚP ponad 5,5 miliona złotych - dzięki jej działaniom wiele działań kosztuje mniej samą fundację. Spółka rozbudowała m. in. Centrum Wolontariatu WOŚP, które prowadzi kursy pierwszej pomocy (dotąd przeszkoliło już ponad 9000 ludzi).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@janhalb nie wnikam, czy masz rację, ale śmieszy mnie jak zamknąłeś usta krzykaczom, tak że winszuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 1

@7th_Heaven

Nic nie boli (krzykaczy) tak jak fakty…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+9 / 19

Czy skoro teraz PiS zarządza służba zdrowia, anty PiS podpisuje deklaracje żeby ich nie leczyć w pisowskich szpitalach a jedynie pod gołym niebem na sprzęcie zakupionym z WOŚP? I oczywiście bez personelu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
-1 / 7

@mygyry87 biorąc pod uwagę ile z moich składek idzie na NFZ (pewnie co najmniej tyle co od kilku rodzin, nie mówiąc już o pato+), to jednak na ten NFZ dokładam się tyle że łaski nie robią. No ale Ty, dający dziesiątą część mojej składki, masz takie samo prawo i te same świadczenia w NFZ co ja. Chętnie bym się z NFZ wypisał i leczył prywatnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 2

Też chętnie bym chciał Mieć możliwość wyboru ubezpieczyciela, uważam brak takiej możliwości za oszustwo i niewolnictwo, prowadzę firmę i też dość trochę na Nfz płace więc się tak nie gloryfikuj. Zwracam jedynie uwagę, że WOŚP to promil kasy jaka idzie na służbę zdrowia więc takie dziecinne obrazki to żenada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
+2 / 2

@mygyry87 Tylko WOŚP kupuje sam sprzęt, nie płaci rachunków szpitali i przychodni, nie płaci za budynki i ich utrzymanie, nie wykłada pieniędzy na długi szpitali. Ten "promil" WOŚP-u to ogrom pieniędzy ile NFZ wykłada na sprzęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@laks100 czyli tak jak mówię ten obrazek jest od debili dla debili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
0 / 2

@mygyry87 Tylko niezależnie od rządu wydatki na służbę zdrowia są porównywalne i wyglądają tak samo, żaden rząd nie dołoży nagle kilkunastu czy kilkudziesięciu milionów na sam sprzęt, a opluwanie WOŚP-u który kupuje tyle sprzętu co NFZ przez pół roku jest debilizmem i nie dziwię się ludziom, że proponują tym debilom rozwiązanie z takimi oświadczeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+3 / 5

@laks100 Skąd wziąłeś te brednie o tym, że WOŚP kupuje w pół roku więcej sprzętu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2020 o 18:36

L laks100
+1 / 1

@mygyry87 To był przykład, równie dobrze może wydawać na sprzęt tyle co NFZ w miesiąc, ale gadanie o tym, że WOŚP to tylko promil wydatków NFZ jest kolejnym przykładem debilizmu. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 4

@laks100 (Zaokrąglając) WOŚP 200mln NFZ 100MLD
Czyli 2 promile sory mój błąd...
(tak to sarkazm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2020 o 19:47

L laks100
+1 / 3

@mygyry87 Z twoich wykresów wynika, że szpitale przeznaczają na nowy sprzęt około 300mln zł. NFZ 300 mln zł, WOŚP 200 mln zł, czyli nie 2 promile, tylko 2/3. Biorąc pod uwagę nowy i używany sprzęt to NFZ wydaje około 900 mln zł. NFZ 900 mln zł, WOŚP 200 mln zł, czyli ponad 1/5. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laks100
0 / 2

@mygyry87 To tak jakbyś powiedział "Jest Weekend, mam 1000zł na imprezę, będzie super, ale najpierw muszę oddać 990zł które pożyczyłem." :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
0 / 0

Wszystko fajnie ale jak masz leczyć grupę czy lekkie urazy, choroby ale jak przyszło by do skomplikowanej operacji to już nie było by tak kolorowo i musiałbyś naprawdę dużo zarabiać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

Napisałem wyraźnie, że WOŚP to promil wydatków Nfz, nie pisałem, których konkretnie, co do wydatków na sprzęt dałem Diagrem pokazujący ci że mylisz się pisząc, że WOŚP w pół roku kupuje więcej, wszystko manipulujesz lub nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nie myśl sobie również że z uzbieranych 200 milionów tyle Pójdzie na sprzęt, bo może połowa pójdzie na ten cel, dodatkowo sprzęt będzie wypożyczony dla szpitala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
0 / 0

@laks100
Czekaj a skąd te długi, przecież NFZ finansuje szpital. Czyżby za słabo?
Skoro jest zadłużony to ma pieniądze na nowy sprzęt?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+1 / 1

@mygyry87
Podobno statystyka to taka pani co daje każdemu. Wcale bym się nie zdziwił jeśli składową tych słupków byłby także zakup sprzętu jednorazowego. Np strzykawek, igieł rękawic, pościeli. Tymczasem zakup najtańszego kardiomonitora okazuje się wielkim świętem obchodzonym co 5 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@bobycob oby nie, bo używany sprzęt też tam jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@laks100 nie mylcie wydatków szpitali z wydatkami NFZ, bo z NFZ żadna kasa na sprzęt nie idzie bo jego budżet jest przeznaczony tylko na utrzymanie personelu i finansowanie leków/środków medycznych. Szpitale ten sprzęt kupują na kredyt i przez to toną w długach. Co najwyżej z ministerstwa mogą dostać jakieś wsparcie na obsługę długu, tj. spłatę zaległych odsetek, ale to też z ministerstwa a nie od NFZ. Od NFZ dostają kasę za wykonywanie usług medycznych i to jest ich przychód, z którego muszą opłacić personel, leki oraz spłacać kredyty zaciągnięte na sprzęt, wyposażenie, remonty itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2020 o 9:51

I irek256
+8 / 10

Podpisałem, i co z tym teraz zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zibi_13
-1 / 1

@irek256
Noś przy sobie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zibi_13
-1 / 1

@irek256 Noś przy sobie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irek256
+5 / 7

@Zibi_13 Swoją drogą - zastanawiam się, czy zwolennicy WOŚP'u są skłonni podpisać podobną deklaracje co do caritas?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
-1 / 1

@irek256
Podpisałbym.
Nigdy w szpitalu nie widziałem śladu po Caritas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
+1 / 1

@bobycob Bo nikt nie okleja logiem Caritas wszystkiego co popadnie. Często jest to dofinansowanie do łóżek, racji żywnościowych i opieki. Zobacz jaki % budżetu zdrowia to WOŚP a potem się mędrkuj. Co ty myślisz że za 5 zł rocznie da się utrzymać służbę zdrowia?

Nawalanie serduszkami w szpitalach porównałbym do sytuacji w której budujesz dom - cały. A na koniec ktoś daje ci w prezencie drzwi z wielkim logo - TO JA SFINANSOWAŁEM. Fajnie, przyda się, ale czy wówczas też powiesz, że ten który wstawił drzwi jest głównym inwestorem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
0 / 0

@auto1
Pitolenie. Nie zasłaniaj budżetem pomocy celowej. Pieniędzy budżetowych często nie starczy na utrzymanie serwisu sprzątającego. W wyniku czego sprzątają szpitale firmy zewnętrzne zatrudniając emerytów na umowę zlecenie. Zapewniając wyżywienie na na poziomie gorszym niż więzienne.
Naprawdę sądzisz, że szpital ledwo dający radę opłacić bieżące zobowiązania uniesie się dumą i nie przyjmie np kilku nowych respiratorów o wartości iluś set tyś. złotych. Unosząc się dumą - nie dziękujemy, mamy budżetowe pieniądze - stać nas.
Prawicowe fakty nie wytrzymują najczęściej konfrontacji z rzeczywistością. Kwota robi wrażenie dopóki skutków nie skonfrontujesz z faktami w terenie. Porozmawiaj prywatnie z pracownikami szpitala, może zejdziesz na ziemię.
Seria głośnych zgonów na SORach to jest właśnie wynik tak wspaniale wyglądającej kwoty dofinansowania służby zdrowia - nie jedyny, ale znaczący. Służba zdrowia, jest tak świetnie finansowana, że kto tylko czół się na siłach dał dyla za granicę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2020 o 9:58

avatar auto1
0 / 0

@bobycob nie krytykuje samej akcji ale polityczne zacietrzewienie zrobiło ludziom taką wodę z mózgu, że myślą że jak wrzucą 5 zł na wośp (oczywiscie na złość pisowi) to nagle się coś zmieni. Jakie prawicowe fakty? Sam widzisz jak jesteś zmanipulowany.
Jak zawsze dwa plemiona jak ludzie pierwotni. DAM 5 zł HAHAHA PATRZTA PISIORY!!! JUREK ŻONDZI
Drugie plemie - NIE DAM NA OWSIKA ochronie przed lewactwem blabla....

Dom wariatów.

A sam Owsiak jakby się skupił na samej działalności charytatywnej to by miał spokój. Ale skoro swoją ideologię narzuca od dziesiątek lat w sposób nachalny to niech potem się nie dziwi że ci, na których wylewa od lat pomyje nie są mu przychylni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
0 / 0

@auto1
Bez przesady - może rozemocjonowany odrobinę, jest to kolejny rok kiedy suma zebranych pieniędzy jest zestawiana z wysoką sumą pieniędzy z innego garnuszka. Tylko po to aby umniejszyć jej znaczenie. Ja jestem zmanipulowany czy osoby które bezrefleksyjnie powielają tego paszkwila? Zamiast zastanawiać się Owsiak/PO/PiS dobre, złe.. zdradzieckie może by tak zająć się naprawą państwa lepiej jechać jak burą sukę osobę która coś robi. Nie twierdzę, że ma ręce całkiem czyste, jednak przez lata sprzęt za zebrane pieniądze po prostu był kupowany. W przeciwieństwie do pewnej zrzutki na seicento.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+11 / 11

Dlaczego tam jest znaczek PiS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kiciao
+7 / 7

O propaganda widze w pełni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BlueElefant
0 / 0

Nie myl pojęc !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sakory
+12 / 16

Jak co roku ten kretyński obrazek! Czego on dowodzi? Tego, że zupełnie niczego nie pojmujesz lub celowo wkładasz kij w mrowisko.
Przejrzystą byłaby sytuacja, gdzie istnieje równoległa do NFZ służba zdrowia WOŚP finansowana całkowicie (i wyłącznie) ze składek zebranych przez wolontariuszy WOŚP. Piszę "i wyłącznie" ponieważ można spotkać opinię jak Twoja, że jeśli nie zasiliłeś Orkiestry składką nie możesz być leczony sprzętem zakupionym przez WOŚP (jak na załączonym obrazku).
NFZ musi pokryć WSZYSTKIE koszty związane z działalnością służby zdrowia czyli: płace lekarzy, pielęgniarek, personelu technicznego, zakup leków, zakup sprzętu, jego konserwację/serwis, musi pokryć koszt utrzymania obiektu (budynku lub samych pomieszczeń) czyli ubezpieczenia, remonty, podatki, sprzątanie, oświetlenie, ogrzewanie... wystarczy? NFZ ponosi również koszty związane z eksploatacją sprzętu zakupionego przez Orkiestrę.
Owszem, może być ta deklaracja ale wtedy żadna złotówka z NFZ nie może zasilać działalności Owsiaka czyli odrębna służba zdrowia finansowana wyłącznie przez WOŚP!
Czy zwolennicy Orkiestry (w tym Revel) liczą, że wrzucenie do puszki raz do roku 5 PLN lub mniej zagwarantuje im lepszy, bezpłatny dostęp do lekarza w całym kraju?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piomak
+11 / 11

To " oświadczenie " jest prawie identyczne ktore złożył kiedyś w USA pewien członek kukluxklanu -" w razie wypadku i utraty świadomości nie życze sobie transfuzji krwi od murzyna" . Zwolenik wośp ktory to stworzył pewnie w żartach jest o krok do fanatyzmu jak w kiedyś w kukluxklanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
-3 / 3

@piomak
Z drugiej strony wyborcy PiS często twierdzą, że przeciwnicy władzuchny nie mają prawa do 500+. Może to miał być żarcik z takiego podejścia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jurek1961
+3 / 3

Jakie śmieszne ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 2

Wyborcy radykałów czy to z lewej czy z prawej niech płoną żywcem. Nie, nie jest to radykalny pogląd, a racjonalny. Wariatów trzeba się pozbywać ze społeczeństwa. Im szybciej, tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
+2 / 2

Jednocześnie oświadczam, że biorę 500+...
To kiedy przeciwnicy PiS (tfu) podpiszą, że nie biorą 500+?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
0 / 0

O to to

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polszczyzna
0 / 2

A przeciwnicy PiS niech odmówią wypłacania 500+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkDaro
+1 / 1

Ty też bądź konsekwentny i wypełnij deklarację, że będziesz korzystać wyłącznie ze sprzętu kupionego przez WOŚP. I żadnego innego, i będziesz się leczył w jego klinice"JASNA SPRAWA"!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

To oddaj mi składkę zdrowotną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanRambo
-1 / 1

kościelne pisomaniaki pierwsi skamlą w szpitalach i przechodniach o badania sprzętem od Owsiaka ( dokładnie od nas wszystkich którzy wspieramy Fundację WOSP)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
0 / 0

1. Jestem ubezpieczony w NFZ
2. Również prywatnie
3. Również cała moja rodzina pracuje

Także nie widzę jakiegoś wstydu w korzystaniu z jakichkowliek urządzeń czy to z sercem czy bez.

Wojującym ateuszom polecam też wypełnić ankietę że nie chce korzystać z żadnego sprzętu, pomocy, posiłku finansowanego przez Caritas.

A teraz przelejcie 5 złotych na Owsiaka i bądźcie dumni z siebie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
0 / 0

@Revel, ty oczywiście napisałeś już oświadczenie, że nie chcesz leczenia niczym innym TYLKO sprzętem WYPOŻYCZONYM przez fundacje Owsiaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
0 / 0

Analfabeta zrobił oświadczenie. Powinien zwrócić pieniądze za szkołę. Jak już próbujesz coś przekazać, pokazać publicznie to chociaż skończ te pięć klas podstawówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem